Προς το περιεχόμενο

Δισκοκήλη - εμπειρίες


ilias8513

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημαντική βοήθεια είχα και από την υδροθεραπεία. Δηλαδή η εναλλαγή ζεστού και κρύου νερού στην περιοχή της μέσης στο μπάνιο. Έτσι αυξάνει η αιμάτωση. Σε όλο το σώμα το Σκωτσέζικο ντους βοηθάει στην υγεία των αγγείων μιας και τα διαστέλλει και μετά τα συστέλλει. Μπορεί επίσης να ρίξει την πίεση στους υπερτασικούς. Ακόμα τονώνει το ανοσοποιητικό σύστημα, ειδικά το κρύο νερό που θέλει όμως προσοχή και όχι πολύ ώρα έκθεση.
Τέλος το μασάζ με αυτό το ξύλο προσφέρει αρκετά. Οι σκληρές γωνίες του αλληλεπιδρούν με τους μύες (Massager Roller Stick Trigger Point)
https://www.ebay.com/itm/7-Sport-Gym-Massager-Roller-Stick-Trigger-Point-Muscle-Body-Massage-Relax-Tool/253664053789?var=552904523097&hash=item3b0f8e4a1d%3Am%3Amf9adixgK4i_nf7vn0v0h9A&_sacat=0&_nkw=massage+wood&_from=R40&rt=nc&_trksid=m570.l1313&LH_TitleDesc=0%7C0

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΛΟΙΠΟΝ...διαβάζω εδω μέσα παρα πολλά και όλοι σας ¨"προσπαθητέ"οπως και εγώ στην αρχη να βρείτε τον "καλο"γιατρο-φυσικοθεραπευτη-χειροπρακτη-φυσιατρο κτλπ για την αντιστοιχη θεραπια laser,επεμβαση,αποσυμπίεση,κολυμβι,μασαζ,μακενζι, και και και...και το αποτέλεσμα ποιο???? 0 εισ το πυλικο.

αντε και γινατε καλα...παααααααλι επανερχονται οι δισκοκηλες!!!!!!απο τι???????και μαλιστα κανεις δεν κοιταζει το ΑΙΤΙΟ

ΛΟΙΠΟΝ ΞΕΚΙΝΑΜΕ..ANNΑΡΩΤΗΘΗΚΑΤΕ ποτε τι κανει η μεση σας?πως δουλευει??τι κανει νιαου νιαου στα κεραμιδια???

λοιπον πρωτα...υπνος...ΣΤΡΩΜΑ...ΝΑΙ ΣΤΡΩΜΑ.δε χρειαζεται να διαθεσεται μια περιουσια για ενα καλο στρωμμα.μπορειτε να παρετε και ενα  300αρη η 400αρη πυκνοτητα αφρολεξ η και comfort(ΥΠΟΨΗ αυτα τα αφρολεξ τα πουλανε για καναπεδες γιαυτο ειναι τσιμπιμενα λιγο σε τιμε κυβικου)...συμφωνα με της διαστασεις του παλιου στρωματο σαςΠΡΟΣΟΧΗ!!!!μην παρετε τουρκο-κινεζο-βουλγαρικο αφρολεξγιατι θα σας πουνε "ναι ναι κανει και αυτο καλο ειναι".προτιμιστε τησ ΑΒΑ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ωπος πηρα εγω. ειναι μια τιμη παντου(κυβικο)ολο και καποιος που πουλαει αφρολεξ για ταπετσεριδες θα σας το παραγγειλη και ψαξτε το και μονοι σας και αν πιανεσται με κομφλερ-δερματοκολα η με απλο λεπτο ρολο στη δερματοκολα βουτηγμενο. παραγγειλτε και λατεξ στρωμματακη και το κολατε απο πανω μαζι με το αφρολεξ αλλα 5-6εκατοστα λατεξ και ενα καλυμα απλο σεντονη με φερμουαρ απο μοδιστρα και το φτιαξατε μονοι σας.ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΦΡΟΛΕΞ(ABA) ΚΑΙ ΛΑΤΕΞ(DUNLOPPILO) ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΚΟΡΟΙΔΑ ΚΑΙ ΜΑΖΕΨΟΥΝ.λιγο τσιμπάνε οι τιμες(κυβικου)αλλα.....θεωρειτε τελιο.μην προτιμιστε αλλου ειδους αφρολεξ-λατεξ διοτι μαλακονουν στην 5ετια και μαζεβουνπληρωσα χρυσο στρωμα WATERFOAM+LATEX πασιγνωστης εταιριας και στην 5-7ετια βούλιαζα!!!!!.τελος καλο ειναι πανω απο τα κρεβατοσανιδα τοποθετιστε ενα ΠΛΑΚΑΖ ας ειναι λεπτη-ταβλα(γυρω στο 20ρικο εχει) και μετα το  αφρολεξ-στρωμα.δηλ τα λεφτα που θα δινατε για ενα απλο στρωμα ελατηριον μαζι λιγο πρωσοπικη εργασια και τρεξιμο και το κανετε μονοι σας.για αποριες στειλτε π.μ να σας δωσο φωτα.

 

ΕΠΕΙΤΑ πατους παπουτσιων....αχ!!!!!εδω την πατισαμε ολοι μας δεν ειχαμε αμορτισερ!και κτυπισαν οι δισκοκηλες........ιδιος αν εχετέ ΠΛΑΤΥΠΟΔΙΑ ΨΟΦΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΥΣΚΟΚΗΛΕΣ ΝΑ ΒΓΟΥΝ!!ΕΠΙΛΕΞΤΕ...walkfit platinum (10-20ευρω) ειναι dr-gem στηνελλαδα(μια χαρα ειναι στα 10ευρω),αλλιως e-bay η τελος παντω βρειτε ιδανικους πατους που να σας ταιριαζουν και αυτο εφορου ζωης.προσοχη.στα νουμερα που φορατε,οι walkfit eφαρμοζονται στην καμαρα μεταταρσιου.μην προτιμιστε ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟ ΝΟΥΜΕΡΟ.συμφωνα με των κατασκευαστη γιατι θα σας δυσκολεψουν αν δεν ταιριαζουν στην καμαρα η πλατυποδια "εφαρμοστα"να μην προεξεχουν απο το πελμα-καμαρα.

ΜΗΝ ΦΟΡΑΤΕ ΣΑΓΙΟΝΑΡΑ φλατ!!!!!!!!!!!ΘΑΝΑΤΟΣ!!ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕ ΠΟΤΕΕΕ!!!!!διαταρασεται ολο το μυοσκελετικο,ακομα και στην θαλλασα,παπουτσια θαλλασης με πατους εσωτιρικαΤΑ WALKFIT πλενονται στο πλυντηριο  ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΣΩΤΗΡΙΑ ΜΟΥ,και συγουρα...αν φορουσα τους πατους δεν θα παθαινα δισκοκηλη γιατι οταν με εκανε το "ΚΡΑΚ"η μεση κατα το σκυψιμο με ΤΕΝΤΟΜΕΝΑ ΠΟΔΙΑ και ανυψωση ενος βαρους ΔΕΝ ΦΟΡΟΥΣΑ ΠΑΤΟΥΣ ΔΗΛ το σωμα μου ηταν ΛΑΘΟΣ ΟΡΘΟΣΤΑΤΙΚΑ.οσο για τα reebook αθλητικα με memorytech τεχνολογια πατων+WALKFIT PLATINUM μιλαμε....τελιο βαδιν. ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΑΘΕ ΠΑΠΟΥΤΣΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΠΑΤΟΥΣ!!!ΝΟΜΟΣ ΓΙΑ ΥΓΙΕΙΣ ΜΥΟΣΚΕΛΕΤΙΚΟ.saluber καλοι πατοι πλατυποδιας κτλπ περισοτερο για σκαρπινη,και τελος ορθοστατικοι πλαστικοι (λευκοι)πατοι κινεζεκη 2ευρω

SSCN0947.JPG

SSCN0948.JPG

SSCN0949.JPG

Επεξ/σία από elm36
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΑΥΤΑ που αναφερα παραπανω,δεν συμαινει οτι ΕΓΙΝΑ ΚΑΛΑ.ΟΧΙ!!!αλλα ειμαι συγουρος οτι ΣΤΕΚΟ ΚΑΛΑ,ΚΟΙΜΑΜΕ ΚΑΛΑ,οσο για της ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΜΟΥ κανω λειζερ(irradia σουιδικο) και αποσυμπίεση σε μηχανυμα με μια απλη αναζητηση google youtube,ΘΑ δειτε ποιος κάνει αποσυμπίεση μεσης-αυχενα.ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΣΜΑ ΕΚΑΝΑ 6ΣΥΝΕΔΡΙΕΣ ΚΑΙ βλεπω διαφορα(κανονικα θελει 15-20.καθομε περισσοτερη ωρα σε μια καρεκλα,δεν πιανομε τοσο,ΣΤΗΝ θεσσαλονικη φυσικοθεραπευτης  κάνει αποσυμπιέση(μεσης η αυχενα)με αμερικανικο μυχανιμα και σε συνδιασμο μετο laser(σουιδικο) και ειναι στην περιοχη θέρμη μετα το ΙΚΕΑ.εκει παω εγω.πολυ καλα και μαλιστα ειναι πολυ καλος σε βελονισμο!και τον βρηκα απο μονος μου εδω μεσα απο ιντερνετ,ουτε συστασεις ακουσα απο κανενα τπτ.και εκανα σπεσιαλ επιλογη!!!!μιλαμε για 2κηλες εχω στο ο4-ο5 (μικρη)και ο5ι1(μεγαλη με ρηξη).Η ΑΠΟΣΥΜΠΙΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΛΕΙΖΕΡ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ!!!ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΝΤΑΙ!!!

επειτα να κανετε και διατροφη.ο κουρκουμας(μισο κουταλακι γλυκου πριν το μεσσημεριανο)ειναι θαυματουργο αντιφλεγμονοδη.ζελατινη(ζωικης προελευσης)καθε πρωι νυστικος 1κουταλια του γλυκοθ σε 1/2 ποτηρη νερου(προετοιμασμενο απο βραδυς η ζελατινη στο ποτηρη)και αυτο για 1μηνα.ψωμι πο  ζεα,τελος στην ζαχαρι(αντικατασταση με μελι),τελος στα χοιρηνα-κοτοπουλα -γαλατα αγγελαδινα αντικατασταση μονο χοιρηνα-κοτοπουλα-ελευθερας βοσκης,λαχανικα,χορταρικα,φατε μανιταρια,αυγα χωριατικα και γενικως φρουτα-θα δειτε αποτελεσματα στα κιλα σας!!!ζυμαρικα απο καλαμποκη δηλ κομμενο το λευκο αλευρη και ολικης,λογω υψηλης γλουτενης!!!!ενοιτε και οι μπυρες-αλκοολ.εεε ανθρωποι ειμαστε και εγω το παραβιαζω 1-2 φορες την εβδομαδα μονο!!!η αν καπου βρεθω θα φαω οτι νανε.αλλα οχι στο σπιτι!!

Επεξ/σία από elm36
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εlm36 επειδή πρόκειται να πάρω και εγώ ζελατίνη ζωικής προέλευσης ή μάλλον σκόνη για σούπα από κόκαλα, την ζελατίνη την βάζεις από το βράδυ στο νερό για να διαλυθεί καλύτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά του ψυχρό lazer του γιατρού Χειμωνίδη είναι με οπτική ίνα διαδερμικά; Δηλαδή τρυπάει ως τον δίσκο κάτι σαν ένεση. Γιατί κάποιοι το σύγκριναν με το ψυχρό lazer φυσικοθεραπευτών και ανέφεραν ότι δεν είχαν με αυτό καλά αποτελέσματα.
Πάντως ψυχρό lazer ως οικιακή συσκευή πουλάνε στο ebay και αν είναι αλήθεια ότι κάνει καλό σε τόσες παθήσεις ίσως η τιμή του δεν είναι και τόσο υψηλή.
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=lllt+laser&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_odkw=lllt+laser&_osacat=0&LH_TitleDesc=0
Πάντως θα ήταν ενδιαφέρον να ακούσουμε κάποιον που το έχει δοκιμάσει σε φυσικοθεραπευτήριο ή αλλού.

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/8/2018 στις 5:46 ΜΜ, Krusty είπε

Εlm36 επειδή πρόκειται να πάρω και εγώ ζελατίνη ζωικής προέλευσης ή μάλλον σκόνη για σούπα από κόκαλα, την ζελατίνη την βάζεις από το βράδυ στο νερό για να διαλυθεί καλύτερα;

το ιδιο πραμμα ειναι.εγω συνυθως την ειχα διπλα στο κομμωδινο και οτι ωρα ξυπνουσα 6-7-8 το πρωι αναλογα την εριχνα απευθειας στο ποτηρι απο επανω σα και την ανακατευα και το επινα.προσεχε!!!μην την ριξεις μαζι με το κουταλακι μεσα στο νερο.κολαει στο κουταλακι.απο πανω περιμενεις 4-5 δευτερολεπτα να κατασταλαξει λιγο και ανακατευεις και πινεις αμεσσως!!συνεχιζεις και κοιμασε...

αν εισαι ξυπνιος μετα απο 1ωρα καφε οκ?

επισης..μισο κουταλακι του γλυκου ΚΟΥΡΚΟΥΜΑ σε χλιαρο νερο περιπου 1ποτηρη ειναι αντιφλεγμονοδεις τελιο!!καπου στο ενδιαμεσο 1ωρα πριν  η 1ωρα  μετα το πρωϊνο.δοκιμάσε και ΚΑΝΕΛΛΑ ΜΕ ΜΕΛΙ.ΔΗΛ 1ποτηρη χλιαρο νερο 1 κουταλια του γλυκου μελι και λιγο στη μυτη απο το κουταλακι ΚΑΝΕΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ !!ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΛΑ-ΚΕΗΛΑΝΗΣ ΟΧΙ ΑΛΛΗ!ανακατευεις και πηνεις!!!πρωι πρωι νυστικος .αυτα

12 ώρες πριν, Krusty είπε

Τελικά του ψυχρό lazer του γιατρού Χειμωνίδη είναι με οπτική ίνα διαδερμικά; Δηλαδή τρυπάει ως τον δίσκο κάτι σαν ένεση. Γιατί κάποιοι το σύγκριναν με το ψυχρό lazer φυσικοθεραπευτών και ανέφεραν ότι δεν είχαν με αυτό καλά αποτελέσματα.
Πάντως ψυχρό lazer ως οικιακή συσκευή πουλάνε στο ebay και αν είναι αλήθεια ότι κάνει καλό σε τόσες παθήσεις ίσως η τιμή του δεν είναι και τόσο υψηλή.
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=lllt+laser&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_odkw=lllt+laser&_osacat=0&LH_TitleDesc=0
Πάντως θα ήταν ενδιαφέρον να ακούσουμε κάποιον που το έχει δοκιμάσει σε φυσικοθεραπευτήριο ή αλλού.

απο οσο ΒΛΕΠΩ ΕΙΝΑΙ LASER-ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΟΧΙ LALER CONSOLA  ΩΠΟΣ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ-ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ-TOP γιατι στο forum αν διαβασεις παλιοτερα οταν εκλεινε  O συγκεκριμενος γιατρος για λιγο χρονικο διαστημα(διακοπες μαλλον) τους εστελνε σε αλλον νευρολογο που και αυτος LASER CONSOLA εχει.ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΑΠΟΣΥΜΠΙΕΣΗ ΚΑΙ LASER-CONSOLA¨(IRRADIAA-MED) TAYTOXΡΟΝΑ ΣΤΗΝ ΘΕΡΜΗ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ.πολυ καλα!!!ειδα διαφορα.αλλα εκλεισε και αυτος για λιγο και εμεινα στα μισα :((ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ LASER TOY E-BAY μπορεις να το εχουν καπιοι φυσικοθεραπευτες οπως ειχα κανει και εγω παλιοτερα με παρομοιο LASER- σε εναν φυσικοθεραπευτη σε συνδιασμο με ηλεκτροδια και ασκησης.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΗΣ ΚΟΝΣΟΛΕS ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ-ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ-TOP.ΔΗΛ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ IRRADIA-MED(ΣΟΥΪΔΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ)ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ-ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ-TOP ΚΑΙ ΟΝΤΟΣ ΘΕΡΑΠΕΥΣΕ ΚΟΣΜΟ,ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΩΠΟΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΑΠΟΣΥΜΠΙΕΣΗ.ΘΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΩ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΙΑΤΡΙΚΑ LASER-CONSOLS ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ!!!

EKANA 2 ΣΥΝΕΔΡΙΕΣ ΜΕ ΤΟ ΓΚΡΙ-ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ 6 ΜΕ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΑΠΟΣΥΜΠΙΕΣΗ.με μια ματια στο google θα δειτε και αλλα και μαλιστα ειδα οτι το irradia-mid to εχουν ΑΡΚΕΤΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ-ΦΥΣΙΟΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΑΘΗΝΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΩΣ ποιιο διαδεδομενο.δεν πωλειτε ΧΥΜΑ στο εμποριο απο οσο εψαξα μονο σε ειδικους το πουλανε απο οτι καταλαβα.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ LASER δεν εχω εμπειρια.

basunit_mid_pro_1_1.jpg

000001123218_3.jpg

Επεξ/σία από elm36
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΚΑΤΙ.αν κανετε θεραπεία σε ΓΙΑΤΡΟ-ΦΥΣΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ ΝΑ τον ενυμερωνεται αν κανετε εσεις καποια διατροφη η πινετε ζελατινη η μπανια στην θαλασσα.ΟΚ???δηλ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΣΑΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ ΣΑΣ  ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ-ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΤΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ LASER. Π.Χ ΠΑΤΕ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ ΣΕ ΙΑΜΑΤΙΚΑ ΝΕΡΑ,ΜΠΑΝΙΟ ΣΕ ΤΗΓΑΝΙΑ-ΑΛΥΚΕΣ, Η ΦΟΡΑΤΕ ΤΗΝ ΑΥΤΟΘΕΡΜΑΙΝΟΜΕΝΗ ΖΩΝΗ ΤΟΥΡΜΑΛΙΝΗΣ ...ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΟΥ ΕΙΔΗΚΟΥ!ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ Χ-Ε-Ι-Ρ-Ο-Τ-Ε-Ρ-Α ΚΑΙ ΝΑ ΑΧΡΗΣΤΕΥΤΟΥΝ ΤΑ LASER ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΠΟΥ ΔΩΣΑΤΕ!!!ΑΛΛΕΣ ΟΙ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΤΟΥ ΕΙΔΗΚΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΟΙ ΠΡΩΣΟΠΙΚΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ.ΠΑΝΤΑ ΕΝΥΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ-ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ

ΠΑΡΟΛΙΓΟ ετσι θα παθαινα εγω!!!μετα της θεραπειες και αφου μεινετε μονη σας και πρωτα ο θεος ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΛΑ,ΚΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΑΝΙΑ ΣΤΗΣ ΑΛΥΚΕΣ-ΚΙΤΡΟΥΣ-ΠΙΕΡΙΑΣ(ειναι τσαμπα με μια αναζητηση google θα τα βρειτε)πατε και στα ιαμματικα,κολυμπι,σεξ η εγω δεν ξερω τι αλλο...:)))και παλι με την αδεια του ειδηκου.ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΝΤΡΕΠΕΣΤΑΙ ΡΩΤΙΣΤΕ ΤΟΥΣ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ

Επεξ/σία από elm36
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Krusty είπε

Τελικά του ψυχρό lazer του γιατρού Χειμωνίδη είναι με οπτική ίνα διαδερμικά; Δηλαδή τρυπάει ως τον δίσκο κάτι σαν ένεση. Γιατί κάποιοι το σύγκριναν με το ψυχρό lazer φυσικοθεραπευτών και ανέφεραν ότι δεν είχαν με αυτό καλά αποτελέσματα.
Πάντως ψυχρό lazer ως οικιακή συσκευή πουλάνε στο ebay και αν είναι αλήθεια ότι κάνει καλό σε τόσες παθήσεις ίσως η τιμή του δεν είναι και τόσο υψηλή.
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=lllt+laser&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_odkw=lllt+laser&_osacat=0&LH_TitleDesc=0
Πάντως θα ήταν ενδιαφέρον να ακούσουμε κάποιον που το έχει δοκιμάσει σε φυσικοθεραπευτήριο ή αλλού.

ΣΥΝΕΧΙΖΩ..και πολυ καλα εκανες και το εθιξες το θεμα Krusty..ακουστε ολοι λοιπον τι συμπερασματα εβγαλα κανοντας αναζητησεις e-bay,google,και στα sites!!!

αυτο που ειδες στο e-bay αγαπητε krusty με τα ιατρικα laser irradia-mid δεν μπορει να ειναι το ιδιο συγουρα!!!αλλα...αλλα...

αυτα μετριονται σε nm(αναλογα το βαθος και την παθηση)και σε Mw(ειναι η υσχι)αν ανατρεξεις στο link ειναι και αυτο κεντρο της θεσσαλονικης που κανουν λειζερ το βρηκα μολις http://metamed.gr/project/therapeia-laser-irradia/

ΩΠΟΣ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ-ΤΟP ΩΣ ΠΟΙΟ ΔΙΑΔΕΔΟΜΕΝΟ

και αναφερει τους τυπους και τη δουλεια κανει το λειζερ.μονο που αυτο ειναι το ιατρικο LASER-MID-IRRADIA οσο για αυτο του Ε-ΒΑΥ οικιακης χρησεως ισως απλα βοηθαει σε τιποτα "τραβηγματα" "πιασηματα¨ που παρουσιαζουμε ολοι σε καποιες φασεις της ζωης μας,και βαση λογικης μπορει να "προλαβεις"μερικες φορες το κακο .ΣΤΑ Nm kai Mw κλιμακες-μετρησεως τα οποια τα νουμερα  σε συγκριση του ιατρικο laser  με του οικιακης χρησεως laser ναι μεν πλησιαζουν-αρμοζουν αλλα..δεν μπωρο εγω προσωπικα να ΚΡΙΝΩ και να πω μια απαντηση με ακριβεια οκ?ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΚΑΝΟΥΜΕ .ΔΗΛ ΤΑ Laser βοηθανε τους ιστους να επουλονουν ποιο γρηγορα απο οτι κανει ο οργανισμος του καθενος σε βαθος χρονου μονοσ του.

δηλ παιζει ρολο το βαθος,υσχις,το προβλημα-παθηση που εχει ο καθενας μας.

ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΩ,ΟΥΤΕ ΝΑ ΘΕΡΑΠΕΥΣΩ.απλη κουβεντα κανουμε επαναλαμβανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ευχαριστώ για τις απαντήσεις elm36. Χαίρομαι που και εσύ θεωρείς τον κουρκουμά ισχυρό αντιφλεγμονώδης. Μερικοί προσθέτουν και λίγο τριμμένο μαυροπίπερο για αύξηση της απορροφητικότητας. Εγώ στην αρχή έπαιρνα μία μύτη από κουταλάκι του γλυκού και έλεγα δεν κάνει τίποτα, μέχρι που διάβασα ότι πρέπει να παίρνω μεγάλη ποσότητα, πήρα ένα κουταλάκι και είδα την διαφορά.
 Για το κρύο laser απ' όσο καταλαβαίνω ίσως και ο Χειμωνίδης να μην τρυπάει ως τον δίσκο. Και αφού εσύ είδες διαφορά είναι σημαντικό. Για την μετάβαση από επαγγελματικά laser σε οικιακού όντως το μήκος κύματος και η ισχύς της ακτίνας είναι σημαντικοί δείκτες για να έχουμε παρόμοια καλά αποτελέσματα. Εγώ πήρα συσκευή PEMF που όντως με μετρήσεις είναι ισχυρή και αν και διάβασα πολύ καλά σχόλια από χρήστες γενικά, δεν είδα καμία διαφορά ως προς την κήλη και άλλα προβλήματα που λέει ότι βοηθάει. Κλαίω τα λεφτά μου εκτός και αν δουλεύει στον πονοκέφαλο και στην αυπνία που μερικές φορές που την δοκίμασα βοήθησε πολύ αλλά πρέπει να ξαναπειραματιστώ. Έτσι έψαξα και στο quakewatch και βγάζουν το PEMF απάτη ενώ αν και τόσα φυσικοθεραπευτήρια έχουν το κρύο laser το βγάζουν απάτη και αυτό, που στην καλύτερη περίπτωση θεραπεύει όσο μια λάμπα υπερύθρων λέει με την θερμότητα! Γι΄αυτό είπα να πάρω και μια άλλη γνώμη από εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Krusty είπε

 Ευχαριστώ για τις απαντήσεις elm36. Χαίρομαι που και εσύ θεωρείς τον κουρκουμά ισχυρό αντιφλεγμονώδης. Μερικοί προσθέτουν και λίγο τριμμένο μαυροπίπερο για αύξηση της απορροφητικότητας. Εγώ στην αρχή έπαιρνα μία μύτη από κουταλάκι του γλυκού και έλεγα δεν κάνει τίποτα, μέχρι που διάβασα ότι πρέπει να παίρνω μεγάλη ποσότητα, πήρα ένα κουταλάκι και είδα την διαφορά.
 Για το κρύο laser απ' όσο καταλαβαίνω ίσως και ο Χειμωνίδης να μην τρυπάει ως τον δίσκο. Και αφού εσύ είδες διαφορά είναι σημαντικό. Για την μετάβαση από επαγγελματικά laser σε οικιακού όντως το μήκος κύματος και η ισχύς της ακτίνας είναι σημαντικοί δείκτες για να έχουμε παρόμοια καλά αποτελέσματα. Εγώ πήρα συσκευή PEMF που όντως με μετρήσεις είναι ισχυρή και αν και διάβασα πολύ καλά σχόλια από χρήστες γενικά, δεν είδα καμία διαφορά ως προς την κήλη και άλλα προβλήματα που λέει ότι βοηθάει. Κλαίω τα λεφτά μου εκτός και αν δουλεύει στον πονοκέφαλο και στην αυπνία που μερικές φορές που την δοκίμασα βοήθησε πολύ αλλά πρέπει να ξαναπειραματιστώ. Έτσι έψαξα και στο quakewatch και βγάζουν το PEMF απάτη ενώ αν και τόσα φυσικοθεραπευτήρια έχουν το κρύο laser το βγάζουν απάτη και αυτό, που στην καλύτερη περίπτωση θεραπεύει όσο μια λάμπα υπερύθρων λέει με την θερμότητα! Γι΄αυτό είπα να πάρω και μια άλλη γνώμη από εδώ.

αγαπητε krusty mhn μπερδευεσαι με τα "τρυπηματα" ως τον δισκο ειναι ΑΛΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ και κατι τετοια αν θες να τα δεις αμμεσως στο ιντερνετ ο μπεναρδος το κανει!αλλα ο μπεναρδος ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗΣ ΣΤΥΛΗΣ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΙΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗ ΣΤΗΛΗ ΜΕ 1002 ΤΕΧΝΙΚΕΣ!ψοφαει για χειρουργια και οπως το ειπε ειναι η ζωη του και το παιχνιδη του,απο οτι φενεται ο μπεναρδος εχε ΜΕΓΑ-ΖΗΛΟ ολο βιντεκια με σπονδυλους συκωνει ολο για της σπονδιλικες στηλες μιλαει,ζηλος στο ΥΠΕΡΑΝΩ!!και αν κατι ειπε και για ασφαλιστηκα ταμεια οτι καλυπτει αλλα ρωτηστε των αν εχετε απορια και εχετε αλλα προβληματα ποιο βαρια,συνεχωμενο πονο,σπονδυλοδεσια δεν ξερω εγω τι αλλο.ρωτηστε τον!,κτλπ. εγω τα βιντεακια του βλεπω απλα προσπερνοντας.

πως εεσυ εμπιστευεσαι συσκευη PEMF???πρωτη φορα την ακουω.εγω εχω μια μικρη κηλη ο4-ο-5 και μια κανονικη ο5i1 σκασμενη!κανω αποσυμπιεση -LASERστην θερμη το φυσικοθεραπευτη vogiatzisphysio με μια αναζητηση θα δειτε το site toy ειναι οκ!!!με την τραβαει-αποσυμπιεζει και μετα με την κανει laser την κηλη με το irradia-mid-sweeden και η αποσυμπιεση ειναι αμεριακανικο μηχανυμα.

αλλα στο ξαναλεω τα κρυα laser επαγγελματικη ΚΑΝΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ δεν ειναι σαν τα αλλα που λες,

αν δεν γινεις καλα,υπαρχει και ο βελονισμος,αλλα και εκει πρεπει να επιλεξεις σωστα.ειναι παναρχαια κινεζικη μεθοδος με θεαματικα αποτελεσματα.αλλα ειπαμε....θελει σωστες επιλογες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, elm36 είπε

αγαπητε krusty mhn μπερδευεσαι με τα "τρυπηματα" ως τον δισκο ειναι ΑΛΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ και κατι τετοια αν θες να τα δεις αμμεσως στο ιντερνετ ο μπεναρδος το κανει!αλλα ο μπεναρδος ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗΣ ΣΤΥΛΗΣ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΙΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗ ΣΤΗΛΗ ΜΕ 1002 ΤΕΧΝΙΚΕΣ!ψοφαει για χειρουργια και οπως το ειπε ειναι η ζωη του και το παιχνιδη του,απο οτι φενεται ο μπεναρδος εχε ΜΕΓΑ-ΖΗΛΟ ολο βιντεκια με σπονδυλους συκωνει ολο για της σπονδιλικες στηλες μιλαει,ζηλος στο ΥΠΕΡΑΝΩ!!και αν κατι ειπε και για ασφαλιστηκα ταμεια οτι καλυπτει αλλα ρωτηστε των αν εχετε απορια και εχετε αλλα προβληματα ποιο βαρια,συνεχωμενο πονο,σπονδυλοδεσια δεν ξερω εγω τι αλλο.ρωτηστε τον!,κτλπ. εγω τα βιντεακια του βλεπω απλα προσπερνοντας.

πως εεσυ εμπιστευεσαι συσκευη PEMF???πρωτη φορα την ακουω.εγω εχω μια μικρη κηλη ο4-ο-5 και μια κανονικη ο5i1 σκασμενη!κανω αποσυμπιεση -LASERστην θερμη το φυσικοθεραπευτη vogiatzisphysio με μια αναζητηση θα δειτε το site toy ειναι οκ!!!με την τραβαει-αποσυμπιεζει και μετα με την κανει laser την κηλη με το irradia-mid-sweeden και η αποσυμπιεση ειναι αμεριακανικο μηχανυμα.

αλλα στο ξαναλεω τα κρυα laser επαγγελματικη ΚΑΝΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ δεν ειναι σαν τα αλλα που λες,

αν δεν γινεις καλα,υπαρχει και ο βελονισμος,αλλα και εκει πρεπει να επιλεξεις σωστα.ειναι παναρχαια κινεζικη μεθοδος με θεαματικα αποτελεσματα.αλλα ειπαμε....θελει σωστες επιλογες

Να ρωτησω.. εσεις τόσο καιρο που ψαχνεστε κ κανετε γενικα ολα αυτα, εχετε πονο συνεχομενο? Ή απλα τα κανετε για να μην επανεμφανιστει πονος?... γιατι εγω ειμαι 4 μηνες με συνεχομενο πονο στη μεση μετα απο πολλες προσπαθειες κ μια προβολη υποτιθεται στον 05 ι1... κ νομιζω πως αυτο δε θα περασει ποτέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ioanna96 είπε

Να ρωτησω.. εσεις τόσο καιρο που ψαχνεστε κ κανετε γενικα ολα αυτα, εχετε πονο συνεχομενο? Ή απλα τα κανετε για να μην επανεμφανιστει πονος?... γιατι εγω ειμαι 4 μηνες με συνεχομενο πονο στη μεση μετα απο πολλες προσπαθειες κ μια προβολη υποτιθεται στον 05 ι1... κ νομιζω πως αυτο δε θα περασει ποτέ

Ο Πονος σου θα περασει .αλλα θελει υπομονι και καποια πραμματα να ακολουθισεις ΔΕΝ ΘΕΡΑΠΕΥΤΑΙ τοσο απλα ΣΑΝ ΚΡΥΟΛΟΓΙΜΑ-ΙΩΣΗουτε ο γιατρος προκιται να σε καθοδιγηση σε θεραπεια.ο πατερας της ΙΑΤΡΙΚΗΣ-ΥΠΟΚΡΑΤΗΣ ΤΙ ΛΕΕΙ??? TO ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΣΩΜΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΝΑ ΑΥΤΟΘΕΡΑΠΕΥΕΤΑΙ.ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ  ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΟΥΝ,ΚΙΝΙΣΗ,ΔΙΑΤΡΟΦΗ,ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ,ΤΡΟΠΟΣ ΣΚΕΨΗΣ.επισης προσπαθησε να εισαι ηρεμη και να αποφευγης ανθρωπους-νευροσπασματα πρωτον,διατροφη κανε οσο μπορεις,και εγω εκει το εχω στο 05ι1 αλλα το κηνιγισα πρωτα μονος,και τωρα με λειζερ-αποσυμπιεση.υπομονη θελει και ηρεμια,...COOL COOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@elm36  Μετά από σχετικές αναφορές ασθενών (και όχι πωλητών) για την μαγνητοθεραπεία στο earthclinic είπα να την δοκιμάσω. Απορρίπτουν τους ανίσχυρους μαγνήτες στα βραχιολάκια και προτείνουν ισχυρούς. Κόλλησα έναν ισχυρό μαγνήτη επάνω ακριβώς στην κήλη με ταινία τραυμάτων όταν ήμουν στην οξεία φάση του πόνου. ¨Ενιωσα να αλληλεπιδρά ο μαγνήτης με το νεύρο μετά από μερικά λεπτά. Ο πόνος δυνάμωσε για ένα-δύο λεπτά και μετά μειώθηκε δραματικά. Δεν είχε κανένα αποτέλεσμα στους μυϊκούς σπασμούς και αδυναμία, παρά μόνο στον πόνο. Προσοχή ο Νότιος μαγνητικός πόλος (ή Βόρειος βιομαγνητικός να έχει φορά προς το δέρμα, ο πόλος δηλαδή που έλκει τον Βόρειο της πυξίδας . Θέλει βέβαια επαναλήψεις για να το επιβεβαιώσω αλλά ελπίζω να μην ξαναπάθω επεισόδιο κήλης! Άλλος ασθενής αγόρασε πολύ ακριβή συσκευή PEMF που ρυθμίζεται και η συχνότητα και ανέφερε καλά αποτελέσματα στην κήλη του και στην αϋπνία. Έτσι αποφάσισα να πάρω μία φθηνή αλλά ισχυρή τοπικά συσκευή PEMF. Μια φορά που είχα πονοκέφαλο μου τον έκοψε μαχαίρι αλλά θέλει κι άλλες επαναλήψεις για να σιγουρευτώ. Για την μέση μου δεν είδα τίποτα και μάλιστα τον καιρό που την χρησιμοποιούσα έτυχα να έχω πάθει και μια υποτροπή. Την χρησιμοποίησα και για ένα τραύμα στο μάτι αλλά τίποτα. Είναι κοντά στον εγκέφαλο όμως και αντιλήφθηκα ότι μου έφερνε μια υπνηλία και ηρεμία. Τουλάχιστον αν δουλεύει στην αϋπνία και στον πονοκέφαλο πάλι καλά. Στην wikipedia για τον τομέα του δεσίματος κατάγματος πάντως το έχουν το PEMF ως επιστημονικά τεκμηριωμένο και όχι ψευδοεπιστήμη. Ίσως οι ακριβές συσκευές που δεν παίζουν μόνο στην συχνότητα του δικτύου της ΔΕΗ (50Hz) να κάνουν δουλειά και στην μέση. PEMF συσκευές έχει χρησιμοποιήσει και η NASA σε συνθήκες έλλειψης μαγνητικού πεδίου στα διαστημικά ταξίδια. Τέλος υπάρχει και το συγκινησιακό κομμάτι πχ βλέποντας έναν ασθενή με σκλήρυνση κατά πλάκας σε σοβαρό στάδιο να λέει ότι κάνει πολύ καλό και να μην αναφέρει καν μάρκα για πώληση με έκανε να πιστέψω ακόμα πιο πολύ. Ίσως και να ισχύει και εδώ ότι οι φθηνές οικιακές συσκευές θεραπείας δεν έχουν μεγάλη σχέση με αυτές των χιλιάδων ευρώ των επαγγελματιών αν και πρόσεξα τις προδιαγραφές και ξέρω που υστερεί.

 

@ioanna96 Εγώ τρεις μήνες μετά το επεισόδιο σήκωσα σήμερα ένα χαλί 60 κιλών περίπου, ενώ δύο μήνες πριν είχαν σκύψει απότομα για να μην χτυπήσω το μάτι μου σε ένα κλαράκι δέντρου και είχα πάθει υποτροπή πόνου στην μέση. Όπως ανέφερε και ο elm36 το σώμα μας έχει μεγάλες δυνατότητες να επανέρχεται και ελπίζω να σου φύγει κι εσένα ο πόνος. Πάντως εγώ θα το έψαχνα και για άλλα αίτια έχοντας υπόψιν ότι το έπαθες σε στιγμή γυμναστηρίου με βάρη. Στην απλή προβολή δεν χύνονται καν έξω στα νεύρα υγρά από τον δίσκο να προκαλούν φλεγμονή. Ένα άλλο μέλος του φόρουμ έγραψε ότι το 90% των κηλών επουλώνονται μέσα σε 1-3 μήνες.

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Krusty είπε

@elm36  Μετά από σχετικές αναφορές ασθενών (και όχι πωλητών) για την μαγνητοθεραπεία στο earthclinic είπα να την δοκιμάσω. Απορρίπτουν τους ανίσχυρους μαγνήτες στα βραχιολάκια και προτείνουν ισχυρούς. Κόλλησα έναν ισχυρό μαγνήτη επάνω ακριβώς στην κήλη με ταινία τραυμάτων όταν ήμουν στην οξεία φάση του πόνου. ¨Ενιωσα να αλληλεπιδρά ο μαγνήτης με το νεύρο μετά από μερικά λεπτά. Ο πόνος δυνάμωσε για ένα-δύο λεπτά και μετά μειώθηκε δραματικά. Δεν είχε κανένα αποτέλεσμα στους μυϊκούς σπασμούς και αδυναμία, παρά μόνο στον πόνο. Προσοχή ο Νότιος μαγνητικός πόλος (ή Βόρειος βιομαγνητικός να έχει φορά προς το δέρμα, ο πόλος δηλαδή που έλκει τον Βόρειο της πυξίδας . Θέλει βέβαια επαναλήψεις για να το επιβεβαιώσω αλλά ελπίζω να μην ξαναπάθω επεισόδιο κήλης! Άλλος ασθενής αγόρασε πολύ ακριβή συσκευή PEMF που ρυθμίζεται και η συχνότητα και ανέφερε καλά αποτελέσματα στην κήλη του και στην αϋπνία. Έτσι αποφάσισα να πάρω μία φθηνή αλλά ισχυρή τοπικά συσκευή PEMF. Μια φορά που είχα πονοκέφαλο μου τον έκοψε μαχαίρι αλλά θέλει κι άλλες επαναλήψεις για να σιγουρευτώ. Για την μέση μου δεν είδα τίποτα και μάλιστα τον καιρό που την χρησιμοποιούσα έτυχα να έχω πάθει και μια υποτροπή. Την χρησιμοποίησα και για ένα τραύμα στο μάτι αλλά τίποτα. Είναι κοντά στον εγκέφαλο όμως και αντιλήφθηκα ότι μου έφερνε μια υπνηλία και ηρεμία. Τουλάχιστον αν δουλεύει στην αϋπνία και στον πονοκέφαλο πάλι καλά. Στην wikipedia για τον τομέα του δεσίματος κατάγματος πάντως το έχουν το PEMF ως επιστημονικά τεκμηριωμένο και όχι ψευδοεπιστήμη. Ίσως οι ακριβές συσκευές που δεν παίζουν μόνο στην συχνότητα του δικτύου της ΔΕΗ (50Hz) να κάνουν δουλειά και στην μέση. PEMF συσκευές έχει χρησιμοποιήσει και η NASA σε συνθήκες έλλειψης μαγνητικού πεδίου στα διαστημικά ταξίδια. Τέλος υπάρχει και το συγκινησιακό κομμάτι πχ βλέποντας έναν ασθενή με σκλήρυνση κατά πλάκας σε σοβαρό στάδιο να λέει ότι κάνει πολύ καλό και να μην αναφέρει καν μάρκα για πώληση με έκανε να πιστέψω ακόμα πιο πολύ. Ίσως και να ισχύει και εδώ ότι οι φθηνές οικιακές συσκευές θεραπείας δεν έχουν μεγάλη σχέση με αυτές των χιλιάδων ευρώ των επαγγελματιών αν και πρόσεξα τις προδιαγραφές και ξέρω που υστερεί.

@ioanna96 Εγώ τρεις μήνες μετά το επεισόδιο σήκωσα σήμερα ένα χαλί 60 κιλών περίπου, ενώ δύο μήνες πριν είχαν σκύψει απότομα για να μην χτυπήσω το μάτι μου σε ένα κλαράκι δέντρου και είχα πάθει υποτροπή πόνου στην μέση. Όπως ανέφερε και ο elm36 το σώμα μας έχει μεγάλες δυνατότητες να επανέρχεται και ελπίζω να σου φύγει κι εσένα ο πόνος. Πάντως εγώ θα το έψαχνα και για άλλα αίτια έχοντας υπόψιν ότι το έπαθες σε στιγμή γυμναστηρίου με βάρη. Στην απλή προβολή δεν χύνονται καν έξω στα νεύρα υγρά από τον δίσκο να προκαλούν φλεγμονή. Ένα άλλο μέλος του φόρουμ έγραψε ότι το 90% των κηλών επουλώνονται μέσα σε 1-3 μήνες.

Ναι ειναι μεν προβολη αλλα η μαγνητικη γραφει πως ειναι σε επαφη με τη ριζα 05.. οποτε θα προκαλει πονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ασε και ο εγω ο βλκς!!!τι εκανα!!!χθες πηρα τον γιο μου αποτομα με περιστεροφικη κηνιση στο κρεβατι επανω😟ασε ασε!!!και με κανει κατι κολπα τωρα δεν μπωρο να κατσω πολυ πολυ ειδα τωρα στο τραπεζη που εφαγα,βεβεα στην 1βδομαδα ακριβως αρχιζει να χανει την ισχυ το Laser ενω στης 2βδομαδες σταματα εντελως!ειναι απελπισια οντος γμτ μου αλλα ειναι και αν σε σπανε τα νευρα αλλοοι και αυτο επιρεαζει παρα πολυ σαν ψυχοσωματικο-ψυγωγενη.επισης και το καπνισμα.

σαν διατροφη τα ΠΑΛΙΟ--ΚΡΕΑΤΑ ΧΟΙΡΗΝΑ,ΜΟΣΧΑΡΙΑ απο φαρμες σκληρενουν το σωμα ειναι οτι χειροτερο!επισης η ζαχαρη,το αλκοο(γσε αποροφα το γλυκογονο απο ους μυες)ειμαστε για να παρουμε τα βουνα γμτ μου.επισης και το λευκο-αλευρη και τα υποπροιντα του,τα αγελαδιναv-γαλατα και υποπροιοντα του,με λιγα λογια vegenterian γινετε με κρεατα ελευθερα π.χ χωριατικο κοτοπουλο,γαλοπουλα,αγριογουρουνο,λαγο,κουνελι,κατσικη,γιδα-προβατο-ζυγουρη εεεε ναι θα μου πειτε που να τα βρωωωω????

αλλα ολα τα απολαυστικα γυροι-παλια χαμπουρκγερ,παλιο-λαδια,πιτσες,μπουγατσες,φραπεδες-γλυκοι,κρουασαν, και και και...ειναι συνενοχη στης δισκοκηλες...εγω τα εκοψα εχασα 12-14κιλα και συνεχιζο και βλεπω ολους με κοιτανε με ΜΙΣΟ-ΜΑΤΙ εε ναι...τι εγινε??εεε ολα καλα??🤔σαν αρρωστο με βλεπουν,εσεις τι λετε?τα κιλα επιρεασαν την μεση για να ποναω?η να μην ποναω?δηλ το χασιμο κιλων με βοηθησε η με χαντακωσε,χωρια η βλακειες που εκανα

Επεξ/σία από elm36
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...