Προς το περιεχόμενο

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Ποιο antivirus προτιμάτε; 10/01/12 – 30/06/2012


alexzzz

Ποιο antivirus προτιμάτε; 10/01/12 – 10/04/12  

343 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο antivirus προτιμάτε;

    • avast!
    • AVG Anti-Virus
    • Avira AntiVir
    • BitDefender
    • ClamAV / ClamWin
    • Comodo Antivirus
    • Microsoft Security Essentials
    • PC Tools AntiVirus
      0
    • F-Secure Anti-Virus
    • G Data AntiVirus
    • Kaspersky Anti-Virus
    • McAfee AntiVirus Plus
      0
    • ESET NOD32 Antivirus
    • Norton AntiVirus
    • Panda Antivirus Pro
    • Trend Micro Titanium AntiVirus Plus
      0
    • Άλλο (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)
    • Κανένα (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το εχω δει αλλα μπερδευτικα.... :)

Ε τοτε δες το παρακάτω

http://www.insomnia.gr/topic/435208-norton-internet-security-2012-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-3-pc-22e/

 

πουλα τη μια άδεια σε αλλους και θα σου πεσει φθηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

το εχω δει αλλα μπερδευτικα.... :)

 

Παρόλα αυτά, καλύτερα είναι να μείνουμε σε ένα topic. Ένωσα τα δύο θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα εγκατάσταση το avast free (συγχρόνως κι αλλαγή από Norton 360), κι εγκατέστησα και το malwarebytes.

Εφόσον έχω αυτά τα 2, το Windows Defender (που μετά την απεγκατάσταση του N360 ενεργοποιήθηκε πάλι) να το απενεργοποιήσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα εγκατάσταση το avast free (συγχρόνως κι αλλαγή από Norton 360), κι εγκατέστησα και το malwarebytes.

Εφόσον έχω αυτά τα 2, το Windows Defender (που μετά την απεγκατάσταση του N360 ενεργοποιήθηκε πάλι) να το απενεργοποιήσω?

 

ναι,απενεργοποιησε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,

 

Νομιζω οτι ειχα ανοιξει το ιδιο θεμα.

 

Θελω να αγορασω καινουργιο Internet Security 2012 γιατι το Norton Internet Security 2011 τα εχει σκ$Θ@&ει τον υπολογιστη μου και το λαπτοπ μου.Μπορειτε να μου συνιστατε ενα καλο Internet Security 2012?Ο τεχνικος προτιμησε Kaspersky Internet Security 2012.Εσεις τι λετε?

 

Περιμενω απαντησεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,

 

Νομιζω οτι ειχα ανοιξει το ιδιο θεμα.

 

Θελω να αγορασω καινουργιο Internet Security 2012 γιατι το Norton Internet Security 2011 τα εχει σκ$Θ@&ει τον υπολογιστη μου και το λαπτοπ μου.Μπορειτε να μου συνιστατε ενα καλο Internet Security 2012?Ο τεχνικος προτιμησε Kaspersky Internet Security 2012.Εσεις τι λετε?

 

Περιμενω απαντησεις σας.

 

δεν χρειάζονται πολλά θέματα. Έχουμε ήδη ένα ανάλογο, έκανα την συγχώνευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,

 

Νομιζω οτι ειχα ανοιξει το ιδιο θεμα.

 

Θελω να αγορασω καινουργιο Internet Security 2012 γιατι το Norton Internet Security 2011 τα εχει σκ$Θ@&ει τον υπολογιστη μου και το λαπτοπ μου.Μπορειτε να μου συνιστατε ενα καλο Internet Security 2012?Ο τεχνικος προτιμησε Kaspersky Internet Security 2012.Εσεις τι λετε?

 

Περιμενω απαντησεις σας.

 

Το norton τι προβλήματα σου έβγαλε; Το έχω βάλει σε πολλούς υπολογιστές χωρίς κανένα θέμα, και έχει εμποδίσει και μερικά trojans απο φλασάκια.

Μετά απο internet security, πηγαίνεις ή σε kaspersky ή σε f-secure. Το Kaspersky είναι σταθερά ένα απο τα κορυφαία, έχει χάσει βέβαια λίγο απο τη δημοτικότητά του, αλλά παραμένει ένα απο τα πιο αξιόπιστα. Το f-secure πάντα ήταν καλό, αλλά τα τελευταία 2 χρόνια ανέβηκε και αυτό στη κορυφή. Αν ήδη έβαλες kaspersky βολέψου με αυτό μια χαρά.

 

Αλλιώς μπορείς να βάλεις δωρεάν avast-avira-panda cloud.

Φυσικά ενημερωμένο λειτουργικό, εννοώ και με ενεργοποιημένες ενημερώσεις, όχι σπασίματα (τουλάχιστον ελάχιστα και με μεγάλη προσοχή), uac on, και κοινή λογική. Με αυτά και με free ακόμα απλό antivirus είσαι καλυμμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AVG γιατί οι συνήθειες δύσκολα κόβονται. Έλεγα να βάλω άλλο αλλά το χρησιμοποιώ χρόνια χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα οπότε δε βλέπω λόγο να το αλλάξω.

 

Υ.Γ. Με ένα spybot επίσης για τα υπολειπόμενα μια στο τόσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...