Προς το περιεχόμενο

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Ποιο antivirus προτιμάτε; 10/01/12 – 30/06/2012


alexzzz

Ποιο antivirus προτιμάτε; 10/01/12 – 10/04/12  

343 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο antivirus προτιμάτε;

    • avast!
    • AVG Anti-Virus
    • Avira AntiVir
    • BitDefender
    • ClamAV / ClamWin
    • Comodo Antivirus
    • Microsoft Security Essentials
    • PC Tools AntiVirus
      0
    • F-Secure Anti-Virus
    • G Data AntiVirus
    • Kaspersky Anti-Virus
    • McAfee AntiVirus Plus
      0
    • ESET NOD32 Antivirus
    • Norton AntiVirus
    • Panda Antivirus Pro
    • Trend Micro Titanium AntiVirus Plus
      0
    • Άλλο (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)
    • Κανένα (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα σας προτινα να πάρετε free antivirus η αν θέλετε να αγοράσετε ένα. Μην βιάζεται σπασμένα γιατι μπορει τα crack να ανοίγουν πόρτες και να αλωνίζουν οι χάκερ.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το καλύτερο κατα την γνώμη μου είναι το AVG, γιατί βάζεις ένα κλειδί μέχρι το 2018 ή 2020 και έχει φοβερή προστασία. Το Kaspersky είναι λιγο καλύτερο, αλλά αν το έχεις πειρατικό σου σπάει τα νεύρα, αφού χρειάζεται συνέχεια κλειδί! Το Eset NOD32 είναι αξιόλογο, αλλά προσωπικά δεν με ευχαρίστησε. Το Bit-Defender είναι πάρα πολύ βαρύ αν και αξιόλογο. Τo Norton είναι καλό, αλλά εγω είχα δοκιμάσει το παλιό που ήταν αργο, οπότε δεν έχω άποψη για το νέο. Το avast δεν είναι τόσο καλό, παρόλα αυτά το 4 ήταν ΦΟΒΕΡΟ! Όσο για τα άλλα δεν τα έχω δοκιμάσει για μέρες έτσι ώστε να διαμορφώσω πλήρη άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς οι 3 που επιλέξατε bitdefender είστε bot?

 

Είχα καμιά 4-5 free serial numbers, τα εγκατέστησα σε μερικά pc και κρέμασαν όλα. Πολύ προβληματικό πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιούσα για χρόνια το eset nod 32. Πλέον έχω βάλει το avast! εδώ και 1 χρόνο και δεν έχω κολλήσει ιό ούτε για πλάκα. Το λάτρευω με όλη τη σημασία της λέξης.

 

Πριν 2-3 μέρες βγήκε το Avast! 7 που έχει επιπλέον ασπίδες προστασίας. Τα σπάει χωρίς υπερβολές. Ακόμα και η εταιρία που το προγραμματίζει, συνιστά αναβάθμιση σε Pro, μόνο για χρήστες που κάνουν τραπεζικές συναλλαγές. Δεν το αλλάζω για κανένα λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ψαχνω ενα antivirus μεχρι 25€ το οποιο θα κανει καλη δουλεια και δεν θα δημιουργει προβληματα στον υπολογιστη, οπως το kaspersky που ειχα και μου ζοριζε πολυ τον υπολογιστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/403754/Eset-NOD32-Antivirus-5.html

 

Free

Ms Security Essentials

Avira

AVG

Διαλέγεις και παίρνεις. Προσωπικά χρεισιμοποιώ Security Essentials σε πάρα πολλά μηχανήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω ενα antivirus μεχρι 25€ το οποιο θα κανει καλη δουλεια και δεν θα δημιουργει προβληματα στον υπολογιστη, οπως το kaspersky που ειχα και μου ζοριζε πολυ τον υπολογιστη

 

 

Φίλε, έχω ένα έγω πολύ καλό που μπορείς να το αγοράσεις με πιστωτική στο Internet και να το κατεβάσεις απευθείας. όμως είναι 34,51€! Και δε σε αφήνει να να μπεις σε ιστοσελίδες που έχουν ιούς εκτός κι αν το κατεργήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλοι ξέρουμε ότι το comodo είναι το καλύτερο

 

Ψαχνω ενα antivirus μεχρι 25€ το οποιο θα κανει καλη δουλεια και δεν θα δημιουργει προβληματα στον υπολογιστη, οπως το kaspersky που ειχα και μου ζοριζε πολυ τον υπολογιστη

Φιλε εγώ σου προτείνω το comodo security pro 2012 είναι πολύ φθηνό και κατά την γνώμη μου παρά πολύ καλό. Άμα θες μπορώ να σου δώσω και ένα άλλο αλλά πάει αρκετά μεγάλη τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Avast έτσι να υπάρχει, δεν μου παραπονιέται για τίποτα, αφού αν το software που περνάω δεν είναι υπογεγραμμένο ή open cource δεν δίνω έγκριση στο UAC.

 

Kaspersky Internet Security 2012 (Pirate)

δεν συγκρινεται με κανενα αλλο!

>Pirating AV software.

>Enjoy your botnet :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Kaspersky βγήκε product of the year για το 2011:

http://av-comparatives.org/images/stories/test/summary/summary2011.pdf

 

Είναι το μόνο σταθερό εδώ και χρόνια που πρωταγωνιστεί.

Το eset έχει πέσει και έχει χάσει μεγάλο μέρος των φαν του, αλλά κι αυτό παραμένει πάντα καλή λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...