Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δεν υπαρχει κονσολα που δεν μπορει να τρεξει 60fps.

Μάλιστα... Φίλε μου για να καταφέρει η κονσόλα να τρέξει σε 60 fps θα πρέπει να κάνει υποχωρήσεις σε πολλά τμήματα του οπτικού τομέα(δε μιλάω για ps4)... Αν ήταν έτσι απλα τα πράγματα όλα τα games θα έτρεχαν στα 60 καρέ στο ps3. Λες εκει στη Sony να μη ξέρουν τι τους γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

To ιδιο πραγμα λεμε :DΠαραπανω γραφω αυτα που εγραψες.Μαλλον δεν διαβασες το ποστ μου. :P

Γράψε λάθος φίλε, είμαι στη δουλεια και ρίχνω πεταχτές ματιές... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τωρα παλι για τις προτιμησεις,αν ειδες αντιδρασεις για το hobbit ,θα εχεις διαπιστωσει οτι σε πολλους δεν αρεσει το τοσο smooth.

κανείς όμως δεν αμφισβητεί την σαφώς ανώτερη ευκρίνεια των 48fps :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol σε πολλούς δεν αρέσει το τόσο smooth, τι άλλο θα ακούσουμε , 60fps>>>>30fps δεν πα και να μοιράζετε και βαζάκια νουτέλα με τα 30fps ή καμια megan fox μαζί ,δεν αλλάζει αυτό  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κονσόλες δεν είναι για competitive gaming!

 

 

είναι για entertainment.

 

Άρα τα stable 30 fps είναι μια χαρά....

 

 

Όποιος θέλει competitive gaming πάει σε PC, τόσο για τα fps όσο και για τα controls!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κονσόλες δεν είναι για competitive gaming!

 

 

είναι για entertainment.

 

Άρα τα stable 30 fps είναι μια χαρά....

 

 

Όποιος θέλει competitive gaming πάει σε PC, τόσο για τα fps όσο και για τα controls!

 

Μην τα λες μισά! Fps, image quality, textures, φίλτρα, controls, customization έχει και άλλα η λίστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κονσόλες δεν είναι για competitive gaming!

 

 

είναι για entertainment.

 

Άρα τα stable 30 fps είναι μια χαρά....

 

 

Όποιος θέλει competitive gaming πάει σε PC, τόσο για τα fps όσο και για τα controls!

wtf are u saying? ξεχνάς sports games,ξεχνάς fighting games. α ξέχασα competitive gaming κάποιοι εννοείτε το cod,my bad.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wtf are u saying? ξεχνάς sports games,ξεχνάς fighting games. α ξέχασα competitive gaming κάποιοι εννοείτε το cod,my bad.....

 

εννοώ τα FPS και τα Strategy.

 

στα fighting games θες 60 fps;;;;

 

Εκεί τα σπασίματα στην κίνηση είναι ART.

 

εγώ δεν το είπα για να κράξω τις κονσόλες, αντίθετα τα 30 fps μου φαίνονται άψογα για χαλαρό καναπεδάτο gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα φυσικά και θέλω 60fps στα fighting games, Strategy πάντα ήταν μόνο στα pc ,άρα έχω δίκαιο εννοείς τα cod...

 

 

Τα FPS και τα Strategy είναι το 80%+ του competitive gaming...

 

δηλαδή  Competitive Gaming = PC  [ FPS + Strategy (+ κάποια RPG)]

 

 

....υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις (fighting, sports) αλλά απλά επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

 

 

 

 

P.S. Τα FPS δεν είναι μόνο το cod, απλά οι κονσόλες ξέρουν το cod. Στο pc υπάρχουν πολλά σημαντικά franchises και πολλά  νέα F2P που ανεβαίνουν διαρκώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοώ τα FPS και τα Strategy.

 

στα fighting games θες 60 fps;;;;

 

Εκεί τα σπασίματα στην κίνηση είναι ART.

 

εγώ δεν το είπα για να κράξω τις κονσόλες, αντίθετα τα 30 fps μου φαίνονται άψογα για χαλαρό καναπεδάτο gaming

Fighting games και "σπασιματα" δεν υπαρχουν. Υπαρχει λογος που εδω και χρονια το στανταρ για ολα τα fighting παιχνιδια ειναι 60 frames.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ενδιαφερει εμενα ιδιαιτερα ειναι ποσα ατομα θα υποστηριζει online. Μεχρι τωρα το πολυ 24 παικτες και καργα lag,αυτες ειναι οι κονσολες και τα network τους. Θα μπορουν να βγαλουν ενα σοβαρο shooter (πχ BF) με 64 παικτες χωρις προβληματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ενδιαφερει εμενα ιδιαιτερα ειναι ποσα ατομα θα υποστηριζει online. Μεχρι τωρα το πολυ 24 παικτες και καργα lag,αυτες ειναι οι κονσολες και τα network τους. Θα μπορουν να βγαλουν ενα σοβαρο shooter (πχ BF) με 64 παικτες χωρις προβληματα?

 

Εκεί η καλύτερη λύση είναι να δίνει επιλογή για 60fps με χειρότερα γραφικά στο multiplayer.

 

Και ο κάθε ένας θα επιλέγει που θα παίξει. Θα γίνεσαι pair μόνο με άλλους που έχουν κάνει τν ίδια επιλογή.

 

Fighting games και "σπασιματα" δεν υπαρχουν. Υπαρχει λογος που εδω και χρονια το στανταρ για ολα τα fighting παιχνιδια ειναι 60 frames.

 

Δικό μου το λάθος τότε! Το SF4 δεν κάνει κάτι σπασιματάκια; Αυτά είναι επίτηδες περασμένα για να θυμίζει Coin-op;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...