Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

και αν ειναι του ποδαριου σημαινει οτι δεν ειναι καλοι στον προγραμματισμο? σορρυ κ ολας αλλα δεν μπορω να ακουω τετοια πραματα, μπορει μια χ ψ εταιρεια να μην θελει να αλλαξει τον κωδικα η να μην κανει αλλαγες, αυτο δε σημαινει οτι οι ιαπωνες η οι κορεατες δεν ειναι καλοι στον προγραμματισμο, ειναι η δουλεια μου κ οταν ακουω τετοια πραματα...

δεν ξερω που βρηκες τη φραση "δεν ειναι καλοι στον προγραμματισμο", ο fulgore δεν εχει μιλησει σε αυτη τη σελιδα, υπεθεσα οτι αναφερεσαι στο ποστ του greygore. αν οχι, quote

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σε όλους!

 

Η αδερφή μου ψάχνει για δωράκι στον άντρα της παιχνιδάκι coop για ps4 που να το φχαριστηθούν κι οι δύο.

Τι να της προτείνω; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

worms WMD - Raymen Legends

 

εγγύηση both, με την δικιά μου καμιά φορά παίζουμε και τις δουλειές του σαββατοκύριακου -σκούπα, τουαλέτα, κουζίνα, πλυντήρια, σούπερ μάρκετ κτλ- σε μερικά ματς worms μεσοβδόμαδα :P

( :( αυτός είμαι, ναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

και αν ειναι του ποδαριου σημαινει οτι δεν ειναι καλοι στον προγραμματισμο? σορρυ κ ολας αλλα δεν μπορω να ακουω τετοια πραματα, μπορει μια χ ψ εταιρεια να μην θελει να αλλαξει τον κωδικα η να μην κανει αλλαγες, αυτο δε σημαινει οτι οι ιαπωνες η οι κορεατες δεν ειναι καλοι στον προγραμματισμο, ειναι η δουλεια μου κ οταν ακουω τετοια πραματα...

Εχω καθε δικαιωμα σαν τελικος καταναλωτης που μου ζητανε καποια χ χρηματα να κριτικαρω τα πραγματα που αγοραζω.Δεν με ενδιαφερει ποια ειναι η δουλεια σου και αν εχει σχεση με αυτο,αλλα οταν πληρωνεις ενα χ προιον(στην περιπτωση μας παιχνιδι)τοτε ζητας να λειτουργει σωστα και να εχει και την αναλογη υποστηριξη.

Θες να σου θυμισω τα Vanquish και bayonetta,evil within πως ετρεχαν στο ps3?Αρα ναι οταν πληρωνω για το παιχνιδι και τρεχει ετσι και δεν βγαινουν και τα σωστα patch βελτιωσης εχω καθε δικαιωμα να τους κριτικαρω και να τους κραζω.Το ιδιο και για τις αντιστοιχες εκδοσεις στο pc που βγαινουν κουτσουρεμενες με κλειδωμενα features.

Το ιδιο κραξιμο ριχνει και ο κοσμος που πληρωσε παραπανω χρηματα για το ps4 pro και σε παιχνιδια που πληρωνει ή θελει να αγορασει και δεν βλεπει οτι δεν εχεις την αναλογη υποστηριξη σε αυτο.

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

 δε καταλαβαινω το προβλημα σου ξανα, ολο αρνητικος εισαι να το κοιταξεις καπου

Αρα τα περι αστοχιας παρακαλω πολυ να λειπουν,ειδικα αν δεν γνωριζεις αναλυτικα σε τι ακριβως αναφερομαι. Οσο για τον αρνητισμο,σχεδον σε καθε παιχνιδι που βγαινει γραφω αναλυτικα την γνωμη μου στα αντιστοιχα τους θεματα,και για τα πραγματα που ειναι να πω καλα λογια θα τα πω.Το που θελει να παιζει ο καθενας ειναι τελειως ασχετο με αυτο που εγραψα.

Το αν αυτο οφειλεται αποκλειστικα στους πορους που εχουν οι Ιαπωνες σε σχεση με τους Δυτικους ειναι επισης ασχετο για μας τον τελικο καταναλωτη οταν ζητανε και οι μεν και οι δε τα ιδια χρηματα.

Δηλαδη κοροιδα ειναι οι μεγαλες εταιρειες που σου βγαζουν patch μεχρι και 1 χρονο μετα απο την κυκλοφορια του παιχνιδιου και ας εχουν κανει ηδη τις πολλες πωλησεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, logistoulis είπε

καλά ας το επαναδιατυπώσουμε.. οι ιάπωνες στον τεχνικό τομέα των παιχνιδιών είτε pc είτε κονσόλα ΔΕΝ έχουν τα αποτελέσματα των δυτικών εταιρειών και εδώ που τα λέμε είτε αυτό οφείλεται σε ανικανότητα, αδιαφορία ή δυνατότητες σε πόρους είναι και κάπως αδιάφορο

αλλά γενικά τα ιαπωνικά παιχνίδια όσο ***  και να είναι ούτε θα σου πέσουν τα σαγόνια με το τελικό οπτικό αποτέλεσμα ούτε θα τρέχουν όπως θα περίμενε κανείς δεδομένου του αποτελέσματός αυτού

και αν πάρουμε το δεδομένο ότι κάποτε ήταν πρωτοπόροι στα γραφικά και έβγαζαν τα πλέον εντυπωσιακά παιχνίδια τα τελευταία 10+ χρόνια σε αυτόν τον τομέα δεν εντυπωσιάζουν, οπότε υπάρχει μια σαφής "παρακμή"

για μένα βέβαια συνεχίζουν και εντυπωσιάζουν στο καλλιτεχνικό κομμάτι, αλλά στο καθαρά τεχνικό έχουμε φτάσει να χαιρόμαστε που τρέχουν καλά τα port του dmc 4 και του bayonetta που είναι αρχαιολογίες, σε οτιδήποτε πιο σύγχρονο και απαιτητικό κάνεις το σταυρό σου..

Παλια στους Ιαπωνες ισχυε περισσοτερο το quality>quantity.Πλεον ισχυει το αναποδο,γιαυτο και βλεπουμε αρκετα sequel παιχνιδιων.

Επισης μονο οι μεγαλες σε πορους Ιαπωνικες εταιρειες τυπου Capcom/konami(η δευτερη πλεον μας αφησε)ή πχ η Square enix οπου ειναι publisher εχουν τους πορους και την τεχνογνωσια να βγαλουν εντυπωσιακα σε οπτικο τομεα αλλα και αποδοσης παιχνιδια και να τα υποστηριξουν με patch.Και δεν ισχυει μονο στα παιχνιδια βεβαια αυτο αλλα και στα anime αλλα αυτο ειναι κουβεντα για αλλο θεμα.Δεν σχολιασα ουτως ή αλλως τα παιχνιδια αυτα καθαυτα αν αξιζουν(μιας και γενικα ειμαι προσωπικα οπαδος των περισσοτερων Ιαπωνικων παιχνιδιων)μιας και την γνωμη μου για αυτα την εχω εκφρασει απειρες φορες.Για τον τομεα αποδοσης μιλησα συγκεκριμενα που μια βολτα να κανετε και σε αλλα γειτονικα sites/forum τα ιδια θα δειτε να γραφονται.

Και τα αρχικα Demons Souls και Dark Souls που αναφερθηκαν λογω της ανακοινωσης του remaster,ετρεχαν χαλια στο ps3.

Δεν ειναι τυχαιο που στους περισσοτερους εχει μεινει η Blighttown στην μνημη για τα απιστευτα frame drops που ειχε ο κοσμος εκει και για ποιο λογο χαρηκαν τοσοι πολλοι με το remaster του αρχικου Dark Souls.Γιατι το original οσο παιχνιδαρα και να ειναι στον τομεα αποδοσης ηταν και ειναι ενα χαλι μαυρο.Δεν λεγεται αρνητισμος αυτο αλλα πραγματικοτητα/γεγονος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε ποιους περισσοτερους εχει μεινει η blighttown? εγω και οσοι καψαμε το παιχνιδι θυμομαστε αλλα πραματα και οχι μια περιοχη που πεφταν τα frames, μιλαμε για ενα παιχνιδι που εδωσε πραματα σε πολλους τομεις και εσυ θυμασαι μια περιοχη που ετρεχε σε 10frames, τελος παντων τζαμπα σου απανταω

@Federacionτι ειδος ψαχνεις? αν σου αρεσουν τα fps go for borderlands 2

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντε παλι τα ιδια.Ρε καλε μου ανθρωπε για ποιο λογο δεν δινεις σημασια σε ποιο συγκεκριμενο κομματι αναφερομαι?

Για τον τομεα αποδοσης συγκεκριμενα αναφερθηκα και παλι,οχι στα του gameplay.

Αν θελω(και οποιος αλλος θελει)να γραψω συγκεκριμενα για το παιχνιδι(build,classdes,items,bosses,npc,items,quests,lore,περιοχες,speedruns,trophies)υπαρχουν τα αντιστοιχα για το καθε παιχνιδι θεματα για αυτο το λογο.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα τι να σου πω για την αποδοση? για μενα μια χαρα ητανε, για ενα παιχνιδι που επαιξα 100αρες η μπορει και 1000+ ωρες, δε με χαλασε τιποτα περι αποδοσης, δε με ενδιαφερει η αποδοση οταν το gameplay ειναι τρομακτικα καλο, επι εποχες ps3 δηλαδη τι επαιξες εσυ με τρομερη αποδοση?  επαιξα και bayonetta + vanquish που ακομα και σημερα παραμενουν απο τα αγαπημενα μου παιχνιδια. 

και στο bloodborne η αποδοση ειναι πολυ κακη, εχεις και εκει να πεις αρνητικα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

και στο bloodborne η αποδοση ειναι πολυ κακη, εχεις και εκει να πεις αρνητικα? 

Ανακοινωθηκε καπου bloodborne remastered για να πω κατι για αυτο?Επισης το ξανατονισα οτι το θεμα αποδοσης που ανεφερα πιο πισω για τους ιαπωνες ειναι τελειως ασχετο απο την γνωμη μου για τα ιδια τα παιχνιδια.

Τουλαχιστον για το bloodborne που ανεφερες προς τιμην τους οι της Fromsoftware εβγαλαν patch να μειωσουν τα loading times που στις αρχες ηταν τεραστια.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δηλαδη το remake σε χαλαει και οχι η αποδοση ? δε σε πιανω, αλλα οπως και να εχει θα ειναι remake πανω στη μηχανη του dark souls 3 60fps/1080p οπως εγραψα πιο πισω

οταν βγαινει τετοιο παιχνιδι remaster / remake / whatever και να χαιρομαστε, καθομαστε και συζηταμε τα προβληματα σε μια περιοχη, οταν προσφερε πραγματικα καινουργια πραματα με το περιεργο invade mechanic, pvp περιοχη να λιωνεις για μερες, τρομερο depth σε weaps/rings/shields και upgrade

απο την αλλη απ οτι καταλαβα εσυ ασχολεισαι με πλατς οποτε λογικο να μην εμβαθυνεις στο παιχνιδι, εγω ομως που δε παιζω για trophies αλλα για το γενικοτερο παιχνιδι, τα νεα με χαροποιησαν παρα πολυ γτ παλι θα ξοδεψω απειρες ωρες το νεο pvp mode οπως φαινεται οτι θα εχουμε

για να τελιωνουμε εδω γτ ειμαστε οφ-τοπικ, μπορεις να το προσπερασεις η / και να το παιξεις στο pc 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eχω το εξης θεμα παιδια με κολλαει συνεχεια σε μια συγκεκρινη πιστα,παιζω το local play συνεργασια 2 ατομα,και στο war στη δευτερη πιστα μετα απο λιγο με κολλαει παντα παγωνει η οθονη και αναγκαζομαι να το κλεινω καθε φορα... (το θεμα ειναι οτι καλλαει στη συγκεκριμηνη πιστα παντα γιατι γινεται αυτο) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

δηλαδη το remake σε χαλαει και οχι η αποδοση ? δε σε πιανω, αλλα οπως και να εχει θα ειναι remake πανω στη μηχανη του dark souls 3 60fps/1080p οπως εγραψα πιο πισω

οταν βγαινει τετοιο παιχνιδι remaster / remake / whatever και να χαιρομαστε, καθομαστε και συζηταμε τα προβληματα σε μια περιοχη, οταν προσφερε πραγματικα καινουργια πραματα με το περιεργο invade mechanic, pvp περιοχη να λιωνεις για μερες, τρομερο depth σε weaps/rings/shields και upgrade

απο την αλλη απ οτι καταλαβα εσυ ασχολεισαι με πλατς οποτε λογικο να μην εμβαθυνεις στο παιχνιδι, εγω ομως που δε παιζω για trophies

Αρχικα αυτο εχει καπου επιβεβαιωθει οτι θα τρεχει πανω στην μηχανη γραφικων του Dark Souls 3 ή μιλαμε καθαρα με βαση τις φημες?

2ον στο εγραψα και πιο πισω και το προσπερασες ξανα(πολυ κακη συνηθεια που εχεις).Και το συμπερασμα που εβγαλες οτι ασχολουμαι με platinum ειναι λαθος αφου ποτε και πουθενα δεν εγραψα οτι ειμαι τρελαμενος να κανω οτι παιχνιδι παιζω 100%/platinum ή κατι τετοιο.

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Αν θελω(και οποιος αλλος θελει)να γραψω συγκεκριμενα για το παιχνιδι(build,classdes,items,bosses,npc,items,quests,lore,περιοχες,speedruns,trophies)υπαρχουν τα αντιστοιχα για το καθε παιχνιδι θεματα για αυτο το λογο.

Και τελος το off topic παλι απο που προκυπτει?Μια χαρα μιλαμε εντος θεματος για τιτλους που κυκλοφορουν ή θα κυκλοφορησουν και στο ps4,αρα μονο off topic δεν ειναι η κουβεντα.

Ουτως ή αλλως δεν βλεπω και κανενα ενδιαφερον για νεους τιτλους του 2018 απο κανενα για να πεις οτι χαλαμε την οποια κουβεντα,γιαυτο το λογο και δεν ανοιγουν πλεον(ουτε εγω μπαινω στον κοπο)ξεχωριστα θεματα για τα παιχνιδια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Monster Hunter μόνο δε ξέρω αν βγαίνει και κάτι άλλο αξιόλογο, αν υπάρχουν παιδιά που θα παίξουν εδώ μεσα να κάνουμε κάνα group 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...