Προς το περιεχόμενο

Forex Trading


not87not

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 676
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε μπορεις να φανταστεις ποσο γρηγορα θα χασεις τα χρηματα σου. Καλυτερα να μπεις αγοραστης και να περιμενεις να παει στα 2,00 ή να μπεις πωλητης για να παει στα 0,50 αναλογα με την αναλυση και την εκτιμηση σου βεβαια.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα μπορεις να μου πεις τον τροπο με τον οποιο μπορω να πετυχω αυτο που θελω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εκτέλεση εντολών πάνω σε προκαθορισμένη τιμή, είναι δυνατή μόνο μέσα από την διαδικασία αγοραπωλησίας πακέτου μετοχών, η οποία έχει συγκεκριμένες ελάχιστες απαιτήσεις αξιών και ποσοτήτων.

 

Ποιες ειναι αυτες οι συγκεκριμενες ελαχιστες απαιτησεις που χρειαζεται? γνωριζει κανεις ?
 
Οπως βλεπετε και στις εικονες εγω θελω να αγοραζω και να πουλαω στην τιμη που εχω κυκλωσει και οχι στην τιμη των αγοραστων/πωλητων.
Επισης παρολο που αλλαξε η τιμη της μετοχης οι αγοραστες/πωλητες δεν εχουν αλλαξει τιμες.

post-320530-0-05682900-1426548006_thumb.png

post-320530-0-39146700-1426548017_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα μπορεις να μου πεις τον τροπο με τον οποιο μπορω να πετυχω αυτο που θελω ?

 

 

Για scalping θα σου ελεγα να ασχοληθείς με το forex και οχι με μετοχες . Στο forex εχεις την δυνατοτητα να ανοιγεις συναλλαγες ολη μερα με στοχο μονο μερικα pips. Αυτο που χρειαζεσαι ειναι ενα συστημα scalping για να εντοπισεις το που θα μπεις και που θα βγεις απο την αγορα. Με καλο και αυστηρο ελεγχο κεφαλαιου σιγουρα μπορεις να βγαλεις χρηματα ετσι .

 

Επισης βρες ενα broker που να εχει πολυ μικρο Spread και γρηγορη εκτελεση εντολων. Εγω προσωπικα για scalping εχω λογαριασμο στην exness. 

 

http://bit.ly/1FoTqtk

Τοp 3 Brokers κατα την γνωμη μου παντα με μοναδικα χαρακτηριστικα για αρχαριους και προχωρημενους traders 

 

http://bit.ly/1FpkusG 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για scalping θα σου ελεγα να ασχοληθείς με το forex και οχι με μετοχες . Στο forex εχεις την δυνατοτητα να ανοιγεις συναλλαγες ολη μερα με στοχο μονο μερικα pips. Αυτο που χρειαζεσαι ειναι ενα συστημα scalping για να εντοπισεις το που θα μπεις και που θα βγεις απο την αγορα. Με καλο και αυστηρο ελεγχο κεφαλαιου σιγουρα μπορεις να βγαλεις χρηματα ετσι .

 

Επισης βρες ενα broker που να εχει πολυ μικρο Spread και γρηγορη εκτελεση εντολων. Εγω προσωπικα για scalping εχω λογαριασμο στην exness. 

 

http://bit.ly/1FoTqtk

Τοp 3 Brokers κατα την γνωμη μου παντα με μοναδικα χαρακτηριστικα για αρχαριους και προχωρημενους traders 

 

http://bit.ly/1FpkusG 

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση αλλα δεν με ενδιαφερει ο χωρος του forex γιατι απλα δεν τον καταλαβαινω.Εγω ασχολουμαι αποκλειστικα με μετοχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που εχεις κυκλωσει ειναι η τιμη της τελευταιας πραξης. Δεν μπορεις να αγορασεις σε αυτη την τιμη σε spot αγορα. Μιλαω παντα για το πρωτο screen

 

Οταν λεμε spot, εννοουμε <σου δινω λεφτα, μου δινεις μετοχες ή το αναποδο>

 

Τη στιγμη που τραβηξες τα screen, εχεις 4 επιλογες.

 

1) Να βγεις ως αγοραστης στη τιμη 1.02 και να παρεις τουλαχιστον 18κ μετοχες

2) Να βγεις ως αγοραστης στη τιμη 1.01 και να περιμενεις να πουλησουν 100κ μετοχες μεχρι να ερθει η σειρα σου

3) Να βγεις ως πωλητης στη τιμη του 1.01 και να πουλησεις τουλαχιστον 100κ μετοχες

4) Να βγεις ως πωλητης στη τιμη του 1.02 και να περιμενεις να αγορασουν τουλαχιστον 18κ μετοχες μεχρι να ερθει η σειρα σου.

 

 

Αυτα για σποτ. Υπαρχει και η αγορα παραγωγων. Η οποια και αυτη δουλευει με την ιδια λογικη, μονο που σε αυτη μπορεις να πουλησεις κατι το οποιο δεν εχεις ή να αγορασεις κατι χωρις να εχεις λεφτα. ΑΥΤΗ Η ΑΓΟΡΑ ΘΕΛΕΙ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ διοτι μπορεις να χασεςι ΟΛΟ το κεφαλαιο σου μονο με μια κινηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που εχεις κυκλωσει ειναι η τιμη της τελευταιας πραξης. Δεν μπορεις να αγορασεις σε αυτη την τιμη σε spot αγορα. Μιλαω παντα για το πρωτο screen

 

Οταν λεμε spot, εννοουμε <σου δινω λεφτα, μου δινεις μετοχες ή το αναποδο>

 

Τη στιγμη που τραβηξες τα screen, εχεις 4 επιλογες.

 

1) Να βγεις ως αγοραστης στη τιμη 1.02 και να παρεις τουλαχιστον 18κ μετοχες

2) Να βγεις ως αγοραστης στη τιμη 1.01 και να περιμενεις να πουλησουν 100κ μετοχες μεχρι να ερθει η σειρα σου

3) Να βγεις ως πωλητης στη τιμη του 1.01 και να πουλησεις τουλαχιστον 100κ μετοχες

4) Να βγεις ως πωλητης στη τιμη του 1.02 και να περιμενεις να αγορασουν τουλαχιστον 18κ μετοχες μεχρι να ερθει η σειρα σου.

 

 

Αυτα για σποτ. Υπαρχει και η αγορα παραγωγων. Η οποια και αυτη δουλευει με την ιδια λογικη, μονο που σε αυτη μπορεις να πουλησεις κατι το οποιο δεν εχεις ή να αγορασεις κατι χωρις να εχεις λεφτα. ΑΥΤΗ Η ΑΓΟΡΑ ΘΕΛΕΙ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ διοτι μπορεις να χασεςι ΟΛΟ το κεφαλαιο σου μονο με μια κινηση.

 

Εγω αυτο που θελω ειναι να κανω trading πανω στις τελευταιες πραξεις μονο. Δηλαδη να αγορασω στο 1,01 και να πουλησω στο 1,02 αυτο θελω να δειξω με τα screens.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό λέμε δεν γίνεται σε σποτ. Για να αγορασεις θα πρεπει κάποια να πουλησει. Όταν βρεθεί ο πωλητής τοτε γίνεται η πράξη.

 

Πχ στο δεύτερο screen εχεις αγοραστές στο 1.01 και πωλητές στο 1.02 και η τιμή είναι 1.01.

Εαν εσύ αγορασεις στη τιμή των 1.02, τοτε θα πάρεις τις μετοχές και η τιμή θα παει 1.02 με τελευταια πράξη να είναι η δική σου. Εαν όμως βάλεις εντολή στα 1.01 τοτε δεν θα πάρεις τίποτα. Διότι στη τιμή 1.01 εχεις αγοραστές. Δεν μπορείς να αγορασεις κάτι το οποίο δεν στο πουλάνε. Ποσο πιο απλα να το πω;

 

Μπορεί αυτό που θες να γίνεται σε binary options, εκεί η τιμες είναι references. Αλλά εκεί δεν μιλάμε για αγορά αλλά για στοιχηματζιδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αυτό λέμε δεν γίνεται σε σποτ. Για να αγορασεις θα πρεπει κάποια να πουλησει. Όταν βρεθεί ο πωλητής τοτε γίνεται η πράξη.

 

Πχ στο δεύτερο screen εχεις αγοραστές στο 1.01 και πωλητές στο 1.02 και η τιμή είναι 1.01.

Εαν εσύ αγορασεις στη τιμή των 1.02, τοτε θα πάρεις τις μετοχές και η τιμή θα παει 1.02 με τελευταια πράξη να είναι η δική σου. Εαν όμως βάλεις εντολή στα 1.01 τοτε δεν θα πάρεις τίποτα. Διότι στη τιμή 1.01 εχεις αγοραστές. Δεν μπορείς να αγορασεις κάτι το οποίο δεν στο πουλάνε. Ποσο πιο απλα να το πω;

 

Μπορεί αυτό που θες να γίνεται σε binary options, εκεί η τιμες είναι references. Αλλά εκεί δεν μιλάμε για αγορά αλλά για στοιχηματζιδικο.

 

 

Εχεις δικιο το καταλαβα. Γνωριζει κανεις καμια μετοχη στην wall street που να εχει ελαχιστο spread πιο μικρο απο οτι εχει η ΕΤΕ,  μεγαλο volume και να ειναι καλη για scalping ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για scalping θα σου ελεγα να ασχοληθείς με το forex και οχι με μετοχες . Στο forex εχεις την δυνατοτητα να ανοιγεις συναλλαγες ολη μερα με στοχο μονο μερικα pips. Αυτο που χρειαζεσαι ειναι ενα συστημα scalping για να εντοπισεις το που θα μπεις και που θα βγεις απο την αγορα. Με καλο και αυστηρο ελεγχο κεφαλαιου σιγουρα μπορεις να βγαλεις χρηματα ετσι .

 

Επισης βρες ενα broker που να εχει πολυ μικρο Spread και γρηγορη εκτελεση εντολων. Εγω προσωπικα για scalping εχω λογαριασμο στην exness. 

 

http://bit.ly/1FoTqtk

Τοp 3 Brokers κατα την γνωμη μου παντα με μοναδικα χαρακτηριστικα για αρχαριους και προχωρημενους traders 

 

http://bit.ly/1FpkusG 

 

 

Πολυ καλο το site που χρησιμοποιεις για scalping. Δεν ξερεις καποιο παρομοιο για μετοχες που να σου δινει την δυνατοτητα να κανεις trading χωρις spread ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο το site που χρησιμοποιεις για scalping. Δεν ξερεις καποιο παρομοιο για μετοχες που να σου δινει την δυνατοτητα να κανεις trading χωρις spread ?

 

Αν καταλάβεις τι είναι το spread θα καταλάβεις πως δεν γίνεται οργανωμένη αγορά χωρίς αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά!

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω κάποιες μετοχές εταιριών απο το αμερικάνικο χρηματιστήριο.... :/  ,θα με ενδιέφερε μέσο ιντερνετ ,δεν θέλω να ανακατευτώ ούτε με χρηματιστηριακές ούτε με χρηματιστές κτλ.

Καθότι είμαι άσχετη επί του θέματος, μήπως γνωρίζεται κάποια αξιόπιστη πλατφόρμα ?  ή μήμπως μέσω κάποιας τράπεζας θα ήταν ασφαλέστερα να χρησιμοποιήσω κάποιο winbank web   πχ. Ποιά κατά την γνώμη σας είναι η πιο αξιόπιστη και οικονομικότερη επιλογή αυτήν την περίοδο? Γνωρίζω οτι οι περισσότερες τράπεζες διαθέτουν πλατφόρμες αλλά πια είναι η πιο οικονομική , με τις λιγότερες κρατήσεις.. :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

το zulutrade ειναι αξιοπιστο? γιατι ειδα δυο τρεις απ τους traders που ειχαν τα μεγαλυτερα ποσοστα win και το κειμενακι της στρατηγικης τους ηταν ακριβως ιδιο.

 

γενικα σκεφτομαι να βαλω καποια λεφτα και να κανω follow 2-3 traders και να τους αφησω να δω τι θα κανουν. παρακινδυνευμενο? τυπου 500 ε θελω να βαλω για αρχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...