Προς το περιεχόμενο

Υπογράφηκε ο ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement)


atropa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντός πιστεύω ότι κάτι πρέπει να γίνει για να γνωστοποιηθεί ευρύτερα ... Στην δουλειά μου π.χ. Σημερα εστειλα ένα mail με τα γνωστά βιντεακια από YouTube για το τι είναι η οργάνωση αυτή και που αποσκοπεί , και με κοιταγανε όλοι όπως η αγελάδα το τρένο ... Δεν ξέρει ο κόσμος παιδιά .. Κάτι πρέπει να γίνει για να μαθευτεί από όλους

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι πιστεύεις πως αν δουν τις υπογραφές θα ιδρώσει το αυτί τους;

Αν ήταν τόσο εύκολο και ανέξοδο, με υπογραφές θα είχαμε αλλάξει τα πάντα.

 

Περισσότερο θα τους <<πονέσει>> π.χ μια αποχή από αγορά προϊόντων hardware-software.

Δεν ξέρω, ιδέες λέω..

Θα ιδρώσει γιατί πάνω απ' όλα τους καίει η επανεκλογή τους.

Το πρώτο βήμα είναι να φανεί ότι ένα μεγάλο μέρος του κόσμου έχει άποψη στο θέμα.

Μετά τα πιο δυναμικά, για να πιάσουν τόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κατεβουμε ολοι στους δρομους? Οχι 10 ατομα. Ολη η Αθηνα. Θα παρει διαστασεις, θα το δειξουν τα media, θα το παρει γραμμη μεχρι και ο παππους στα βουνα και τοτε κατι γινεται. Αλλη ιδεα δεν μου ερχεται. Βλεπεις 10 ατομα τα γραφεις στα παπαρα σου. 100000 ατομα ομως δεν ειναι το ιδιο!!!! Οχι ομως να αρχισουν οι τραμπουκισμοι και τα σπασιματα βιτρινων!!!!! Ουτε να αρχισουν να καιγονται δρομοι, αμαξια κλπ. Αλλα το προβλημα ειναι πως οι Ελληνες ειναι τοσο εξαγριωμενοι που τα πραγματα θα ξεφυγουν σιγουρα και θα αρχισουμε να παιζουμε ξυλο για την μειωση μισθων και συνταξεων! Γιαυτο και προτεινα ψηφοφορια!

 

Ναι ναι, να κατεβουμε ολοι στους δρομους.

Δεν κατεβηκαμε οταν μας εριξαν το μνημονιο,

δεν κατεβηκαμε οταν μας δουλεψαν με το χαρατσι,

δεν κατεβηκαμε οταν μας ζητανε νεο χαρατσι,

δεν κατεβηκαμε οταν μειωσαν τους μισθους,

δεν κατεβηκαμε οταν ειπαν οτι θα θα ριξουν τους μισθους των ιδιωτων στα 500 ευρω,

δεν κατεβηκαμε οταν πηγαν το πετρελαιο 1 ευρω και τα μισα σπιτια ειναι παγωμενα στο χειροτερο χειμωνα των τελευταιων χρονων,

δεν κατεβηκαμε οταν εκαναν παραγραφη δεκαδων λαμογιων με υποβρυχια βατοπεδια και λοιπα αξιας δισεκατομμυριων στην πλατη μας,

δεν κατεβηκαμε οταν μειωσαν τις συνταξεις,

δεν κατεβηκαμε οταν ανεβηκαν τα ασφαλιστρα,

δεν κατεβηκαμε...

 

αλλα εδω, τι λετε, πρεπει να στησουμε σκηνες εξω απο το κοινοβουλιο, απεργεια πεινας, να τους βαλουμε φωτια να τους καψουμε και τους 300, να μαθουν να παιζουν με το υπερτατο αγαθο που εχει ο ανθρωπος, το ιντερνετ, δε ζουμε χωρις αυτο, αν μας το κοψουν θα πεφτουμε σαν κοτοπουλα ενας μετα τον αλλον και θα πεθαινουμε στους δρομους...

Σιγουρα, μας φταιει η ελλειψη παιδειας, αλλα νομιζω σε λαθος τομεα.

 

Τωρα θα βγειτε βεβαια και θα πειτε το κλασικο "εμεις συζηταμε για ενα συγκεκριμενο θεμα, αν θες ανοιξε αλλο θεμα που να μιλαει για ολα τα κακα που ειπες". Δε γινεται ομως, ολα ειναι αλληλενδετα, το να εισαι απαθης σε πραγματα που εχουν επιπτωση στο πως θα ζησεις και αν θα ζησεις αυριο, και να επαναστατεις σε κατι που δεν ειναι βασικο για τη ζωη σου, ειναι απλα αστειο, και αν μη τι αλλων δειχνει οτι ακομη ζουμε στο φαντασμαγορικο κοσμο του '90 χωρις να εχουμε καταλαβει οτι αυριο ισως να μην εχουμε καν λεφτα για ιντερνετ και οχι ιντερνετ με περιορισμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://dln.gr/

Βγάζουν τα παιδιά κάποια δελτία ειδήσεων,όσοι είστε Αθήνα θα μπορούσατε να επικοινωνήσετε μαζί τους...

 

 

Περισσότερο θα τους <<πονέσει>> π.χ μια αποχή από αγορά προϊόντων hardware-software.

Δεν ξέρω, ιδέες λέω..

Ναι απλά hardware δεν αγοράζεις συχνά και software(χαχα δεν αγοράζεις ποτέ).

Αν θες κάτι που να σχετίζεται με τη τεχνολογία,θα μπορούσες να έβαζες linux σε όλους τους γνωστούς σου.

 

Αλλά το να μποϊκοτάρεις την coca-cola λέγοντας ότι αν δε πέσει ο νόμος δεν θα ξανά αγοράσω μετράει πιο πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους σας.Δεν εχετε καταλαβει κατι.Εμεις,εγω,εσεις ΕΙΜΑΣΤΕ το ιντερνετ.χωρις ΕΜΑΣ δεν υπαρχει ιντερνετ.χωρις εμας δεν υπαρχει μουσικη,ταινιες,facebook.Ξυπνηστε και ελατε να ριξουμε πυρηνικη βομβα σε ολους.ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ PROVIDERS ΤΗΝ 1Η ΜΑΡΤΙΟΥ.Φτιαξτε μια σελιδα με ΟΛΕΣ τις γνωστες γλωσσες και διαδωστε την για την συγκεκριμενη ημερομηνια.ΟΛΟΙ ΣΤΕΙΛΤΕ ΑΙΤΗΜΑ ΔΙΑΚΟΠΗΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΤΟΥΣ PROVIDER ΣΑΣ ΤΗΝ 1Η ΜΑΡΤΙΟΥ.Ελατε να τους κλεισουμε ομαδικα να δουμε αν θα παρουν πισω την υπογραφη τους ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ.Παρακαλω πολυ εναν webdesigner ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΠΛΗ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΔΩΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ.Εγω θα το κανω και περιμενω ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο θα επιανε. Φανταζεσαι τον ΟΤΕ την πρωτη Μαρτιου να παρει δεν σου λεω πολλες. Μονο 5000 αιτησης διακοπης Ιnternet? Θα τα εβλεπε ολα κωλιωμενα!!!! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ερωτημα που μου γενιεται ειναι αν ο νομος περι προσωπικων δεδομενων (αναφερω για την ΥΠΟΚΛΟΠΗ που θα γινεται των κινησεων μας)υπερισχυει γιατι ειναι ΕΘΝΙΚΟΣ εναντι των οποιων εχουν υπογραψει.... ΑΑΑ και κατι αλλο δεν πρεπει σε ολα αυτα να εχουμε επισης δωσει τη συγκαταθεση μας γραπτως???? Λογικα οτι και να κανουν αν δεν ειναι ελληνικο νομοθετιμα μπορουμε να να τους τρεχουμε δικαστικως με 100% πιθανοτητα κερδους και αποζημιωσης....

Μπορει να λεω μπαρουφες αλλα δεν μπορει να χω τοσο αδικο.

Αν ειμαι τοσο λαθος μια λυση υπαρχει μιλαω καθαρα ατομικα, μου ελεγχουν το ιντερνετ κοβω το ιντερνετ, μου ελεγχουν το κινητο, κοβω το κινητο, το σταθερο το ιδιο και τελειωνει η υποθεση.... να δω πια μαιμου θα ταιζει τους ISP's που θα κλεινει ο ενας μετα τον αλλο και θα ταζουν Π...ς για να χουν πελατες αλλα ακομα και εκει για φτυσιμο θα ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τωρα γινεται υποκλοπη των κινησεων μας. Απλα τωρα φτασαμε στο αλλο ακρο. Στο λενε και στο επιβαλλουν με θρασσος.<br>Δεν ξερω αλλα οσο και Εθνικος να ειναι, με την λογικη που μου τα κοβουν ολα για πνευματικα δικαιωματα χωρις να με ρωτησουν, αν χρησιμοποιησουν φωτο μου η κειμενο μου η οτιδηποτε, μπορω να τους κηνηγησω για τον ιδιο ακριβως λογο. Γενικα αν ισχυσει, πρακτικα θα δεις πολλα τετοια να συμβαινουν. Θα φευγουν μυνησεις απο ολους προς ολους!!!! Γενικα απο αυτον τον ηλιθιο νομο, ολοι χαμενοι βγαινουν!!!! Καλα ποσο εκτως πραγματικοτητας πρεπει να εισαι για να σκεφτεις εναν τετοιο νομο?Και οι ISP's θελουν να μας δωσουν την εντυπωση πως κρεμομαστε απο αυτους ενω στην ουσια αυτοι κρεμονται απο τα σαγκουινια μας και κανουν κρα για πελατες!!! Αν ισχυσει, το βλεπω εγω. Εχει να γινει το σωσε. Οχι μονο στην Ελλαδα. Σε ολη την Ευρωπη!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ όμορφο να βλέπεις πως ΟΛΕΣ οι κυβερνήσεις του κόσμου μπορούν να μαζευτούν και να σημφωνήσουν σε κάτι και να πάρουν μια σημαντική απόφαση σε σύντομο χρονικό διάστημα....Κρίμα που αυτό συμβαίνει (σχεδόν)μόνο όταν θέλουν το κακό μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...