Προς το περιεχόμενο

Υπογράφηκε ο ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement)


atropa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.youtube.c...player_embedded

 

Λίγο off topic αλλά παρατηρήστε τον δημοσιογράφο που κάθε φορά που το παλικάρι πάει να πει κάτι ενάντια στη κυβέρνηση,στους αστυνομικούς, κλπ Δεν υπάρχει φιλότιμο! Έλεος!

 

Μιά ζωή τώρα έτσι είναι τα ΜΜΕ γιατί να αλλάξουν τώρα ; Πάντα δικαιολογούν αυτούς που τους συμφέρει.

 

Επίσης πιστέυω ότι όντως ο κόσμος δεν θα αφήσει το ACTA να εφαρμοστεί αφού να φανταστείτε εδώ και αρκετό καιρό στα τορρέντ που παρακολουθούνται οι χρήστες το δηλώνουν σε κόμμεντ για να το αποφύγουν οι υπόλοιποι... Μόνο αυτό δείχνει πόσο ενωμένη είναι η διαδικτυακή κοινότητα :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Όλοι βλέπω ξέρετε τον Carling ,κάθε φορά που κάποιος θα μιλήσει για υπερηφάνεια κάποιος άλλος θα τρέξει να postari το video του .. Εγώ μαζί του, αλλά και οι υπόλοιπες απόψεις σεβαστές .

 

Η ετυμολογία της λέξης περηφάνια δεν είναι άποψη, είναι γεγονός.

 

Ε όταν κάποιος δεν αντιδρά για τις βασικές του ανάγκες θα αντιδράσει για ACTA SOPA και PIPA;

Όχι, αλλά θα αντιδράσει κάποιος άλλος. Δε μπορεί να τα μηδενίζουμε όλα με τη λογική "Εδω δεν έχεις το τάδε, το δείνα σε μάρανε" γιατί στο τέλος δε θα έχουμε κανένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι το ιδιο το υψος με την πατριδα και το ξερεις και εσυ ο ιδιος. Και μαλιστα δεν το εχω φωναξει ποτε. Ειναι ισως η πρωτη φορα στη ζωη μου που το λεω και το "φωναζω" και το υποστηριζω. Αλλα αξιζει αν εστω και ενας νιωσει το ιδιο. Και τι να κανω? Μουγκα? Οχι αλλη μουγκα! Ποσο μουγκα ποια? Οι επομενες γενειες θα γεννηθουν χωρις γλωσσα. Τι να την κανουν αφου δεν θα εχουν το δικαιωμα να μιλησουν?

Και δεν ειναι κακο να εισαι πολυ περηφανος. Ειναι κακο να μην εισαι περηφανος. Να εισαι αδιαφορος. Να λες χεστηκα. Οχι εσυ προσωπικα. Γενικα

είσαι/είμαι το αποτέλεσμα μιας σεξουαλικής πράξης 2 ατόμων.Έτυχε τα 2 άτομα να είναι Έλληνες.Και είσαι υπερήφανος επειδή οι προηγούμενες γενιές σου που σου έτυχαν να είναι γνωστοί για κάποιο γνώρισμα τους?Τι θα λεγες να ήσουν υπερήφανος για αυτά που κατάφερες εσύ,στην ζωή σου και όχι οι άλλοι επειδή έτσι σε είπαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αφήσετε τις εθνικές υπερηφάνιες και τα aids για άλλο thread, και να πείτε ιδέες για το πως (και αν) θα αντιδράσουμε;

Εξαιρούνται οι συναυλίες με τον Νταλάρα και απαγγελία ποιημάτων από Πέμη Ζούνη και Γρηγόρη Βαλτινό, όπως επίσης και συλλογή υπογραφών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κατεβουμε ολοι στους δρομους? Οχι 10 ατομα. Ολη η Αθηνα. Θα παρει διαστασεις, θα το δειξουν τα media, θα το παρει γραμμη μεχρι και ο παππους στα βουνα και τοτε κατι γινεται. Αλλη ιδεα δεν μου ερχεται. Βλεπεις 10 ατομα τα γραφεις στα παπαρα σου. 100000 ατομα ομως δεν ειναι το ιδιο!!!! Οχι ομως να αρχισουν οι τραμπουκισμοι και τα σπασιματα βιτρινων!!!!! Ουτε να αρχισουν να καιγονται δρομοι, αμαξια κλπ. Αλλα το προβλημα ειναι πως οι Ελληνες ειναι τοσο εξαγριωμενοι που τα πραγματα θα ξεφυγουν σιγουρα και θα αρχισουμε να παιζουμε ξυλο για την μειωση μισθων και συνταξεων! Γιαυτο και προτεινα ψηφοφορια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα αφήσετε τις εθνικές υπερηφάνιες και τα aids για άλλο thread, και να πείτε ιδέες για το πως (και αν) θα αντιδράσουμε;

Εξαιρούνται οι συναυλίες με τον Νταλάρα και απαγγελία ποιημάτων από Πέμη Ζούνη και Γρηγόρη Βαλτινό, όπως επίσης και συλλογή υπογραφών.

Κι όμως μια από τις καλύτερες κινήσεις που μπορείς να κάνεις είναι να υπογράφεις όπου βρεις.

Αν δεν περάσει από το ευρωκοινοβούλιο δε θα γίνει τίποτα.

Τα πρώτα σημάδια είναι θετικά νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι πιστεύεις πως αν δουν τις υπογραφές θα ιδρώσει το αυτί τους;

Αν ήταν τόσο εύκολο και ανέξοδο, με υπογραφές θα είχαμε αλλάξει τα πάντα.

 

Περισσότερο θα τους <<πονέσει>> π.χ μια αποχή από αγορά προϊόντων hardware-software.

Δεν ξέρω, ιδέες λέω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαμποτάρεις προϊόντα πολυεθνικών,μην αγοράσεις coca cola για 2 μήνες,...

Κάνεις καταλήψεις σε τηλεοπτικούς σταθμούς,σε ραδιοφωνα.

Καλείς σε συνελεύσεις,βγάζεις κειμενάκια,αφίσες.

Ενημερώνεις κόσμο.

Βάζεις προτάγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις μ@#@#@ες πρώτη η Ελλάδα. Αντί να κάνουν κάνα νησί Αμστερνταμ , κάνα νησί λας βέγκας και να φέρουν και το pirate bay κάθονται και ασχολούνται με μ#$#$#ες. Στους server της βουλής θα έπρεπε να είχαμε το torrentadiko

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με το σαμποταρισμα ακουγεται πολυ καλο αλλα πρεπει να το κανει ολη η Ελλαδα συντονισμενα για να πιασει!!!! Αν για 2 μηνες δεν αγοραζουμε τιποτα θα παγωσουν τα παντα!!!!

Τι ειναι τα προταγματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"έλλειψη ταξικής συνείδησης".

 

 

Αυτό συνοψίζει σχεδόν τα πάντα. Όταν έρθει να μου κόψει το ρεύμα ο Βενιζέλος και το ιντερνετ ο Παπαδήμος, τότε ξανασυζητάμε για υπαρκτή ταξική συνείδηση :devil:

 

ΥΓ: +1 για το κείμενό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...