Προς το περιεχόμενο

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Ποιο antivirus προτιμάτε; 10/01/12 – 30/06/2012


alexzzz

Ποιο antivirus προτιμάτε; 10/01/12 – 10/04/12  

343 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο antivirus προτιμάτε;

    • avast!
    • AVG Anti-Virus
    • Avira AntiVir
    • BitDefender
    • ClamAV / ClamWin
    • Comodo Antivirus
    • Microsoft Security Essentials
    • PC Tools AntiVirus
      0
    • F-Secure Anti-Virus
    • G Data AntiVirus
    • Kaspersky Anti-Virus
    • McAfee AntiVirus Plus
      0
    • ESET NOD32 Antivirus
    • Norton AntiVirus
    • Panda Antivirus Pro
    • Trend Micro Titanium AntiVirus Plus
      0
    • Άλλο (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)
    • Κανένα (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί διαβάζω τα καλύτερα για το BitDefender και θέλω να το δοκιμάσω,επίσης πρόκειται για pc που χρησιμοποιώ καθαρά για την δουλειά μου και θέλω να βάλω κάτι καλό και σίγουρο και να μην ξανασχοληθώ

Το avast το είχα δοκιμάσει παλαιότερα,γενικά πρόβλημα με ιούς κτλ δεν είχα ποτέ αλλά δεν μου καθόταν καλά

 

Α ναι,κάποια προγραμματάκια που αφαιρούν το pop up βρήκα αλλά δεν τα θέλω,γενικά δεν θέλω αμφιβόλου ποιότητας λογισμικά στο συγκεκριμένο pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί διαβάζω τα καλύτερα για το BitDefender και θέλω να το δοκιμάσω,επίσης πρόκειται για pc που χρησιμοποιώ καθαρά για την δουλειά μου και θέλω να βάλω κάτι καλό και σίγουρο και να μην ξανασχοληθώ

Το avast το είχα δοκιμάσει παλαιότερα,γενικά πρόβλημα με ιούς κτλ δεν είχα ποτέ αλλά δεν μου καθόταν καλά

 

Α ναι,κάποια προγραμματάκια που αφαιρούν το pop up βρήκα αλλά δεν τα θέλω,γενικά δεν θέλω αμφιβόλου ποιότητας λογισμικά στο συγκεκριμένο pc

Κατάλαβα. Είναι καλό το bitdefender, αλλά λίγο βαρύ πέρυσι που το τέσταρα.

Για το avira και εγώ ποτέ δεν ήθελα να βάλω προγράμματα, γενικά πάντα αποφεύγω ότι έχει σχέση με patching, αλλά δοκίμασε αν γίνεται με το avnotify.exe, απο τη καρτέλα security να του απαγορεύσεις την εκτέλεση.

Το λέω με επιφύλαξη γιατί παλιότερα γινόταν, τώρα στην τωρινή έκδοση δε ξέρω αν θέλει άλλο τρόπο.

 

Edit: Η αλήθεια είναι πως το avira τελευταία ανακτά το χαμένο έδαφος του τελευταίου έτους. Είχε πέσει λίγο, πάντα ήταν αξιόπιστη λύση, απο τότε που δημιουργήθηκε, αλλά τώρα γίνεται ξανά πολύ καλό.

Το avast κέρδισε πολύ και απο την κοινότητά του. Σε αντίθεση με το avira.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί διαβάζω τα καλύτερα για το BitDefender και θέλω να το δοκιμάσω

 

Δεν είναι απλά resource hog, εμποδίζει τη σωστή λειτουργία του υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς έτσι φαίνεται πως ισχύει ακομα και τώρα.

Αλο προστασία πάντως μπορει να είναι και το κορυφαίο. Ίσως σε γρήγορο υπολογιστή να μην υπαρχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς έτσι φαίνεται πως ισχύει ακομα και τώρα.

Αλο προστασία πάντως μπορει να είναι και το κορυφαίο. Ίσως σε γρήγορο υπολογιστή να μην υπαρχει πρόβλημα.

 

σε ολοκαίνουργιο i5 το εγκατέστησα και τα κρέμασε όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να το διορθώσουν αλλιώς όσα βραβεία και να πάρει σε protection θα συνεχίσει να είναι γενικότερα μέτριο.

Κάτι τέτοιο έκανε η symantec το 2009 νομίζω που έβγαλε τελείως καινούριο προιόν και κέρδισε μερίδιο πωλήσεων.

Πάντως γενικά, κάποτε ήταν μόνο το avg σε free, τώρα κυρίως με το mse που ενσωματώνεται στα windows 8 ως 'windows defender" και λειτουργεί τελείως αθόρυβα, και οι free εναλλακτικές να είναι avira, avast, panda cloud, εταιρείες όπως symantec, kaspersky, eset έχουν χάσει πολλά.

Δεν έχω δει έρευνα αλλά νομίζω πως έτσι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κανένα διότι είναι άχρηστα.

Εάν ξέρεις που μπαίνεις και προσέχεις που βάζεις το USB σου δεν κολλάς απολύτως τίποτα.

Δοκιμασμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δε με κάλυψε (εννοώντας όχι ότι έγινε το pc "σουρωτήρι", αλλά από πλευράς παραμετροποιησιμότητας dry.gif (φωνάξτε το Μπαμπινιώτη!)

Παίξε & εδώ αν δε το έχεις κάνει ήδη smile.gif --> Antivirus, Firewall.

 

NOD32 antivirus & είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...