Προς το περιεχόμενο

Παγκόσμια κυκλοφορία του Wii U προς το τέλος του 2012


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι άλλη μία φορά η Nintendo πρωτοπορεί και όλα τα άλλα είναι να 'χαμε να λέγαμε...Τώρα το αν της βγει αυτό είναι ένα άλλο θέμα που περιμένουμε να το δούμε. Πάντως εμένα μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον.

 

Ξέρει κανείς πως πάνε οι πωλήσεις ανάμεσα στις τρεις κονσόλες τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα ψιλοείπα και στο τόπικ του WiiU, αλλά να το πώ και εδώ.

 

Βασικά εμένα δεν με απασχολεί η υποδύναμη του WiiU, παρα μόνο σε ένα τομέα:

 

Να μπορεί η νέα κονσόλα της Νίντυ να παίζει τους multiplatform τίτλους, που θα βγαίνουν σε PS4, XBOX720 και PC, ώστε να μήν μείνει και πάλι εκτός.

 

Multiplatform τίτλοι + exclusives της Νίντυ = must buy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χαλαρώστε οι κονσόλες δεν μπορεί να έχουν τα γραφικά του PC. Ακόμα και αν το PC έχει καλύτερα γραφικά πιστεύετε αξίζει να σκάσετε ένα 700αρι παραπάνω για να παίζεται games απλά σε τέλεια γραφικά? Μην ξεχνάτε τα πολλά παιχνίδια που είναι διαθέσιμα μόνο στις κονσόλες και όχι στο PC. Όποιος θέλει πολλά games πάει σε κονσόλα. Όποιος ενδιαφέρεται κυρίως για FPS, MMORPG και Strategy πάει PC. Οι κονσόλες όμως είχαν και θα έχουν αποκλειστικά παιχνίδια τα οποία δεν βρίσκεις στο PC.

 

μόνο που τα exclusive όσο περνούν οι κονσολογενιές όλο λιγοστεύουν, οι μεν μπαίνουν χύμα πλέον στα χωράφια του άλλου, πχ platforms, fps, και ο πολύς ντόρος για τα ports γίνεται πλέον, βλέπε skyrim, bf3, da, deus ex κ.α Αρα είναι σχετικό το πόσο θα μπορούν οι νέες κονσόλες να ακολουθήσουν τα pc, μιας και δεν θα μπορούν να μας τραβήξουν με τα παλιά "όπλα" πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ψιλοείπα και στο τόπικ του WiiU, αλλά να το πώ και εδώ.

 

Βασικά εμένα δεν με απασχολεί η υποδύναμη του WiiU, παρα μόνο σε ένα τομέα:

 

Να μπορεί η νέα κονσόλα της Νίντυ να παίζει τους multiplatform τίτλους, που θα βγαίνουν σε PS4, XBOX720 και PC, ώστε να μήν μείνει και πάλι εκτός.

 

Multiplatform τίτλοι + exclusives της Νίντυ = must buy.

 

το δεύτερο που λες προύποθέτει το πρώτο, χωρίς ιπποδύναμη θα είμαστε στο ίδιο έργο πάλι θεατές, κάποιοι (πολλοί) πάλι δεν θα βγάζουν Multiplatform γιατί ξέρουν ότι το αποτέλεσμα δεν θα έχει σχέση με τις άλλες εκδόσεις, και κάποιοι (λίγοι) θα το παλέψουν με οικτρά αποτελέσματα. Κοίτα τι έγινε με τα προηγούμενα της nintendo, είσαι ευχαριστημένος από τα ports σε wii, cube?

 

4850 1gb και phenom 710 x3 skyrim ultra high 1080p

 

τρέξε τώρα και bf3, metro 2033 σε high και μέτρα τα frames να μας πεις πως τα πήγε, ούτε fraps χρειάζεσαι, τα δαχτυλάκια σου μόνο..

 

και για νιοστή φορά, μιλάμε για τα επόμενα (σε 1 χρόνο +) games των επόμενων κονσολών, το να μου πετάς 1 rpg που μάλιστα ξεκίνησε η ανάπτυξη του το 06 δεν μου λέει και πολλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο και το pc θα έχει αποκλειστικά παιχνίδια που δεν θα έχουν οι κονσόλες... :rolleyes:

 

Δεν λέω αλλά όπως είπα ανήκουν σε συγκεκριμένες κατηγορίες: MMORPG, strategy και καλύτερο gameplay στα fps. Αν κάποιος βολεύεται με το χειρισμό των fps στις κονσόλες δεν βρίσκω λόγο να δώσει 1000 ευρώ για ένα gaming pc ενώ θα μπορεί με 300-400 ευρώ μαξ να παίζει τα παιχνίδια του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι το cube ειχε προβλημα ιπποδυναμης?Eιναι τελειως διαφορετικη υποθεση με κλασικες Ν αρρωστιες,οπως τα υψηλα royalties και την σφαγη των 3rd parties απο τους first/second devs.Teσπα ο κοσμος της Ν παντα ηταν διαφορετικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

έβγαλαν το DS και το PSP για να βάλουν 3DS και PS Vita, λες και δεν μπορούσαν να τα χωρέσουν όλα...τσκ τσκ τσκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δεύτερο που λες προύποθέτει το πρώτο, χωρίς ιπποδύναμη θα είμαστε στο ίδιο έργο πάλι θεατές, κάποιοι (πολλοί) πάλι δεν θα βγάζουν Multiplatform γιατί ξέρουν ότι το αποτέλεσμα δεν θα έχει σχέση με τις άλλες εκδόσεις, και κάποιοι (λίγοι) θα το παλέψουν με οικτρά αποτελέσματα. Κοίτα τι έγινε με τα προηγούμενα της nintendo, είσαι ευχαριστημένος από τα ports σε wii, cube?

 

 

 

τρέξε τώρα και bf3, metro 2033 σε high και μέτρα τα frames να μας πεις πως τα πήγε, ούτε fraps χρειάζεσαι, τα δαχτυλάκια σου μόνο..

 

και για νιοστή φορά, μιλάμε για τα επόμενα (σε 1 χρόνο +) games των επόμενων κονσολών, το να μου πετάς 1 rpg που μάλιστα ξεκίνησε η ανάπτυξη του το 06 δεν μου λέει και πολλά..

 

xaxaxa 2500κ εχω και 6950-->6970 και το metro για να το παιξω αξιοπρεπως εχω μεν το DX11 on αλλα ολα τα αλλα off και low τι να λεμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΙστεύω οτι, αυτοί που αγοράζουν (ή αγόρασαν Wii) δεν τους νοιάζει και πολύ η φοβερή και τρομερή ποιότητα των γραφικών, αλλά το gameplay, η ομαδικότητα, ο χαβαλές. Τώρα αν είναι 1080p ή 720p ή pipi μάλλον είναι το τελευταίο κριτήριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαναλεμε φιλε Telarin.

 

Δες τι παιχνιδαρες εχουμε στις τωρινες κονσολες, δες τι hardware εχουν

και δες και τα αντιστοιχα hardware για PC.

 

 

(πχ το metro τρεχει στο xbox ανετα, σιγουρα οχι full, αλλα ενα PC αντιστοιχης δυναμης ουτε το exe

δε θα καταφερνε να τρεξει στις ιδιες ρυθμισεις.)

 

Η μεγαλη διαφορα ειναι οτι στις κονσολες τα παιχνιδια κατευθειαν μιλανε το the metal και

οχι σε εναν ενδυαμεσο software layer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΙστεύω οτι, αυτοί που αγοράζουν (ή αγόρασαν Wii) δεν τους νοιάζει και πολύ η φοβερή και τρομερή ποιότητα των γραφικών, αλλά το gameplay, η ομαδικότητα, ο χαβαλές. Τώρα αν είναι 1080p ή 720p ή pipi μάλλον είναι το τελευταίο κριτήριο...

χμμμ.. Ήμουν από αυτούς που πρωτοαγόρασαν Wii όταν βγήκε και έπαιξα πολλά παιχνίδια σε αυτό. Ο χειρισμός ήταν πρωτοποριακός και είχε πολλές προοπτικές, δεν ήταν όμως εξ αρχής όπως έπρεπε (το Motion Plus προστέθηκε πολύ μετά) και η 3rd party υποστήριξη στα παιχνίδια ήταν απο μέτρια ενός κακή. Συνεπώς το Wii είναι καλό για μια παρείστικη φάση αλλά όχι για περισσότερα. Είχε βέβαια και το Wii τις μεγάλες στιγμές του (Zelda, Mario Galaxy, Okami) αλλά μέχρι εκεί.

Τώρα η Nintendo έρχεται να αποτελειώσει το έργο της με χειριστήριο που είναι ο ορισμός του gimmick. Από τα demo δε φαίνεται πως τίποτα καινούριο δε μπορεί να προσφέρει στο home entertainment, εκτός αν κάποιος θεωρεί ότι το παίζει οθέλλο σε touchscreen, να κάνει browsing στην οθόνη του χειριστηρίου ή να ζωγραφίζει με γραφίδα (OMG κ 3 LOL) είναι καινοτομία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...