Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oχι να πουλας τζαγκουαρ των 10 δολαρίων και gpu που στη λιανική τωρα εχει 150 ευρω του χρονου, 500αρικο!

 

 

Ξέρεις τις τιμές των ακυκλοφόρητων Jaguar-based SoC αδερφέ γιατί ψάχνω και δεν βρίσκω.Για βοήθα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Που ειδες την ακριβεια σε σχεση με του ΠΣ3 και δεν την ειδα εγω;

Εχεις δει ποσο εχουν τωρα τα του ΠΣ360?

50-60. Μιλαμε για launch παντα, οχι μετα 5-6 μηνες

Οριστε και ποσο θα εχουν του ΠΣ4

http://www.gamespot.com/news/ps4-titles-will-be-99-cents-to-60-6404341

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαποιοι θελετε παλι να κανετε το thread κοντρα M$-$ony-PC και εχετε την ταση να λαμβανετε στραβα ακομα και μηνυματα που δεν ειναι τετοια. Οπως τα δικα μου για παραδειγμα. Εχω πει πολλες φορες οτι δεν με ενδιαφερουν οι εταιριες και βλεπω στεγνα καθε system απο τα 3. Οσοι ελπιζετε σε θαυματα στο PS4 (και στο X720 ή οπως στο καλο ονομασουν το μηχανημα που θα βγαλουν- απο φαντασια αλλο τιποτα και η M$..) , θα απογοητευτειτε πληρως ειδικα στον τομεα των γραφικων. Φυσικα και θα υπαρξει εξαιρετικη βελτιωση σε σχεση με το τωρα αλλα και παλι εναποκειται στους devs. Τα specs της $ony ειναι καλα και ωραια. Ομως τι συμβαινει: Η γραμμη της συγκεκριμενης εταιριας δεν αλλαζει προς τους υπολοιπους devs και σχεδον ολοι απο αυτους συμφωνουν μαζι της -> Πουλατε φουμαρα στους πελατες μας διοτι δεν αντιδρουν. Χωνετε καμια 20αρια QTE σε καθε παιχνιδι και απλοποιειστε τα παντα. Βγαλτε τους τα ματακια σε 30fps και δωστε τους δυο φωτισμους παραπανω και λιγο tesselation ετσι για ενεσουλες. Διοτι υπαρχει κινδυνος να παιζει το framerate και να μας την πουν οι reviewers που ηδη εχουμε πληρωσει. 

Ερωτηση: Στο GOW 3 που το framerate παιζει και στα 40-45fps σε σημεια του παιχνιδιου πειραξε κανεναν σας??

Το επιχειρημα προτιμω καλυτερα γραφικα και ας θυσιασω τα frames για να το πετυχω ειναι γελοιοδεστατο και ειναι κριμα που βλεπω ανοιχτομυαλους ανθρωπους σαν τον pds και τον naruto να το επαναλαμβανουν. Δυστυχως εχετε μπει και εσεις στο club που επιθυμει η $ony και η τρισκαταρατη ΕΑ. Παρτε γραφικα λοιπον φωτορεαλιστικα να κοιτατε σε 30fps locked και μαζι παρτε και gameplay για τα πανηγυρια. Προτιμω 60fps, μετρια γραφικα, παιχνιδια των 15-20 ωρων και οχι των 3-6 ωρων, και σοβαρο hardcore gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ειδες την ακριβεια σε σχεση με του ΠΣ3 και δεν την ειδα εγω;

Εχεις δει ποσο εχουν τωρα τα του ΠΣ360?

50-60. Μιλαμε για launch παντα, οχι μετα 5-6 μηνες

Οριστε και ποσο θα εχουν του ΠΣ4

http://www.gamespot.com/news/ps4-titles-will-be-99-cents-to-60-6404341

 

Για δες εδώ...

http://www.thehut.com/elysium.search?search=PS4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εστω αν μια στο εκατομμυριο ισχυουν αυτες οι τιμες μιλαμε για απολυτη ξεφτιλα. Δεν πιστευω ομως. Για την κονσολα 499Ε το πιστευω, οποτε βαλε και ενα κατοστορικο πανω για Ελλαδισταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως και εδω στην ελλαδα βλεπουμε επιτηδιους ετσι και στο εξωτερικο υπαρχουν τετοιοι.

Σου λεει οσα προλαβουμε και αρπαξουμε απο καμμενους.

Με τιποτα δε μπορει να ισχυουν αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση: Στο GOW 3 που το framerate παιζει και στα 40-45fps σε σημεια του παιχνιδιου πειραξε κανεναν σας??

Το επιχειρημα προτιμω καλυτερα γραφικα και ας θυσιασω τα frames για να το πετυχω ειναι γελοιοδεστατο και ειναι κριμα που βλεπω ανοιχτομυαλους ανθρωπους σαν τον pds και τον naruto να το επαναλαμβανουν.

Πριν 2 μερες εγραψα.

Αν ηταν στο χερι μου τα 30 fps θα τα εκανα καρφωμενα 40-50 με motion blur γιατι ετσι μου αρεσουν(οχι υπεsmooth,αλλα ουτε να πεφτει και κατω απο 30).Σε αλλους δεν αρεσει το blur γουστα ειναι αυτα.

Δεν με προσεχεις :P

 

Απο την αλλη δεν ξερω γιατι πρεπει να χαρακτηρισεις(και δεν το λεω με επιθετικο τονο) γελοιοδεστατη μια αποψη,μια προτιμηση.

Εμενα δεν με ενοχλουν σε ΚΑΠΟΙΑ παιχνιδια τα 30.Αυτο τονιζω απο την αρχη.

Στα ΔΙΚΑ μου ματια το 60fps video του uncharted 3 για παραδειγμα που κυκλοφορησε σε καποια φαση στο digital foundry δεν μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ.εμενα,σε αλλους μπορει να αρεσει.

Oταν τα 30 fps ειναι καρφωμενα 30(ΔΕΝ ηταν δυστυχως στο 90% των games του ps3) οπως θα ειναι στο killzone του Ps4,εμενα δεν με ενοχλει καθολου.Θα προτιμουσα 40-50fps αλλα δεν με πειραζει.Αρχιζει και με πειραζει οταν βλεπω μ.ο 25 frames.

Aλλα ειναι η δικη μου προτιμηση και θα ηθελα να ειναι σεβαστη.

 

Απο κει και περα πριν απο καθε νεα γενια εχουμε το ιδιο πραγμα απο pc gamers.Πας να ευχαριστηθεις το οτι μπαινουμε σε νεα γενια και ερχονται να σto χαλασουν.Πας να συζητησεις για Ps3,ps4,ps5 κτλ και σου μιλανε για pc.

Δεν ειναι ανεξηγητο οπως εγραψα και σε προηγουμενο ποστ μου αυτο το γεγονος(οπως το πρωτο μερος του ποστ σου).Kαθολου τυχαιο.Αλλα αρχιζει και ενοχλει.

Και φυσικα εσυ το κανεις σε λιγοτερο βαθμο απ'ολους,οποτε μην το παρεις στραβα,δεν θελω να σε αδικησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2 μερες εγραψα.Δεν με προσεχεις :P

 

Απο την αλλη δεν ξερω γιατι πρεπει να χαρακτηρισεις(και δεν το λεω με επιθετικο τονο) γελοιειδεστατη μια αποψη,μια προτιμηση.

Εμενα δεν με ενοχλουν σε ΚΑΠΟΙΑ παιχνιδια τα 30.Αυτο τονιζω απο την αρχη.

Στα ΔΙΚΑ μου ματια το 60fps video του uncharted 3 για παραδειγμα που κυκλοφορησε σε καποια φαση στο digital foundry δεν μου αρεσε ΚΑΘΟΛΟΥ.εμενα,σε αλλους μπορει να αρεσει.

Oταν τα 30 fps ειναι καρφωμενα 30(ΔΕΝ ηταν δυστυχως στο 90% των games του ps3) οπως θα ειναι στο killzone του Ps4,εμενα δεν με ενοχλει καθολου.Θα προτιμουσα 40-50fps αλλα δεν με πειραζει.Αρχιζει και με πειραζει οταν βλεπω μ.ο 25 frames.

Aλλα ειναι αυτο που θελω εγω και θα ηθελα να ειναι σεβαστο.

 

Απο κει και περα πριν απο καθε νεα γενια εχουμε το ιδιο πραγμα απο pc gamers.Πας να ευχαριστηθεις το οτι μπαινουμε σε νεα γενια και ερχονται να σto χαλασουν.

Δεν ειναι ανεξηγητο οπως εγραψα και σε προηγουμενο ποστ μου αυτο το γεγονος.

 

Αυτο ειναι το προβλημα σου: Οι pc gamers. Ειμαι και console και pc gamer. Δεν ερχεται κανεις να σου χαλασει τιποτα. Πρωτα απ'ολα οι ιδιοι οι pc gamers θα βγουν κερδισμενοι με τη νεα γενια κονσολων. Οπως και να το κανουμε, παρολο που ειναι προσωπικο γουστο, αυτα που γραφεις περι blur και οτι σε χαλασαν τα 60fps καρφωμενα στο foundry του UC3 πραγματικα μην τα γραψεις αλλου διοτι θα σε παρουν με τις ντοματες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ μην εκπλαγεις ομως οταν το ψαξεις και δεις οτι πολλοι ειχαν την ιδια αποψη.

Οπως και για το hobbit που λεγαμε πριν απο κατι μερες.

 

Δυστυχως,οσοι εχουν διαφορετικη αποψη απο σενα ειναι για τις ντοματες.Ε ετσι δεν γινεται δουλεια sorry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fearwhatnow Aν μου ελεγες για AA θα συμφωνουσα περισσοτερο.Ειναι αλλοι ομως που με 0ΧΑΑ δεν εχουν προβλημα.Δεν ειναι για ντοματες κατα την γνωμη μου.

 

ThReSh θα το δω.Αλλα δεν μιλαω για μενα,Γιατι εμενα μπορει να μου αρεσει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ μην εκπλαγεις ομως οταν το ψαξεις και δεις οτι πολλοι ειχαν την ιδια αποψη.

Οπως και για το hobbit που λεγαμε πριν απο κατι μερες.

 

Δυστυχως,οσοι εχουν διαφορετικη αποψη απο σενα ειναι για τις ντοματες.Ε ετσι δεν γινεται δουλεια sorry.

 

Βρες μου καποιους απο ξενα τεχνικα φορουμ που να υποστηριζουν αυτα που γραφεις. Διοτι δεν βρισκω. Τι σχεση εχει το Hobbit?Videogame ειναι?Αντι για γυαλια στον κινηματογραφο σου εδωσαν DS3?Αν θες να μιλησουμε για ταινιες παμε στο καταλληλο χωρο.

 

fearwhatnow Aν μου ελεγες για AA θα συμφωνουσα περισσοτερο.Ειναι αλλοι ομως που με 0ΧΑΑ δεν εχουν προβλημα.Δεν ειναι για ντοματες κατα την γνωμη μου.

 

ThReSh θα το δω.Αλλα δεν μιλαω για μενα,Γιατι εμενα μπορει να μου αρεσει. :P

 

Ποιοι δεν εχουν προβλημα με 0 ΑΑ?Αυτοι που παιζουν σε 1440p? Τι ειναι αυτα που λες? Το MLB 12 The Show που παιζω τωρα ειναι τιγκα στα jaggies. Ευτυχως παιζω 3 μετρα μακρια και γλυτωνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα μου κανεις?

Να παω σε ΤΕΧΝΙΚΑ φορουμς να ψαξω για το αν τους χαλασαν τα 60 στο U3???

Sorry ειμαι gamer.Οι περισσοτεροι απο αυτους κατα την δικη μου αποψη δεν ειναι.Οπως και ενα κομματι των pc gamers(οχι ολοι).

 

 

Οχι δεν ειναι video game και δεν καταλαβες το νοημα του ποστ μου.

ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ.

Εσενα μπορει να σου φαινεται αδιανοητο πως καποιον τον χαλασε μια εικονα(της ταινιας) που τρεχει στα διπλασια frames ,ΩΣ ΕΙΚΟΝΑ, αλλα υπηρχε κοσμος που τον χαλασε.

Αυτο κρατα.

 

1.Και σου ξαναλεω εμενα μπορει να μη με χαλασει καθολου το Hobbit..

2.Σου ξαναλεω οτι η προτιμηση μου ειναι τα 40-50 fps.

3.Σου ξαναλεω οτι δεν με χαλανε τα 30fps ,αλλα δεν τα προτιμω(βλεπε 2).

 

Τι να πω, δεν μπορω να ειμαι πιο αναλυτικος.Αν και παλι δεν με καταλαβαινεις,παραδεξου τουλαχιστον οτι δεν μπορεις να δεχτεις την διαφορετικη αποψη και το σταματαμε.

 

Ποιοι δεν εχουν προβλημα με 0 ΑΑ?Αυτοι που παιζουν σε 1440p? Τι ειναι αυτα που λες? Το MLB 12 The Show που παιζω τωρα ειναι τιγκα στα jaggies. Ευτυχως παιζω 3 μετρα μακρια και γλυτωνω..

ΠΑΛΙ για σενα μιλας(και αυτη τη φορα και για μενα γιατι συμφωνω για καποια παιχνιδια).

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ατομα που ΔΕΝ τους χαλαει.Γιατι δεν μπορεις να το δεχτεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...