Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως σ'ότι αφορά τα preorders του ps4 το 1 εκατομμύριο+ που ανέφεραν μου φάνηκε πολύ "λίγο" ειδικά μετά απο το απίστευτο "κράξιμο" που "έπεσε" στις αρχικές πολιτικές που πήγε να εφαρμόσει η MS κάτι που δείχνει ότι ο κόσμος ήταν συγκρατημένος και περίμενε αντίδραση απο πλευράς MS η οποία και ήταν τελικά άμεση.Με απλά λόγια περίμενα τουλάχιστον 3-4 εκατομμύρια "κομμάτια" να είχαν φτάσει τα preorders του ps4 απο την στιγμή που θα γίνονταν/υποτίθεται και παγκόσμιο launch αλλά και με τα τωρινά δεδομένα αφού πάλι θα είναι διαθέσιμο σε πολύ περισσότερες χώρες σε σχεση με το X1!

 

Μάλλον γι'αυτό είχε νευράκια χθες ο "φίλος" μας.... :P  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξερω πως κινουνται τα preorders συνηθως σε νεες κονσολεςκαι δεν με νοιαζει, αλλα αν δεν ηταν σημαντικο νουμερο δεν θα το ανεφεραν στην εκθεση.Φανταζομαι κατι παραπανω ξερουν απο τις δικες μας εκτιμησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω πως κινουνται τα preorders συνηθως σε νεες κονσολεςκαι δεν με νοιαζει, αλλα αν δεν ηταν σημαντικο νουμερο δεν θα το ανεφεραν στην εκθεση.Φανταζομαι κατι παραπανω ξερουν απο τις δικες μας εκτιμησεις.

 

Μετά απο τόσο κράξιμο που "έφαγε" η MS όπως και αν το "δεις" PDS13 είναι πολύ μικρό νούμερο(το οποίο btw ανακοίνωσε η ίδια η Sony χθες).Η MS όπως φαίνεται έχει πολύ "πιστό" κοινό ειδικά στην Αμερική,γι'αυτό άλλωστε και δεν έβγαλε μια αντίστοιχη προσφορά στην Αμερική όπως στην Ευρώπη(με το FIFA)....."χτύπησε" δλδ εκεί που υπήρχε η μεγαλύτερη "χασούρα" και πιστεύω ειδικά στην Αγγλία θα μοσχοπουλήσει γιατί πολύ απλά παρα-είναι "άρρωστοι" με το FIFA!!!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα αυτο λεω.Το ανακοινωσαν με περηφανια.

Δυσκολα θα αποτελει μικρο νουμερο.Το αναποδο μαλλον.

Εκτος αν ειναι ηλιθιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα αυτο λεω.Το ανακοινωσαν με περηφανια.

Δυσκολα θα αποτελει μικρο νουμερο.Το αναποδο μαλλον.

Εκτος αν ειναι ηλιθιοι.

 

Φαντάζομαι δεν μπορούν να κάνουν και διαφορετικά "μπροστά" στις κάμερες.Sorry αλλά αν ήμουν SONY και η "αντίπαλη" εταιρεία είχε φάει τόσο απίστευτο κράξιμο στην αρχή με 1μύριο+ συνολικά στα preorders δεν θα ήμουν με τπτ ικανοποιημένος!!Νομίζω άλλωστε αυτό δείχνει και η αντίδραση του στο video.....εμένα τουλάχιστον μου φάνηκε αρκετά mad για να κάνει αναφορά στην MS κατ'αυτόν τον τρόπο!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω μαλλον τα βλεπουμε διαφορετικα τα πραγματα.

Κατ'εμε αν δεν ηταν καλο το νουμερο δεν θα το ελεγαν.Ετσι λειτουργει παντα το πραγμα.

Απο κει και περα ο καθενας κραταει οτι θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, επειδή σίγουρα δεν ήταν γραμμένα και σχεδιασμένα μέρες πριν από ολόκληρη ομάδα αυτά που θα λέγονταν στην παρουσίαση, έκανε ad lib ο τύπος επειδή είχε νεύρα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως μια χαρά βλέπω το νούμερο για να είμαι δίκαιος, ο περισσότερος κόσμος θα κάνει τα preorder του από σήμερα μέχρι και το Δεκέμβριο και φυσικά οι παραδοσιακοί που είναι πολύ περισσότεροι θα πάνε να πάρουν την κονσόλα από το κατάστημα.

Αν κάνω λάθος διορθώστε με, το PS3 αν προσθέσεις όλα τα launch dates αθροιστικά νομίζω με το ζόρι βγήκε πάνω από ένα εκατομμύριο.(preorders και κανονικές πωλήσεις μαζί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Vita δόλωμα ίδιας κατηγορίας θα ήταν αν δε σε ενδιέφερε το Vita και έπαιρνες το πακέτο μόνο και μόνο επειδή "έχει καλύτερη αξία", που αυτό είναι που ακούω ως επιχείρημα για την τιμή του Χ1, από άτομα κιόλας που κράζουν το Κινέκτ. Δε με ενδιαφέρει η αξία του πακέτου από την πλευρά της εταιρείας, με ενδιαφέρει από την πλευρά τη δική μου. Ποια είναι η λογική, λοιπόν, όταν θες να παίξεις Fifa να πηγαίνεις να αγοράζεις ένα ακριβότερο πακέτο αντί ένα φτηνότερο; 

 

Το πρόβλημα είναι ότι το Χ1 έχει ακόμα 100 δολάρια παραπάνω.

Ακριβως ιδια τιμη εχει με το PS4 αν αφαιρεσεις την αξια του kinnect και απο τη στιγμη που θα το δινει και με το FIFA δωρο ειναι και φθηνοτερο....το προβλημα ειναι οτι δεν σου δινει την επιλογη να το παρεις ΧΩΡΙΣ τον ρουφιανο και σε αυτο συμφωνω και επαυξανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικό της πρόβλημα :P

 

Αλλά φαντάζομαι πως οι πωλήσεις του μαζί με τις πωλήσεις των Dance Central και λοιπών τέτοιων παιχνιδιών είπαν άλλα στους αναλυτές της. Δώσε μια μαμημένη επιλογή στα πακέτα, όμως, να μην το φορτωνόμαστε κι εμείς το Kinect και το κόστος, που δεν το θέλουμε. Γι' αυτό λέω ότι δεν έχει σημασία στην τελική ότι αν αφαιρέσεις το Κινέκτ η κονσόλα κοστίζει όσο και το PS4. Ωσπου να το αφαιρέσει το Κινέκτ το X1 θα έχει 100 ευρώ παραπάνω, and that's that.

 

Πάντως, όπως λέει ο anamenos, στάνταρ πολλοί θα περίμεναν να δουν πότε θα κυκλοφορούσε για να δουν αν θα κάνουν pre-order και να υπολογίσουν έξοδα. Ενα εκατομμύριο 3 μήνες πριν δεν είναι και μικρό νούμερο. Μη γίνουμε σαν την Square Enix κι εμείς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω πως κινουνται τα preorders συνηθως σε νεες κονσολεςκαι δεν με νοιαζει, αλλα αν δεν ηταν σημαντικο νουμερο δεν θα το ανεφεραν στην εκθεση.Φανταζομαι κατι παραπανω ξερουν απο τις δικες μας εκτιμησεις.

σαν συγκριση βαλε οτι το ps3 τον πρωτο μηνα κυκλοφοριας στην αμερικη πουλησε λιγο κατω απο τις 200Κ ενω τον Δεκεμβριο λιγο κατω απο 500Κ. Oποτε ναι το 1Μ σε pre-orders ειναι μεγαλο νουμερο,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vole Maulder, απλά ο κόσμος κάνει το λάθος και συγκρίνει τα preorders στις πωλήσεις των κινητών εν σχέση με τις κονσόλες , αλλά οι περισσότεροι ξεχνάνε ότι ένα μοντέλο κινητού άντε να πωλήσει 1 το πολύ 2 χρόνια, ενώ οι κονσόλες μπορούν να συνεχίζουν να πωλούν μέχρι και 10 χρόνια μετά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gamersyde.com/stream_driveclub_gc_gameplay_1080p-30593_en.html

νεο gameplay απο το driveclub, κατα την γνωμη μου αισθητα βελτιωμενο οπτικα απο αυτο που ειχαμε δει στην Ε3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...