Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eγω ακομα να καταλαβω το τοσο μισος για μια απλη δηλωση.

Καταλαβαινω ,αλλα λεμε τωρα.20 χρονια ειναι αυτα. :P

 

Δεν πειράζει σε 2 χρόνια θα σας "εξαφανίσουμε".....patience!!! :P

Εν τω μεταξύ άλλοι έχουν "επστρατεύσει" όλο το προσωπικό και τα φερέφωνα τους και έχουν "ανέβει στα κάγκελα" και φωνάζουν και "τρελαίνονται" με βαρύγδουπες δηλώσεις(40%-50%-60% more powerful ps4) ενώ η ήρεμη δύναμη,cool και "ανώτερος" Phil....just check it....Link.png Site: http://www.dualshockers.com/2013/09/17/phil-spencer-refuses-to-compare-xbox-one-and-ps4-but-he-kind-of-does-has-great-respect-for-sony/">Phil Spencer Refuses to Compare Xbox One and PS4 (but he Kind of Does), Has Great Respect for Sony

Κάποιοι "επιφανειακοί"/"ρηχοί" προφανώς και θα ερμηνεύσουν διαφορετικά τα όσα λέει...δεν πειράζει όμως καλύτερα για τους υπόλοιπους!! ;)

 

empire, glezako, οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια, και για να σας φυγει η απορια ο nolan north κανει την φωνη του drake στα uncharted.

 

skanjos, παραδοσικα παντως τα uncharted κανουν reveal sta VGA's, οποτε πιθανα να μην χρειαστει να περιμενουμε μεχρι την Ε3, αλλα μεχρι τον δεκεμβριο.

 

Σοβαρά?Ευχαριστώ για το info....όχι δεν το γνώριζα!!! :P Ποια αλεπού "παιδάκι" μου.....στην κατασκήνωση όλα καλά φέτος?Πες μου ωραία πέρασες? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

empire, τραβα να κοιταξεις κατω απο τον σκληρο και το blu-ray του Χ1 , μηπως βρεις καμια κρυμενη GPU, και ασε το topic του PS4

 

Μην γίνεσαι αντικοινωνικός plz!!! :P Απ'ότι διαπιστώνω δεν πρέπει να έκανες και πολλούς φίλους στην κατασκήνωση....του χρόνου ελπίζω να "πάει" καλύτερα!!! :D Btw, εκτός απο leader της φανταστικής σου ps4 "ομάδας" μια και σε άλλο topic μιλούσες σε πρώτο πληθυντικό τώρα απέκτησες και τα πνευματικά δικαιώματα του συγκεκριμένου topic; :P

Προσπάθησε να ηρεμήσεις....μην σκέφτεσαι σε μόνιμη βάση το 40%-50% more powerful ps4....γαλατάκι και νάνι....άντε αύριο σχολείο έχεις!!! :PΕίναι ευρέως γνωστό ότι είσαι "βαριά" περίπτωση αλλά μην το χειροτερεύεις τουλάχιστον!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τόσες μέρες χωρίς σημαντικά νέα, ελπίζω στο tokyo game show να δούμε κάτι καλό. 2 παιχνίδια με ενδιαφέρουν atm απο exclusives, το killzone  και το παιχνίδι με τα πραγματικά καλύτερα γραφικά για next gen console,άσχετα απο τι λένε τα τρόλλς με τα 900p games το infamous second son, δυστυχώς το παιχνίδι θα είναι λίγο μπροστά στον τιτάνα gtav αλλα αυτό με κάνει να περιμένω το gtav για τις νεες κονσόλες με expansion τουχρόνου το καλοκαίρι

 

αν δούμε το gta v να πιάνει γραφικά επιπέδου second son θα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο το τι μπορούν οι κονσόλες να δώσουν για πρώτο χρόνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kyriakos GKLEZAKOS και Empire_1924 υπαρχει καποιος λογος που γραφετε αυτα που γραφετε στον τομεα που αφορα το Ps4? Για να καταλλαβω δηλαδη.. Υπαρχουν αλλα 2 topic 1 αποκλειστικα για το xboxOne και ενα με ονομα Console Wars..Εδω για πιο λογο ερχεστε και γραφετε αυτα που γραφετε???? :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kyriakos GKLEZAKOS και Empire_1924 υπαρχει καποιος λογος που γραφετε αυτα που γραφετε στον τομεα που αφορα το Ps4? Για να καταλλαβω δηλαδη.. Υπαρχουν αλλα 2 topic 1 αποκλειστικα για το xboxOne και ενα με ονομα Console Wars..Εδω για πιο λογο ερχεστε και γραφετε αυτα που γραφετε???? :-(

 

"Μιλάς" εκ μέρους της διαχείρισης?Πρώτα απ'όλα το topic δεν "ανήκει" σε κανέναν,οπότε και ο καθένας μπορεί να εκφράζει(ελεύθερα και δημοκρατικά) την γνώμη του πόσο μάλλον την διαφωνία του ειδικά όταν υπάρχει και "ιστορικό" πρόκλησης σε μόνιμη βάση απο συγκεκριμένα άτομα.Για το ίδιο θέμα μάλιστα θα έπρεπε ν'αναρωτηθείς και για το topic του X1 που τα ίδια άτομα που εμμέσως "υπερασπίζεσαι"(ειδικά το μεγαλύτερο εκ των 3-4 trolls ο Udontneed2know) προκαλούν/ειρωνεύονται και σχολιάζουν σε μόνιμη βάση είτε άλλα μέλη που διαφωνούν είτε ποστάρουν μονίμως αρνητικά για μια εταιρεία και παράλληλα υπερασπίζονται φανατικά μια άλλη σε σημείο(πέραν του fanboyism) να πιστεύει κανείς ότι παίρνουν ποσοστά οι κακομοίρηδες.

Το "πανηγύρι" αυτό κρατούσε μήνες τώρα....απλά τώρα υπάρχει αντίλογος και ενοχλεί...όσους λοιπόν ενοχλεί μπορούν είτε να προσαρμοστούν,είτε ν'αποχωρήσουν,είτε ν'αναλάβει η διαχείριση και να ορίσει ορισμένους κανόνες συμπεριφοράς για όλους και να "σουτάρει" άμεσα όποιον προκαλεί στο εξής και σε μόνιμη βάση(αφού το να περιοριστεί στον "καθαρισμό" των posts και να επαναλαμβάνεται το ίδιο "σκηνικό" δεν έχει αποδεδειγμένα πλέον "νόημα").

Πρόσφατο παράδειγμα "πρόκλησης" το τελευταίο trolol post ενός εκ των 3-4 sony fanboys/skanjos("άσχετα απο τι λένε τα τρόλλς με τα 900p games") που αν σε παραπέμψω στο topic του RYSE θα καταλάβεις γιατί το γράφει το "καημένο" που απεγνωσμένα ψάχνει να βρει οπτικά ανώτερο game απο το RYSE και Forza5 και επειδή μέχρι τώρα δεν "βρίσκει" "τρελαίνεται" και ακόμα χειρότερα αν "πάμε" μερικούς μήνες "πίσω" και διαβάσεις τι έγραφε μέχρι την φετινή Ε3 θα γελάσεις με την ψυχή σου για τον φανατισμό που διέπει το συγκεκριμένο άτομο!!!

Επαναλαμβάνω υπάρχει μια λύση(αν όντως προκύπτει τόσο σοβαρό πρόβλημα)...ή κανόνες και άμεση εφαρμογή για όλους ή πολύ απλά δεν θ'αλλάξει σε καμία περίπτωση οτιδήποτε αφού όπως προανέφερα σε άλλο post όσοι προκαλούν θα λαμβάνουν τις "απαντήσεις" που τους αρμόζουν!   ;)

Επεξ/σία από empire_1924
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ανεφερα τα συγκεκριμενα ονοματα λογω του topic.Και εννοειται οτι ειμαι κατα του αν γινονται αυτα και στο αντιστοιχο topic για το xbox. Απλα μιας και το προβλημα ειναι παντα μεταξυ 1-2ατομων της καθε πλευρας ας το πουμε ετσι, γιατι δεν λετε οτι ειναι να πειτε σε pm και πρεπει να χαλατε το ολο topic και τον σκοπο του,που δεν ειναι αλλος απο κουβεντα και πληροφοριες, και οχι τσακωμοι... (μια απο τα ιδια και στον τομεα των υπολογιστων με Intel-Amd-Nvidia). Δεν χρειαζονται κανονες για να κανεις το αυτονοητο που δεν ειναι αλλο απο το Ignore νομιζω  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ανεφερα τα συγκεκριμενα ονοματα λογω του topic.Και εννοειται οτι ειμαι κατα του αν γινονται αυτα και στο αντιστοιχο topic για το xbox. Απλα μιας και το προβλημα ειναι παντα μεταξυ 1-2ατομων της καθε πλευρας ας το πουμε ετσι, γιατι δεν λετε οτι ειναι να πειτε σε pm και πρεπει να χαλατε το ολο topic και τον σκοπο του,που δεν ειναι αλλος απο κουβεντα και πληροφοριες, και οχι τσακωμοι... (μια απο τα ιδια και στον τομεα των υπολογιστων με Intel-Amd-Nvidia). Δεν χρειαζονται κανονες για να κανεις το αυτονοητο που δεν ειναι αλλο απο το Ignore νομιζω  ;)

 

Δεν διαφωνώ με όσα γράφεις....σ'ότι αφορά το "ignore" μάλλον θα πρέπει και εδώ ν'απευθυνθείς σε συγκεκριμένο άτομο που "δήλωνε" και μάλιστα διατυμπάνιζε ότι μ'έκανε "ignore"(όπως και τον p3tran και δεν ξέρω ποιον άλλον) και μόνο αυτό τελικά δεν έκανε!!!Εγώ απο την άλλη δεν έχω πρόβλημα ν'απαντάω στις όποιες προκλήσεις οπότε no worries αλλά καταλαβαίνω και την θέση σου που είσαι κατά κάποιο τρόπο αναγκασμένος να διαβάζεις και αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δούμε το gta v να πιάνει γραφικά επιπέδου second son θα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο το τι μπορούν οι κονσόλες να δώσουν για πρώτο χρόνο. 

 

βλέποντας το τι γραφικά έχει καταφέρει και έχει ξεζουμίσει στις 2 dead πλέον κονσόλες το εύχομαι αλλά φοβάμαι μήπως είναι κανένα απλό port 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ακριβως τα κορυφαια παιχνιδια αυτη την χρονια απο τομεα γραφικων (metro,TR,Bioshock,TLOU,GTA V)δειχνουν αυτο που εχουμε πει πολλες φορες,οτι μετα απο τουλαχιστον 3 χρονια θα μπορουμε να βλεπουμε τις κονσολες να αρχιζουν να πιανουν το μεγιστο των δυνατοτητων τους απο αποψης γραφικων τουλαχιστον , και οι developpers θα εχουν ξοδεψει αρκετο χρονο με τις κονσολες.Ουτως ή αλλως το ενδιαφερον αυτο τον μηνα θα ειναι καθαρα στο GTA V,και απο τον επομενο στο νεο Batman και BF4 στα τελη του μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω κάποιες απορίες. Γιατί μερικοί (και δεν μιλάω μόνο για αυτό το thread, μιλάω και για άλλα, ούτε βγάζω την ουρά μου απέξω, είχα κάνει μια φορά κάποτε σαν φανατισμένος και ντρέπομαι γι 'αυτό) κάνετε όπως κάνετε; δεν ντρέπεστε λίγο να συμπεριφέρεστε σαν φανατισμένοι; νομίζετε ότι ο φανατισμός είναι κάτι καλό; εμένα για προβατοποίηση μου κάνει.

Καταλάβετε πως οι εταιρίες, είτε λέγονται Sony είτε Microsoft, τα λεφτά σας θέλουν. Ούτε θα σας δώσουν χρήματα επειδή υπερασπίζεστε με τόσο πάθος την κονσόλα τους, ούτε δωρεάν τσιμπ**κια.

Είστε τα κορόιδα της υπόθεσης βασικά. Και ξέρετε γιατί; γιατί οι εταιρίες τέτοιους φανατισμένους οπαδούς θέλουν, να τους σκάνε τα λεφτά τους χωρίς δεύτερη σκέψη. Σκεφτείτε λοιπόν σαν gamers και όχι σαν φανατισμένοι οπαδοί.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέποντας το τι γραφικά έχει καταφέρει και έχει ξεζουμίσει στις 2 dead πλέον κονσόλες το εύχομαι αλλά φοβάμαι μήπως είναι κανένα απλό port 

ότι χειρότερο θα είναι αυτό ultralisk, καλύτερα να πάρουν τον χρόνο τους και να δούμε μια καλή βέρσιον σε ps4/pc που έχουν παρόμοιο προγραμματισμό. το παιχνίδι όμως φαίνεται οτι μπορεί να τρέχει καλύτερα και με μικρά tweaks πχ αναλυση-fps-draw distance κτλπ ακόμα και αν δεν πειράξουν τα textures. 

 

πάντως απο το second son βλέπουμε οτι ακόμα και σε open world μπορούμε να δούμε τοπ γραφικά. περιμένω πως και πως να δω σε κάνα 3μηνο πως θα είναι το gtav σε pc -new consoles ,λογικά δεν θα το ανακοινώσουν νωρίτερα να μην πληγώσουν τις πωλήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θεμα του GTA V πιστευω οτι ειναι ΜΗ ρεαλιστικο να περιμενουμε να δουμε καλυτερα assets, το καλυτερο που περιμενω ειναι 1080p@60fps με καλυτερο ΑΑ και AF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με cfw στο ps3 Μπορούσες να βάλεις και mods σε gta iv ελπίζω να δούμε κάτι ανάλογο στο Ps4 χωρίς cfw, ποιός δεν θα ήθελε να βάλει πχ πραγματικά αυτοκίνητα στο gtav

 

 

tokyo game show sony conference σε 1 ώρα,για να δούμε ,φήμες λένε για νέο Ip ανακοίνωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...