Προς το περιεχόμενο

Forex Trading


not87not

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν πρόκειται για παρεμβάσεις .

Πολύ απλά , στον κανονικό λογαριασμό πρέπει να ακολουθηθεί μια διαδικασία για τη συναλλαγή.

Εαν η αγορά κινείται γρήγορα αυτη η διαδικασία επανεκινείται για τη νέα τιμή , και σου ζητάει να δώσεις και το ΟΚ ωστε να ξεκινήσει στα νέα επίπεδα.

Στο ντέμο η συναλλαγή γίνεται απευθείας γιατι ειναι εικονική στον υπολογιστή σου.

 

 

Καμία σχέση. Σε πλατφόρμες σαν το metatrader πχ υπάρχει dealer από πίσω που σου πετάει νέα τιμή, γιατί έτσι γουστάρει, άσχετα από το αν η αγορά κινείται γρήγορα η όχι.

 

Στο demo οι συναλλαγές πάνε φυσικά στον trade server δεν γίνονται "εικονικά" στον υπολογιστή, απλά δεν υπάρχει ποτέ παρέμβαση όπως το requote που λες από πάνω, αλλά δεν πάνε πιο πέρα σε liquidity providers κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 676
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εσύ Alex ασχολείσαι καιρό με το forex?

το γνωρίζεις σε μεγάλο βαθμό το όλο θέμα?

αν επιτρέπεται σε ποια πλατφόρμα ασχολείσαι?

και αν μπορείς απάντησε μου σε παρακαλώ τα ερωτήματα μου στο προηγούμενο post μου

 

χίλια συγγνώμη για την ταλαιπωρία αλλα είμαι καινούργιος στο forex και έχω (παρα) πολλές απορίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση. Σε πλατφόρμες σαν το metatrader πχ υπάρχει dealer από πίσω που σου πετάει νέα τιμή, γιατί έτσι γουστάρει, άσχετα από το αν η αγορά κινείται γρήγορα η όχι.

 

Στο demo οι συναλλαγές πάνε φυσικά στον trade server δεν γίνονται "εικονικά" στον υπολογιστή, απλά δεν υπάρχει ποτέ παρέμβαση όπως το requote που λες από πάνω, αλλά δεν πάνε πιο πέρα σε liquidity providers κτλ

Αναφερεσαι στο Virtual Dealer Plugin

χαίρεται,ειμαι κανούργιος στο κόσμο του forex 

 

εδώ και 2 μήνες ασχολούμαι με demo λογαριασμό στην plus500 και παράλληλα διαβάζω από παντού και διαφορα περί τεχνικής και θεμελιώδης ανάλυσης !

στην αρχή άρχισα με eu/usd μετά ασχολήθηκα με bitcoin και τώρα ασχολούμαι μονο με nasdaq100 δεν ξέρω αλλα αυτόν το δείκτη τον βρίσκω πολύ ενδιαφέρον.

 

η προσωπικότητα μου στο forex είναι scalper άνοιγμα θέσης από μερικά δευτερόλεπτα έως το πολύ 10 λεπτά με το που δω ένα ικανοποιητικό κέρδος κλείνω την θέση αλλα από ότι έχω διαβάσει οι brokers δεν το συστήνουν αυτό το τρόπο trading αλλα ούτε οι έμποροι/χρηστες.

 

Ήθελα να ρωτήσω τους έμπειρους εμπορους της παρέας πια προσωπικότητα είναι στο forex και τι θα συνιστούσαν σε έναν αρχάριος σαν εμενα?

η plus500 είναι εντάξει εταιρεία?νομίζω κάποιους δείκτες δεν τους έχει καν πχ.Stockhastics,Fibonnaci(2 πολυ σημαντικοί δείκτες) k.a

πως κάνω τεχνική ανάλυση?

τι διάγραμμα να συμβουλεύομαι?

και τέλος κάποιο βιβλίο για διάβασμα ?

να επισημάνω πάλι πως έχω αδυναμία με nasdaq100

 

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν κούρασα

Προτείνω να φύγεις απο την Plus500.

Γράψου στο Tradimo.com

Ψαξε στο Youtube τον Jason Stapleton και δες το βιντεο του Into The Grey Recording.

Υπαρχει και ελληνικός broker aaafx , διάλεξε ελεύθερα αλλα ξέχνα την Plus500. 

Οτιδήποτε διαβάσεις για Binary Options οσο ελκυστικό και αν είναι skipαρε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερεσαι στο Virtual Dealer Plugin

 

Οχι ακριβώς. Το virtual dealer κάνει αυτή την διαδικασία αυτόματα, αλλά το MT4 έχει και built in functionality για να κάνουν requote οι Dealers manually όποτε γουστάρουν.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ LoRio για τις πληροφορίες

 

γιατι τοσο άσχημα ειναι στην plus500?

 

εσύ ποσο καιρό ασχολείσαι με το forex LoRio?

ένα χρόνο και 4 μήνες.

θα με ρωτήσεις εαν εχω γίνει εκατομμυριούχος.όχι

έχεις περιορισμένη οπτική στην plus500.ας το πούμε έτσι.

και περιορισμένες επιλογές όσων αφορά το μέγεθος των συναλλαγών σου.

Ασε που πιστεύω πως η JP Morgan κάνει pump and dump στην Plus500.

Οχι ακριβώς. Το virtual dealer κάνει αυτή την διαδικασία αυτόματα, αλλά το MT4 έχει και built in functionality για να κάνουν requote οι Dealers manually όποτε γουστάρουν.  

Πρέπει απλα να προσέχει ο εκάστοτε trader σε ποια εταιρια ανοιγει λογαριασμό.

Εαν είναι regulated μονο στην Νεα Ζηλανδία πχ , που χρειάζεσαι 5000 δολάρια για αρχικό κεφάλαιο ως broker τότε ναι πας ψιλογυρεύοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πρέπει απλα να προσέχει ο εκάστοτε trader σε ποια εταιρια ανοιγει λογαριασμό.

Εαν είναι regulated μονο στην Νεα Ζηλανδία πχ , που χρειάζεσαι 5000 δολάρια για αρχικό κεφάλαιο ως broker τότε ναι πας ψιλογυρεύοντας.

 

Αυτό είναι άσχετο. Οι dealers που κάνουν requote, δεν κάνουν κάποιο unregulated activity ή κάτι παράνομο. Όλοι οι σοβαροί regulated brokers έχουν άδεια για να είναι αντισυμβαλόμενοί του trader όσον αφορά τα cfds και άδεια market making. Το mt4 έτσι δουλεύει είτε πας σε broker στη Μαγαδασκάρη είτε στο Λονδίνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι άσχετο. Οι dealers που κάνουν requote, δεν κάνουν κάποιο unregulated activity ή κάτι παράνομο. Όλοι οι σοβαροί regulated brokers έχουν άδεια για να είναι αντισυμβαλόμενοί του trader όσον αφορά τα cfds και άδεια market making. Το mt4 έτσι δουλεύει είτε πας σε broker στη Μαγαδασκάρη είτε στο Λονδίνο. 

Μαλλον αναφέρεσαι στο Spread και τρομάζεις τον κόσμο άδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν αρχαριος ξεκινας απο ημερησια διαγραμματα.

 

Αποφυγετε τα bucket shops  θα χασετε χρηματα.

 

Συνιστω mbtrading, interactive brokers ,dukas copy.

 

Ολοι οι παραπανω ειναι σαν να βλεπετε τραπεζικο feed αν παιζετε σε μαγαζια του κουβα παιζετε με τον σερβερ της εταιρειας.

 

και αν ειστε καλοι θα σας βαλουν ενα υπαλληλο να παιρνει παιζει τα αντιθετα με εσας μεχρι να σας ξετιναξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

αρχισα και εγω με το φορεξ. -30Ε καλα παω αχαχαχαχαχ

 

30 ευρώ δεν έχει η τσάρκα;

 

Μόλις έχασες μία :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...