Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σ'ότι αφορά το TLG(παιχνίδι που ανακοινώθηκε στην E3 του '09/4 χρόνια πριν)........απλά no comment!

 

Link.png Site: http://www.polygon.com/2013/8/21/4643070/fumito-ueda-discusses-ico-shadow-of-the-colossus-and-the-still-in">And what about The Last Guardian, an ambitious game that's been subject to rumors of cancellation and/or a "hiatus" as recently as this June? "It's under earnest development," Ueda said. "However, SCE Japan Studio, who's working on The Last Guardian, also has titles like Puppeteer and Knack, and those are only the ones currently announced. Those are taking priority right now."Ueda didn't go into any more detail than that on Guardian's status, which probably means we should all be prepared to wait a while longer

 

Πραγματικά απορώ γιατί η Sony ανακοινώνει παιχνίδια 3 και 4 χρόνια πριν κυκλοφορήσουν τα οποία συνεχίζουν να "χτυπάνε" αναβολές....έλεος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ε, εφού είναι υπό earnest ανάπτυξη, όλα ΟΚ. Πες το, ρε άνθρωπε, τόσο καιρό, να μην προβληματιζόμαστε :P 

Ανέκδοτο έχει καταντήσει η ιστορία με το TLG.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'εμε αν δεν ηταν καλο το νουμερο δεν θα το ελεγαν.Ετσι λειτουργει παντα το πραγμα.

Απο κει και περα ο καθενας κραταει οτι θελει.

 

 

PS4 pre-orders are tracking "way over and above and beyond the pre-order number at launch day" of the PS2 and PS3

http://www.videogamer.com/news/ps4s_one_million_plus_pre-orders_are_way_over_that_of_ps2_and_ps3.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απ' το PS2; Θυμάμαι τότε γινόταν χαμός πρίν την κυκλοφορία του. Πάντως σαν κονσόλα το PS4 είναι αρκετά φθηνό. Αν είχε και BC compatibility, θα το έπαιρνα day one.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απ' το PS2; Θυμάμαι τότε γινόταν χαμός πρίν την κυκλοφορία του. Πάντως σαν κονσόλα το PS4 είναι αρκετά φθηνό. Αν είχε και BC compatibility, θα το έπαιρνα day one.

 

Αν θα είχε BC θα ήταν πιο ακριβό. Το BC είναι το πιο υπερεκτιμημένο και ανούσιο χαρακτηριστικό για μια κονσόλα.

 

Από την στιγμή που δεν υπάρχει περίπτωση να φτιάξουν δύο διαφορετικά skus, γιατί να αναγκάσεις κάποιους να πληρώσουν για κάτι που ίσως δεν θέλουν ? Αν είχα PS3 παιχνίδια για να παίξω θα σήμαινε πως έχω PS3 !

 

Για τις προ παραγγελίες, εποχές PS2 δεν ήταν τόσο εύκολο να κάνεις pre-order όπως τώρα που σε ένα λεπτό έχεις τελειώσει. Ηλεκτρονικά μαγαζιά υπήρχαν βεβαία αλλά όχι τόσο διαδεδομένα. Έπρεπε να βγεις από το σπίτι να πας στο κατάστημα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απ' το PS2; Θυμάμαι τότε γινόταν χαμός πρίν την κυκλοφορία του. Πάντως σαν κονσόλα το PS4 είναι αρκετά φθηνό. Αν είχε και BC compatibility, θα το έπαιρνα day one.

 

ps1,2 και αργότερα ps3 games μέσω gaikai streaming!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί π.χ το GTA V θα είναι το current-gen παιχνίδι που θα αγοράσω. Γιατί να αναγκάζομαι να το παίζω σε ξεχωριστή κονσόλα, όταν μετά απο 3-4 μήνες θα έρθει το PS4; Θα αναγκάζομαι δηλαδή να έχω 2 κονσόλες κάτω απ' την τηλεόραση, πράγμα αδύνατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιπλο μινιατούρα έχεις για την τηλεόραση, που δε χωρούν δύο κονσόλες; :P

 

Να πληρώνουμε δηλαδή παραπάνω λεφτά για κάτι που νοιάζει το 10% (τυχαίο ποσοστό, αλλά αμφιβάλλω αν είναι καν τόσο πολύ) του κόσμου, για χάρη εξοικονόμησης χώρου; 

 

Μιλώντας για σένα συγκεκριμένα, τώρα, δεν πας για day one, έτσι; Οπότε θα το έχεις τελειώσει το GTA μέχρι να πάρεις PS4. Οπότε δε θα έχεις θέμα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απλά είναι περίεργο έπιπλο με ένα ράφι, και ήδη έχω πάνω MPEG4 tuner-PS3-και παιχνίδια στίβα στο πλαϊ. Δεν χωράει τίποτα άλλο. Δεν πάω για day one αλλά θα ήθελα γενικά να μπορώ να παίζω το GTA σε μια κονσόλα, συνήθως τα λιώνω για πολλά χρόνια. San Andreas το έπαιζα σχεδόν καθημερινά απ' το 2004 που το πήρα, μέχρι και το 2008. Πραγματικά δεν βαρέθηκα ούτε στιγμή. Κάτι ανάλογο θα γίνει και εδώ, δεδομένου το ότι το V θά έχει πολύ περισσότερο πράγμα απ' οτι το SA + υπέροχο multi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αναγκάζομαι δηλαδή να έχω 2 κονσόλες κάτω απ' την τηλεόραση, πράγμα αδύνατο.

Κάποιοι έχουνε πάνω απο 3 κονσόλες κάτω απ' την τηλεόραση, τι να πούν κι αυτοί. :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κάποιοι έχουνε πάνω απο 3 κονσόλες κάτω απ' την τηλεόραση, τι να πούν κι αυτοί. :P

 

Wii, PS3, το πισί μου, σε μερικούς μήνες PS4 και παλεύω με τον εαυτό μου να μη συνδέσω και τα NES/SNES μου. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wii, PS3, το πισί μου, σε μερικούς μήνες PS4 και παλεύω με τον εαυτό μου να μη συνδέσω και τα NES/SNES μου. :P

Eχεις χρονο να ασχοληθεις με ολες τις κονσολες; Ωραιος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχεις χρονο να ασχοληθεις με ολες τις κονσολες; Ωραιος!

 

Οχι αλλα οταν θελω να παιξω το Χ παιχνιδι δεν θελω να ψαχνω που στο διαολο εβαλα την κονσολα μου για να γουσταρω. Το οτι εχουμε 3-4 κονσολες κατω απο την τηλεοραση δεν σημαινει οτι ασχολουμαστε και με ολες το ιδιο (παραδειγμα το PS3 μου ουτε θυμαμαι ποτε επαιξα τελευταια φορα). Μου ηρθε τωρα στην τρελα να παιξω R-Type Final. Ε λοιπον οριστε το PS2 μου ειναι ακριβως εκει που πρεπει να ειναι και ειμαι ετοιμος να γουσταρω. 

 

Ειναι σοβαροτατος λογος για πολυ κοσμο το BC. Το PS4 μπορουσε με σχετικη ανεση να εχει emulation τουλαχιστον για PS2 και PS1 δεδομενου της ισχυς του. Για PS3 οκ αλλα το γεγονος οτι θα μπορουσαν αρκετοι να ξεφορτωθουν τα PS2 τους κατω απο την τηλεοραση και να παρει τη θεση του το PS4. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ξεχνάμε οτι μιλάμε για ένα παιχνίδι που έχει βγει πριν 2 χρόνια στο pc και πλέον υπάρχει 0 ενδιαφέρον για τις παλιές κονσόλες(εκτός του gtav και για μένα του disgaea a2)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...