Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω απάντηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Σήμερα μου στείλανε μήνυμα και μου είπανε οτι μιλήσαν με τον IT και το πρόβλημα λύθηκε και ΝΑΙ το security code μου βγάζει την αντίσταση ORIGINAL!!!!!!

 

Πώς γίνονται αυτά ρε παιδια??????? Εννοώ οτι στο επίσημο chat της Joyetech μου είπαν οτι ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ COILS ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ SITE ΤΟΥΣ καθώς επίσης μου είπαν να κάνω τον αγοραστή REPORT!!!!!!

 

Και μια ημέρα μετά, το security code ειναι original...

 

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το ότι οι εταιρίες λένε ΨΕΜΜΑΤΑ και επιμένουν ότι τα μόνα αυθεντικά είναι από την δική τους σελίδα, είναι γνωστό και το κάνουν σχεδόν όλες.

 

Από την μια έχουν τεράστιο κέρδος γιατί οι τιμές στην επίσημη σελίδα τους είναι πιο ακριβές από οπουδήποτε αλλού και από την άλλη ξεπετάνε έτσι απλά με ένα "δεν είναι αυθεντικό το προιόν, μόνο εμείς έχουμε το αυθεντικό" τον κάθε ένα που τους κάνει παράπονα.

 

Γνωστή τακτική και φυσικά απαράδεκτη.

 

Ο δε πόλεμος που δέχονται σελίδες όπως Fasttech, Gearbest, κτλ. επειδή πουλάνε σε τιμή πολύ χαμηλότερη από την ελάχιστη που θέτουν οι εταιρίες, είναι απίστευτος. Δεν έχουν κανένα πρόβλημα να δηλώνουν ψευδώς ότι τα προιόντα σε αυτές τις σελίδες είναι όλα μαιμού.

 

Γενικά, οι κινεζοεταιρίες είναι ό,τι να 'ναι σε αυτό το θέμα, μην παίρνετε πολύ στα σοβαρά το τι ισχυρίζονται. Πάλι καλά που έχουν κόψει εκείνο το άλλο απίστευτο που χρησιμοποιούσανε για χρόνια, "το μοντ μας δουλεύει ΜΟΝΟ με ατμοποιητή της δικής μας εταιρίας, από την στιγμή που χρησιμοποίησες ατμοποιητή άλλης εταιρίας δεν έχουμε καμία ευθύνη για το μοντ που σταμάτησε να δουλεύει σε 1/2/6/χ μήνες".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ανταλακτικες αντιστασεις για Eleaf iJust Start Plus που να κρατανε οσο το δυνατον περισσότερο ξέρετε που θα βρω;

Γιατι καταναλωνω 2 αντιστασεις την μέρα αυτη την στιγμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ανταλακτικες αντιστασεις για Eleaf iJust Start Plus που να κρατανε οσο το δυνατον περισσότερο ξέρετε που θα βρω;

Γιατι καταναλωνω 2 αντιστασεις την μέρα αυτη την στιγμη

 

2 αντιστάσεις την μέρα δεν είναι φυσιολογικό, κάτι κάνεις λάθος. Ρίχνεις καθόλου υγρό απευθείας πάνω τους πριν τις τοποθετήσεις; Το αφήνεις κανά 10λεπτο να ποτίσει καλά αφού τις βάλεις στον ατμοποιητή;

 

Ακόμα και σε σκάρτη παρτίδα να έπεσες, 2 την μέρα είναι τρομερά υπερβολικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το pico dual της eleaf, και σημερα μου επεσε κατω (περιπου στο 1 μετρο) με αποτελεσμα

να σπασουν τα πιαστρακια που κουμπωνει η μπαταρια  :whistle:

Τωρα το καλυμα για να κλεισει, το κανω μονο με μονωτικη ταινια.

 

BTrOgojqSDqTwopNNCqzJw.png

 

 

 

Τωρα προσπαθω να βρω ανταλλακτικο πορτακι γιατι απο οτι ειδα το καπακι πιανεται με δυο αλλενοβιδες, αν βρω ανταλλακτικο ισως καταφερω να το δουλευω χωρις μονωτικη ταινια.

 

Εχει καποιος καποια αλλη ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 αντιστάσεις την μέρα δεν είναι φυσιολογικό, κάτι κάνεις λάθος. Ρίχνεις καθόλου υγρό απευθείας πάνω τους πριν τις τοποθετήσεις; Το αφήνεις κανά 10λεπτο να ποτίσει καλά αφού τις βάλεις στον ατμοποιητή;

 

Ακόμα και σε σκάρτη παρτίδα να έπεσες, 2 την μέρα είναι τρομερά υπερβολικό.

Τα κάνω αυτα που λές παντα τα κάνω καιρό τώρα αλλά πάλι μου καίγεται μετά απο 8-10 ώρες η αντίσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@baator 

 

Μα γενικά δεν βγάζει νόημα...Γιατί η Α εταιρεία εφοσόν εκείνη προμηθεύει την Β εταιρεία να λέει οτι μονο στην Α θα βρεις τα αυθεντικά...Δεν είναι κουλό? Γιατί δεν κρατάει το μονοπώλιο εξ αρχής? Δηλαδή, η Α να έχει τα αυθεντικά και να μην τα προμηθεύει σε re-sellers...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω αρχισει να κανω συλλογη με επισκευασιμους  :ph34r:

αρχισα με doggystyle, μετα με Fodi F2 και τωρα ο τριτος ενας Phenomenon....

Ο πρωτος, δεν λεει μια, φτηνος μεν, αλλα κυκλοφορας με χαρτοπετσετα.

Ο δευτερος, πιο καλος, αλλα θελει προσοχη στα φυτυλια, μεχρι στιγμης δεν εχω καταφερει να τα φτιαξω σωστα.

Ο τριτος, θα δω συντομα τι παιζει αλλα βλεπω και αυτος να ειναι σχετικα πολυπλοκος.

 

Να δω ποσους ακομα θα παρω μεχρι να βρω  καποιον που να παλευεται....  :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@baator 

 

Μα γενικά δεν βγάζει νόημα...Γιατί η Α εταιρεία εφοσόν εκείνη προμηθεύει την Β εταιρεία να λέει οτι μονο στην Α θα βρεις τα αυθεντικά...Δεν είναι κουλό? Γιατί δεν κρατάει το μονοπώλιο εξ αρχής? Δηλαδή, η Α να έχει τα αυθεντικά και να μην τα προμηθεύει σε re-sellers...

 

Γενικά συμφωνώ, δεν βγάζεις εύκολα άκρη με τους Κινέζους και η λογική τους έχει κενά πολλές φορές.

Το σκεπτικό πίσω από τις τακτικές τους αυτές είναι πως ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ να αγοράζουν όσο γίνεται περισσότεροι απευθείας από τους ίδιους, αλλά παράλληλα είναι προφανώς αδύνατον και ασύμφορο να πουλάνε μόνο οι ίδιοι τα προιόντα τους. Πολλοί π.χ. δεν ασχολούνται με αγορές από το Ίντερνετ και προτιμούν το μαγαζί της γειτονιάς τους, άρα στέλνει μεν η εταιρία τα προιόντα της και στα διάφορα μαγαζιά, αλλά αν ρωτήσω εγώ από που είναι προτιμότερο να αγοράζω, θα μου πούνε απευθείας από τους ίδιους γιατί έχουν μεγαλύτερο κέρδος.

 

Και φυσικά με αυτήν την τακτική έχουν πάντα την δικαιολογία "δεν ήταν αυθεντικό αυτό που αγόρασες, κόψε τον λαιμό σου αν έβγαλε πρόβλημα".

 

Στα δε Fasttech/Gearbest κτλ., αρνούνται να δώσουν καν στοκ και έτσι αναγκάζονται οι σελίδες αυτές να προμηθεύονται μέσω τρίτων και με "μαμουνιές" προιόντα, για αυτό και οι τεράστιες καθυστερήσεις πολλές φορές ("restocking in 7 days", περνάνε οι 7 μέρες, νέο μήνυμα "restocking in 14 days", κτλ.) Τα καταστήματα αυτά βγάζουν κέρδος μέσα από τις τεράστιες ποσότητες που σπρώχνουν, αγοράζουν π.χ. ένα μοντ 30 δολλάρια, το πουλάνε 32. Επειδή πουλάνε χιλιάδες όμως, βγαίνει κέρδος. Προφανώς την κάθε εταιρία δεν την συμφέρει να δίνει στην Fasttech το μοντ της σε τιμή κόστους, αλλά να το πουλάει η ίδια ή να το πουλάει έστω ακριβότερα σε Αμερικάνικα/Ευρωπαικά καταστήματα.

 

Πάλι κάποια κενά στην όλη λογική υπάρχουν, το στάνταρ είναι όμως ότι κάποιον σοβαρό λόγο σίγουρα έχουν για να ακολουθούν αυτές τις τακτικές και το ότι λένε ψέμματα για το τι είναι αυθεντικό και τι όχι, είναι 100% τσεκαρισμένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω αρχισει να κανω συλλογη με επισκευασιμους  :ph34r:

αρχισα με doggystyle, μετα με Fodi F2 και τωρα ο τριτος ενας Phenomenon....

Ο πρωτος, δεν λεει μια, φτηνος μεν, αλλα κυκλοφορας με χαρτοπετσετα.

Ο δευτερος, πιο καλος, αλλα θελει προσοχη στα φυτυλια, μεχρι στιγμης δεν εχω καταφερει να τα φτιαξω σωστα.

Ο τριτος, θα δω συντομα τι παιζει αλλα βλεπω και αυτος να ειναι σχετικα πολυπλοκος.

 

Να δω ποσους ακομα θα παρω μεχρι να βρω  καποιον που να παλευεται....  :eek:

Ειναι μεχρι να παρεις dripper και να μην ξανασχοληθεις με τανκατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...