Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 hours ago, orck said:

Καλα τα λες αλλα στην πραγματικοτητα εισαι μονος σου αντιμετωπος με το θηριο. Και εδω δεν ειναι god of war να νικησεις με επικη μουσικη να παιζει απο πισω.
Θα τρεχεις σε δικηγορους (που και αυτοι σαν 50ευρα που περπατανε θα σε δουνε) και στα δικαστηρια για να βγαλεις ακρη. Ξεχαστε την ΓΓΚ, ειναι καθαρα διακοσμητικη (ισως για μειωση ανεργιας η για βολεψη μετακλειτων υπαληλλων). Εαν ο κατασκευαστης/πωλητης δεν θελει δεν θα σου κανει τιποτα.
Αντε ξοδεψε ενα 500ευρω για να κερδισεις σε 5-10 χρονια (τοτε θα εχει βγει σιγουρα το PS6)

 

 

Εγώ πάντως μια χαρά άκρη έχω βγάλει με το συνήγορο του καταναλωτή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/5/2018 στις 6:10 ΜΜ, Lecter D είπε


Από που πηγάζουν ; απο την στιγμή που έχεις δώσει λεφτά και για δικό τους σφάλμα θα πάρεις άλλη μεταχειρισμενη  κονσόλα ; 
Έχετε χάσει τα λογικά σας εδώ ; Δηλαδή αν είχα την Gow edition μου χάλαγε σε έναν μήνα , το πήγαινα εκεί και μου δίναν μια απλή κονσόλα θα έλεγα Ολα οκ δεν έχω απαιτήσεις ; :lol: :lol: 
Αν είχα 1 μήνα κονσόλα χάλαγε θα μου έδιναν άλλη ανακατεσκευασμενη θα ήμουν οκ ; :lol: 

Δεν μπορώ να αντιληφθώ πως είναι δυνατόν να σκατε 300-400ε και να μην έχετε απαιτήσεις , απαιτήσεις που σε άλλες εταιρείες είναι στο βασικό σύνολο της εγγύησης . 

Πριν λίγες μέρες πήγα το s7 του αδερφού μου 4 μέρες πριν λήξει η 2 ετης εγγύηση για ένα σφάλμα χρωμάτων που είχε στην οθόνη , του άλλαξαν οθόνη digitizer μπαταρία ( πάνε μαζί είπαν δεν ξέρω τι πως γιατί ) δωρεάν και πλέον έχει άλλα 2 έτη εγγύηση σε αυτά που αλλάχτηκαν απο την στιγμή που μπήκαν καινούργια part με απόδειξη εννοείται .

Νομικά στην Ελλάδα καλύπτεσαι από 2 έτη . Θες να κάνεις εφαρμογή του νόμου ; το κάνεις , δεν θες να τρέξεις ; κάτσε πλήρωνε για νέα κονσόλα , για όλους υπάρχει επιλογή . 

Οχι η sony δεν δινει πουθενα 2ετη εγγυηση στη κονσολα της αλλα 1 ετος και αυτο γιατι η 2ετη εγγυηση που λεει η Ευρωπη για ολα τα προιοντα ειναι απλα οδηγια και οχι απαίτηση γι' αυτο και η οποια εταιρια δεν ειναι υποχρεωμενη να το δεχτει αυτο.

 

Και να το κυνηγήσεις παλι θα χασεις γιατι η sony  παντου λεει οτι δινει 1 χρονο εγγυηση και τελος πουθενα δεν δινει 2 χρονια εγγυηση για το ps4.

Δεν προκειτε να βγαλεις ακρη οσο αφορα την 2ετη εγγυηση ετσι.

Γιατι αν εστω και ενας στην Ελλαδα και οχι μονο ειχε δικαιωθει τοτε θα υπηρχε το δεδικασμενο και θα ειχε γινει νομος και ολοι με βαση αυτο το δεδικασμένο θα απαιτουσαν 2ετη εγγυηση για τη κονσολα τους.

 

Μακαρι να δινανε 2ετη εγγυηση ή να μπορουσαμε να την απαιτησουμε με καποιο νομιμο τροπο αλλα δυστυχως δεν.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για πες μου σε παρακαλω πολυ αν παθει κατι η κονσολα μου στον 1 χρονο και 1 μηνα τι θα κανω αφου οπου και να την παω δεν θα δεχονται οτι εχει 2ετης εγγυηση και θα με κοιτανε σαν χανοι.

 

Και αντε βγαλε ακρη μετα με το να τρεχεις σε δικηγορους κ.τ.λ. γιατι να λυσεις απλα αυτη την ιστορια ακομα και αν τους αναφερεις τον νομο που λες δεν νομιζω να γινει κατι τετοιο.

 

Και τι ακριβως λεει αυτος ο νομος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
40 minutes ago, Paragontas-x said:

Και για πες μου σε παρακαλω πολυ αν παθει κατι η κονσολα μου στον 1 χρονο και 1 μηνα τι θα κανω αφου οπου και να την παω δεν θα δεχονται οτι εχει 2ετης εγγυηση και θα με κοιτανε σαν χανοι.

Και αντε βγαλε ακρη μετα με το να τρεχεις σε δικηγορους κ.τ.λ. γιατι να λυσεις απλα αυτη την ιστορια ακομα και αν τους αναφερεις τον νομο που λες δεν νομιζω να γινει κατι τετοιο.

Και τι ακριβως λεει αυτος ο νομος?

Θα εκπλαγείς τι μπορεί να κάνει κάποιος με μια φωτοτυπία του νόμου και με μερικές σταθερές, αυστηρές κουβέντες. 

Μπορείς να ψάξεις στο Google τι γράφει ο νόμος, τα λέω στο δίπλα νήμα, βαριέμαι να τα ξαναγράφω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Malthador είπε

Υπάρχει νόμος του κράτους που αναγράφει υποχρεωτική διετή εγγύηση, ο 2251/1994.

http://www.opengov.gr/ypoian/?p=8174

Εχουνε βαλει χερι να τον φερουν στα μετρα τους στα μουλωχτα ;

Επεξ/σία από Damachi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρουμε ποια η βασική και ουσιαστική διάφορα των ps4pro μοντέλων:

cuh-7000 με το cuh-7100 και με με το cuh-7116b?

Και δεν μιλάω για εμφανισιακες διάφορες που λογικά δεν έχουν αλλά πραγματικές(Π.χ. αλλαγή ανεμιστήρα, μνημών, apu) hardware όχι specifications αλλαγές που δεν υπάρχουν.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προφανως καλυτερη ψυξη το τελευταιο μοντελο αφου ειναι πιο ησυχο

https://forum.beyond3d.com/threads/ps4-pro-cuh-7100-compared-to-cuh-7000.60541/

Επεξ/σία από postfire
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν λες τελευταιο εννοεις το 7116b οχι το 7100?

Εχει κανεις προσωπικη πειρα απο καποιο cuh-7116b  μοντελο?

Απ' οτι βλεπω απο το λινκ που εβαλες η τεταρτη εικονα δειχνει στην ουσια οτι η ψυκτρα ειναι ολο το αλουμινιο σε αντιθεση με το cuh-7000 που ειναι μονο ενα μερος του.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οποιος έχει σκοπό να πάρει το Detroid become human, στο thegamecollection δίνει δώρο και την ταινιάρα bladerunner σε bluray. Σαν τιμή βγαίνει γύρω στα 55 μαζί με μεταφορικά. όσο κανει και εδώ στο σκρούτζ. Μέχρι σήμερα ειναι η προσφορά

https://www.thegamecollection.net/detroit-become-human-free-blade-runner-2049-blu-ray-ps4/

 

 

 

Στις 5/7/2018 στις 6:20 ΜΜ, Paragontas-x είπε

Οταν λες τελευταιο εννοεις το 7116b οχι το 7100?

Εχει κανεις προσωπικη πειρα απο καποιο cuh-7116b  μοντελο?

Απ' οτι βλεπω απο το λινκ που εβαλες η τεταρτη εικονα δειχνει στην ουσια οτι η ψυκτρα ειναι ολο το αλουμινιο σε αντιθεση με το cuh-7000 που ειναι μονο ενα μερος του.

70 είναι η πρώτη εκδοση,71 είναι η δέυτερη. Η διαφορά στο θόρυβο είναι χαοτική! Το 71ΧΧΒ είναι σχεδόν super silent στα επίπεδα του ΧΟΝΕΧ! Δεν το πίστευα μέχρι που το άκουσα. Το 71 εχει σίγουρα άλλη ψύκτρα, δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει και την πάστα. 

Τα επόμενα νούμερα 16b κτλ έχουν να κάνουν με το region που διατίθεται η κονσόλα. 

Επεξ/σία από Socratis_g
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γράφει κάτω στο κουτί αριστερά φίλε. Λογικά 71 θα είναι. Προσοχή όποιος πάει να αγοράσει τώρα καινούριο μην του πασάρουν κανένα παλιό απο την αποθήκη γιατί θέλουν να ξεστοκάρουν τα πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Socratis_g είπε

οποιος έχει σκοπό να πάρει το Detroid become human, στο thegamecollection δίνει δώρο και την ταινιάρα bladerunner σε bluray. Σαν τιμή βγαίνει γύρω στα 55 μαζί με μεταφορικά. όσο κανει και εδώ στο σκρούτζ. Μέχρι σήμερα ειναι η προσφορά

https://www.thegamecollection.net/detroit-become-human-free-blade-runner-2049-blu-ray-ps4/

70 είναι η πρώτη εκδοση,71 είναι η δέυτερη. Η διαφορά στο θόρυβο είναι χαοτική! Το 71ΧΧΒ είναι σχεδόν super silent στα επίπεδα του ΧΟΝΕΧ! Δεν το πίστευα μέχρι που το άκουσα. Το 71 εχει σίγουρα άλλη ψύκτρα, δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει και την πάστα. 

Τα επόμενα νούμερα 16b κτλ έχουν να κάνουν με το region που διατίθεται η κονσόλα. 

Καλα μην μου το συγκρινεις και με το xbox one x καμια σχεση σε ηχο το ps4pro cuh-7116b ακομα και μετα απο 5-6 ωρες συνεχωμενης λειτουργιας πραγματικα πρεπει να προσπαθησεις για να ακουσεις το xbox one x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Καλα μην μου το συγκρινεις και με το xbox one x καμια σχεση σε ηχο το ps4pro cuh-7116b ακομα και μετα απο 5-6 ωρες συνεχωμενης λειτουργιας πραγματικα πρεπει να προσπαθησεις για να ακουσεις το xbox one x.

Ενα σκαλί πιο πάνω, ελφρώς πιο θορυβόδες. Δλδ με το volume στο 5 δεν καταλαβαίνεις διαφορά, πρέπει να το βάλεις mute για να καταλάβεις. Αυτά βεβαία είναι αστείες συγκρίσεις.

Η ουσία είναι η τεράστια διαφορά απο το 70ΧΧ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι ειναι πολλα σκαλια πανω οχι μονο ενα.

Το xbox one x δεν ακουγετε σχεδον κατι που δεν πιστευω οτι ισχυει για το ps4pro cuh-7116b μετα απο 5-6 ωρες λειτουργιας και ειδικα σε βαρια παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...