Προς το περιεχόμενο

Υπογράφηκε ο ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement)


atropa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό ακριβώς έχουν στόχο όλα αυτά τα νομοσχέδια!Αυτό θέλουν βασικά να κτυπήσουν κ όχι την πειρατεία!

Η πειρατεία γι'αυτους είναι εντελώς ακίνδυνη!Γιατί?

Επειδή απλά είναι παράνομη κ έτσι μπορούν να την ελέγξουν,ακόμη και να την χρησιμοποιήσουν υπερ τους κ δε χρειάζονται κανένα τέτοιο νομοσχέδιο για να επέμβουν(βλ.Megaupload)!

Από την άλλη αυτό που ανάφερες πιο πάνω,είναι αυτό ακριβώς,που τους φοβίζει περισσότερο!Γιατί?

Γιατί πάλι πολύ απλά,αυτο θα είναι νόμιμο!Αυτό σημαίνει,ότι οι δημιουργοί δεν θα έχουν κάτι να τους σταματήσει,νομικά κ ηθικά,στο να διαλέξουν αυτό το τρόπο διανομής της δουλειάς του,εφόσον θα έχουν ένα μέσο που θα τους προσφέρει περισσότερα κέρδη,περισσότερος κόσμος θα ακούσει τη δουλειά τους,θα απαλλαγούν από τις νταβατζιδικες δεσμεύσεις των συμβολαίων κάθε εταιρείας και γενικά θα είναι όλοι happy!!!

Όλο αυτό όπως είναι τα πράγματα σήμερα με το ιντερνετ,είναι ανθρωπίνως αδύνατο να το αποτρέψουν,γι'αυτο στρέφονται σε νομοσχέδια τύπου SOPA,PIPA και ACTA,για να το κάνουν ανθρωπίνως δυνατό!

 

Θα δούμε στο τέλος,ότι αυτά που θα διανέμουν παράνομο υλικό,δεν θα είναι ιδιαίτερα κατατρεγμένα,γιατί εύκολα θα κανονίσουν την πάντα τους,καταφεύγοντας σε χώρες που δεν θα έχουν πρόσβαση αυτοί οι μηχανισμοί "καταπολεμήσεις" της πειρατείας!

Αυτοι που θα είναι στο στόχαστρο θα είναι όσοι προσπαθήσουν να μεταφέρουν το πρότυπο διανομής που έχουν σήμερα τα παράνομα host,χρησιμοποιώντας νόμιμους τρόπους και εγκεκριμένα από τους δημιουργούς τους,αρχεία για μαζική δωρεάν ή πάμφθηνη διανομή σε μεγάλες μάζες καταναλωτών!

 

Με άλλα λόγια όσοι ωρύεστε οτι θα σας κόψουν το παράνομο κ δωρεάν κατέβασμα,ηρεμήστε και καθίστε αναπαυτικά στο καναπέ σας.Δε θα χάσετε απολύτως τίποτα!

Για τους υπολοίπους που θέλουν να μπορούν να απολαμβάνουν νόμιμα δωρεάν ή με μικρο κόστος,τα έργα των αγαπημένων σας δημιουργών,νομίζω τώρα είναι ο καιρός να αρχίσετε να αντιδράτε!

Υπάρχει ήδη κάπου που με πολύ μικρό κόστος, εύκολα ηλεκτρονικά βρίσκεις μουσική, ταινίες, λέγεται itunes store. Η google ετοιμάζεται να φτιάξει κάτι ανάλογο και κανείς δεν απαγορεύει και στην Ελλάδα σε όποιον θέλει και μπορεί να έρθει σε συνεννόηση με καλλιτέχνες, προγραμματιστές να φτιάξει κάτι παρόμοιο, όπως το θέλει, να προσφέρει και πολυ περισσότερα αν μπορεί, με απήχηση κυρίως στην τοπική Ελληνική αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 9 μήνες μετά...

http://www.youtube.com/watch?v=My4c82IxM94

 

 

Μπορείτε να υπογράψετε εδώ: Just Say No to ACTA και εδώ: ACTA: The new threat to the net

 

Επίσης εδώ μπορείτε να βρείτε όλα τα στοιχεία επικοινωνίας των Ελλήνων ευρωβουλευτών: Greece, MEPs' Informations

 

Νομίζω πως το link poy exei o kork με τα στοιχεία επικοινωνίας ευρωβουλευτών παραπέμεπει σε επικίνδυνο υλικό με σκοπό επιθέσεις ddos. Όταν πας να πατήσεις "call" σου βγάζει να κατεβάσεςι το "rundll".

Κοιτάξτε το οι αρμόδιοι και αν έχω δίκιο αφαιρέστε το.

 

Κορκ δε σε κατηγορώ και σε καμιά περίπτωση δε σημαίνει πως το έκανες με σκοπιμότητα.

 

Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως το link poy exei o kork με τα στοιχεία επικοινωνίας ευρωβουλευτών παραπέμεπει σε επικίνδυνο υλικό με σκοπό επιθέσεις ddos. Όταν πας να πατήσεις "call" σου βγάζει να κατεβάσεςι το "rundll".

Κοιτάξτε το οι αρμόδιοι και αν έχω δίκιο αφαιρέστε το.

 

Κορκ δε σε κατηγορώ και σε καμιά περίπτωση δε σημαίνει πως το έκανες με σκοπιμότητα.

 

Ευχαριστώ!!!

 

Εμενα μια χαρα μου ανοιγει κι επειδη δεν εχω skype απλα δεν κανει τιποτε, παρα μονο βλεπω στην μπαρα κατω το callto:// και τον αριθμο τηλεφωνου... μηπως εχεις κολλησει εσυ κανεναν ιο ο οποιος οταν ανοιγει η σελιδα αυτη αρχιζει και λειτουργει παραξενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως το link poy exei o kork με τα στοιχεία επικοινωνίας ευρωβουλευτών παραπέμεπει σε επικίνδυνο υλικό με σκοπό επιθέσεις ddos. Όταν πας να πατήσεις "call" σου βγάζει να κατεβάσεςι το "rundll".

Κοιτάξτε το οι αρμόδιοι και αν έχω δίκιο αφαιρέστε το.

 

Κορκ δε σε κατηγορώ και σε καμιά περίπτωση δε σημαίνει πως το έκανες με σκοπιμότητα.

 

Ευχαριστώ!!!

 

Καλά που μας το είπες νωρίς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...