Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, IcemanGr71 είπε

Παίδες μπορεί να είναι χαζή ερώτηση αλλά...

το Uncharted: The Nathan Drake Collection (PS4) που περιέχει και τα τρία παιχνίδια ... έχει καμία διαφορά από

το να έπαιρνες ξεχωριστά τα Uncharted Remastered , Uncharted 2 Remastered  και Uncharted 3 Remastered ????

Εννοώ θέμα γραφικών κτλ....

Γραφικα οχι καμια αλλαγη δεν εχει, ενα επιπλεον μενου εχει που επιλεγεις ποιο παιχνιδι θες να ξεκινησεις. Το μονο μειον ειναι οτι δεν εχει το online (το οποιο δεν ειναι το δυνατο του σημειο ετσι και αλλιως, αυτα ειναι παιχνιδια που περνεις κυριως για το campaign παρα να παιξεις πιστολιδι στους χαρτες του)

Επεξ/σία από orck
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε ξερω αν εχει αναφερθει, τρεχει ΕΑ sale στο store

εχει κατι ψιλο-εκπτωσεις(30-70%) fifa/nba τα εχει σε bundle, αν καποιος ενδιαφερεται

 

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Δε ξερω αν εχει αναφερθει, τρεχει ΕΑ sale στο store

εχει κατι ψιλο-εκπτωσεις(30-70%) fifa/nba τα εχει σε bundle, αν καποιος ενδιαφερεται

το σκεφτομαι για φιφα+νβα 18 στα 30 και τα δυο μαζι. Το νβα λιγο με σταματαει δε ξερω αν θα μου αρεσει μιας και ειχα σκοπο να παρω το 2Κ.

Επεξ/σία από tsakitsan95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες.  Χθες μπήκε (επιτέλους)  η 100αρα σύνδεση στο σπίτι.  Στο PC επειδή ακριβώς είναι καρφωμένο στον πύργο με το Ethernet πιάνω όλη την ταχύτητα που πρέπει. Στο ps4 που το δουλεύω εδώ και 2 χρόνια περίπου με powerlines πιάνω με το ζόρι τα 25-30 mpbs. 

Μιλαμε για τον ίδιο χώρο, απόσταση ούτε 4 μέτρα και το κάθε powerline είναι καρφωμένο σε πρίζα χωρις κάτι ενδιάμεσο. Τα κουτιά είναι της tp link TL-PA4010KIT v2. Υποτίθεται ότι φτάνουν μέχρι 500mbps. Τα φώτα σας guys.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alex21121988 είπε

Καλημέρες.  Χθες μπήκε (επιτέλους)  η 100αρα σύνδεση στο σπίτι.  Στο PC επειδή ακριβώς είναι καρφωμένο στον πύργο με το Ethernet πιάνω όλη την ταχύτητα που πρέπει. Στο ps4 που το δουλεύω εδώ και 2 χρόνια περίπου με powerlines πιάνω με το ζόρι τα 25-30 mpbs. 

Μιλαμε για τον ίδιο χώρο, απόσταση ούτε 4 μέτρα και το κάθε powerline είναι καρφωμένο σε πρίζα χωρις κάτι ενδιάμεσο. Τα κουτιά είναι της tp link TL-PA4010KIT v2. Υποτίθεται ότι φτάνουν μέχρι 500mbps. Τα φώτα σας guys.  

Τη μέτρηση την κάνεις με το ps4;

Αν ναι, δοκίμασε με κανένα laptop, ή τράβα καλώδιο στον πύργο για να το τσεκάρεις...

Αν εξακολουθεί να είναι χαμηλή...

1/ Είναι τα TP καρφωμένα κατευθείαν στην μπρίζα ή μέσω πολύμπριζου κλπ;

2/ Δοκιμή σε άλλη μπρίζα μπορείς να κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα PowerLine έτσι και αλλιώς δεν είναι ιδιαίτερα αξιόπιστα όσον αφορά το θέμα της ταχύτητας. Αλλά είναι σίγουρα πιο αξιόπιστα από το PS4 και τις - ότι να 'ναι - μετρήσεις που κάνει. 

Δοκίμασε με laptop όπως ανέφερε ο φίλος πιο πάνω. Μπορεί να μην έχεις θέμα με τα PowerLine.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Τα PowerLine έτσι και αλλιώς δεν είναι ιδιαίτερα αξιόπιστα όσον αφορά το θέμα της ταχύτητας. Αλλά είναι σίγουρα πιο αξιόπιστα από το PS4 και τις - ότι να 'ναι - μετρήσεις που κάνει. 

Δοκίμασε με laptop όπως ανέφερε ο φίλος πιο πάνω. Μπορεί να μην έχεις θέμα με τα PowerLine.

Δεν υπάρχει περίπτωση το ps4 να σου δείξει την ταχύτητα που έχεις πραγματικά.

Για κάποιο λόγο τρώει bandwidth αρκετό πχ σε εμένα που έχω 50αρι vdsl δείχνει 35 mbps με το ζόρι, ενώ στο laptop ethernet δείχνει 45-46 mbps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα τα powerlines σε διαφορετικες πρίζες σε λαπτοπ και σε άλλον πύργο και κάνει τα ίδια.  Ούτε το 30% της ταχύτητας. Οπότε δεν φταίει το ps4. Τώρα τι;  Να δοκιμάσω να τα κάνω κανένα factory reset σκεφτομαι. 

Καταλαβαίνω ότι είναι φυσιολογικό να υπάρχει "χασούρα" σε οποιαδήποτε μορφής σύνδεση (εκτός της απευθείας σύνδεσης με το καλώδιο) αλλά στην δική μου περίπτωση παραείναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ps4 μη μετράτε την ταχύτητα από τις ρυθμίσεις παίζει να μετράει στην άλλη άκρη του πλανήτη.. 

 

ανοίξτε browser βάλτε ένα speedtest και θα δείτε τι πιάνετε

 

εγώ πάντως με powerline (ένα βασικό tplink)  μια χαρά είμαι, πιάνω κανονικά την 50αρα και στο ps4 για πιο πάνω ταχύτητα δεν ξέρω τι θα γινόταν.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μόνο εγώ νιώθω λίγο απογοητευμένος από το Uncharted 4.

Είμαι στην Σκωτία και μέχρι τώρα μου άρεσε μόνο η αρχή της ληστείας στην Ιταλία, 8 κεφαλαία πόσα έχω παίξει ευχαριστήθηκα το 1. Νιώθω οτί αποτυγχαίνει ως δράμα και το gunplay μου φαίνεται λίγο χαώδης με τους μεγαλύτερους χώρους και την υψηλότερη ανάλυση.

Εφόσον ξεκίνησε στραβά δύσκολα θα σιάσει απλά θεωρούσα τα πρώτα τρία μπροστά από την εποχή τους. Με αυτό ακόμα περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την απολυτη εμπειρια στο ps4 pro τελικα ειναι καλυτερο ενα monitor η μια τηλεοραση? απο ολους τους τομεις, επισης μπορει καποιος να στηλει μερικα μοντελα ωστε να ξερουμε πως και τι. ευχαριστω! με ενδιαφερει να παιζω και να ευχαριστιεμαι οσο ποιο πολυ γινεται, ενταξει οχι και με τρελα χρηματα μεχρι 500Ε μπορω. ειναι δηλαδη προτιμοτερο ενα μονιτορ 4K 27" η μια Tv 4k 43"..απο αυτα που διαβαζω καταλαβα οτι τα μονιτορ ειναι καλυτερα στα παντα, στα ms στα fps και τα σχετικα, απλα χανεις οτι δεν ειναι μεγαλες οι ιντσες, απο την αλλη αν κατσεις κοντα σε μια 27" ειναι χορταστικη εμπειρια απο οτι αν καθοσουν σε μια 40" στο 1,5 μετρο αποσταση..αν λεω κατι λαθος fix me ωστε να μαθω! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιος μακακας στις αγγελιες σου πουλαει το 4K 27" ; :P Αντε και 8K στις 20" ειναι χορταστικη εμπειρια αν κολησεις απανω :lol:

Επεξ/σία από Damachi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα μια tv βεβαια ουτως ή αλλως στα χρηματα/ιντσες οχι μονο απολυτη εμπειρια δεν θα παρεις αλλα αυτο που λεμε budget/entry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Choutas είπε

Παιδιά μόνο εγώ νιώθω λίγο απογοητευμένος από το Uncharted 4.

Είμαι στην Σκωτία και μέχρι τώρα μου άρεσε μόνο η αρχή της ληστείας στην Ιταλία, 8 κεφαλαία πόσα έχω παίξει ευχαριστήθηκα το 1. Νιώθω οτί αποτυγχαίνει ως δράμα και το gunplay μου φαίνεται λίγο χαώδης με τους μεγαλύτερους χώρους και την υψηλότερη ανάλυση.

Εφόσον ξεκίνησε στραβά δύσκολα θα σιάσει απλά θεωρούσα τα πρώτα τρία μπροστά από την εποχή τους. Με αυτό ακόμα περιμένω.

οχι δεν εισαι ο μονος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...