Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπερδευεις τα "σπασιματακια" με το move-canceling. Ειναι ειδικο skill σε ολα τα 2D fighting παιχνιδια και το καθενα το βαζει μεσα με τον δικο του τροπο. Τελος παντων καταλαβαινω οτι δεν εχεις επαφη με το θεμα γι αυτο στο λεω οτι το στανταρ εινα 60 frames και υπαρχει λογος. Δεν παιζει ποτε μα ΠΟΤΕ να ριξουν ενα τετοιο παιχνιδι στα 30 καρε για να μας δωσουν καλυτερα γραφικα. Ειναι απο τις λιγες περιπτωσεις που το αντιθετο θα συμβει προκειμενου να κρατησουν τα 60 καρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανείς όμως δεν αμφισβητεί την σαφώς ανώτερη ευκρίνεια των 48fps :P

Δεν το εχω δει. :P

Για τις αντιδρασεις μιλησα.Ουτε καν για την δικη μου αποψη.

lol σε πολλούς δεν αρέσει το τόσο smooth, τι άλλο θα ακούσουμε

THE HOBBIT Director Peter Jackson Responds To Negative Reaction Of 48 FPS Footage

The technological advancement didn't sit well with viewers who found it visually unappealing.

http://www.comicbookmovie.com/fansites/nailbiter111/news/?a=58742#vwU58K3LutWeGGWW.99

 

Τι αλλο θα ακουσεις ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ομως αλλο πραγμα η παρακολουθηση και αλλο πραγμα το παιξιμο. Το 60άρι ειναι 100% σιγουρος τροπος βελτιωσης καποιου παιχνιδιου σε οτι αφορα το playability και ειδικα οσο ποιο γρηγορο ειναι και οσο ποιο σπιρταδα χρειαζεται τοσο περισσοτερο τα 60 ειναι απαραιτητα. Προφανως και "αργα" παιχνιδια δεν τα χρειαζονται (αν και ειναι καλοδεχουμενα) αλλα ειναι κατι που σιγουρα δινει αλλο αερα στο παιχνιδι.

 

Παραδειγμα παιζοντας Metroid prime (οποιοδηποτε) και παρα το οτι ειναι "αργα" παιχνιδια θα καταλαβεις οτι τα 60 καρε ειναι απαραιτητα. Αντιθετα το ιδιο και με κατι σαν το DMC, μερα με τη νυχτα μεταξυ PS3/PC σε θεμα playability.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Αμερική-Ιαπωνία θα βγεί αυτά τα χριστούγεννα. Για την Ευρώπη θα πρέπει να περιμένουμε, ίσως 3-4 μήνες μετά. Η τιμή γύρω στα 500€ θα είναι λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που η Microsoft κάνει πάλι παγκόσμια κυκλοφορία δε νομίζω αυτή τη φορά η Sony να αργήσει να το βγάλει πάλι Ευρώπη. Θα τρέξει αλλά θα το κυκλοφορήσει μαζί...

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα 400 pounds = 463Euro

Δεδομενου οτι ειναι και preorder οι τιμες ειναι παντα λιγο πιο αυξημενες. Με 400 ευρω στο πρωτο μηνα κυκλοφοριας του θα το βρισκεις σιγουρα. Για εξωτερικο μιλαω χωρα ΕΕ. Γιατι Ελλαδα πιθανο να πεσει το γνωστο καπελο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε τη ψωροκώσταινα.Λέμε για ευρωπαική χώρα  :)

 

Ναι οκ και σε ρωταω που το στηριζεις αυτο ? Το ps3 ποσο ειχε στην ευρωπη οταν βγηκε δηλαδη ? Εγω λαμβανω υποψη την τιμη που που ειχε το ps3 στο λανσαρισμα εδω γιατι ο περισσοτερος κοσμος(Ελληνες)  κονσολα απο εδω ψωνιζει .Πες μου ομως αν θυμασαι εσυ οτι ειχε 500 ευρω στην ευρωπη οταν ειχε βγει γιατι εγω πραγματικα δεν το θυμαμαι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...