Προς το περιεχόμενο

Digea πατρα δεκτες


Αστροβασίλης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στον Doop πως βαζουμε τα καναλια με σειρα οπως επιθυμουμε εμεις? Εχω κανει ολες πιστευω τις επιλογες που εχω βρει στο μενου για ταξινομηση αλλα τα παιρνει τα καναλια συμφωνα με την συχνοτητα νομιζω, ταξινομουνται το c006 alpha - c007 ant1 c008 m.tv και παει λεγοντας. Εγω για παραδειγμα θελω να βαλω τον ant1 στο νουμερο 5 του τηλεχειριστιριου και δεν μπορω, πατω 5 και με παει στο c005 το οποιο ειναι το c005 TV 5 Europe.........

 

EDIT : Τα προγραμματα - καναλια ειναι δυνατον να μπουν στη σειρα με τον εξης τροπο !

Αφου ταξινομησω τα καναλια οπως τα θελω με την σειρα που θελω ασχετα με το c001, c005 ... , μετα παμε στην ταξινομηση καναλιων και απενεργοποιω το LCN και πανω ειναι επιλεγμενο το "Ανα LCN" .

 

Δεν χανονται ακομα και απο διακοπη ρευματος.

Επεξ/σία από jimakos75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει βγει firmware update με ημερομηνία 10-5-2012.

 

Το δοκίμασε κανείς να δει μήπως υπάρχει καμιά αλλαγή της προκοπής, όπως μεγαλύτεροι υπότιτλοι ;; :)

 

http://www.plaisio.gr/images/various/firmwares/HDMP-100_20120510.rar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για υπότιτλους καλύτερα να τους ενσωματώσεις μόνος σου στην ταινία με το γρήγορο AVIAddXSub στο μέγεθος που θέλεις.

Εμένα το σπαστικό πρόβλημα είναι οτι ο Doop κάθε 2-3 μέρες ...χάνει την σειρά με την οποία έχω βάλει τα κανάλια.

Στο Πλαίσιο τα παιδιά μου είπαν οτι φταίει η Degia.

Συμβαίνει σε άλλους με Doop αυτό ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω βαλει σε usb μια ταινια με ξεχωριστους υποτιτλους και δεν τους αναγνωριζει, γιατι? Ειναι σε μορφη .srt. Μετα, την αναβαθμιση του , την εχει κανει κανεις? Ειναι οκ? Φτιαχνει τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Crypto 210AD MP εδώ και τρείσήμισι μήνες που τον έχω δέν με έχει απογοητεύσει ούτε σε ποιότητα εγγραφή, ούτε σε ποιότητα λήψης και έναι πολύ δυνατός σάν media player.

τι λετε για αυτο?

η πρωτινεται κατι καλυτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Εγω έχω άλλο πρόβλημα με τον doop sd. Δεν μπορω να του κάνω αναβαθμιση και όταν παίζω ταινία με εξωτερικούς υπότιτλους, οι υπό τίτλοι βγαίνουν 1-2 δευτερόλεπτα πιο νωρίς. Μπορει κάποιος να μου πει πως στο καλο γίνεται η αναβαθμιση τουλάχιστον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για υπότιτλους καλύτερα να τους ενσωματώσεις μόνος σου στην ταινία με το γρήγορο AVIAddXSub στο μέγεθος που θέλεις.

Εμένα το σπαστικό πρόβλημα είναι οτι ο Doop κάθε 2-3 μέρες ...χάνει την σειρά με την οποία έχω βάλει τα κανάλια.

Στο Πλαίσιο τα παιδιά μου είπαν οτι φταίει η Degia.

Συμβαίνει σε άλλους με Doop αυτό ???

 

Ή με το Link.png Site: MKVTollNix

 

Αλλά νομίζω παίζει καλύτερα με srt. Μια φορά ενσωμάτωσα υπότιτλο και δεν μόλις πατούσα να πάει μπροστά με 4χ και πάνω κόλλαγε, μόνο το 2χ δούλευε. Ενώ χωρίς την ενσωμάτωση ήταν οκ και στα 32χ. (Βίντεο 720p).

 

O Doop 100 δεν αναγνωριζεει ηχο DTS? Κι αν οχι τι κανουμε στην περιπτωση αυτη?

 

Κοιτάς λίγες σελίδες πίσω.

 

Εγω έχω άλλο πρόβλημα με τον doop sd. Δεν μπορω να του κάνω αναβαθμιση και όταν παίζω ταινία με εξωτερικούς υπότιτλους, οι υπό τίτλοι βγαίνουν 1-2 δευτερόλεπτα πιο νωρίς. Μπορει κάποιος να μου πει πως στο καλο γίνεται η αναβαθμιση τουλάχιστον?

 

Σίγουρα έχουν πρόβλημα οι υπότιτλοι; Στο pc παίζει κανονικά; Μήπως τους ενσωμάτωσες και έγινε το μπέρδεμα κάπου εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, στον υπολογιστή φαίνονται κανονικά. Και μάλιστα επειδή είδα 8 επεισόδια σειράς χθες, και στα 8 το ίδιο έγινε. Ενώ στον υπολογιστή είναι κομπλέ. Πίστευα ότι αν τον κάνω αναβάθμιση θα είναι Οκ. Αλλά το θέμα είναι ότι δεν κάνει κάν αναβάθμιση. Μου βγάζει σφάλμα της rom λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, στον υπολογιστή φαίνονται κανονικά. Και μάλιστα επειδή είδα 8 επεισόδια σειράς χθες, και στα 8 το ίδιο έγινε. Ενώ στον υπολογιστή είναι κομπλέ. Πίστευα ότι αν τον κάνω αναβάθμιση θα είναι Οκ. Αλλά το θέμα είναι ότι δεν κάνει κάν αναβάθμιση. Μου βγάζει σφάλμα της rom λέει.

 

Μήπως κατέβασες corrupt αρχείο; Δοκίμασε να το ξανακατεβάσεις, με άλλο browser/download manager και ίσως να δοκιμάσεις πάνω από ένα στικάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την αναβάθμιση είμαι οκ. Τελικά επικοινώνησα με το πλαίσιο και μου έστειλαν αυτοί το σωστό αρχείο και έγινε αναβάθμιση(έφταιγε το αρχείο που είχαν στην σελίδα τους γιατί ήταν λάθος). Οι υπότιτλοι συνεχίζουν να παίζουν πιό νωρίς :/. Έχω παίξει 8 επεισόδια και γίνεται το ίδιο πράγμα σε όλα. Μόνο άλλο φλασάκι δεν δοκίμασα γιατί δεν έχω αυτή την στιγμή άλλο. Θα το δοκιμάσω μήπως φταίει αυτό :/.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...