Προς το περιεχόμενο

Δισκοκήλη - εμπειρίες


ilias8513

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

 

 

 

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου, εσύ όταν είχες το πρόβλημα δοκίμασες να ξαπλώσεις ανάσκελα με τα πόδια ψηλά σε ορθή γωνία ή όχι; σε ανακούφιζε αυτό;

δεν με ανακουφιζε τιποτα δυστυχως, τις τελευταιες 3 μερες ουτε να κοιμηθω δεν μπορουσα, επρεπε να παρω πολλα παυσιπονα το οποιο ηταν το παναντολ το 1000!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα πονεμενη παρεα, 6 μηνες στο κλαμπ κι εγω εχω αρχισει να απελπιζομαι. Οι πρωτοι πονοι μ επιασαν κατα τον Αυγουστο στη δουλεια μεση κι αριστερο ποδι. Θεωρησα οτι ηταν απο κουραση λογω ασταματητης δουλειας με πολυ ορθοστασια και σκυψιμο (ειμαι μπαρτεντερ) οποτε εβαλα κατι αλοιφες εμπλαστρα κλπ και συνεχισα να δουλευω μεχρι τον Οκτωβρη.

 

Τελειωσα απ τη δουλεια στο νησι, γυρισα Αθηνα παω σε γιατρο μου λεει απο κουραση ειναι κανω 10 φυσιοθεραπειες δεν μου περναει. Υστερα πηγα σ εναν οστεοπαθητικο ο οποιος μου κανε βελονισμο και με βοηθησε αρκετα. Ξεκινησα παλι εκανα διαφορα, σηκωνα βαρη, ορειβασια εκανα, μηχανη, ειχα κατι ψιλοπονακια αλλα οχι σπουδαια πραγματα. Μεχρι που αρχισα να ξαναποναω αρκετα παω ξανα σε γιατρο μου δινει αντιφλεγμονωδη για 15 μερες, αυτα κατι εκαναν με τον πονο οταν τα σταματησα ομως ο πονος επανηλθε, τηλεφωνο στο γιατρο μου λεει παρτα αλλες 15 μερες. Τα παιρνω τελειωνω την αγωγη, παλι πονος παλι τα ιδια.

 

Παω σε φυσιατρο μου λεει βγαλε μαγνητικη να δουμε. Βγαζω μαγνητικη, 05-Ι1 μεγαλουτσικη κηλη και μια μικρουλα 04-05 μου λεει θα κανουμε 10 ενεσεις βολταρεν μουσκοριλ και φυσικοθεραπειες. Τελειωνω απο αυτα κι εχει ερθει η ωρα να κανουμε γυμναστικη αλλα ο πονος δεν μου χει περασε ακομα. Δεν ειναι οπως ηταν στην οξεια φαση αλλα δεν μπορω να κανω και σχεδον τπτ χωρις να ποναω.

Καθομαι- ποναω

Σηκωνομαι- ποναω
Σκυβω-ποναω

 

Μονο να περπαταω και να κοιμαμαι μπορω. Ο φυσιατρος μου προτεινε να δω νευροχειρουργο. Ο νευροχειρουργος μου ειπε μπορεις να χειρουργηθεις μπορεις και να περιμενεις. 

 

Απλα θελω να ρωτησω το εξης: Σκεφτομαι σοβαρα να προχωρησω στη μικροδισκεκτομη αλλα δεν εχω καταλαβει με το χειρουργιο περναει ο πονος απ το ποδι και περναει κι ο πονος απ τη μεση η περναει μονο του ποδιου ο πονος (ισχυαλγια) και της μεση (οσφυαλγια) μενει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχω και εγώ 15 μέρες στο κλαμπ, Ο4-Ο5 δισκοκήλη ευτυχώς χωρίς να επηρεάζει πολύ αλλά και Ο5-Ι1 με βαρβάτη δισκοκήλη που ακόμη και ο ορθοπεδικός λέει ότι είναι για εγχείρηση. Θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα. 1 υπάρχει κάποιος που κατάφερε να διορθώσει το μούδιασμα και την αδυναμία στο πόδι, εκεί που χτυπάει δλδ η Ο5-Ι1, χωρίς χειρουργείο; και αν ναι πως; 2 όσοι έχετε κάνει μικροδισκεκτομη, για τι κόστος μιλάμε; τα καλύπτει το ικα; αποτέλεσμα;

 

Καλό κουράγιο σε όσους βρίσκονται σε αυτη τη φάση..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα, για να μην μακρηγορω, περσι γυρω στον Απριλιο ειχα αρχισει να εχω ενοχλησεις στην μεση μου (δεν ειχα ΠΟΤΕ ξανα καποια ενοχληση μεχρι τοτε). ΔΕΝ το προσεξα οσο επρεπε απο οτι φανηκε στην συνεχεια, με αποτελεσμα να αρχιζει με ποναει με ηλεκτρισμους και εντονους πονους το ισχιο και το δεξι ποδι, ολα αυτα ειχαν ως αποτελεσμα 1 Ιουνιου να πεσω κρεβατι μετα απο αφορητους πονους στο ποδι και πολλα παυσιπονα. Μετα απο επισκεψη Ορθοπαιδικου σπιτι μου αφου ηταν αδυνατο να κουνηθω με ενημερωσε οτι λογικα εχω κηλη και θα ακολουθησουμε φαρμακευτικη αγωγη ωσπου να περασει το "σοκ" και να βγαλω μαγνητικη για να δουμε για τι ζημια μιλαμε. 20 Μερες μετα και εγω ειμαι ΑΚΟΜΑ κρεβατι χαλια..

 

Αποφασιζω να "συρθω" μεχρι τον τομογραφο και να βγαλω μαγνητικη, το αποτελεσμα "προπτωση μεσοσπονδύλιου δισκου Ο5-Ι1 και και κηλη Ο4-Ο5" κοινος σπασμενος δισκος Ο5-Ι1 και κηλη απο πανω. Ο ορθοπαιδικος με παραπεμπει ΑΜΕΣΑ σε ΝΕΥΡΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟ πλεον για να δω για χειρουργειο.

Εκει λοιπον μπαινω στην διαδικασια του ανοιχτου χειρουργειου η λαπαροσκοπικα. Μετα απο 3 γνωμες ιατρων καταληγω στο ανοιχτο χειρουργειο και "επισκευη" και των 2 προβληματων.

12 Ιουλιου λοιπον γινεται η επεμβαση, 1,5 μηνα απο την μερα που επεσα κρεβατι, οι πονοι ολο αυτο το διαστημα αφορητη με απειρα παυσιπονα και ενεσεις....... Ξυπναω απο το χειρουργειο, ο πονος στο ποδι εχει ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙ, μετεγχειρητικος πονος κανενας!
Δεν εγινε σπονδυλοδεσια λογο μικρης ηλικιας 28, αντι αυτου μπηκε ενα μικρο πλαστικο στηριγμα αναμεσα στους σπονδυλους για αποφορτιση αυτων.

2 μερα περπατησα (γιατι ειμαι και λιγο χεστης)
1 εβδ σπιτι προσεκτικα με ζωνη οσφυος
2 εβδ εκτος σπιτιου χαλαρο περπατημα με ζωνη παντα
3 εβδ πιο μεγαλες αποστασεις παντα ζωνη, το ποδι εχει επανελθει σχεδον πληρως απο την ατροφια που ειχε υποστη.
1 μηνας οδηγαω κανονικα με προσοχη παντα και περπαταω χωρις θεμα

Μεχρι σημερα ολα ειναι μια χαρα, δεν σηκωνω καθολου βαρος και γενικοτερα προσεχω στο μετρο του δυνατου.
Αυτη την εβδομαδα θα βγαλω και μια μαγνητικη να δω που βρισκομαι.
Αυτη ειναι η δικια μου εμπειρια και την μοιραζομαι επειδη εφαγα αρκετες ωρες διαβασματος στα forum πριν το χειρουργειο για την τεραστια φοβια που ειχα πανω σε αυτο και καταλαβαινω την θεση καποιον εδω μεσα, γιατι πολυ απλα υπηρξα και εγω σε αυτη!
Δεν ξερω αν θα φανει υπερβολικο αλλα θα μου επιτραπει να χρησιμοποιησω την λεξη "ΣΩΘΗΚΑ" μετα την επεμβαση, εχω επιστρεψει φυσιολογικα στην ζωη μου και συντομα θα ξεκινησω κολυμβητηριο κατι το οποιο εχω αμελησει λογο δουλειας.

Ευχομαι καλη αναρρωση και ανωδυνη σε ολους, αν υπαρχει καποια απορια μην διστασετε για το οτιδηποτε να ρωτησετε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Crazy, μήπως μπορείς να μου πεις ποιος γιατρός σε εγχείρησε και που χειρουργεί; Αν θες να φανεί στείλε μου προσωπικό μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε ολους.

Προσανατολιζομαι σε μικροδισκεκτομη μετα απο ενα οξυ επεισοδιο,

αλλα και μετα απο 20 χρονια ταλαιπωριας.

Οποιος ξερει καποιον ικανο νευροχειρουργο χωρις να μου παρει και το σκαλπ,

ας απαντησει.

Ειμαι Θεσσαλονικη και ο χρονος πιεζει.

Γραψτε και ονοματα,δε πειραζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα πονεμενη παρεα, 6 μηνες στο κλαμπ κι εγω εχω αρχισει να απελπιζομαι. Οι πρωτοι πονοι μ επιασαν κατα τον Αυγουστο στη δουλεια μεση κι αριστερο ποδι. Θεωρησα οτι ηταν απο κουραση λογω ασταματητης δουλειας με πολυ ορθοστασια και σκυψιμο (ειμαι μπαρτεντερ) οποτε εβαλα κατι αλοιφες εμπλαστρα κλπ και συνεχισα να δουλευω μεχρι τον Οκτωβρη.

 

Τελειωσα απ τη δουλεια στο νησι, γυρισα Αθηνα παω σε γιατρο μου λεει απο κουραση ειναι κανω 10 φυσιοθεραπειες δεν μου περναει. Υστερα πηγα σ εναν οστεοπαθητικο ο οποιος μου κανε βελονισμο και με βοηθησε αρκετα. Ξεκινησα παλι εκανα διαφορα, σηκωνα βαρη, ορειβασια εκανα, μηχανη, ειχα κατι ψιλοπονακια αλλα οχι σπουδαια πραγματα. Μεχρι που αρχισα να ξαναποναω αρκετα παω ξανα σε γιατρο μου δινει αντιφλεγμονωδη για 15 μερες, αυτα κατι εκαναν με τον πονο οταν τα σταματησα ομως ο πονος επανηλθε, τηλεφωνο στο γιατρο μου λεει παρτα αλλες 15 μερες. Τα παιρνω τελειωνω την αγωγη, παλι πονος παλι τα ιδια.

 

Παω σε φυσιατρο μου λεει βγαλε μαγνητικη να δουμε. Βγαζω μαγνητικη, 05-Ι1 μεγαλουτσικη κηλη και μια μικρουλα 04-05 μου λεει θα κανουμε 10 ενεσεις βολταρεν μουσκοριλ και φυσικοθεραπειες. Τελειωνω απο αυτα κι εχει ερθει η ωρα να κανουμε γυμναστικη αλλα ο πονος δεν μου χει περασε ακομα. Δεν ειναι οπως ηταν στην οξεια φαση αλλα δεν μπορω να κανω και σχεδον τπτ χωρις να ποναω.

 

Καθομαι- ποναω

Σηκωνομαι- ποναω

Σκυβω-ποναω

 

Μονο να περπαταω και να κοιμαμαι μπορω. Ο φυσιατρος μου προτεινε να δω νευροχειρουργο. Ο νευροχειρουργος μου ειπε μπορεις να χειρουργηθεις μπορεις και να περιμενεις. 

 

Απλα θελω να ρωτησω το εξης: Σκεφτομαι σοβαρα να προχωρησω στη μικροδισκεκτομη αλλα δεν εχω καταλαβει με το χειρουργιο περναει ο πονος απ το ποδι και περναει κι ο πονος απ τη μεση η περναει μονο του ποδιου ο πονος (ισχυαλγια) και της μεση (οσφυαλγια) μενει;;

  Φιλε και γω στα ιδια ειμαι.

Αν βαρεθηκες να πονας και εχεις φραγκα 3000+ευρω,κανε επεμβαση.

Τοσο απλα,ειναι θεμα χρηματων.

Για μακροχρονια ομως δεν εξασφαλιζεσαι ουτε με εγχειρηση,αλλα μονο με

μακροχρονια ασκηση.

Παντως,αν εγχειριστεις και ολα πανε καλα,θα μπορεις να γυμναζεσαι πιο ανετα,και

αρχικα θα εχεις καλυτερη ποιοτητα ζωης.

Θα σου περασει φυσικα και ο πονος στη μεση και ο πονος στο ποδι.

Απλα πραματα.

Εγω προς το παρον το τρεναρω μπας και περασει συντηρητικα μετα απο 4-6 εβδομαδες.

Δεν καταλαβα απο ποτε εχεις οξεις πονους,αν εχεις περασει 1,5 μηνα με ΟΞΕΙΣ πονους,

ε τοτε οκ,κανε εγχειρηση να γλιτωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ! ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ. ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΣΚΟΚΗΛΕΣ ΣΤΟΥΣ Α4-Α5, Α5-Α6. ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΜΥΕΛΟΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΕΥΩ ΜΕ ΠΑΡΑΛΥΣΗ-ΘΑΝΑΤΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΣΤΟ ΕΠΙΜΑΧΟ ΣΗΜΕΙΟ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΔΙΟΤΙ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ Η ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΚΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ, ΟΥΤΕ ΠΟΝΑΩ, ΟΥΤΕ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ, ΟΥΤΕ ΠΑΡΕΛΥΣΕ ΚΑΤΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ. ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ LASER Η' ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΕΚΤΟΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ ΘΑ ΤΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ.ΕΙΜΑΙ 40 ΧΡΟΝΩΝ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα ελεγα να ακουσεις τους γιατρους κι οχι καποιους ασχετους σε ενα φορουμ!!

Το οτι νιωθεις καλα δε σημαινει οτι εισαι κιολας, αυτο ισχυει για πολλα θεματα θεματα υγειας. Υπαρχουν ανθρωποι που δεν εμφανιζουν συμπτωματα κι ομως ξαφνικα βρισκονται σε πολυ δυσκολη θεση για να μη πω κατι αλλο..........

 

 

Θελω με τη σειρα μου να ρωτησω κατι για προσωπικη εμπειρια. Ειδε ορθοπεδικος τη μαγνητικη μου και μου ειπε οτι εχω μια πολυ μικρη προβολη σ εναν δισκο στην οσφυικη μοιρα. Μου λεει ειναι τοσο πολυ μικρο γι αυτο δεν εχουν γραψει και τιποτα στη διαγνωση. Ολοι λεει αν εβγαζαν μαγνητικη , κατι τετοιο θα το βλεπαν.

Αναρωτιεμαι αν καποιος εχει διαγνωστει με κατι τετοιο, και πως εξελιχθηκε μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ! ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ. ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΣΚΟΚΗΛΕΣ ΣΤΟΥΣ Α4-Α5, Α5-Α6. ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΜΥΕΛΟΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΕΥΩ ΜΕ ΠΑΡΑΛΥΣΗ-ΘΑΝΑΤΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΣΤΟ ΕΠΙΜΑΧΟ ΣΗΜΕΙΟ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΔΙΟΤΙ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ Η ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΚΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ, ΟΥΤΕ ΠΟΝΑΩ, ΟΥΤΕ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ, ΟΥΤΕ ΠΑΡΕΛΥΣΕ ΚΑΤΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ. ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ LASER Η' ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΕΚΤΟΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗΣ ΕΠΕΜΒΑΣΗΣ ΘΑ ΤΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ.ΕΙΜΑΙ 40 ΧΡΟΝΩΝ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.....

 

 

+1 στο να ακούσεις τους γιατρούς

διάβασε Link.png Site: αυτό , και αν θες επικοινώνησε μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα ελεγα να ακουσεις τους γιατρους κι οχι καποιους ασχετους σε ενα φορουμ!!

Το οτι νιωθεις καλα δε σημαινει οτι εισαι κιολας, αυτο ισχυει για πολλα θεματα θεματα υγειας. Υπαρχουν ανθρωποι που δεν εμφανιζουν συμπτωματα κι ομως ξαφνικα βρισκονται σε πολυ δυσκολη θεση για να μη πω κατι αλλο..........

 

 

Θελω με τη σειρα μου να ρωτησω κατι για προσωπικη εμπειρια. Ειδε ορθοπεδικος τη μαγνητικη μου και μου ειπε οτι εχω μια πολυ μικρη προβολη σ εναν δισκο στην οσφυικη μοιρα. Μου λεει ειναι τοσο πολυ μικρο γι αυτο δεν εχουν γραψει και τιποτα στη διαγνωση. Ολοι λεει αν εβγαζαν μαγνητικη , κατι τετοιο θα το βλεπαν.

Αναρωτιεμαι αν καποιος εχει διαγνωστει με κατι τετοιο, και πως εξελιχθηκε μετα?

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟ ΄΄ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ΄΄ ΔΙΟΤΙ ΠΕΡΙΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣ. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα μεχρι ενα οριο! Αν οι γιατροι , παραπανω απο εμας δηλαδη, σου λενε κατι τοσο σοβαρο , πρεπει να τους ακουσεις ή να παρεις ακομα μια ιατρικη γνωμη!

Ευχομαι ολα να πανε καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα ελεγα να ακουσεις τους γιατρους κι οχι καποιους ασχετους σε ενα φορουμ!!

.......

 

 

Θελω με τη σειρα μου να ρωτησω κατι για προσωπικη εμπειρια. Ειδε ορθοπεδικος τη μαγνητικη μου και μου ειπε οτι εχω μια πολυ μικρη προβολη σ εναν δισκο στην οσφυικη μοιρα. Μου λεει ειναι τοσο πολυ μικρο γι αυτο δεν εχουν γραψει και τιποτα στη διαγνωση. Ολοι λεει αν εβγαζαν μαγνητικη , κατι τετοιο θα το βλεπαν.

Αναρωτιεμαι αν καποιος εχει διαγνωστει με κατι τετοιο, και πως εξελιχθηκε μετα?

 

:cry: :cry:

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟ ΄΄ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ΄΄ ΔΙΟΤΙ ΠΕΡΙΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣ. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Το έχουμε παρακανει στο ινσομνια με αυτα τα κλισε. Λες και δεν μπορει να μπουν εδω μέσα γιατροι ή καποιος σοβαρος ανθρωπος που έχει να παραθέσει μια εμπειρια. Υποτιμάει το φορουμ η μαργαριτα με τα λεγομενα της ενω και αυτη χαλάει χρονο να απαντησει εδω μεσα και στο θρεντ του γυμναστηριου απο οτι εχω δει.

 

Εγω δεν μπορω να καταλαβω οκ εδω μεσα μπαινουν άσχετοι (λεμε τωρα) και ειναι φορουμ και Ιντερνετ κτλπ κτλπ απεξω ποιος σου διασφαλιζει οτι αν πάς να επισκεφτεις εναν γιατρο ειναι σχετικος? επειδη δεν ειναι απο το Ιντερνετ? και εχει τη ταμπελα του γιατρου? και? μπορει να ειναι καραγκιοζης και να μη ξέρει τι του γινεται , ασχετο αλλα σχετικο αυτη τη γνωμη εχουν και μερικές σε γνωριμιες απο το νετ απο το νετ ο αλλος ειναι άσχετος και το ενα και το αλλο .... αυτος που θα της γνωρισει η φιλη της απο την αλλη ειναι καλο παιδι και για σπιτι!

 

Για το τελευταιο παραδειγμα ειχα μια συζητηση με κάποια προσφατα για αυτο και οταν την ρωτησα απο που το στηριζει αυτο μου απαντουσε τα γενικα που έχουν παγιωθει. Απο φιλες / φιλους γνωστες γνωστους κτλπ ολοι απο το Ιντερνετ ειναι άσχετοι και δεν πρεπει να τους εμπιστευομαστε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως γιατι το ιντερνετ ειναι ανωνυμο και μπορει ο καθενας να δηλωνει ο,τι θελει;

 

Ολοι ξερουμε οτι συζηταμε με καποιον που...δε γνωριζουμε ποιος και "τι" ειναι, αλλα ολα εχουν ενα οριο.

 

Το να του λενε γιατροι (οχι ενας, πλυθηντικος) οτι ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ Η ΖΩΗ ΤΟΥ κι αυτος (κι οποισδηποτε στη θεση του) να ψαχνει γνωμες στο ιντερνετ, ναι εμενα δε μου φαινεται σωστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω αυτο παιζει και απεξω πχ μπορει ενας γιατρος να έχει πλαστα πτυχια και να σου δηλώνει οτι θέλει και ειδικα οταν πουλάει και επιστημη και εσυ δεν ξέρεις τη δουλεια μπορει να σου λέει οτι θέλει. Εντάξει τωρα θέτεις ενα πολυ ξεχωριστο παράδειγμα σε αυτη τη περιπτωση αλλα να του πει κάποιος γιατρος κάτι και αυτος να μπει να το ρωτησει στο Ιντερνετ ή και σε αλλον γιατρο πιστευω δεν ειναι κακο. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...