Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτησω,λογικά για κατασκευή υγρού το να πάρω νικοτίνη 72mg για να βγάλω 3mg από το να πάρω 20 η 50 mg για να βγάλω ίδιο βαθμό πρέπει να συμφέρει πιο πολύ η 72αρα έτσι δεν είναι? Καθώς θα χρησιμοποιηθεί λιγότερα ml.

Ναι. Αλλα πανω απο 50αρα νομιζω ειναι υπερβολη και ειναι και λιγακι επικινδυνο. Ασε που θες συριγγα του 1 ml και να παιδευεσαι να ριξεις πχ 0.32 ml. Με 100αρα πχ αμα πεις να φτιαξεις 10ml 3mg πρεπει να βαλεις 0.33ml

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι. Αλλα πανω απο 50αρα νομιζω ειναι υπερβολη και ειναι και λιγακι επικινδυνο. Ασε που θες συριγγα του 1 ml και να παιδευεσαι να ριξεις πχ 0.32 ml. Με 100αρα πχ αμα πεις να φτιαξεις 10ml 3mg πρεπει να βαλεις 0.33ml

100mela η 50μελα λέω να φτιάξω οπότε θεωρώ θα είναι πιο ευκολο.θα είναι πιο safe να πάρω 50mg?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100mela η 50μελα λέω να φτιάξω οπότε θεωρώ θα είναι πιο ευκολο

Ε ξερω γω τωρα αμα πρεπει να αρματωθεις με γαντια μακρια μπλουζα προστατευτικα κλπ και να κλεινεις την γατα στο μπανιο (λεμε τωρα) οταν πεις να φτιαξεις υγρα δεν νομιζω να αξιζει τα 10 ευρω τον χρονο που γλιτωνεις. 100ml *(50/3) / 5ml καταναλωση την μερα 333 μερες θα σου βγαλει η 50αρα, 666 η 100αρα. 10 ευρω τον χρονο λοιπον.

Αμα πουλας και σε φιλους κλπ αλλη υποθεση, μπορει να αξιζει το παιδεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ξερω γω τωρα αμα πρεπει να αρματωθεις με γαντια μακρια μπλουζα προστατευτικα κλπ και να κλεινεις την γατα στο μπανιο (λεμε τωρα) οταν πεις να φτιαξεις υγρα δεν νομιζω να αξιζει τα 10 ευρω τον χρονο που γλιτωνεις. 100ml *(50/3) / 5ml καταναλωση την μερα 333 μερες θα σου βγαλει η 50αρα, 666 η 100αρα. 10 ευρω τον χρονο λοιπον.

Αμα πουλας και σε φιλους κλπ αλλη υποθεση, μπορει να αξιζει το παιδεμα

Για προσωπική κατανάλωση. Άρα να πάω 50ρα για πιο ασφάλεια μιας και θα ναι η πρώτη φορά που θα ασχοληθώ.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλαρακι μου. Σε συμφαιρει παρα πολυ η περισσοτερη περιεκτικοτητα σε νικοτινη. Αν βρεις και 100mg να την παρεις. Αλλα προσοχη στο μαγειρεμα. Τετοιες ποσοτητες mg ειναι ΑΚΡΩΣ επικινδυνες με την επαφη με το δερμα και χρηση μονο με γαντια. Για να μην πω και μασκες γυαλια και ολα τα μετρα ασφαλειας!

 

Αυτo που μπορεις να βγαλεις με

Για 3μγ με 72αρα νικοτινη μπορεις να βγαλεις 2400μλ

Για 3μγ με 50αρα νικοτινη μπορεις να βγαλεις 834μλ

Για 3μγ με 20αρα νικοτινη μπορεις να βγαλεις 334μλ

 

Η διαφορα ειναι τεραστια!

Σου φυγε ενα 2αρι στην 20αρα και την 50αρα το διπλασιο ειναι, αρα για μενα δεν πολυαξιζει οπως εγραψα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν αγοράζουμε 72άρες και 100άρες νικοτίνες δεν τις κρατάμε έτσι ρε παιδιά, ούτε προσπαθούμε

να βγάλουμε 0.17 και 0.3 ml με την σύριγγα από αυτές.

 

Τις αραιώνουμε με την μία και την φτάνουμε σε λογικά επίπεδα.

 

Παίρνεις π.χ. 100 ml 100άρας; Παίρνεις και άλλα 400ml μηδενικής (σκέτη γλυκερίνη δηλαδή), τα ανακατεύεις όλα μαζί

και έχεις 500 ml 20άρας. Και πιο ασφαλής σε περίπτωση ατυχήματος είσαι και όταν φτιάχνεις τα υγρά σου η ποσότητα της νικοτινούχας βάσης που χρειάζεσαι είναι σε λογικά νούμερα για να τα προσθέσεις (π.χ. 3/5/20 ml κτλ. )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν αγοράζουμε 72άρες και 100άρες νικοτίνες δεν τις κρατάμε έτσι ρε παιδιά, ούτε προσπαθούμε

να βγάλουμε 0.17 και 0.3 ml με την σύριγγα από αυτές.

 

Τις αραιώνουμε με την μία και την φτάνουμε σε λογικά επίπεδα.

 

Παίρνεις π.χ. 100 ml 100άρας; Παίρνεις και άλλα 400ml μηδενικής (σκέτη γλυκερίνη δηλαδή), τα ανακατεύεις όλα μαζί

και έχεις 500 ml 20άρας. Και πιο ασφαλής σε περίπτωση ατυχήματος είσαι και όταν φτιάχνεις τα υγρά σου η ποσότητα της νικοτινούχας βάσης που χρειάζεσαι είναι σε λογικά νούμερα για να τα προσθέσεις (π.χ. 3/5/20 ml κτλ. )

Δεν το χα σκεφτει καν. Νταξει πες με αναποδο αλλα παλι βλεπω ενα κακο, οτι πρεπει να χεις χωρο στην καταψυξη να αποθηκευσεις τοση προμηθεια για τοσο καιρο αφου διασπαται η νικοτινη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το χα σκεφτει καν. Νταξει πες με αναποδο αλλα παλι βλεπω ενα κακο, οτι πρεπει να χεις χωρο στην καταψυξη να αποθηκευσεις τοση προμηθεια για τοσο καιρο αφου διασπαται η νικοτινη

Γιατι καταψυξη;εγω στο συρταρι μου τα εχω αποθηκευσει.και εχω αποθεμα για 2 χρονια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά και είναι καλύτερα να πάρεις 100μγ τα οποία όμως με το που θα μπούνε σπίτι τα σπας σε 20 μγ το καλύτερο σε μικρά μπουκαλάκια τον 100μλ και  τα βάζεις στο συρτάρι. Ο μεγαλύτερος εχθρός τις νικοτίνης είναι ο αέρας για αυτό  και σου λέω να τα βάλεις σε μικρά μπουκαλάκια 

 

 

 

manosmanos13

 

 

https://www.fasttech.com/products/0/10009821/6898203-authentic-aspire-nautilus-2-sub-ohm-tank

 

http://m.gearbest.com/clearomizers/pp_592608.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι καταψυξη;εγω στο συρταρι μου τα εχω αποθηκευσει.και εχω αποθεμα για 2 χρονια.

https://www.liquidbarn.com/pages/storing-your-nicotine

Ενδεικτικα

Για την ζεστη ολοι οι κατασκευαστες προτεινουν καταψυξη αν προκειται για μεγαλο χρονικο διαστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα θέλεται να γράψουμε τον καλύτερο τρόπο για κάποιον που έχει στοκάρει αυτός είναι σπάσημο και μετα σε ψυγειάκι παραλίας αυτα τα φελιζόλ είναι συνέχεια δροσερά δεν περνάει ο ήλιος βάζεις και μια ταμπέλα και προειδοποιείς τον κόσμο του σπιτιού και είσαι ΟΚ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φελιζολ μου ακουγεται καλυτερο...εχω απειρα στη δουλεια....η καταψηξη ειναι μονιμα γεματη...ποιος την ακουει την γυναικα εαν της παρεις το ενα συρταρι....αυτα βεβαια ισχυουν φανταζομαι εαν την σπασεις την νικοτινη...εγω εχω ετοιμα pinkmule 6αρας νικοτινης σφραγισμενα.οποτε δεν νομιζω να χρειαζεται κατι παραπανω απο ενα δροσερο συρταρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελευταία φορά που έκανα βάση πήρα μία 20mg 100ml και με vg/pg φαρμακείου έβγαλα περίπου 330ml 6mg νικοτίνη.

Το επόμενο βήμα για να φτιάξω ένα άρωμα πχ smoke με αναλογία 13% βάζω όλο το άρωμα σε 87ml βάσεις ώστε το τελικό αποτέλεσμα να είναι 100ml υγρού....

Σωστα μέχρι εδώ ;

Η νικοτίνη του υγρού smoke θα είναι 6mg η θα έχει πέσει ένα ποσοστό αφού έχω προσθέσει 13% αρώματος ;

Είναι η σωστή διαδικασία αυτήν η όπως αναφέρεται και ποιο πριν να είναι σε μπουκάλια τον 100ml 20mg νικοτίνη και μετά να κάνω υπολογισμούς από την αρχή με σκεπτικό το άρωμα που θα προσθέσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...