Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

btw για το Uncharted 4, ο τίτλος a thief's end και γενικά η όλη συζήτηση και το ύφος της(είναι και 40άρης εδώ ο nathan)μου δίνει την εντύπωση οτι ο sully θα πεθάνει στο τέλος χαχαχα ,συνήθως όταν συμβάινουν τέτοιες κουβέντες στην ταινία και λέει άντε άλλη μια φόρα τελευταία κάποιος πεθαίνει ,και δεν νομίζω να σκοτώσουν τον drake απο το 4ο. 

 

το stream μου έτρεχε σε 480 ,τώρα που το είδα σε 1080 έπαθα ένα σοκ, γιατί να μην δείξουν λίγο gameplay ρε .... λίιιιγο ,ίσα ίσα να πάρουμε γέυση απο next gen, και 1080p 60fps ,naughty gods!!!

 

"That’s Nathan Drake rendered in full 1080p glory using the power of our PS4 engine. All footage you see in the trailer was captured completely in-engine. We’re targeting 60fps for Uncharted 4: A Thief’s End and as you can see the visual fidelity for our character models will reach new heights. In fact, thanks to the power of the PS4, right now Drake’s Uncharted 4 model is over double the polygons of Joel from The Last of Us PS3."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομη και στα multiplatform ειχε να δειξει  κατι το ξεχωριστο οπως στο FC4 gameplay footage π.χ.

 

ε ναι ενώ οι άλλοι δεν είχαν τπτ playable στα multiplatform παρά μόνο COD,Witcher 3, Assassins, Division

"That’s Nathan Drake rendered in full 1080p glory using the power of our PS4 engine. All footage you see in the trailer was captured completely in-engine. We’re targeting 60fps for Uncharted 4: A Thief’s End and as you can see the visual fidelity for our character models will reach new heights. In fact, thanks to the power of the PS4, right now Drake’s Uncharted 4 model is over double the polygons of Joel from The Last of Us PS3."

 

απλά respect στην ND αν καταφέρουν και βγάλουν 1080p/60fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι ενώ οι άλλοι δεν είχαν τπτ playable στα multiplatform παρά μόνο COD,Witcher 3, Assassins, Division

 

απλά respect στην ND αν καταφέρουν και βγάλουν 1080p/60fps

 

Εγω να σου πω οτι στο multiplatform εχεις δικιο γιατι οντως εδειξαν W3 . Εσυ δηλαδη βλεποντας και τις 2 παρουσιασεις εμεινες εξισου ικανοποιημενος και απο τους 2; Γιατι εγω σαν PC gamer και με τις 2 next gen κονσολες ηδη βλεποντας αμεροπληπτα τι ειχε να μας παρουσιασει ο καθενας, ενιωσα προσωπικα οτι αν καποιος με κερδισε αυτος ηταν η Sony. Και προσεξε. Σαν επιλογη απο τις 2 πηρα πρωτα xbone, αλλα οπως και να το κανουμε δεν ειδα ουτε ενα teaser απο το GoW ή κατι αλλο εκτος του Forza Horizon 2 και του καταπληκτικου remake των Halo Series/5 beta announcement (sunset overdrive,crackdown με αφηνουν παγερα αδιαφορο).

Στον αντιποδα η Sony εδειξε το Bloodborne,εδειξε order, νεο Infamous,no man's sky και εστω ενα teaser απο uncharted συν ολα τα multiplatform και αλλα λιγοτερο ενδιαφεροντα για εμενα exclusive.

Αυτο που εννοουσα και δεν το εγραψα καλα ομολογουμενως ειναι οτι και στην επιλογη του multiplatform content ειχε πιο πολυ ενδιαφερον να δω της Sony παρα CoD και το νεο CoD  ετσι οπως βγαινει πλεον σχεδον καθε χρονο(Assassins).

 

Γενικα παντως για να λεμε και του στραβου το δικιο ειναι απο τις πιο βαρετες E3 μεχρι στιγμης που εχουν γινει ποτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

skanjos
Επειδη ειδα οτι εγραψες για in engine uncharted και οτι δεν ξερουμε πως θα δειχνει κανονικα.
Ξερουμε την ND πλεον και τι ειναι το in engine και τι το actual game στα παιχνιδια της.

the last of us in engine(οπως το trailer του uncharted 4 καλη ωρα).
http://www.the72pins.com/wp-content/uploads/2011/12/the-last-of-us.jpg

The last of us ingame.
http://abload.de/img/iminyourfaceh3juo.gif

 

Uncharted 4 in engine

http://i.minus.com/iSrhJHG18a6bz.gif

http://abload.de/img/2014_06_09_u4_e3traile7u0g.jpg

 

Ingame?

Bαλε τα υπερδιπλασια πολυγωνα σε αυτο, σκεψου το animation και τους φωτισμους της μερας και φαντασου πως θα δειχνει περιπου. :)

Θα προτιμουσα παντως να στοχευουν στα 30 fps και ακομα καλυτερη ποιοτητα γραφικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pds η Νaughty Dog ξερει οτι αν θελει να βγαλει παιχνιδι διαμαντι θα πρεπει να τρεχει στα 60 για να ειναι η απολαυση στο φουλ.Η εταιρια επειδη γαμει και δερνει θα εκμεταλλευτει το hardware του Ps4 και θα βγαλει ενα διαμαντι οπως ακριβως το οραματιζονται και πιστεψε με το οραματιζονται να τρεχει στα 60.(φανταζομαι :-D ).Οταν σκασουν τον τιτλο στα 60 ελα και πες μου μετα οτι θα τον προτιμουσες στα 30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Pds η Νaughty Dog ξερει οτι αν θελει να βγαλει παιχνιδι διαμαντι θα πρεπει να τρεχει στα 60 για να ειναι η απολαυση στο φουλ.Η εταιρια επειδη γαμει και δερνει θα εκμεταλευτει το hardware του Ps4 και θα βγαλει ενα διαμαντι οπως ακριβως το οραματιζονται και πιστεψε με το οραματιζονται να τρεχει στα 60.(φανταζομαι :-D ).Οταν σκασουν τον τιτλο στα 60 ελα και πες μου μετα οτι θα τον προτιμουσες στα 30.

Oυστ ρε!

 

Ελπιζω να ειναι 30:P

 

Περα απο την πλακα σου ξαναλεω οτι εχω παιξει απειρα 60αρια.Τα 3rd person shooters και στα 30 οκ ειναι κατ'εμε,τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα.

Δηλαδη θα προτιμουσα να στοχευουν στα καρφωμενα 30(ουτε ενα παρακατω) αν ειναι να μου δωσουν πιο ομορφο αποτελεσμα.

 

Προς το παρον εχουν πει οτι στοχευουν στα 60 παντα, οχι οτι θα ειναι 60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να ειναι οπτικα υπεροχο και στα standards της σειρας και ας ειναι και 30fps παρα να πεσει πετσοκομα για να δουμε 60fps δεν θα εχω κανενα θεμα. Αλλωστε δεν ειναι μονο τα γραφικα στο Uncharted που σε κερδιζουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να σου πω οτι στο multiplatform εχεις δικιο γιατι οντως εδειξαν W3 . Εσυ δηλαδη βλεποντας και τις 2 παρουσιασεις εμεινες εξισου ικανοποιημενος και απο τους 2; Γιατι εγω σαν PC gamer και με τις 2 next gen κονσολες ηδη βλεποντας αμεροπληπτα τι ειχε να μας παρουσιασει ο καθενας, ενιωσα προσωπικα οτι αν καποιος με κερδισε αυτος ηταν η Sony. Και προσεξε. Σαν επιλογη απο τις 2 πηρα πρωτα xbone, αλλα οπως και να το κανουμε δεν ειδα ουτε ενα teaser απο το GoW ή κατι αλλο εκτος του Forza Horizon 2 και του καταπληκτικου remake των Halo Series/5 beta announcement.

Στον αντιποδα η Sony εδειξε το Bloodborne,εδειξε order, νεο Infamous,no man's sky και εστω ενα teaser απο uncharted συν ολα τα multiplatform και αλλα λιγοτερο ενδιαφεροντα για εμενα exclusive.

Αυτο που εννοουσα και δεν το εγραψα καλα ομολογουμενως ειναι οτι και στην επιλογη του multiplatform content ειχε πιο πολυ ενδιαφερον να δω της Sony παρα CoD και το νεο CoD  ετσι οπως βγαινει πλεον σχεδον καθε χρονο(Assassins).

 

Γενικα παντως για να λεμε και του στραβου το δικιο ειναι απο τις πιο βαρετες E3 μεχρι στιγμης που εχουν γινει ποτε..

 

τα Bloodborne και Uncharted στην καλύτερη θα έχουν βγει τέλος του 2015, όταν φέτος θα παίζεις BETA του Fable Legends και του HALO 5 πράγμα που σημαίνει ότι μέχρι τα μισά του 2015 θα έχουν κυκλοφορήσει (μαζί και Quantum Break ενδεχομένως)...καλοί και οι 2 τίτλοι που αναφέρεις αλλά αργούν ΠΑΑΑΑΑΡΑ πολύ...δεν αναφέρω καν το exclusive της MS που θύμιζε Monster Hunter ή δεν ξέρω τι γιατί με ενδιαφέρουν ΑΜΕΣΑ games και όχι teaser exclusives που θα κυκλοφορήσουν τέλη 2015 ή 2016

 

θα συμφωνήσω με το GOW...ήταν το μοναδικό στοιχείο που μου έλειψε από την MS confereance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να ειναι οπτικα υπεροχο και στα standards της σειρας και ας ειναι και 30fps παρα να πεσει πετσοκομα για να δουμε 60fps δεν θα εχω κανενα θεμα. Αλλωστε δεν ειναι μονο τα γραφικα στο Uncharted που σε κερδιζουν..

Συμφωνω οτι δεν ειναι μονο τα γραφικα και γι'αυτο λεω οτι πρεπει να ειναι στα 60 το παιχνιδι.Απο την αλλη λες στην ιδια προταση οτι δε θες να φαει πετσοκομα στα γραφικα ωστε να επιτευχθουν τα 60fps.Με μπερδεψες :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα Bloodborne και Uncharted στην καλύτερη θα έχουν βγει τέλος του 2015, όταν φέτος θα παίζεις BETA του Fable Legends και του HALO 5 πράγμα που σημαίνει ότι μέχρι τα μισά του 2015 θα έχουν κυκλοφορήσει (μαζί και Quantum Break ενδεχομένως)...καλοί και οι 2 τίτλοι που αναφέρεις αλλά αργούν ΠΑΑΑΑΑΡΑ πολύ...δεν αναφέρω καν το exclusive της MS που θύμιζε Monster Hunter ή δεν ξέρω τι γιατί με ενδιαφέρουν ΑΜΕΣΑ games και όχι teaser exclusives που θα κυκλοφορήσουν τέλη 2015 ή 2016

 

θα συμφωνήσω με το GOW...ήταν το μοναδικό στοιχείο που μου έλειψε από την MS confereance

 

Ειναι και η προτιμηση στα παιχνιδια παντως που δινει το κατι παραπανω σε καποιον..Δεν ξερω με γεμισε ποιο πολυ της Sony ισως να ηταν και ψευδαισθηση. Απλα ενα teaser το βαζεις για βομβες μεγατονων τυπου GoW. Αλλιως μπαινουν ψυλοι στα αυτια μου για περαιτερω καθυστερηση, ελπιζω να κανω λαθος.

Προς το παρων παντως και η Sony δινει Last of Us πιο γρηγορα σαν remake μεσα στο καλοκαιρι, και το περιμενω πως και πως.

Συμφωνω οτι δεν ειναι μονο τα γραφικα και γι'αυτο λεω οτι πρεπει να ειναι στα 60 το παιχνιδι.Απο την αλλη λες στην ιδια προταση οτι δε θες να φαει πετσοκομα στα γραφικα ωστε να επιτευχθουν τα 60fps.Με μπερδεψες :-D

 

Ειδες ενα κομμα τι κανει; :P

ΠΑΡΑ να πεσει πετσοκομα για να δουμε 60fps. Για τα 60fps σε θεμα gameplay διαφωνω παντως ειδικα σε αυτο. Σε third person action games που δεν ειναι και η προσωποποιηση του fast paced gameplay νομιζω οτι και η 30αρα ειναι super. Δεν ειναι δα και κανα fps σε multiplayer οπως το hardline που θελει 60αρα ασυζητητει.. Kαι δεν θελω να δω συμβιβασμους σε τετοιους ΑΑΑ τιτλους απο πλευρας γραφικων να σου πω την αληθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oκ απλα διαφωνουμε :-) .Δεν υπαρχει ουτε ενα ειδος παιχνιδιου που να προτιμω τα 30.Ειχαν βγαλει ενα βιντεο το uncharted 3 πως θα ηταν στα 60 και βαραγε παλαμακια ο κοσμος.Ευχομαι στα 60 και να σας τον πετσοκοψουν τον τιτλο.Το κεφαλι του Drake να εχει οσα πολυγωνα εχει ο Pacman :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...