Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6mg ειναι παρα πολλα Τζινι, 3 το πολυ για αυτο σε καιει, γενικα με πνευμονικους ατμος καλυτερα να μην ξεπερνας τα 3, οι τσιγαρισιοι πανε μεχρι και 20+

 

ελπιζω να μην ατμιζεις οπως καπνιζεις, ο μελο ειναι πνευμονικος, ρουφας κατευθειαν στα πνευμονια

οντως εκανα πνευμονικο που λετε και δεν με ενοχλησε απλα παιζω στα 16watt και ειμαι κομπλε.. 

 

Ο ατμοποιητής που πήρες είναι για πνευμονικές ρούφα σαν ναργιλέ και  πέσε σε νικοτίνη 

 

 

najinblue3

Σίγουρα θα σου έριχνε το κόστος,  για την ίδια περίοδο μπορεί και στα 6 ευρώ  ισως να λέω και πολλά

ναι, οντως ειναι πνευμονικος απλα εγω εκανα λαθος διαδικασια :P θα παρω με 0 νικοτινη να δω πως ειναι

 

η 0.3 είναι 30-60W

ναι το διαβασα και εγω μετα, θα υπαρξει θεμα που παιζω στα 16 watt? εννοω θα καψω πολυ γρηγοροτερα την αντισταση;

 

Αυτό το τόπικ στο Fasttech που κάνει την ίδια ερώτηση δικό σου είναι;

Λίγο που έψαξα τις αντιστάσεις του ενός και του άλλου, τα μεγέθη είναι διαφορετικά.

Όρκο δεν παίρνω, αλλά δεν νομίζω να κάνουν.

 

 

Πάρε ένα ίδιο ακριβώς υγρό με μηδενική νικοτίνη και ανακάτεψε τα 2 μπουκαλάκια μαζί ώστε να σου βγει υγρό με 3άρα νικοτίνη.

Δες αν συνεχίζει να σου καίει τον λαιμό. Λογικά σε ενοχλεί στον λαιμό επειδή όπως αναφέρθηκε, 6άρα σε πνευμονικό ατμοποιητή είναι πολύ.

αν λες σε μενα για το τοπικ, οχι... το ιδιο εχω ποσταρει ομως στο vaping.gr

 

Δωστου 2-3 μερες να ψιλοσυνηθισεις, ανοιξε τον αερα στο τερμα και ανεβα στα 25W αλλα παιρνε συντομες τζουρες. Οταν στο παρελθον προσπαθουσα να καπνισω υγρα με παραπανω νικοτινη απο οσο μου ηταν ευκολο (λογω αναγκης βεβαια) με βοηθουσε να κανω "prime" τις τζουρες,δηλαδή φυσουσα μια ενω πατουσα το κουμπι και ενω το κρατουσα πατημενο μετα ρουφουσα. Προσπαθουσα δηλαδη να αναμειξω οσο το δυνατον περισσοτερο αερα στη τζουρα

συντομη τζουρα δεν προλαβαινω καν να κατεβασω στον πνευμονα,δν το εχω μαθει :P btw αυτο που λες να ανοιξω τον αερα... ξεβιδωνα τον ατμοποιητη και παρολο που ηταν πιο αερατη, τον ξεβιδωσα κιαλλο και μου χυθηκε λιγο υγρο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Baator

Νομίζω ότι η αλήθεία είναι κάπου στην μέση το μοντάκι έχει γυρω στα 45-50$ στην Κινα

 

manosmanos13

άμα είσαι ατμιστής πες και τι θες τσιγαρήσιο πνευμονικό επισκευάσημο τι?

 

najinblue3

Άμα βάζεις και έτοιμα κλαπτονάκια τότε είναι πραγματικα 10 λέπτα το πολύ και μιλάμε για τρομερλη οικονομία και καλύτερη γεύση

GozzilaG3

Σιγουρα οι περισσότεροι δεν καταλαβαίνουμε τι θέλεις

Κανω 4-5 τσιγαρα την ημέρα και θελω να παω σε κατι όσο γίνεται πιο soft. Πιο πολύ θελω καθαρή γευση ωραία για να ξεχνιέμαι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς να μου πει αν κανουν οι αντιστάσεις του Triton Mini στον Melo 3 Mini?

 

Ευχαριστώ!

Όχι ο τριτον μινι φοράει μικρότερες. Μόνο από τον κανονικό τριτον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tzini 16w + lung hit δε παει μαζι, 30+ που λογικα θα σε τσουξει το υγρο, δοκιμασε και δες, οπως ειπα και πιο πανω, προσωπικα δε μπορω να παω πανω απο 3 και το δουλεω σε 60-70w

 

O melo αποδιδει παρα πολυ καλα στα 35-40, τον ειχα για αρκετο καιρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tzini 16w + lung hit δε παει μαζι, 30+ που λογικα θα σε τσουξει το υγρο, δοκιμασε και δες, οπως ειπα και πιο πανω, προσωπικα δε μπορω να παω πανω απο 3 και το δουλεω σε 60-70w

 

O melo αποδιδει παρα πολυ καλα στα 35-40, τον ειχα για αρκετο καιρο

 

το lung hit τι εστι; :P εγω παντως εκανα πνευμονικο με 15-17watt και δεν με πειραξε στον λαιμο..

35-40 θα με γονατισει ο λαιμος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το lung hit τι εστι; :P εγω παντως εκανα πνευμονικο με 15-17watt και δεν με πειραξε στον λαιμο..

35-40 θα με γονατισει ο λαιμος..

ρουφας απο το διαφραγμα, πας τον καπνο απευθειας στα πνευμονια και τον γευεσαι στην εκπνοη.

Μεταξυ μας, και αληθεια περιμενω να μου δωσει μια εξηγηση καποιος, τετοια εμμονη με το "τσιγαρισιος" vs "πνευμονικος"

μονο σε ελληνικες συζητησεις εχω συναντησει. Στην αμερικη δεν νοειται ας πουμε τετοιο debate, εκει εχουν το 

flavor vs cloud production που εχει νοημα, και το MTL/ DTL ειναι κυριως θεμα του υγρου και του πως ρουφας. Εδω και στο vaping.gr που ντε και καλα ενας ατμο οτι υγρο και να βαλεις, οτι βαττ και να δουλευει, οπως και να ρουφας, οσο ανοιχτο και να ειναι το airflow ειναι πνευμονικος η τσιγαρισιος δεν το καταλαβαινω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το lung hit τι εστι; :P εγω παντως εκανα πνευμονικο με 15-17watt και δεν με πειραξε στον λαιμο..

35-40 θα με γονατισει ο λαιμος..

πνευμονικος, για να δουλεψουν καλα αυτοι οι ατμοποιητες με τις μεγαλες ροες αερα χρειαζονται και περισσοτερη δυναμη για να αποδωσουν τα μεγιστα

 

οσο για το dl - mtl ειναι καθαρα θεμα τι σου αρεσει, για μενα, εγω προτιμω πολυ αερατες τζουρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

manosmanos13

νομίζω με ένα ναυτιλό 2 ή εναν cubis θα είσαι εντάξει.

 

 

Ablaoublas_542

θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου flavor vs cloud production δηλαδή τον tfv8 avocado goon που θα τους βάλεις?

Το αν θα κάνεις πνευμονική ή τσιγαρήσια που στην ουσία είναι  MTL/ DTL είναι θέμα εσύ τι γουστάρεις αλλά και ο ατμοποιητής σου γιατί είνια φτιαγμένος αντε πάρε μια πνευμομική απο τον doggystyle ή προσπάθησε να πάρεις τσιαρήσια από τον tfv12 στα 140 βατ χαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτόν ποια η γνωμη σας που εχει και η ευρωπαικη αποθηκη http://m.gearbest.com/rebuildable-atomizers/pp_356752.html?wid=3

σε συνδιασμο https://www.efun.top/ijoy-asolo-200w-box-mod.html με αυτο το mod

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα να αναφερω συμφωνα με οοοολα τα παραπανω που εγραψα οσον αφορα το καψιμο στον λαιμο (οχι καψιμο λαδιου η αντιστασης αλλα καψιμο απο το ρουφηγμα), δοκιμασα με 3αρα νικοτινη φιλου με χτυπησε λιγο στην αρχη 2-3 φορες και μετα ολα ποπα χΔ

ξανακανα και πριν λιγο και παλι οι πρωτες πνευμονικες χτυπαγαν στον λαιμο και μετα ολα καλα :) 

παιζω στο ελαχιστο που προτεινει η αντισταση δλδ στα 30watt

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

manosmanos13

αυτός που έβαλες είναι επισκευάσημος (πρέπει να φτιάχνεις ή να βαζεις ετοιμη αντίσταση και βαμβάκι) και πνευμονικός( πολλά ντουμάνια μεγάλη κατανάλωση )καλύτερα ψάξε για κάποιον που έχει μικρες τρύπες στα πλάγια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

manosmanos13

αυτός που έβαλες είναι επισκευάσημος (πρέπει να φτιάχνεις ή να βαζεις ετοιμη αντίσταση και βαμβάκι) και πνευμονικός( πολλά ντουμάνια μεγάλη κατανάλωση )καλύτερα ψάξε για κάποιον που έχει μικρες τρύπες στα πλάγια

Κάποιον άλλον οικονομικό συμπληρώσω το modaki αυτό;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα να αναφερω συμφωνα με οοοολα τα παραπανω που εγραψα οσον αφορα το καψιμο στον λαιμο (οχι καψιμο λαδιου η αντιστασης αλλα καψιμο απο το ρουφηγμα), δοκιμασα με 3αρα νικοτινη φιλου με χτυπησε λιγο στην αρχη 2-3 φορες και μετα ολα ποπα χΔ

ξανακανα και πριν λιγο και παλι οι πρωτες πνευμονικες χτυπαγαν στον λαιμο και μετα ολα καλα :)

παιζω στο ελαχιστο που προτεινει η αντισταση δλδ στα 30watt

welcome to the club  :D  o melo ειναι πολυ καλος ατμο, τον δουλευα 6μηνες αποκλειστικα, 35-40 για μενα ειναι το sweet spot, 3αρα νικοτινη κατα την αποψη μου οπως ανεφερα και 70%vg liquids at least

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω,λογικά για κατασκευή υγρού το να πάρω νικοτίνη 72mg για να βγάλω 3mg από το να πάρω 20 η 50 mg για να βγάλω ίδιο βαθμό πρέπει να συμφέρει πιο πολύ η 72αρα έτσι δεν είναι? Καθώς θα χρησιμοποιηθεί λιγότερα ml.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω,λογικά για κατασκευή υγρού το να πάρω νικοτίνη 72mg για να βγάλω 3mg από το να πάρω 20 η 50 mg για να βγάλω ίδιο βαθμό πρέπει να συμφέρει πιο πολύ η 72αρα έτσι δεν είναι? Καθώς θα χρησιμοποιηθεί λιγότερα ml.

 

Ναι φιλαρακι μου. Σε συμφαιρει παρα πολυ η περισσοτερη περιεκτικοτητα σε νικοτινη. Αν βρεις και 100mg να την παρεις. Αλλα προσοχη στο μαγειρεμα. Τετοιες ποσοτητες mg ειναι ΑΚΡΩΣ επικινδυνες με την επαφη με το δερμα και χρηση μονο με γαντια. Για να μην πω και μασκες γυαλια και ολα τα μετρα ασφαλειας!

 

Αυτo που μπορεις να βγαλεις με

Για 3μγ με 72αρα νικοτινη μπορεις να βγαλεις 2400μλ

Για 3μγ με 50αρα νικοτινη μπορεις να βγαλεις 834μλ

Για 3μγ με 20αρα νικοτινη μπορεις να βγαλεις 334μλ

 

Η διαφορα ειναι τεραστια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...