Προς το περιεχόμενο

Επιβεβαιώθηκε η κυκλοφορία του Diablo 3 στις κονσόλες


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οτι και να ειναι.. σε οποια πλατφορμα και να ειναι... πιστεψε με υπαρχει τουλαχιστον μια γενια που ανυπομονει να βγει.... ακομα και αν σημερα που μιλαμε εχει αποσυρθει απο το "gaming"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προβλεπεται να ειναι μεγαλη μουφα το παιχνιδι...

Σίγουρα όμως...

 

Τόσο QQ εδώ μέσα και ξεχνάτε ότι η Blizzard κάποτε είχε ένα game που ήταν πολυ βαθιά στο development και το ακύρωσε απλά επειδή δεν τους άρεσε,Starcraft:Ghost anyone?(δεν ξέρω τι εντυπώσεις μπορεί να δώσει μια τέτοια κίνηση,σε μένα πάντως δίνει την εντύπωση μιας εταιρείας που την νοιάζει να βγάζει 100% άρτια προϊόντα)

 

Συνεχίστε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο πολυ το ξεραμε, παντως ειναι πλεον επισημο!

Καταπληκτικο νεο γιατι γλυτωνω την αγορα ενος νεου μηχανηματος, το μοναδικο παιχνιδι που θα το παρω με κλέιστα ματια απο την 1η μερα (εαν και απο αυτα που εχω διαβασει το ψιλοσακατεψανε)!

 

Συγνώμη,αλλά από τη στιγμή που συζητιέται porting για παιχνιδομηχανές περιμένουμε ίδια λειτουργικότητα.

Από την άλλη όμως μπορεί να είναι καλύτερη η αίσθηση του hack n' slash σο οποίο διαπρέπουν τα console games.

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασε το τέλος του κόσμου. Πανικός. Πυκνοί Καπνοί, σεισμοί, καταιγίδες, η blizzard πέθανε, το diablo πέθανε το πήρε ο διάολος ( :mrgreen: )και γενικά ρε παιδί μου όλα καταστράφηκαν επειδή θα βγει το diablo 3 ΚΑΙ σε κονσόλες.

 

Είστε σοβαροί;

 

Για πάμε λίγο ιστορία....

 

diablo 1 κυκλοφόρησε ΚΑΙ ΣΕ PS. δε θυμάμαι να έγινε τέτοιος κακός χαμός τότε. Άλλωστε από τότε η blizz είχε δείξει τις διαθέσεις τις να το περάσει στις κονσόλες απλά δεν έκατσε με το 2, ποιος ξέρει γιατί.

http://en.wikipedia.org/wiki/Diablo_(game)

 

H blizz ξεκίνησε με κονσόλες με rock n roll racing + lost vikings αρά ψυχραιμία με τα "τελευταία προπύργια του pc gaming"

http://en.wikipedia.org/wiki/Blizzard_Entertainment

 

Πάμε τώρα να δούμε την ουσία...τι μπορεί να αλλάξει ΤΟΣΟ δραματικά από το pc στην κονσόλα που θα *καταστρέψει* το παιχνίδι;

Είδαμε τα gameplay trailers, μια χαρά μου φαίνονται εμένα, δεν εντόπισα κάποιο πρόβλημα. Βέβαια αν δεν παίξουμε την κανονική έκδοση δε θα ξέρουμε.

 

Τέλος, δεν καταλαβαίνω γιατί μια εταιρεία που ασχολείται με το pc gaming πλέον, να μην κάνει το βήμα για κονσόλες. Τόσο κακό είναι; Ή μήπως δουλεύουν για την ψυχή της μάνας τους και όχι για τα χρήματα;

Καλώς ή κακώς θα γινόταν αυτό και ίσως άργησε κιόλας. Πάντως μην ανησυχείτε, η blizzard έχει αρκετά χρόνια ακόμα στο pc gaming μέχρι να στραφεί (και αν) ολοκληρωτικά στις κονσόλες. Το κοινό τους ΕΙΝΑΙ αυτοί που παίζουν στο pc και εκεί θα δοκιμάζουν πρώτα τα παιχνίδια τους και μετά θα τα μετατρέπουν σε εκδόσεις για κονσόλες.

Ψυχραιμία κύριοι, ψυχραιμία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειται να έρθει τόσο σύντομα όσο νομίζετε. θα αργήσει να κυκλοφορήσει για κονσόλες.

 

- http://www.dsogaming.com/news/diablo-iii-is-not-coming-to-consoles-anytime-soon/#more-15519

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

diablo 1 κυκλοφόρησε ΚΑΙ ΣΕ PS. δε θυμάμαι να έγινε τέτοιος κακός χαμός τότε. Άλλωστε από τότε η blizz είχε δείξει τις διαθέσεις τις να το περάσει στις κονσόλες απλά δεν έκατσε με το 2, ποιος ξέρει γιατί.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Diablo_(game)

 

Όντως. Δεν ξέρω αν το τιράζ του τίτλου ήταν αρκετά μεγάλο, πάντως πρόλαβα να το αγοράσω. Φρονώ πως ήταν αρκετά βολικός ο χειρισμός και ειδικά μέσω dualshock.

 

Ας μην ξεχνάμε πως είναι action-rpg > dungeon crawl > hack & slash και όχι καθαρόαιμο rpg. Βέβαια παρόμοιοι αποικισμοί έχουν διενεργηθεί σε ισχυρές rpg σειρές, βλ. Fallout 3.

 

Προς τι λοιπόν οι κορυβαντισμοί;

 

Έχω την εντύπωση πως κάποιο μέλος του forum το έχει αναφέρει ρητώς, ενδεχομένως στο νήμα του ίδιου του παιχνιδιού. Φτάνει πια με τις αλλαγές στο concept. Έχω φτάσει να αναπολώ την αγορά παιχνιδιού για ψυχαγωγικούς λόγους.

 

Το PC gaming κοινό βέβαια, μιας και αναφέρθηκε πως πολλοί βετεράνοι θα επιστρέψουν για χάρη του νέου αυτού project, έχει αλλάξει μορφή συλλήβδην.

 

Στις ευρύτερες λοιπόν επιταγές του κανονιστικού πλαισίου του PC gaming, γιατί πολλοί δεν αντέδρασαν όταν το D2 άλλαζε φυσιογνωμία σε κάθε patch; Όταν το WoW έχασε κάθε ίχνος lore και δυσκολίας;

 

Δεν προβάλλω ουδεμία εναντίωση, απλώς μη δαιμονοποιείτε (sic) ένα port στις κονσόλες (ενδεχομένως να είναι και ειδική έκδοση), με μόνιμο επιχείρημα τον ελιτισμό του PC gaming. Δυστυχώς, η αλλαγή μίας ολόκληρης φυσιογνωμίας (και κατ' επέκταση και γενιάς gamers), μεταπλάσσει τα δεδομένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...