Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κάνω μία ερώτηση :

Δύο αντιστάσεις η οποίες ειναι ίδια Ω (σε ίδιο πυρήνα πχ 2.4) με διαφορετικό σύρμα (η μία 26 συρμα και η άλλοι 28 συρμα) τι διαφορές έχουν στο ατμισμα ;

Διαφορετικο thermal capacity, "χωρανε" διαφορετικη ποσοτητα ζεστης. Που σημαινει πιο αργη/γρηγορη αυξηση αλλα και πιο αργη/γρηγορη μειωση της θερμοκρασιας τους αντιστοιχα  (26/28). Επισης λογω της διαφορετικης επιφανειας τους εξατμιζουν διαφορετικη ποσοτητα υγρου, αν και για 26->28 αυτο ειναι μαλλον αμελητεο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γεια σας,εχω το eleaf pico mega με τον melo 3..Θελω να προμηθευτω αντιστασεις,απο οσα δοκιμασα απο αυτες που ειχε μεσα και την triton 1.8 μου αρεσε περισσοτερο η notchcoil 0.25Ω,αλλα εκτος του οτι σε καταστημα εδω που μενω δεν βρισκω,αλλα και στο σκρουτζ υπαρχει σε ενα μαγαζι μονο και απο οτι ακουσα δεν συμφερει απο ελλαδα..που μπορω να βρω τις συγκεκριμενες(notch coil) απο εξωτερικο?Θελω να παρω 5+ οποτε και σε πακετο των 5 δεν θα με πειραζε αν βγαινει πιο οικονομικα..Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,εχω το eleaf pico mega με τον melo 3..Θελω να προμηθευτω αντιστασεις,απο οσα δοκιμασα απο αυτες που ειχε μεσα και την triton 1.8 μου αρεσε περισσοτερο η notchcoil 0.25Ω,αλλα εκτος του οτι σε καταστημα εδω που μενω δεν βρισκω,αλλα και στο σκρουτζ υπαρχει σε ενα μαγαζι μονο και απο οτι ακουσα δεν συμφερει απο ελλαδα..που μπορω να βρω τις συγκεκριμενες(notch coil) απο εξωτερικο?Θελω να παρω 5+ οποτε και σε πακετο των 5 δεν θα με πειραζε αν βγαινει πιο οικονομικα..Ευχαριστω

 

Link.png Site: fasttech

 

δε ξερω ακριβως ποιες θελεις, εκανα ενα random search

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CrYsTaL_NePtUnE

Για άλαξε αντίστασταση και πες

 

gkarabid

μην ξεχνας ότι για να βγούνε τα ίδια Ωμ το χοντρότερο σύρμα θα θελει και παραπάνω σπείρες

 

 

 

Επίτέλους μου ήρθε ο tfv12 έβαλα την διπλή επισκευάσημη και απόλαυση και όποιος λέει ότι ο βασιλιάς δεν έχει γεύση κάτι δεν κάνει σωστά εμένα στέκεται άνετα απέναντι στον λυσασμένο. 

Πιο μετά θα βάλω και φωτογραφίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: fasttech

 

δε ξερω ακριβως ποιες θελεις, εκανα ενα random search

Ευχαριστω,αλλα αυτα που ψαχνω ειναι τα notch coils,τα οποια δεν υπαρχουν εδω..Υπαρχει καποια αλλο site?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση.

Οταν θελετε να αλλαξετε αρωμα σε εναν ατομποιητη ποια διαδικασια ακολουθειτε?

Με ενδιαφερει και για επισκευασιμο ατμοποιητη και για εργοστασιακες αντιστασεις.

Πρεπει να αλλαξει η αντισταση η μπορει να γινει αλλαγη με απλο πλυσιμο του ατμοποιητη και την ιδια αντισταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση.

Οταν θελετε να αλλαξετε αρωμα σε εναν ατομποιητη ποια διαδικασια ακολουθειτε?

Με ενδιαφερει και για επισκευασιμο ατμοποιητη και για εργοστασιακες αντιστασεις.

Πρεπει να αλλαξει η αντισταση η μπορει να γινει αλλαγη με απλο πλυσιμο του ατμοποιητη και την ιδια αντισταση

Ανάλογα τις γεύσεις.. Αν η προηγούμενη είχε τίποτα μέντες και τέτοια δεν θα φύγει ποτέ η γεύση της μέντας. Αν παίζεις με φρουτάκια, με ένα απλό πλύσιμο του ατμοποιητή, θα αλλάξει η γεύση όταν ατμίσεις μισό τανκάκι απο την καινούργια γεύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα κανω 3 αρρωματα. το ενα εχει σοκολατα βανιλια, το αλλο ειναι φραουλα τσιζ κεικ βανιλιες κλπ, κ το τριτο καπνικο ry4d, acetyl pyrazine, φουντουκι, φυστικοβουτυρο κ graham cracker. αναμεσα σ αυτα τα 3 λες μπορω να κανω αλλαγες στην ιδια αντισταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια, beard vape no5 -> τελειο no88 -> καλυτερο ισως, δε ξερω αν μπορειτε να βρειτε καταστημα που τα πουλαει, αλλα εχω παθει πλακα, ημουνα κολλημενος σε ενα συγκεκριμενο της εταιρειας αλλα πλεον βρηκα τα αγαπημενα μου

 

το 1ο ειναι τσιζ κεικ φραουλα, το 2ο μπισκοτο, δε εχω λογια πραγματικα

 

60ml->20 euros αλλα αξιζει το καθε σεντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλοι και φίλες. 

 

Λοιπόν επειδή άρχισα να βραχυκυκλώνω θα ήθελα τα φώτα σας.

 

Είχα κλασικό στυλό, μετά ένα e-leaf, μετά RDTA Aromamizer Supreme, τώρα Big Baby Beast TFV8 και θέλω ΑΚΟΜΑ περισσότερη γεύση :) Βλαμμένος; Ίσως...

 

Φαντάζομαι πρέπει να πάω σε έναν RDA αλλά έχω χάσει τη μπάλα. Ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του. Reviews δεν ξέρεις τι να εμπιστευτείς λόγω χορηγιών κτλ. Άρα; Θέλουμε ότι καλύτερο παίζει σε γεύση από δοκιμασμένα πράγματα σε RDA, τουλάχιστον σε λογικές τιμές. Περιμένω καμία βοήθεια από άλλους "βλαμμένους flavor freaks" σαν εμένα. (No offense)..

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

 

(Edit: Δεν ξέρω αν έχει δοκιμάσει κανείς το RBA του TFV8 Big Baby Beast και ανεβάζει καθόλου γεύση ή αν αξίζει γενικότερα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που είχα τον tfv8 baby η επισκευάσημη μου έδωσε καλύτερη γεύση βέβαια θέλει και τα ανάλογα εξωτικα σύρματα, Τώρα έχω και τον 12 σε επισκευάσημο και όμως για να φτάσω σετην γεύση τον ντρίπερ (με 40 βατ)πρέπει να ανέβω στα  60 στην διπλή  και 100 στην τριπλή ή πολύ απλά να πιάσω αυτών https://www.fasttech.com/products/0/10025773/7390703-authentic-desire-rabies-rda-rebuildable-dripping

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...