Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε μην τρελαθουμε κιολας!! :D πως δεν υπαρχει? υπαρχει και παραυπαρχει, και για την ακριβεια μολις χτες ανακοινωθηκε θριαμβευτικα και το exclusive της υποθεσης, και ο game director, και το development team.

Στα λογια μου ερχεσαι.Το original ηταν της epic.Το πως θα ειναι το επομενο εχουμε δρομο ακομα για να το δουμε.

Μπορει να κλεψει στοιχεια απο το 1886:D:D

 

Aς βγει λοιπον πρωτα το 1886 και ας δουμε τι παιχνιδι ειναι.Προς το παρον μονο GeoW δεν μου θυμιζει.Για να μην πω περισσοτερο resistance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λίγο off-topic, αλλά πραγματικά μου κάνει εντύπωση που θεωρείτε κάποιοι καλό νέο ότι θα κάτσουν να φτιάξουν κι άλλα Gears αντί να βγάλουν τίποτα νέο. Η Black Tusk υποτίθεται ετοίμαζε το νέο "Halo", και τώρα δεν ξέρουν ποιο είναι το μέλλον αυτού του project, επειδή πήραν το Gears. Αν το Order είναι καλό, για μένα χίλιες φορές αυτό παρά άρμεγμα ενός πετυχημένου IP μέχρι να το σιχαθούμε.

 

Πάντως τα God of War στο PSP μια χαρά ήταν. Δε βλέπω κανένα σοβαρό λόγο ανησυχίας. (Σε αντίθεση με το Gears, που ο Cliffy B δε θα είναι ούτε καν consultant και το στούντιο δεν έχει δείξει κανένα δείγμα δουλειάς :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω βαζω και στοιχημα pds. και για το οτι το επομενο gears θα ειναι ΥΠΕΡ-παραγωγη, και οτι το 1886 θα εχει ξεπατικωσει οσο πιο πολλα μπορει..

αφου αυτος ηταν ο στοχος του project.. το gears of war! τι να λεμε τωρα για ..resistance? ακυρον

 

edit: και με σενα βαζω στοιχημα vaule αμα θες. ψησου!

και μην βλεπεις τα πραγματα επιφανειακα... ο cliffyB οταν εφυγε, ειχε στην αρχη ΑΛΛΑ σχεδια. απλα δεν του εκατσαν. για αυτο και λιγους μηνες μετα αρχισε να ποσταρει ...concept art απο "το επομενο game που εχει στο μυαλο του". οταν εφευγε ομως, δηλωνε οτι παει για ..διακοπες διαρκειας ;)

η microsoft ομως αντι για τον blezinsky (δεν τον ηθελε) πηγε και πηρε απο την 2Κ τον fergusson. τα εγραψα προχτες αυτα. o fergusson ηταν τεχνικος διευθυντης και game director στα gears 1 2 και 3.... αλλα και διευθυντης του καινουργιου στουντιο που ανοιξε η 2K τελη σεπτεβριου... ειμαι 100% σιγουρος οτι αν ο fergusson πει "ξερεις? θελω τον ταδε", αυτος ο ταδε την αλλη μερα το πρωϊ θα ειναι στο γραφειο του, ειτε λεγεται cliffy βητα ειτε cliffy ωμεγα.

οποτε μην ανησυχεις οτι θα ειναι ..λειψο απο ατομα το επομενο gears..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ειναι η 343 στο halo ποτε ακουστηκε αυτο για black tusk?? Και ποια ειναι αυτη η black tusk που ολοι περιμεναν το νεο IP της?? Τι αξιολογο εχει κανει? γιατι εγω δεν την ξερω καν.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Order όντως θυμίζει Gears πάρα πολύ. Το Restistance ίσως να το θυμίζει θεματολογικά περισσότερο, αλλά ό,τι έχω δει ώς τώρα από gameplay photos, αν μου έλεγες ότι το φτιάχνει η Epic με την ομάδα του GoW θα το πίστευα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δειξει.

Οποιο και αν ξεπατικωσει τελικα σημασια εχει το ποιο θα ειναι ανωτερο στο τελος(αν μας ενδιαφερει αυτο και οχι το να ειναι εξισου καλα).Πραγματικα κανεις δεν μπορει να το ξερει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ειναι η 343 στο halo ποτε ακουστηκε αυτο για black tusk?? Και ποια ειναι αυτη η black tusk που ολοι περιμεναν το νεο IP της?? Τι αξιολογο εχει κανει? γιατι εγω δεν την ξερω καν.. :P

Σε εισαγωγικά το Halo. Οχι όντως Halo. Και καλά το νέο μεγάλο franchise του Χμποχ.

Θα δειξει.

Οποιο και αν ξεπατικωσει τελικα σημασια εχει το ποιο θα ειναι ανωτερο στο τελος(αν μας ενδιαφερει αυτο και οχι το να ειναι εξισου καλα).Πραγματικα κανεις δεν μπορει να το ξερει αυτο.

Σαφώς, συζήτηση να γίνεται είναι η φάση, τουλάχιστον για μένα. Οπως ποτέ δεν γκρίνιαξα ή κριτίκαρα το reboot του Tomb Raider που πήρε τόσα στοιχεία από το Uncharted (μάλιστα για καλό λέω ότι το έκανε), έτσι κι εδώ αυτό που θα έχει σημασία είναι κατά πόσο θα αξιοποιήσουν ό,τι στοιχεία πάρουν, όχι ότι τα πήραν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρον btw το μονο ξεπατικωμα φαινεται οτι θα ειναι το GeoW(απο το προηγουμενο :P).Xαιρομαι που η sony κανει καινουρια ips.
Εμενα για παραδειγμα δεν θα με κερδισει με geow η MS, αλλα με καινουρια πραγματα που ελπιζω να δω.

Επισης δεν μου αρεσει που συνεχιζουν τα uncharted και τα gow(στην προηγουμενη γενια το βαρεθηκα το τελευταιο).
Εκτος αν μιλαμε σε ολες τις περιπτωσεις για ριζικες ανανεωσεις αλλα και παλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ειναι η 343 στο halo ποτε ακουστηκε αυτο για black tusk?? Και ποια ειναι αυτη η black tusk που ολοι περιμεναν το νεο IP της?? Τι αξιολογο εχει κανει? γιατι εγω δεν την ξερω καν.. :P

Ειναι ενα νεο μεγαλο στουντιο της ms.Εχω ειχα διαβασει για ενα μεγαλο stealth παιχνιδι αλλα τωρα βλεπω οτι εχει ως current project το gears of war και τελικα αυτο που δειξαν στην e3 ηταν ενα απλο demo.Τωρα ο vole λεει για next "halo" δηλαδη αποκλειεται stealth παιχνιδι.Ελπιζω να μην κανουν την βλακεια να βγει πρωτα το gears πριν απο το stealth game(αν υπαρχει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι ενα καινουργιο gears δεν θα με χαλαγε!!!

Η black tusk μπορει να ετοιμαζει 2 παιχνιδια ταυτοχρονα πλεον...

Το order μακαρι να ειναι καλο γιατι μου αρεσει η ατμοσφαιρα του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το stealth παιχνιδι δεν υπαρχει πλεον, το ειπε ο phil spencer οτι το studio θα δουλεψει πρωτα στο νεο gears και μετα βλεπουμε.. Το the order εμενα μου θυμίζει λιγο assassin creed η αισθητική του και το art.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rip-off του Gears μου θυμίζει το Order. Και αν αναλογιστούμε οτι δεν έρχεται απο κανα μεγάλο studio, δεν ξέρω. Τα Gears πάντως ήταν μια κατηγορία απο μόνα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρον btw το μονο ξεπατικωμα φαινεται οτι θα ειναι το GeoW(απο το προηγουμενο :P).Xαιρομαι που η sony κανει καινουρια ips.

Εμενα για παραδειγμα δεν θα με κερδισει με geow η MS, αλλα με καινουρια πραγματα που ελπιζω να δω.

 

Επισης δεν μου αρεσει που συνεχιζουν τα uncharted και τα gow(στην προηγουμενη γενια το βαρεθηκα το τελευταιο).

Εκτος αν μιλαμε σε ολες τις περιπτωσεις για ριζικες ανανεωσεις αλλα και παλι...

χμμμ.. για να σκεφτω... με το καλημερα της νεας κονσολας, η microsoft ...βομβαρδισε με νεα IP.

-ryse

-quantum break

-crimson dragon

-sunset overdrive

-max

-titanfall (αμα παει καλα, κοιτα που θα καταληξει ;) )

κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ.. για να σκεφτω... με το καλημερα της νεας κονσολας, η microsoft ...βομβαρδισε με νεα IP.

-ryse

-quantum break

-crimson dragon

-sunset overdrive

-max

-titanfall (αμα παει καλα, κοιτα που θα καταληξει ;) )

κλπ

 

Aυτα ειναι καλα για αρχη δε λεω.Στην πορεια θα δουμε πως θα παει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι παιζει με την διαθεση;e-shop που ειδα λενε κατι για Μαρτιο

 

 

Δεν έχει κονσολες το e-shop , μπαρουφες λεγανε για 31 Ιανουαριου , τωρα το αλλαξανε για αρχες Μαρτιου . Ολα τα καταστηματα παραλλαβανε απο 3 φορες σχεδον και αυτοι ακομα τιποτα.

Ειχα παραγγελια απο 12ο και την ακυρωσα σημερα και πηρα απο αλλου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...