Προς το περιεχόμενο

Δισκοκήλη - εμπειρίες


ilias8513

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως για να μην αδικήσω την τεχνολογία PEMF καθώς είδα ότι υπάρχει και σε αρκετά φυσικοθεραπευτήρια στην Ελλάδα, αυτή που πήρα ήταν μία φτηνή που λέει ότι είναι ισχυρή τοπικά με πεδίο 300Gauss. Έβαλα ένα σιδερένιο κουτάλι κοντά και ίσα-ίσα το έλκει και το ταλαντώνει. Ενώ μία πραγματική συσκευή PEMF των 480Gauss μπορεί να κάνει ακόμα και αυτό (το συγκεκριμένο μηχάνημα υπάρχει σε αρκετές πόλεις σε Ελλάδα και Κύπρο), ενώ αν μπουν μαχαιροπίρουνα κοντά θα χορεύουν σαν τρελά και όχι απλώς θα έλκονται ίσα-ίσα.

https://www.youtube.com/watch?v=jSz3sZMdzhA

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ,ωπος σας ανεφερα αρχικα απο τα πρωτα μυνηματα που εστευλα στο forum ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΤΕ ΑΜΕΣΑ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ και τον γιατρο διχως να ΑΛΛΑΞΑΤΕ ΡΙΖΙΚΑ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΣΑΣ ΔΗΛ ΔΩΣΕ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΔΙΝΕΣ ΧΘΕΣ!!!,που κοιμαμε,που περπαταω,που καθομε,τι τρωο.ΠΧ ΕΓΩ ΒΛΕΠΟ ΟΤΙ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕ ΑΜΕΣΑ ΣΕ 5ΛΕΠΤΑ ΠΙΑΣΙΜΟ ΑΠΟ ΤΟ ΞΥΡΙΣΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΠΤΗ ΝΑΙ!!!ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΛΑΦΡΥ- ΣΚΥΨΙΜΟ ΚΑΜΠΤΕΙ  ΚΑΙ Η ΑΚΙΝΙΣΙΑ  ! ! ! Θ-Α-Ν-Α-Τ-Ο-Σ ! ! !  για τους αντρες το λεω γιατι και μια γυναικα που καθετε με της ΩΩΩΩΩΡΕΕΕΣΣ στον καθρεφτη και επεξεργαζεται τα ΩΡΑΙΑ ΤΗΣ ΜΟΥΤΡΑΚΙΑ οσο φτιαχνετε απο την ομορφια της τοσο χαλιετε η μεση της δηλ σκεφτητε οτι θελει να βγει εξω,φοραει τακουνια η ειναι ξυπολιτη και εχει και πλατυποδια(σαν εμενα)και στον καθρεπτη ΚΑΓΚΕΛΟ ΕΚΕΙ!!!ΜΕΤΑ ΩΧ ΩΧ ΩΧ!!!Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ!!!ΠΡΟΣΕΞΤΕ.οχι σταυροποδη,

επισης και στο κατουρυμα αντρες προσοχη!!!!καλητερα καθυστη γιατι πρωι πρωι στην wc ορθιοι 1λεπτο ΑΚΙΝΗΣΙΑΣ μεχρι να σας ερθει το κατουρυμα μπορει να ερθει περιεργος πονος...οποτε καλητερα καθηστε και κατουρηστε παρα ορθιοι!!!μονο αν εισται καπου και σας πιασει κατουρημα γρηγορο εκει οκ!

επισης προσοχη στο αμαξι οταν κοιτατε την ΝΕΚΚΡΗ-ΓΩΝΙΑ γιατι κανετε ελαφρια περιστροφη κορμου.ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΤΕ ΣΑΣ ΝΑ ΣΑΣ ΚΤΥΠΑΕΙ ΡΕΥΜΑ!!!ΠΡΟΣΕΞΤΕ.

ΑΝ πατε να κανετε σεξ δοκιμστε στην πλαγια σταση πρωτα με μεγαλη προσοχη!!!σιγα σιγα!!!

τελος παιρνεται παντα ΤΗΝ ΣΤΑΣΗ-ΒΡΕΦΟΥΣ KATA TON YΠΝΟ EITE ΔΕΞΙΑ ΕΙΤΕ ΑΡΙΣΤΕΡΑ.ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΕΛΑΦΡΑ ΣΚΟΛΙΩΣΗ δοκιμαστε κατα την αντιθετη φορα σταση βρεφους.και ποτε το χερι κατω απο το αυτη να ανασυκωνετε ολη η σπονδυλικη στηλη.ΣΤΑΣΗ-ΒΡΕΦΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΤΑΣΗ ΒΡΕΦΟΥΣ ειναι ανωδυνη,αποτελεσματικη και επιφερει ισοροπια

Επεξ/σία από elm36
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με το φίλο για την στάση βρέφους πλέον μόνο έτσι κοιμάμαι σε κρεβάτι σε μεγάλους πόνους το καλύτερο είναι στο πάτωμα με μια πετσέτα τυλιγμένη για μαξιλάρι σαν τους Ιάπωνες ένα πράγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!!!και αυτο το βιντεακη ειναι αποσυμπιεσης μεσης δηλ decompression table δηλ τραπεζι αποσημπιεσης που μπορειτε ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ!!!

ΛΙΓΟ αν ψαχτειτε παραπανο στο ιντερνετ το παραγγελνετε απο εξωτερικο αυτον τον εξοπλισμο!

 

αντε και βοηθεια μας!!!δηλ μπορειτε να κανετε αποσυμπιέση και leizer(ωπος το βρηκε ο φιλος krusty  στο e-bay) στο σπιτι σας!!!λογικα εχει οφελος,αλλα δεν ειναι τζαμπα!!!ειπαμε,αλλα σκεφτητε και το αλλο οτι....ΔΥΣΤΙΧΟΣ LEIZER KAI ΑΠΟΣΥΜΠΙΕΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΡΙΟ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΒΟΙΘΙΟΜΑΣΤΕ

ΕΠΙΣΗΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΑΠΟΣΥΜΠΙΕΣΗΣ ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ!!!ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΥΣΤΙΧΩΣ

 

DORYLAX PRO

ΑΥΤΟ το βιντεακη αποσυμπιεσης με εξεπληξε!!!ναι!!και λεω...τωρα

πας στο γιατρό σε πλακώνει στα χαπία,σε πασαρη σε φυσικοθεραπευτη και σε πλακωνη στα MAKENZI KAI ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΑΧΛΑΜΑΡΕΣ ΚΑΙ ΚΟΥΡΕΦΕΞΑΛΑ,ΝΑ ΞΟΔΕΥΕΣΑΙ!

ΧΕΙΡΟΠΡΑΚΤΕΣ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΛΥΣΗ,ΚΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΠΟΣΥΜΠΙΕΣΗ Η ΛΕΙΖΕΡ ΣΕ ΠΟΛΥ ΛΥΓΟΥΣ!!!ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ-ΛΥΓΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ Η ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΑ!ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ αστο!!!δειτε ποσο μπροστα ειναι οι ανθρωποι οι γερμαναραδες που τους κοροιδευουμε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου καλά τα γράφεις αλλά η αποσυμπίεση δεν κάνει δουλεία σε όλους σε μένα με έκανε χειρότερα και αρκετά  άτομα αναφέρουν για το λέιζερ  ότι δεν έκανε τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, palasd είπε

Φίλε μου καλά τα γράφεις αλλά η αποσυμπίεση δεν κάνει δουλεία σε όλους σε μένα με έκανε χειρότερα και αρκετά  άτομα αναφέρουν για το λέιζερ  ότι δεν έκανε τίποτα

ναι συμφωνο οντος.το ιδιο leizer εχουν ολοι οι γιατροι-φυσικοθεραπευτες top αλλα αλλα....πωως το δουλευουν???μου λες?ναι αλλοι γινανε καλα αλλοι οχι!το ιδιο και με την αποσυμπιεση,ναι οκ.το ιδιο επισης και με την ζωνη τουρμαλινης(κινεζικη)η οποια μπορειτε να την βρειτε ΦΙΝΤΙΟΥ ΜΕ ΣΑΠΦΟΥΣ ΓΩΝΙΑ ΒΑΡΔΑΡΗΣ ειναι σε πρασινο κουτι  ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΓΕΘΗ ωπος την εχω αναφερει(ανατρεξτε σε παλαιοτερο μου post)γυρω στα 10ευρω που αναφερο οδηγιες πως χρησιμοποιιτε,καπιοι γινανε καλα λενε εγω για λιγο διαστημα εγινα καλα,αλλα αντι να βαζετε θερμοφορες κτλπ καλητερη ειναι.καλα τα γραφω ναι οποιος μπορει να βοηθηθει απο μονος του γιαυτο ειμαστε εδω,γιαυτο δινουμε και τηλεφωνα,αλλα το θεμα ειναι οτι κανουμε να το κανουμε με λεπτομερια.ωπος ανεφερα και τα λασπολουτρα στης αλυκες-κιτρους,δεν παμε εκει για 10λεπτα φλατσ φλατσ και δρομμο!!!εχει διαδικασια και υπομονη χρονου και διαρκεια(αναφερω και οποιος εχει αποριες ασ στειλη πρωσοπικο μυνημα)ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΝΥΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ-ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ αυτα παιδες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/8/2018 στις 5:32 ΜΜ, elm36 είπε

επισης προσοχη στο αμαξι οταν κοιτατε την ΝΕΚΚΡΗ-ΓΩΝΙΑ γιατι κανετε ελαφρια περιστροφη κορμου.ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΤΕ ΣΑΣ ΝΑ ΣΑΣ ΚΤΥΠΑΕΙ ΡΕΥΜΑ!!!ΠΡΟΣΕΞΤΕ.

αυτο να το τονισω. προσοχη σε αυτη τη κινηση . ΟΧΙ ΑΠΟΤΟΜΗ

προχτες επαιξα μπουνιδια και γυρισα να ριξω αγκωνια με περιστροφη κορμου. (δεξις αγκωνας - περιστοφη κορμου προς αριστερα για να χτυπησει ο αγκωνας σε κεφαλι/σωμα στοχου

βρηκα στοχο οκ αλλα εγινε 4 συνεχομενες και απο τοτε ποναω γμστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα παιζουν ρολο.και οταν με το καλο ΣΑΣ ΠΕΡΑΣΗ Η ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΛΑ ποτε μην πειτε ΑΧ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΤΩΡΑ.παω να κανω κηπο,κουρτινες,να καθαριοσω, να κανω και...σεξ!ΟΧΙ!!!!ΟΧΙ!!!ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΙ!!!ΝΑΙ!!ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΗ ΠΟΛΥΣ ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΝΑ ΕΝΑ.

ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟΦΕΥΓΕΤΑΙ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΕΥΡΟΣΠΑΣΜΑΤΑ,Η ΜΕΣΗ ΑΠΟ ΤΣΑΤΙΛΕΣ ΚΤΛΠ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ

ειδατε πως ειναι η υγεια???σκεφτομαστε,σχεδιαζουμε,κανουμε ονειρα,και ενα προβλημα ΤΕΛΟΣ ΟΛΑ!!!γιαυτο παντα να λεμε ΚΑΛΩΣ ΤΗΝ ΣΥΜΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ!!

Γιαυτο δεν χρειαζετε αχαριστεια στην ζωη,πλεονεξια,και τα συνθισμενα λογια των γονεων ωπος ΝΑΙ ΝΑΙ ΔΙΞΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ,ΤΡΕΞΕ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ,ΥΠΟΣΧΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑΣ "ΘΑ ΣΕ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ" ναι ναι,ΠΡΟΘΥΜΙΑ ΚΤΛΠ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΥ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΠΤ.και το αποτελεσμα ποιο???ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΟΥΤΕ ΝΑ Γ----ΣΗΣ. ΛΟΓΩ ΜΕΣΗΣ!!ΧΑΧΑ!!ΑΣΤΕιο ε?συγνωμη που τα λεω ετσι αλλα τι να το κανω????σκεψου αφου  δεν μπορεις να κανεις αυτο,θα μπορεις να ανταπεξελθεις στην επαγγελματικες υποχρεωσεις?θα μπορεις να κυνιγας τα παιδακια σου στην παιδικη χαρα,στον κυπο κτλπ?εγω ναι τωρα καταλαβα με τι κοσμο εχω να κανω ωπος και εσεις φανταζομε,γιαυτο να μην σας καιγετε καρφι!να το φιλοσοφισετε οτι ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ολοι ΨΑΧΝΟΥΝ ΤΟΝ ΜΑΛ--Α,ΤΟ ΚΟΡΟΪΔΟ,ΤΟ ΘΥΜΑ,να κανουν την δουλεια τους τσαμπα κυριως  και σε μικρες ηλικιες 20+ιδιος στο ελλαδισταν!ΚΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟΣ ΜΕΤΕΠΙΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ!και τι καταλαβες?μετα θα σε λενε  αστον...αυτον τον πιανετε η μεση τι να τον κανω,που να τον παρω για δουλεια!τελος παντον ξεφιγα λιγο αλλα αυτη ειναι η αληθεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπων θα δωσο καποια ονοματα ιατρων και φυσικοθεραπευτων  και κεντρων με leiser,αποσυμπιεση,βελονισμο.(για βελονισμο ρωτιστε τους εσεις οποιος το θελει)Η επιλογη ειναι αποκλειστικα δικη σας.

ΙΑΤΡΟΙ                                                                                      ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ                                                                          ΚΕΝΤΡΑ ΛΕΙΖΕΡ 

Μεντζελος αναστασιος-LEISER                                         Βογιατζης δημ. ΛΕΙΖΕΡ,αποσυμπιεση                                                    Metamed (καλαμαρια)

Xειμωνιδης λειζερ,                                                               παναγιωτοπουλος πετ.,αποσυμπιεση(χαλαστρα)                                 

Παβεζας δημ,λειζερ                                                            

Μποζογλου μιχ λειζερ(σινδος)

μπανιωτης ιωαν.λειζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, elm36 είπε

Λοιπων θα δωσο καποια ονοματα ιατρων και φυσικοθεραπευτων  και κεντρων με leiser,αποσυμπιεση,βελονισμο.(για βελονισμο ρωτιστε τους εσεις οποιος το θελει)Η επιλογη ειναι αποκλειστικα δικη σας.

ΙΑΤΡΟΙ                                                                                      ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ                                                                          ΚΕΝΤΡΑ ΛΕΙΖΕΡ 

Μεντζελος αναστασιος-LEISER                                         Βογιατζης δημ. ΛΕΙΖΕΡ,αποσυμπιεση                                                    Metamed (καλαμαρια)

Xειμωνιδης λειζερ,                                                               παναγιωτοπουλος πετ.,αποσυμπιεση(χαλαστρα)                                 

Παβεζας δημ,λειζερ                                                            

Μποζογλου μιχ λειζερ(σινδος)

μπανιωτης ιωαν.λειζερ

Καλησπέρα, όλοι οι παραπάνω ασχολούνται με το ίδιο laser ; 

Δεν έχω καταλάβει με ποιόν τρόπο βοηθούν και θα ήθελα πολύ  να μάθω.

Περαστικά σε όλους ☺

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Προφανώς και δεν έχουν όλοι το ίδιο μηχάνημα. Διάβαζοντας όλο αυτό το θέμα είδα και σχόλια για αποτυχία με lazer από φυσικοθεραπευτές και για επιτυχία από τον γιατρό Χειμωνίδη ή άλλους γιατρούς. Πέρα από τα σχόλια ίδιων ασθενών ότι ο Χειμωνίδης τους γλίτωσε ακόμα και από χειρουργείο. Όπως αναφέρει και στο βίντεο το laser δεν είναι κομμάτι της δυτικής κλασσικής ιατρικής (έχω ακούσει για κλινική εφαρμογή στην Ρωσία) και η κλασσική ιατρική θεωρεί την ικανότητα τους για θεραπεία ίδια με μια κοινή λάμπα πυρακτώσεως υπερύθρων των 15 ευρώ. Πολλοί αναφέρουν ότι το ψυχρό laser  καίει σιγά-σιγά την κήλη αλλά δεν είναι σωστό αυτό καθώς ούτε οπτική ίνα μπαίνει μέσα στον δίσκο για να κάψει σαν το ζεστό laser πχ στην θρομβοφλεβίτιδα και ούτε το ψυχρό lazer καίει ιστούς. Όπως αναφέρει και στο βίντεο επιταχύνει την αυτοίαση με αποτέλεσμα ο δίσκος να έρθει στην κανονική του κατάσταση μέσω φωτοενεργοποίησης των κυττάρων.

Είναι κλάδος της εναλλακτικής ιατρικής αλλά δεν ξέρω γιατί ασχολείται μ' αυτό σε τόσα πολλά θέματα η κλασσική ιατρική (ακόμα και με αναπαραγωγή βλαστοκυττάρων);!

https://en.wikipedia.org/wiki/Low-level_laser_therapy

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, baloon είπε

Καλησπέρα, όλοι οι παραπάνω ασχολούνται με το ίδιο laser ; 

Δεν έχω καταλάβει με ποιόν τρόπο βοηθούν και θα ήθελα πολύ  να μάθω.

Περαστικά σε όλους ☺

σε αυτο δεν μπωρο να απαντησω!το αν εχουν το ιδιο λειζερ γιατι δεν τους εχω επισκεφτη ολους και ουτε μπωρουμε να πουμε του ταδε leiser ειναι καλητερο .ο καθενας σε οποιον μπορεσει να βρει θεραπεια.μακαρι να γινουν ολοι καλα και να δουλεψουν ολοι τους με τα leiser.

22 λεπτά πριν, Krusty είπε

 

8 λεπτά πριν, elm36 είπε

σε αυτο δεν μπωρο να απαντησω!το αν εχουν το ιδιο λειζερ γιατι δεν τους εχω επισκεφτη ολους και ουτε μπωρουμε να πουμε του ταδε leiser ειναι καλητερο .ο καθενας σε οποιον μπορεσει να βρει θεραπεια.μακαρι να γινουν ολοι καλα και να δουλεψουν ολοι τους με τα leiser.

αγαπητε φιλε krusty το συγκεκριμενο leiser to εχουν και απλοι φυσικοθεραπευτες,καν αν δεν γελιομε το εχω κανει στην αρχη που εκανα φυσικοθεραπειεσ..επισης υπαρχει και το apollo cold leiser αλλα δεν ξερω τι και πως.οποιος ξερει κατι ας γραψει εδω τα φωτα του οριστε το link οποιος μπορεσει ας το ερευνιση http://www.coldlasers.org/apollo/desktop/

8 λεπτά πριν, elm36 είπε

 

 

Επεξ/σία από elm36
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα,

 

Θα σας πω πρώτα την διάγνωση μαγνητικης και μετά την ιστορία μου.

Ο3-Ο4 κεντρική προβολή του δίσκου, προκαλεί εντύπωση ήπια πίεση επί της πρόσθιας επιφάνειας του σάκκου, ελέγχονται οι αναδυόμενες και εξερχόμενες από τα τμήματα ρίζες.

Ο4-05 κύκλοτερης  προβολή του δισκου προκαλεί επιπεδωση ήπια πίεση επί της ροσθιας επιφανείας του σάκκου επί των αναδυόμενων ριζών λόγω του bulging ο δίσκος εφάπτεται και πιέζει εστιακά τις εξερχόμενες από τα τμήματα ρίζες.

Ο5-Ι1 κέντρο Πλαγία αριστερή κήλη του πηκτοεδους πυρήνα ασκεί πιεστικά φαινόμενα επί της αριστερής αναδυόμενης αλλά κυριως πορευμενης στο πλάγιο κολπωμα Ι1 ριζας. Λογω του bulging ο δίσκος εφάπτεται και πιέζει εστιακά και την αντίστοιχη ριζα δεξιά στην ανάδυση της ως και τις εξερχόμενες Ο5 από τα τμήματα ρίζες. Η έκκεντρη αριστερή κήλη έχει πρόσθιο παιδιά διάμετρο 0,4cm. Στα 2 κατώτερα μεσοσπονδυλίου διαστήματα της ΟΜΣΣ δημιουργούνται συνθήκες σχετικής στένωσης του σπονδυλικού σωληνα

Ισχυαλγια μου είπε ο ορθοπεδικός με 1 κήλη στον 05-Ι1.

Ξεκινάω αγωγή cirdalud celebrex για 10 μερες  ΤΙΠΟΤΑ πονούσα πολυ. πάω να με ξαναδει ο ορθοπεδικός μου γράφει norgesic zardial και κάτι ενέσεις dynamix ούτε θυμάμαι πως λέγονται άλλη μια εβδομάδα κάπως καλύτερα αλλά ο πόνος όταν σηκώνομαι από καθιστός μέχρι να ισιωσω απαλευτος. Δεν ξέρω πως να κοιμηθώ, ενώ κοιμάμαι ανάσκελα με τα χέρια πίσω από το κεφάλι η μπρούμυτα με τα χέρια κάτω από μαξιλάρι τώρα φοβάμαι. Να σας πω και πως ξεκίνησε μια ωραία μέρα ξυπνώντας και δεν μπορώ να σηκωθώ και το αριστερό πόδι σαν ανάπηρος πονούσα στον πωπο και πίσω στον μηρό λέω καμιά θλάση θα είναι και βάζω κάτι sportgel κρέμες ωραία αίσθηση αλλά ο πόνος εκεί περνώ και κάνα norgesic αλλά τα ίδια. Αφήνω να περάσουν κάνα 10 μέρες αλλά δεν περνούσε ο ρημαδοπονος. Μετα πήγα ορθοπεδικός κάι τα υπόλοιπα τα έχω πει ποιο πάνω. Τώρα τι κάνω θέλει μήνες από ότι κατάλαβα για να συνέλθω εντωμεταξυ έχω μόνο μία κήλη όπως μου λέει ο ιατρός μου η παραπάνω ?

 

Καλό κουράγιο σε όλους εγώ είμαι 41 χρόνων με 3 παιδιά και νιώθω λες και με χτύπησε κεραυνός.

Η δουλειά μου έχει 8 ώρες καθιστικό μπροστά απο Η/Υ γιατί είμαι προγραμματιστής άσκηση κάτι μπάνια τώρα το καλοκαίρι χειμώνα με τα παιδιά δεν προλαβαίνω ούτε να κλάσω sorry κιόλας.

Να σας πω και κάτι να εκτιμήσουμε. Στην Αμερική ο πόνος στην μέση είναι ο Νο1 λόγος απουσίας από την εργασία για 10-20 μέρες τον μήνα και πλέον στοιχίζει πολύ στα ασφαλιστικά ταμεία και στην οικονομία και έχουν δοθεί πολλά χρήματα στην έρευνα για να βρεθεί οριστική θεραπεια.

Οπότε η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. :)

Επεξ/σία από x-tra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@x-tra   Έχεις μία κήλη αλλά οι άλλες δύο προβολές είναι αρχικά στάδια και μετά από καιρό υπάρχει πιθανότητα από προβολή να γίνει πρόπτωση (κήλη).

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CE%AE%CE%BB%CE%B7_%CE%B4%CE%AF%CF%83%CE%BA%CE%BF%CF%85_%CE%BF%CF%83%CF%86%CF%8D%CE%BF%CF%82

Και μόνο που καθόμαστε ασκούνται αρκετές επιβαρυντικές δυνάμεις για την μέση απ' ότι στην όρθια στάση, ειδικά αν γέρνουμε και λίγο μπροστά. Γι' αυτό μέσα στο οχτάωρο θα πρέπει να κάνεις διαλείμματα όρθιος και σε ακραίες περιπτώσεις να δουλεύεις όρθιος σε ειδικό γραφείο. Είχα γράψει κάτι παλιά για ένα ειδικό μαξιλάρι που μπαίνει στα πόδια στον ύπνο ενώ υπάρχει και πλούσιο υλικό και από άλλους εδώ. Επίσης για το ίσιωμα από καθιστική σε όρθια στάση είχα γράψει μια άσκηση στο πάτωμα που με βοήθησε πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...