Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αρα αργοτερα μπορω καλιστα να βαλω οποιον ατμοποιητη θελω φυσικα με τους συμβατους που ειναι για το συγκεκριμενο ετσι;

 

Σχεδόν τα πάντα είναι συμβατά με τα πάντα πλέον. Απλά με το συγκεκριμένο μοντ πρέπει να κοιτάς την διάμετρο του ατμοποιητή, οι πολλοί μεγάλοι δεν χωράνε λόγω της περίεργης κατασκευής του, "χτυπάνε" στο καπάκι της τρύπας που μπαίνει η μπαταρία.

 

Από τους μικρότερους, ναι, παίρνει ό,τι θες. Αν πάλι όμως πας και πάρεις έναν ατμοποιητή που δουλεύει στα 80 watt π.χ., προφανώς θα βιδώνει μεν, αλλά δεν θα έχει αρκετή δύναμη το μοντ σου να τον δουλέψει. Αλλά, ναι, γενικά τα μοντάκια δεν δουλεύουν με συγκεκριμένους ατμοποιητές μόνο, π.χ. της ίδιας εταιρίας μόνο ή κάτι. Mix & Match κάνουμε, ό,τι θες βάζεις πάνω, αρκεί ξαναλέω 1. να αρκούν τα watt της συσκευής σου και 2. για το συγκεκριμένο μοντ να χωράει, να μην είναι 24 π.χ. ή 25 χιλιοστά η διάμετρος του ατμοποιητή.

 

Φιλαράκι μπορείς να δώσεις 2-3 προτάσεις απο τσιγαρισιους ατμοποιητες? Κ επειδή όπως λες δεν υπάρχουν χαζές ερωτήσεις , πως ψάχνουμε στο search έναν πνευμονικό και πως έναν τσιγαρισιο? Σαν ορολογία εννοω..

Πχ κοιτάζω να πάρω έναν Ammit , που μπορω να ξεχωριστή τι είδους ειναι ?

 

Οι ατμοποιητές δεν αναφέρουν κάπου αν είναι για τσιγαρίσιες ή πνευμονικές τζούρες. Αυτό θέλει ψάξιμο και εμπειρία.

Γενικά αν βλέπεις τεράστιες τρύπες εισαγωγής αέρα, μάλλον πνευμονικός είναι ή αντίστοιχα αν βλέπεις ότι παίρνει π.χ. 1.6 και 1.8 ohm αντιστάσεις, είναι τσιγαρίσιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nikoskon

kaufyn  lite 

fodi v2

να σου πω την αλήθεια σκεφτόμουν να του γράψω και styled doggystyle 2K16 αλλά ας πούμε φοβήθηκα τις αντιδράσεις σου.

 

discoboyminimal

καλά καλά ο κολητός μου που είναι επι των συρμάτων θα σε μισήσει εχθες έψαχνα βίντεο πως φτιάχνεται αυτό, μόλις έρθει το απόθεμα από σύρματα την πάτησε

 

Baator

Δεν το έχω με τον γραπτό λόγο μονίμως στην έκθεση ήμουν κοντά στην βάση. Το αποτέλεσμα δεν μπορώ να εκφράσω την σκέψη μου καλά και μερικές φορές  κολάω (βαριέμαι) και δεν γράφω όλα όσα θα ήθελα ε εκεί της περισσότερες φορές ερχεται ένα σωστα γραμενο κείμενο από εσένα μπραβό μπράβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να προτείνετε κάποιο κιτ για άσχετο άνθρωπο που θέλει απλά να το βάζει στο στόμα και να καπνίζει, χωρίς να μπλέξει με υγρά-χημείες και βατς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

adinows

 

https://vapormania.gr/Arwmata-Flavour-Boss/Flavour-Boss-Shots-arwma-Boss-Reserve

το μόνο που έχεις να κάνεις προσθέτεις βάση και περιμένεις μαλιστα άμα είσαι Αθήνα μπορείς να πας από το μαγαζί και να δοκιμάσεις όσον αφορα το μοντάκι είναι πολύ μικρη η διαφορά 

 

Ευχαριστω για την ενημερωση.

Μιλησα με το καταστημα και μου ειπαν οτι το μπουκαλι βγαινει σε 500ml με ενα κοστος 6νικ στα 100+ ευρω και να περιμενω να ωριμασει 1+ μηνα.

 

Ουτε 100+ ευρω  σκεφτομαι να δωσω οσα ml και να μου πουλησουν,ουτε 1+ μηνα να κοιταω το μπουκαλι... B) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχώς δεν μπορείς από ότι διαβάζω

fodi 

nautilus 2

cubis 

kaufyn

αν η απαντηση ηταν για μενα, νταξει κλαιν, τουλαχιστον υπαρχουν 3-4 ατμοποιητες που μπορω να χρησιμοποιησω στο μελλον αν θελω...

 

κατι αλλο... τι σκατα ειναι αυτα τα tpd που λενε;

εγω για παραδειγμα θα ξεκινησω με υγρα νικοτινης 0.3/0,6 και με γευση... δεν θα ηθελα γευση καπνου..

ατα ομως τα tpd wtf????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

adinows

Nicotine juice 20 mg (100% PG )     150μλ
 
PG dilutant 25μλ
 
VG dilutant 250μλ
 
Total base 425
 
άρωμα    75
 
Total 500
 
 

 

 

Αν σκεφτείς ότι θες 15 *10 μλ νικοτίνης που έχουν 2,5 Ε δηλαδή 37,5       

                                                άρωμα                                            24

                                                  pg vg φαρμακίου                            4 

                                                    Σύνολο               περίπου          65 ευρω

Εαν αυτοί βάλουν τα δικά τους pink mule atmos τότε το κόστος πάει πάνω από 100 για 500 μλ υγρό βάλε όμως  ότι το σουπρίμ έχει 10 ευρω το 20μλ(σίγουρα δεν είναι το ίδιο μην βαράτε) δηλαδή τα 500  μλ 250 βέβαια το περίμενε είναι περίμενε αλλά τι να κάνουμε.

 

 

Ελπίζω να μην σας μπερδεψα πολύ.

 

Tzini_Gr

Δεν ήταν για σένα όπως στα είπε ο φίλος ο baator υπάρχουν πολλοί ατμοποιητές να βάλεις.

 

TPD άστα να πάνε βέβαια εσύ δεν ήξερες τι έπαιζε οπότε άστω καλύτερα άστω γιατί πονάει χαχαχαχαχα με λίγα λόγια νικοτίνη μέχρι 10μλ είναι .

Εσύ πάρε το φίλο σου πηγένται σε ένα μαγαζί που είναι κοντά σας και δοκιμάστε διάφορες γευσείς και ποσοστά νικοτίνης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ σε ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση... σιγουρα θα παω απο καποιο μαγαζι απλα και για αργοτερα που θα παραγγελνω,σε καποια μαγαζια βλεπω εχουν κατηγορια tpd και αναρωτιωμουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να προτείνετε κάποιο κιτ για άσχετο άνθρωπο που θέλει απλά να το βάζει στο στόμα και να καπνίζει, χωρίς να μπλέξει με υγρά-χημείες και βατς?

Joyetech AIO, πολυ απλο και αρκετα καλο για αυτο που ειναι, το εχει φιλος πολυ ευχαριστημενος

 

Link.png Site: skroutz

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nikoskon

kaufyn  lite 

fodi v2

να σου πω την αλήθεια σκεφτόμουν να του γράψω και styled doggystyle 2K16 αλλά ας πούμε φοβήθηκα τις αντιδράσεις σου.

 

Ο Fodi F2 είναι ο τσιγαρίσιος.

Ο Fodi V2 είναι περιορισμένης πνευμονικής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη εταιρία για αρώματα προς το παρον σε Ελλάδα για εμένα είναι η atmos lab που είναι και ελληνική και προσωπικά προτιμώ το πράσινο μήλο..για βάσεις θα σου πρότεινα επίσης ατμος επειδή αυτές που έπαιρνα εγώ απαγορεύτηκαν..και με τις γεύσεις πειραματισου με διάφορες..για δοσολογίες και τέτοια ρωτά στο μαγαζί και γλυκερίνη και προπελυνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...