Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aντε να το ξαναπω αλλη μια.

 

Next δεν σημαινει απο τα 30 παω στα 60.Ποτε δεν εγινε αυτο.

Δεν ειχαμε ποτε

1η γενια =10fps

2η γενια =20fps.

3η γενια =30 και παει λεγοντας μεχρι να φτασουμε στα 60.

Δεν ειναι στοιχειo νεας γενιας τα 60 fps ουτε ηταν ποτε,οσο και αν το hardware ειναι καθε φορα κατα πολυ ανωτερο.

 

Αυτο που λεει ο panther_512 παραπανω ισχυει.Ειναι θεμα επιλογης.

Και το ps2 θα μπορουσε να τρεχει ολα τα παιχνιδια 60fps και το ps3 και το wii και το wiiu.

 

Τωρα κατ'εμε δεν με ενοχλει να παιζουν τα παιχνιδια στα 30,αλλα θελω καποια σε 60.

racing,fighting και fps games θα τα ηθελα στα 60 fps.Τα uncharted που τρεχουν στα 30 δεν με χαλανε ουτε στο ελαχιστο.

Ο καθενας βεβαια εχει τις προτιμησεις του ,δεν το συζητησω.

Αλλα το ''next gen= 60fps'' ειναι λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 φήμες λένε οτι το demo του Killzone που είδαμε ήταν απο devkit με 1.5gb gddr5 vram για games(αλλο 0.5-0.7 για το os),όλα τα recently devkits ήταν έτσι σύμφωνα με τους devs,πράγμα που το πιστέυω σύμφωνα με την έκπληξη του Dev απο την naughty dog όταν άκουσε για 8gb gddr5, λογικά είχαν όλοι τα 2gb και περιμέναν η final version να έχει 4gb, απλά η σόνυ αποφάσισε να μας ρίξει το σαγώνι.

 

 τώρα το πόσο μπορεί να εξελιχθεί το killzone shadow fall με άλλα 6gb ram gddr5 δεν το γνωρίζω,και η αλήθεια είναι οτι δεν έχουν και τον χρόνο να το δουλέψουν παραπάνω,launch game στοχέυουν να είναι που μέχρι τον σεπτέμβριο πρέπει να είναι έτοιμο και να κάνουν μικρο tweakings, πάντως αυτό λέει πολλά για το επίπεδο των γραφικών που μπορούμε να περιμένουμε απο την κονσόλα

 

 εγώ θα είμαι ευχαριστημένος αν όλα τα παιχνίδια έχουν τον οπτικό τομέα του killzone shadow fall αλλα έχουν 60fps, δεν ζητάω κάτι παραπάνω,τα 60fps όμως τα θέλω,και ξέρω οτι δεν θα τα πάρω, τουλάχιστον όμως θα είναι όλα τα games 1080p οπότε κάτι είναι και αυτό....

 http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=515542 

 

Πραγματικά αυτό είναι άκρως εντυπωσιακό αν κατάφεραν όλα αυτά με 2gb ram.

 

Έχουν και το mercenary παράλληλα οπότε ο χρόνος γίνεται ακόμα μικρότερος.

 

Aντε να το ξαναπω αλλη μια.

 

Next δεν σημαινει απο τα 30 παω στα 60.Ποτε δεν εγινε αυτο.

Δεν ειχαμε ποτε

1η γενια =10fps

2η γενια =20fps.

3η γενια =30 και παει λεγοντας μεχρι να φτασουμε στα 60.

Δεν ειναι στοιχειo νεας γενιας τα 60 fps ουτε ηταν ποτε,οσο και αν το hardware ειναι καθε φορα κατα πολυ ανωτερο.

 

Αυτο που λεει ο panther_512 παραπανω ισχυει.Ειναι θεμα επιλογης.

Και το ps2 θα μπορουσε να τρεχει ολα τα παιχνιδια 60fps και το ps3 και το wii και το wiiu.

 

Τωρα κατ'εμε δεν με ενοχλει να παιζουν τα παιχνιδια στα 30,αλλα θελω καποια σε 60.

racing,fighting και fps games θα τα ηθελα στα 60 fps.Τα uncharted που τρεχουν στα 30 δεν με χαλανε ουτε στο ελαχιστο.

Ο καθενας βεβαια εχει τις προτιμησεις του ,δεν το συζητησω.

Αλλα το ''next gen= 60fps'' ειναι λαθος.

 

Συμφωνώ σε όλα μαζί σου. Ούτε εμένα με πείραξαν τα UC στα 30 fps. Ωστόσο στο Killzone θα ήθελα 60αρι. Ας το δούμε όμως πρώτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aντε να το ξαναπω αλλη μια.

 

Next δεν σημαινει απο τα 30 παω στα 60.Ποτε δεν εγινε αυτο.

Δεν ειχαμε ποτε

1η γενια =10fps

2η γενια =20fps.

3η γενια =30 και παει λεγοντας μεχρι να φτασουμε στα 60.

Δεν ειναι στοιχειo νεας γενιας τα 60 fps ουτε ηταν ποτε,οσο και αν το hardware ειναι καθε φορα κατα πολυ ανωτερο.

 

Αυτο που λεει ο panther_512 παραπανω ισχυει.Ειναι θεμα επιλογης.

Και το ps2 θα μπορουσε να τρεχει ολα τα παιχνιδια 60fps και το ps3 και το wii και το wiiu.

 

Τωρα κατ'εμε δεν με ενοχλει να παιζουν τα παιχνιδια στα 30,αλλα θελω καποια σε 60.

racing,fighting και fps games θα τα ηθελα στα 60 fps.Τα uncharted που τρεχουν στα 30 δεν με χαλανε ουτε στο ελαχιστο.

Ο καθενας βεβαια εχει τις προτιμησεις του ,δεν το συζητησω.

Αλλα το ''next gen= 60fps'' ειναι λαθος.

 

Εδω που φτασαμε, ναι next gen ειναι ΚΑΙ 60fps. Τι σημασια εχει αν σε χαλανε ή οχι στα 30fps. Τα 60fps ειναι καλυτερα. Αν στα specs που ανακοινωθηκαν συνεχισουν να φτιαχνουν παιχνιδια σε 30fps, συγγνωμη αλλα θα ειναι τεραστια κοροιδια. Προσωπικα παρολο που εχω Ps3 δεν αντεχω και πολυ τα 30fps. Τα δεχομαι λογω των προιστορικων specs του Ps3. 

Δηλαδη θα σταξετε μερικοι 599+ Ευρω για να σας πασαρουν παλι παιχνιδια στα 30fps? Η επιστημη σηκωνει ψηλα τα χερια.

 

Εμενα με πειραξαν τα 30fps στα Uncharted. Και στα ματια μου και στα νευρα μου καθως ο χαρακτηρας παει λες και εχει 50 χρονια δυσκοιλιοτητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς ακριβώς θα παίρνεις screenshot σε ανάλυση 4Κ, όταν το ίδιο το παιχνίδι θα γίνεται render σε 1080???

 

Καλά αυτό δεν είναι δύσκολο γινόταν και στο Halo3 όπου μπορούσες να

πάρεις screenshot τα οποία ήταν πάντα σε πολύ μεγαλύτερη ανάλυση από αυτή που γινόταν

render το παιχνίδι.

 Η διαφορά εδώ είναι ότι θα πρόκειται για μόνιμο χαρακτηριστικό. Το hardware θα καταγράφει  συνεχώς τα τελευταία λεπτά από το gameplay οποιουδήποτε παιχνιδιού και εάν παίζεις.  Πατώντας το πλήκτρο share θα μπορείς να ανεβάσεις αυτό το gameplay 

σε κάποια sites η να πάρεις screenshots.

 

 

Δηλαδή τί ακριβώς θα σου προσφέρει η μεγαλύτερη ανάλυση?

 

Ε για να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σαν φόντο ή για εκτύπωση ως poster και τα σχετικά. Αλλά και γενικότερα για λόγους αισθητικής , σίγουρα δεν θα ήταν και ιδιαίτερα ευχάριστο να φαίνονται τα jaggies όταν μοιράζεσαι αυτές τις εικόνες με άλλους. 

 

Infamous:second son

 

Λίγα λόγια για το σενάριο του παιχνιδιού από την WIKI και 4 screengrabs από το βίντεάκι που παίχτηκε στην παρουσίαση του ps4.

 

 

Delsin Rowe is the star of Second Son, and you probably know someone like him: A 24 year-old who is absolutely convinced he’s destined for greatness; though so far that greatness has managed to elude him. He grew up just outside Seattle, Washington, where his great – if accidental – calling comes crashing into his life. After rescuing occupants from a fiery bus wreck, he discovers that he suddenly has the ability to direct, manipulate and even transform into… Smoke. Could he have absorbed this power from one of the teenagers he pulled from the wreckage?

Setting the scene: It’s been 7 years since the Cole MacGrath episodes and the world has clearly changed. Anyone showing signs of being a so-called “bio-terrorist” is immediately handed over to the Department of Unified Protection (DUP) — a government agency created to ensure there is never a repeat of the catastrophic events of Empire City and New Marais. So Delsin, who has never been particularly respectful of authority, finds himself caught in the DUP dragnet... And decides he’s not going to go quietly.

Along the way, Delsin is going to ask questions that are not just relevant to the world of Second Son – but to the world we all live in today. A world where we are often instructed to surrender our freedoms to help improve our security. Benjamin Franklin once wrote “Those who would give up essential liberty to purchase temporary safety deserve neither liberty nor safety.” Is he right?

As you play Second Son, you’ll explore lots of Seattle’s familiar landmarks. As with all games in this series, the path that the gameplay and story take will depend on the decisions you make along the way.

 

 

infamoussecondson1.jpg

 

 

 

infamoussecondson2.jpg

 

 

 

infamoussecondson3.jpg

 

 

 

infamoussecondson4.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω που φτασαμε, ναι next gen ειναι ΚΑΙ 60fps. Τι σημασια εχει αν σε χαλανε ή οχι στα 30fps. Τα 60fps ειναι καλυτερα. Αν στα specs που ανακοινωθηκαν συνεχισουν να φτιαχνουν παιχνιδια σε 30fps, συγγνωμη αλλα θα ειναι τεραστια κοροιδια. Προσωπικα παρολο που εχω Ps3 δεν αντεχω και πολυ τα 30fps. Τα δεχομαι λογω των προιστορικων specs του Ps3. 

Δηλαδη θα σταξετε μερικοι 599+ Ευρω για να σας πασαρουν παλι παιχνιδια στα 30fps? Η επιστημη σηκωνει ψηλα τα χερια.

 

Εμενα με πειραξαν τα 30fps στα Uncharted. Και στα ματια μου και στα νευρα μου καθως ο χαρακτηρας παει λες και εχει 50 χρονια δυσκοιλιοτητα.

Καταρχάς δεν θα έχει 599Ε. Φυσικά και μπορούν να βάλουν 60 fps, αλλά προτιμάνε να δώσουν ακόμα καλύτερα γραφικά αντί για fps. Που είναι το περίεργο? Ο κάθε developer διαλέγει το πως θέλει να είναι το παιχνίδι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι απορω τι το συζηταμε το θεμα. Σαμπως εξαρταται απο τις κονσολες το 30-45-60 fps?

Ειναι καθαρα θεμα development και studio. Ουτε η σονυ φταιει ουτε η MS. Αυτες το μηχανημα θα το δωσουνε

Σιγουρα σε ολους αρεσουν τα 60αρια

Αλλα και με 30 να τα βγαλουνε το θεμα ειναι οτι το επομενο Uncharted, GOW, WatchDogs, και παει λεγοντας ολοι θα τρεξουν να τα αγορασουν και στα 30 να ειναι.

Απο κει και περα πρεπει να βρεθει καποιο studio να κανει την αρχη με τα 60 (που σιγουρα θα γινει) να πει ολος ο κοσμος wow και μετα να παρει μπροστα αυτη μοδα.

Και μη ξεχναμε πως ειμαστε ακομη στην αρχη της 8th gen. Δεν εχουμε δει τιποτα ακομη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw o pachter είπε οτι λογικά την πατέντα για τα used games την έκανε η σόνυ γιατί της ζητήθηκε απο publisher,μπορεί κάποιος publisher να ήθελε το παιχνίδι του να μην παίζει 2nd hand, είναι καθαρά στο χέρι τους,το θέμα είναι πως θα το πάρει ο κόσμος,

 

γενικά οι publishers έχουν πάρα πολύ μεγάλη δύναμη,και όσο πάνε αποφασίζουν για πράγματα που παλιά δεν το κάνανε, π.χ η activision έιπε στην νιντέντο αν θέλει cod στο wii u θα πρέπει να έχει συγκεκριμένα κουμπιά το χειριστήριο. ,με λίγα λόγια οι Publishers πληρώνουν εκτός απο την κατασκευή των παιχνιδιών και τα μεγάλα σίτε,αλλα πλέον κάνουν Mess up και με το hardware.

 

btw εννοείται οτι αυτοί αποφάσισαν για ps4-xbox να είναι κοντά σε δύναμη για να βγάζουν τα multiplatform.πάντως έχω να ρίξω πολύ γέλιο την νέα γενιά που όλα τα multiplatform θα είναι καλύτερα στο ps4,τότε θέλω να δω κάποια τρολλς τι θα λένε χαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς δεν θα έχει 599Ε. Φυσικά και μπορούν να βάλουν 60 fps, αλλά προτιμάνε να δώσουν ακόμα καλύτερα γραφικά αντί για fps. Που είναι το περίεργο? Ο κάθε developer διαλέγει το πως θέλει να είναι το παιχνίδι του.

 

Τωρα σοβαρα μιλας?Με τετοιο συστημα δεν μπορουν να δωσουν 60fps?Και ακομα περιμενετε θαυματα στον τομεα των γραφικων?

Παμε ενα στοιχημα οτι στην Ελλαδα θα εχει τουλαχιστον 599Ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τετοιο συστημα το 2000(ps2) δεν μπορουσαν να δωσουν 60fps?

Με τετοιο συστημα το 2006(ps3) δεν μπορουσαν να δωσουν 60fps?

Εντελως ακυρο το επιχειρημα σου.

H δεν καταλαβαινεις ή κανεις οτι δεν καταλαβαινεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αν εχει 599 στην ελλαδα, που δεν θα εχει και παω εγω το στοιχημα, θα ριξουμε εξω την ελληνικη οικονομια αν το παρουμε απο αμαζον η εξωτερικο με 400-450?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα σοβαρα μιλας?Με τετοιο συστημα δεν μπορουν να δωσουν 60fps?Και ακομα περιμενετε θαυματα στον τομεα των γραφικων?

Παμε ενα στοιχημα οτι στην Ελλαδα θα εχει τουλαχιστον 599Ε?

Το δημοτικό το βγάλαμε? Γιατί δεν βλέπω να καταλαβαίνεις τι γράφουμε όλοι εδώ μέσα. Είπα εγώ πως δεν μπορούν να δώσουν 60 fps? ξαναδιάβασε τι σου έγραψα πάνω. Πάμε και ότι στοίχημα θες ότι δεν θα ξεπερνάει τα 520-530 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...