Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σήμερα παρέλαβα απο amazon.co.uk αντιστάσεις

 

Authentic Joyetech eGo AIO 316 Stainless Steel Coil Head (5-Pack) 0.6ohm

 

Ήταν η δεύτερη φορά που παίρνω απο το εκεί καθώς είναι φτηνά (7 λίρες) και είχαν βγεί καλές οι προηγούμενες κι επίσης ήταν και όντως αυθεντικές καθώς το security code στο επίσημο site της joyetech έλεγε οκ! Οπότε, εφόσον ήταν όντως γνήσιες παράγγειλα ξανά.

 

Όμως έλα τώρα που δεν είναι! Καθώς το security code στο site δεν υπάρχει!!!

 

Τι λέτε να κάνω? Να τους στείλω mail στο κατάστημα που το πήρα απο amazon? Υπάρχει περίπτωση για να μην τους κάνω κακό review (γιατί θα φάνε ένα αστεράκι με φωτο κιολας αποδεικτικες!) να με φιλέψουν με δωρεάν πακέτα coils?

 

Y.Γ. μίλησα με joyetech και τους είπα τι παίζει. ΔΥΣΤΥΧΩΣ όμως δεν μπήκα απο incognito καρτέλα και δεν το ήξερα οτι κρατάνε συνομιλίες καθώς μπορείς να κάνει chat χωρις username ktlp. Οπότε που να φανταστώ οτι θα μου πει το αποστομοτικό : "Βλέποντας την τελευτάια μας συνομιλία, σας είχαμε πληροφορήσει να μην αγοράσετε απο amazon!"
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσιμουχακια για ατμοποιητες μπορουμε να βρουμε καπου?

+allen

πας σε μαγαζι με τσιμουχες και παραγγελνεις 5 απο καθε μεγεθος που θες (με δειγμα η χωρις)

κοστος μηδαμινο.

 

απλα να διευκρινησεις να ειναι food grade.

 

συνηθως σε μαγαζια με ανταλακτικα συσκευων (τροφιμων) η και ανταλακτικα αυτοκινητων.

 

Μπορεις αμα εχεις αλλης διαμετρου τσιμουχα να την κοψεις στο μεγεθος που θες και να την κολλησεις με κολλα στιγμης

οχι ρε , logo και τετοια...μην βαζετε 'χημικα' στους ατμοποιητες.

 

 

Καλημερα. Ειμαι τελειως αρχαριος. Σημερα παρελαβα το ipv d2 version 3 με εναν ατμοποιητης ειναι ενας cubis pro mini joytech. Το προβλημα μου ειναι οτι το εστησα νομιζω σωστα :P οταν παταω το κουμπι ακουγεται ενας θορυβος και οταν ρουφαω τραβαει και πολυ υγρο, σχεδον καθολου καπνο γτ;

μηπως κανει καποιο βραχυκυκλωμα?

βγαλε φωτο , ξανα στεισε απο την αρχη. κανε ενα μικρο dry burn να δεις οτι λειτουργει σωστα η αντισταση και ξανα περνα την σωστη ποσοτητα βαμβακιου.

 

επισης σιγουρεψου οτι ολα ειναι σωστα κλειστα στον ατμοποιητη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα κοιταω για ηλεκτρονικο τσιγαρο και βρηκα αυτα τα 2

 

https://www.ogatos.gr/el/joyetech-ego-aio-box-black

 

http://www.alterego.gr/e-shop/hlektroniko-tsigaro/vaporesso-drizzle-kit/vaporesso-drizzle-kit.html

 

Σε λεφτα το ιδιο μου βγαινουν γτ το ενα μπορω να το παρω απο πειραια και στο αλλο πληρωνω μεταφορικα.

 

Περα απο αυτο,επειδη ειμαι ασχετος,ποιο ειναι καλυτερο απο τα 2 και αν εχετε καποια αλλη προταση σε αυτα τα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα απο amazon.co.uk αντιστάσεις

 

Authentic Joyetech eGo AIO 316 Stainless Steel Coil Head (5-Pack) 0.6ohm

 

Ήταν η δεύτερη φορά που παίρνω απο το εκεί καθώς είναι φτηνά (7 λίρες) και είχαν βγεί καλές οι προηγούμενες κι επίσης ήταν και όντως αυθεντικές καθώς το security code στο επίσημο site της joyetech έλεγε οκ! Οπότε, εφόσον ήταν όντως γνήσιες παράγγειλα ξανά.

 

Όμως έλα τώρα που δεν είναι! Καθώς το security code στο site δεν υπάρχει!!!

 

Τι λέτε να κάνω? Να τους στείλω mail στο κατάστημα που το πήρα απο amazon? Υπάρχει περίπτωση για να μην τους κάνω κακό review (γιατί θα φάνε ένα αστεράκι με φωτο κιολας αποδεικτικες!) να με φιλέψουν με δωρεάν πακέτα coils?

 

Y.Γ. μίλησα με joyetech και τους είπα τι παίζει. ΔΥΣΤΥΧΩΣ όμως δεν μπήκα απο incognito καρτέλα και δεν το ήξερα οτι κρατάνε συνομιλίες καθώς μπορείς να κάνει chat χωρις username ktlp. Οπότε που να φανταστώ οτι θα μου πει το αποστομοτικό : "Βλέποντας την τελευτάια μας συνομιλία, σας είχαμε πληροφορήσει να μην αγοράσετε απο amazon!"

 

μου αρεσει που στο ειχα πει να μην παρεις απο το αμαζον αφου την ειχα πατησει και εγω...

 

@shadows istick pico πολυ ανωτερο και απο τα 2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοντακι απο gearbest εχει παρει κανεις?Τι παιζει με τελωνεια κτλ?

 

Το έχουμε ξαναπεί, ρίχνουμε κλήρο.

 

Έχω πάρει το Battlestar, δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Φίλος πήρε το istick 40w, πέρασε τελωνείο και πλήρωσε κανά 3ευρω.

 

Είναι σαν το τζόκερ. Αν σου κάτσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ανταλακτικες αντιστασεις για Eleaf iJust Start Plus που

να κρατανε οσο το δυνατον περισσότερο ξέρετε που θα βρω; Γιατι καταναλωνω 2 αντιστασεις την μέρα αυτη την στιγμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοντακι απο gearbest εχει παρει κανεις?Τι παιζει με τελωνεια κτλ?

gearbest Μονο ευρωπαικη αποθηκη .Εχουν ακουστει για πολλες καθυστερησεις και χαμενα δεματα απο κινα.Αν θες να παρεις απο κινα καλυτεαρα φασττεκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως κανει καποιο βραχυκυκλωμα?

βγαλε φωτο , ξανα στεισε απο την αρχη. κανε ενα μικρο dry burn να δεις οτι λειτουργει σωστα η αντισταση και ξανα περνα την σωστη ποσοτητα βαμβακιου.

 

επισης σιγουρεψου οτι ολα ειναι σωστα κλειστα στον ατμοποιητη

 

 

 

οπως ειπα δεν γνωριζω τπτ οποτε λιγο πιο χαλαρα με ορολογιες κτλπ. :P Πρωτο ηλετρονικο ειναι.Τι ειναι το dry burn? Πιο βαμβακι; δεν ειδα κανενα βαμβακι...:P εγω απλα εβαλα ολα τα κομματια και υγρο και το πατησα να δουλεψει τπτ αλλο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου αρεσει που στο ειχα πει να μην παρεις απο το αμαζον αφου την ειχα πατησει και εγω...

 

@shadows istick pico πολυ ανωτερο και απο τα 2

 

Πήρα και απο fasttech που μου είπες απλα ήθελα κάποιες άμεσα αλλα βγηκαν ORIGINAL! ... Οπότε είπα κομπλέ! και παράγγειλα ξανά... Τους εστειλα mail εννοείται και μου λένε θα επικοινωνήσουν με το εργοστάσιο αύριο και θα μου πούν...Αλλιώς αν δεν με ανταμείψουν κάπως θα φάνω το πιο κακό review ever και report στο amazon, με proofs,photos τα παντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

οπως ειπα δεν γνωριζω τπτ οποτε λιγο πιο χαλαρα με ορολογιες κτλπ. :P Πρωτο ηλετρονικο ειναι.Τι ειναι το dry burn? Πιο βαμβακι; δεν ειδα κανενα βαμβακι... :P εγω απλα εβαλα ολα τα κομματια και υγρο και το πατησα να δουλεψει τπτ αλλο.  

 

καταρχην δεν καταλαβα καν . ποιον ατμοποιητη εχεις.. :P

βγαλε φωτογραφιες ολα τα βηματα που εκανες να καταλαβουμε πιο ευκολα

 

ενταξει ανοιξα τα στραβα μου ματια...

 

ισως πετυχες ελατωματικη κεφαλη.

αδιασε τελειως το τανκ. καθαρισε το με νερο και σκουπισε το.

αφου ειναι ολα καθαρα και στεγνα , τοτε σε μια νεα κεφαλη ριξε 3-4 σταγωνες υγρου.οχι παρα πολλες.

!! βεβαιωσου οτι το υγρο ειναι το σωστο , γιατι κατι τετοιο ειχα παθει κ εγω σαν αρχαριος , και εριχνα το αρωμα (flavour σκετο χωρις γλυκερινη -βαση- και χωρις νικοτινη) αντι για το υγρο αναπληρωσης. !!

 

αφου βρεξεις την αντισταση λοιπον , βιδωσε το σωστα, πανω και κατω.

μετα αναπληρωσε.

ρουφα 1 -2 φορες χωρις να πατησεις το κουμπι , οχι δυνατα ομως.

 

λογικα πρεπει να δουλεψει σωστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και απο fasttech που μου είπες απλα ήθελα κάποιες άμεσα αλλα βγηκαν ORIGINAL! ... Οπότε είπα κομπλέ! και παράγγειλα ξανά... Τους εστειλα mail εννοείται και μου λένε θα επικοινωνήσουν με το εργοστάσιο αύριο και θα μου πούν...Αλλιώς αν δεν με ανταμείψουν κάπως θα φάνω το πιο κακό review ever και report στο amazon, με proofs,photos τα παντα..

μακαρι να βγαλεις ακρη, αν και τις περισσοτερες δεν ειδικα με re-sellers

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοντακι απο gearbest εχει παρει κανεις?Τι παιζει με τελωνεια κτλ?

 

Εγω παντως εκανα μια παραγγελια πριν απο περιπου 1 μηνα και 10 μερες και το δεμα ειναι αφαντο (απο Malaysia Post). Εστειλα μαιλ στο gearbest και μου ειπαν οτι οντως δεν ειναι λογικο που εχει κολλησει στο "Send item abroad" και θα το κοιταξουν. Θα ενημερωσω μολις μου πουν τι παιζει.

 

Απο fasttech δεν ειχα ποτε θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι να βγαλεις ακρη, αν και τις περισσοτερες δεν ειδικα με re-sellers

Νομίζω μια αναφορά στο άμαζον ότι αγόρασες κάτι σαν αυθεντικό ενω δεν ήταν και μετά αναλαμβάνουν αυτοί ή όχι ας πούμε στο Αλι σιγουρα θα έπερνα τα λεφτά μου  πίσω  ή άμα είχα πληρώσει με pay pal

 

Γενικά νομίζω ότι οι περισσότεροι ξέρουμε η Κίνα θέλει υπομονή και γενικά καλό είναι και μια πισινή (pay pal)

Shadows

http://www.skroutz.gr/s/9466933/Joyetech-eGo-AIO.html

 

 

Επιτέλους σήμερα ξεκινάω για Ελλάδα έχω μπροστά μου μόνο 4500 χλμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...