Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, keropi είπε

25 Μαΐου... ξενέρωμα καλοκαιρίατικα το βγάζουν... <_<

Οχι μόνο αυτό,  κάπου εκεί θα παίξει και το Red dead 2, οπου θα εξαφανίσει απο το προσκήνιο οτιδήποτε κυκλοφορίσει εκείνη την περίοδο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

51 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

Οχι μόνο αυτό,  κάπου εκεί θα παίξει και το Red dead 2, οπου θα εξαφανίσει απο το προσκήνιο οτιδήποτε κυκλοφορίσει εκείνη την περίοδο.

Αυτο το θελω οπως οι χοντρες το κολαν .Μετραω μερες αλλα ειναι πολλες χχαχαχα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Αυτο το θελω οπως οι χοντρες το κολαν .Μετραω μερες αλλα ειναι πολλες χχαχαχα.

Γενικά με τις τιμές στα παιχνίδια το ψάχνω. Συνήθως παίρνω απέξω γιατί γλυτώνω γύρω στα 5€ το παιχνίδι ή αν δεν το βιάζομαι περιμένω να πέσει η τιμή.

Αυτό είναι από τα ελάχιστα που θα το πάρω κατευθείαν απο ελλάδα ΟΣΟ και να κάνει.

Αλλά όπως το λες ρε φίλε, είναι μακριά :cry:

 

 

"Unfortunately, the best we can do is spring or summer of 2018 .

There's been no concrete date from Rockstar since last autumn when the company pushed the launch date back.

One leak from a Danish retailer called Coolshop suggested that the official on-sale date may be June 8th."

 

Επεξ/σία από Socratis_g
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Giannis_kan είπε

Να έβγαζαν και ένα final Fantasy ix remaster.. Τρελό κόλλημα στο ps1 μου.. 

το καναν port σε android παντως, ειναι συμπαθεστατο

περιμενουμε ακομα το remake του vii

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Socratis_g είπε

Οχι μόνο αυτό,  κάπου εκεί θα παίξει και το Red dead 2, οπου θα εξαφανίσει απο το προσκήνιο οτιδήποτε κυκλοφορίσει εκείνη την περίοδο.

Το Σεπτεμβριο θεωρω πως θα κυκλοφορησει, οποτε μια χαρα εισαστε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, alxlightning είπε

το καναν port σε android παντως, ειναι συμπαθεστατο

περιμενουμε ακομα το remake του vii

Οποίο κ να βγάζανε από τα παλιά θα ήταν επιτυχία πιστεύω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το vii έχει όμως άλλη βαρύτητα (και ναι είμαι από αυτούς που το vii είναι το αγαπημένο τους και γενικά το αγαπημένο μου παιχνίδι όλων των εποχών) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο την στιγμή που βρήκαν την "εύκολη" λύση του porting/re-release, χλωμό να βγεί remaster δυστυχώς (ακόμα και το "remake" του FFVII που είχαν ανακοινώσει έχω την εντύπωση πως απο gameplay είναι πιο κοντά στο Crisis Core παρά στο "παραδοσιακό" FFVII). 

Βλ. επίσης ως παράδειγμα το PS4/PC port του FFIX, κλειδωμένο aspect 4:3 με γκρίζο border (αν και τουλάχιστον τα character models είναι touched up)... 

FINAL_FANTASY_IX_20170919210900.jpg

Επεξ/σία από Greygore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Greygore είπε

Απο την στιγμή που βρήκαν την "εύκολη" λύση του porting/re-release, χλωμό να βγεί remaster δυστυχώς (ακόμα και το "remake" του FFVII που είχαν ανακοινώσει έχω την εντύπωση πως απο gameplay είναι πιο κοντά στο Crisis Core παρά στο "παραδοσιακό" FFVII). 

Βλ. επίσης ως παράδειγμα το PS4/PC port του FFIX, κλειδωμένο aspect 4:3 με γκρίζο border (αν και τουλάχιστον τα character models είναι touched up)... 

FINAL_FANTASY_IX_20170919210900.jpg

θυμαμαι παντως οτι το προτζεκτ το ανελαβε ο ιδιος τυπος που ετοιμαζει το Kingdom Hearts 3, αρχικα το ειχε η cyberconnect2 (πολυ τους αγαπαω αυτους). Αρα εχουμε μελλον μεχρι το remake. Ελπιζω να μην το κανουν σαν το crisis core, το ffvii εχει τελειο συστημα μαχης. Το ffxv με μιση καρδια το επαιξα, ολα τα παιχνιδια πλεον ειναι το ιδιο παιχνιδι με αλλα τοπια και τερατα. Φτιαχτε actionrpg αλλα οχι εις βαρος του turn based

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα fulgore και εγω δε το συνεχιζω γτ αυτα που λες ειναι αστοχα, πιστευε οτι δεν ειναι καλοι στον προγραμματισμο ελεος, και θα στο ξαναπω δεν εχουμε ολοι pc και γουσταρουμε να τα σκαμε στην κονσολα, δε καταλαβαινω το προβλημα σου ξανα, ολο αρνητικος εισαι να το κοιταξεις καπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς το τέλειο αυτό σύστημα μάχης δεν θα το έχουμε, ελπίζω μόνο να μην είναι "χαοτικό" όπως ήταν στο ffxv και να υπάρχει έστω κάποιο στοιχείο στρατηγικής του turn based αν και πολύ αμφιβάλλω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

καλα fulgore και εγω δε το συνεχιζω γτ αυτα που λες ειναι αστοχα, πιστευε οτι δεν ειναι καλοι στον προγραμματισμο ελεος, και θα στο ξαναπω δεν εχουμε ολοι pc και γουσταρουμε να τα σκαμε στην κονσολα, δε καταλαβαινω το προβλημα σου ξανα, ολο αρνητικος εισαι να το κοιταξεις καπου

μπερδευεις users ;) δεν ειναι αστοχα, ειναι οντως του ποδαριου δουλειες. το 4:3 ηταν τοτε επικρατεστερη αναλογια, το να αλλαξεις την αναλογια ολου του παιχνιδιου θα σημαινει ολη η δουλεια απ την αρχη, αν δε θελουμε να εχουμε παραμορφωσεις. μου φαινεται λογικο να μην το κανουν, δε μου φαινεται να αξιζει τοση δουλεια για αυτο.

12 λεπτά πριν, logistoulis είπε

δυστυχώς το τέλειο αυτό σύστημα μάχης δεν θα το έχουμε, ελπίζω μόνο να μην είναι "χαοτικό" όπως ήταν στο ffxv και να υπάρχει έστω κάποιο στοιχείο στρατηγικής του turn based αν και πολύ αμφιβάλλω 

παρα πολυ κακο, ποτε δεν ηξερα τι ακριβως συμβαινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αν ειναι του ποδαριου σημαινει οτι δεν ειναι καλοι στον προγραμματισμο? σορρυ κ ολας αλλα δεν μπορω να ακουω τετοια πραματα, μπορει μια χ ψ εταιρεια να μην θελει να αλλαξει τον κωδικα η να μην κανει αλλαγες, αυτο δε σημαινει οτι οι ιαπωνες η οι κορεατες δεν ειναι καλοι στον προγραμματισμο, ειναι η δουλεια μου κ οταν ακουω τετοια πραματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ας το επαναδιατυπώσουμε.. οι ιάπωνες στον τεχνικό τομέα των παιχνιδιών είτε pc είτε κονσόλα ΔΕΝ έχουν τα αποτελέσματα των δυτικών εταιρειών και εδώ που τα λέμε είτε αυτό οφείλεται σε ανικανότητα, αδιαφορία ή δυνατότητες σε πόρους είναι και κάπως αδιάφορο

αλλά γενικά τα ιαπωνικά παιχνίδια όσο ***  και να είναι ούτε θα σου πέσουν τα σαγόνια με το τελικό οπτικό αποτέλεσμα ούτε θα τρέχουν όπως θα περίμενε κανείς δεδομένου του αποτελέσματός αυτού

και αν πάρουμε το δεδομένο ότι κάποτε ήταν πρωτοπόροι στα γραφικά και έβγαζαν τα πλέον εντυπωσιακά παιχνίδια τα τελευταία 10+ χρόνια σε αυτόν τον τομέα δεν εντυπωσιάζουν, οπότε υπάρχει μια σαφής "παρακμή"

για μένα βέβαια συνεχίζουν και εντυπωσιάζουν στο καλλιτεχνικό κομμάτι, αλλά στο καθαρά τεχνικό έχουμε φτάσει να χαιρόμαστε που τρέχουν καλά τα port του dmc 4 και του bayonetta που είναι αρχαιολογίες, σε οτιδήποτε πιο σύγχρονο και απαιτητικό κάνεις το σταυρό σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...