Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Iσχυει απολυτα.. Το προ ειναι καυτο κ σαν αεροπλανο οταν λειτουργει με πατσαρισμενα παιχνιδια και το Χ δροσερο κα αθορυβο..

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά ισχύει, αλλά το θέμα είναι η αξιολογη προσπάθεια της Sony να μαζέψει την ηλεκτρική σκούπα που ήταν το PRO και της αξίζει ένα μεγάλο μπράβο που το πέτυχε, μαζί με ένα παράλληλο μεγάλο fail που δεν το έκανε απο την αρχή της κονσόλας. 

Επεξ/σία από Socratis_g
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η Sony γενικότερα το κάνει αυτό, κοιτάζει να ρίχνει τα κόστη στα επόμενα μοντέλα της. Π.χ. το Phat PS3 το έβλεπες και ήταν instant οργασμός, το Super Slim είναι ένα αστείο.

Αντίστοιχα, στο Pro που είναι πιο premium μηχάνημα από το Slim PS4, θα έπρεπε να έχει καλύτερα υλικά μέσα από το μικρό αδερφάκι του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, postfire είπε

η διαφορα στην τεχνολογια ψυξης του προ με το χ ειναι η μερα με την νυχτα

 

2 ώρες πριν, kostiger είπε

Iσχυει απολυτα.. Το προ ειναι καυτο κ σαν αεροπλανο οταν λειτουργει με πατσαρισμενα παιχνιδια και το Χ δροσερο κα αθορυβο..

Συμφωνω απολυτα.

2 ώρες πριν, Socratis_g είπε

Παιδιά ισχύει, αλλά το θέμα είναι η αξιολογη προσπάθεια της Sony να μαζέψει την ηλεκτρική σκούπα που ήταν το PRO και της αξίζει ένα μεγάλο μπράβο που το πέτυχε, μαζί με ένα παράλληλο μεγάλο fail που δεν το έκανε απο την αρχή της κονσόλας. 

Οσο και να προσπαθησε δυστυχως το xbox one x που ειναι και πολυ δυνατοτερη κονσολα απο το ps4pro με το ζορι ακουγετε ακομα και μετα απο 5-6 ωρες συνεχόμενου παιχνιδιου κατι που για το ps4pro δεν ισχυει με την καμια ακομα και στα νεα μοντελα cuh-7116b.

 

Εχω και τις δυο κονσολες(Xbox one & ps4pro cuh--7000) και μολις δανείστηκα το ps4pro cuh-71xx god of war edition ενος φιλου μου για να δω το κατα ποσο κανει θορυβο σε σχεση με το δικο μου cuh-7000 και πιστεψτε παρολο που κανει λιγοτερο και παλι κανει παρα πολυ θορυβο και δεν συγκρινεται καν με το xbox one x που ειναι σχεδον αθορυβο.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Συμφωνω απολυτα.

Οσο και να προσπαθησε δυστυχως το xbox one x που ειναι και πολυ δυνατοτερη κονσολα απο το ps4pro με το ζορι ακουγετε ακομα και μετα απο 5-6 ωρες συνεχόμενου παιχνιδιου κατι που για το ps4pro δεν ισχυει με την καμια ακομα και στα νεα μοντελα cuh-7116b.

Εχω και τις δυο κονσολες(Xbox one & ps4pro cuh--7000) και μολις δανείστηκα το ps4pro cuh-71xx god of war edition ενος φιλου μου για να δω το κατα ποσο κανει θορυβο σε σχεση με το δικο μου cuh-7000 και πιστεψτε παρολο που κανει λιγοτερο και παλι κανει παρα πολυ θορυβο και δεν συγκρινεται καν με το xbox one x που ειναι σχεδον αθορυβο.

 

Ελα τότε να σου δανείσω και εγώ 71ΧΧ να δεις οτι μετά απο 5-6 ώρες παραμένει silent. Ενώ ξαναλέω το 70ΧΧ έκανε κυριολεκτικά σαν σκούπα, αυτό ΔΕΝ ακούγεται ακόμη και μετά απο 6ωρο. Χωρίς υπερβολή λίγο πιο δυνατά απο ONEx.Ναι ακόμα και μετά απο 6ωρο σερί. Τα έχω δει στην πράξη και δε μιλάω με υποθέσεις, το ίδιο ποραφανώς ισχύει και απο πλευράς σου. Οπότε εκεί που καταλήγουμε είναι ότι και μεταξύ 71ΧΧ υπάρχουν διαφοροποιήσεις. 

Επεξ/σία από Socratis_g
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω που εχω 70χχ pro και δεν ακουω κατι λετε να κουφαθηκα η εσεις ειστε υπερβολικοι με τον θορυβο και πατε και στηνετε αυτι διπλα απο την κονσολα οταν παιζετε?? Τωρα που το ξανασκεφτομαι παιζει να φταιει οτι ειμαι στα @@διστης :lol:

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν ειπα οτι δεν σας πιστευω αλλα δεν μιλησα για απλο ps4 αλλα για pro εκδοση 7016b(νομιζω αυτη εχω θα το κοιταξω μολις γυρισω σπιτι) που λετε πιο πανω οτι κανει θορυβο σε σχεση με 71χχ και εκει ητανε το σχολιο μου μηπως ειστε υπερβολικοι μεταξυ εκδοσεων Pro γιατι σιγουρα σε σχεση με xbox δεν εχω γνωμονα αλλα επειδη εχουν περασει απο τα χερια μου pc που κανουν πολυ χειροτερα θεωρω οτι η κονσολα δεν κανει τοσο θορυβο που να ειναι ενοχλητικη τουλαχιστον για τα δικα μου δεδομενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, icenex είπε

Μα δεν ειπα οτι δεν σας πιστευω αλλα δεν μιλησα για απλο ps4 αλλα για pro εκδοση 7016b(νομιζω αυτη εχω θα το κοιταξω μολις γυρισω σπιτι) που λετε πιο πανω οτι κανει θορυβο σε σχεση με 71χχ και εκει ητανε το σχολιο μου μηπως ειστε υπερβολικοι μεταξυ εκδοσεων Pro γιατι σιγουρα σε σχεση με xbox δεν εχω γνωμονα αλλα επειδη εχουν περασει απο τα χερια μου pc που κανουν πολυ χειροτερα θεωρω οτι η κονσολα δεν κανει τοσο θορυβο που να ειναι ενοχλητικη τουλαχιστον για τα δικα μου δεδομενα.

Φίλε ότι σου τύχει είναι η φάση. Το 71ΧΧ λέω ότι είναι απίστευτα αθόρυβο και ο Paragontas-x έχει άλλη εμπειρία. Το 70ΧΧ που είχα (ενώ είμαι και εγώ στα @@διστής) έκανε σαν αεροπλάνο , εσένα σου είναι κυριλέ. 

Να φανταστείς είχε έρθει βράδυ η κοπέλα μου δυο δωμάτια πιο δίπλα, μανουριασμένη απο τη φασαρία και μου έκλεισε την πόρτα. Εννοείται εγω επεζα μόνο με ακουστίκα. (οχι η κονσόλα δεν είχε σκόνη στους αεραγωγούς, ψύκτρα κτλ τκλ).

Γενικά ανεξαρτήτως έκδοσης, κάτι πρέπει να κάνει η sony με τις πάστες της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, icenex είπε

Εγω που εχω 70χχ pro και δεν ακουω κατι λετε να κουφαθηκα η εσεις ειστε υπερβολικοι με τον θορυβο και πατε και στηνετε αυτι διπλα απο την κονσολα οταν παιζετε?? Τωρα που το ξανασκεφτομαι παιζει να φταιει οτι ειμαι στα @@διστης :lol:

Ουτε καν φιλε. 7016Β και εγω και δεν ειμαι καλα. Μαλλον μετριοπαθης ειμαι, οχι υπερβολικος. Και να σημειωθει οτι ειναι η 2η κονσολα προ που περνα απο τα χερια μου, γιατι η πρωτη μου αντικατασταθηκε εντος εγγυησης λογω ελαττωματικου bluray drive. Και οι 2 το ιδιο θορυβωδεις ειναι. Σαν ηλεκτικη σκουπα που λεει κι ο Σωκρατης...

 

Παρεμπιπτοντως εχετε τη γνωμη οτι μπορει να τα φτυσουν τα συγκεκριμενα μοντελα λογω υπερθερμανσης ή θα την βγαλουμε καθαρη. Δεν τη λες και μικρη ζημια και με τα αποκλειστικα που επονται δεν ειναι να μεινεις και χωρις πσ4..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες μπορεί να είναι χαζή ερώτηση αλλά...

το Uncharted: The Nathan Drake Collection (PS4) που περιέχει και τα τρία παιχνίδια ... έχει καμία διαφορά από

το να έπαιρνες ξεχωριστά τα Uncharted Remastered , Uncharted 2 Remastered  και Uncharted 3 Remastered ????

Εννοώ θέμα γραφικών κτλ....

Επεξ/σία από IcemanGr71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, IcemanGr71 είπε

Παίδες μπορεί να είναι χαζή ερώτηση αλλά...

το Uncharted: The Nathan Drake Collection (PS4) που περιέχει και τα τρία παιχνίδια ... έχει καμία διαφορά από

το να έπαιρνες ξεχωριστά τα Uncharted Remastered , Uncharted 2 Remastered  και Uncharted 3 Remastered ????

Εννοώ θέμα γραφικών κτλ....

Οχι φιλος. Το ιδιο πραγμα ειναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...