Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν και το βασικο ui (δηλ. τα tiles) θα παραμεινει, να ξερεις οτι περιμενουμε ολοι το πρωτο μεγαλο update ωστε μερικα πραγματα να ..φτιαξουν.

η ολη λογικη του περναω αυτα που πριν ητανε συστεμικα σε ..apps, γρηγορα αποδειχτηκε οτι δεν ειναι και η καλυτερη ιδεα. για την ακριβεια, ειναι μια χαζη ιδεα. το καλο ειναι οτι εχουν ηδη αναγνωρισει και εχουν ηδη δηλωσει οτι το φτιαχνουνε...

 

βασικα για να βολευτεις λιγο οσο καιρο το εχεις, ο,τιδηποτε χρησιμοποιεις, εφ'οσον το βρεις μια φορα που ειναι, πατας το κουμπι εκει και του λες να φερει το tile μπροστα.

οποτε, μετα απο μια ..γυροβολια, εχεις οτιδηποτε app/game θες να χρησιμοποιησεις ακριβως μπροστα σου, απλα κανοντας μια αριστερα με το μοχλο. αμα το φτασεις μεχρι εκει, νομιζω μετα θα σε βολεψει μια χαρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος! Το κοιταω τωρα! Ενα αλλο πραγμα που με ξενερωσε ειναι οτι ο κραχτης "next gen" δεν εμφανιζεται πουθενα μεχρι τωρα...Στην ουσια βλεπω ενα 360 με αλλο ui μονο..Δεν εχω παιξει ακομα παιχνιδι βεβαια αλλα καταλαβαινεις ποιο ειναι το σκεπτικο μου..Εχω τη κονσολα 2 ωρες στο σπιτι και απλα τη κοιταω νοιωθωντας οτι δεν εχει να μου προσφερει κατι νεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε, το πρωτο νεο που κανει μπαμ (τα tiles) δε σου αρεσανε ειπαμε :)

επομενο βημα, κανε το calibration στην tv και σεταρε το xbone να σου ανοιγοκλεινει τηλεοραση και ενισχυτη αυτοματα οταν του λες ή οταν σε βλεπει. αυτο ειναι λιγο next gen..

2 ωρες? και μιλας? θες καμια 15αρια ωρες να κατεβασεις και να πατσαρεις αν θες να παιξεις τιποτα lololol

welcome to the new age :D

 

 

α, και κατι αλλο.. μη νομιζεις τυχον οτι οταν θα ανοιξεις το ps4 και θα κοιτας τα μενου του θα σου δωσει πιο ..nextgen αερα.

στο λεω τωρα για να μην ξενερωσεις μετα... :D απο τα δυο, αυτο που εχεις τωρα εκει ειναι το πιο ..nextgen (ο θεος να το κανει :) ) user interface απο τα δυο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε, το πρωτο νεο που κανει μπαμ (τα tiles) δε σου αρεσανε ειπαμε :)

επομενο βημα, κανε το calibration στην tv και σεταρε το xbone να σου ανοιγοκλεινει τηλεοραση και ενισχυτη αυτοματα οταν του λες ή οταν σε βλεπει. αυτο ειναι λιγο next gen..

2 ωρες? και μιλας? θες καμια 15αρια ωρες να κατεβασεις και να πατσαρεις αν θες να παιξεις τιποτα lololol

welcome to the new age :D

 

New age με 16mbps γραμμη απλα δεν υπαρχει...:P

 

Σε γενικες γραμμες παντως, skype/internet explorer/xbox store δε λαλανε καθολου...Αυριο που ριξω μεσα τα παιχνιδακια και θα μπω σε κανα παρτυ βλεπουμε..:P

 

Patch μεχρι τωρα εχει κατεβασει 1 των 500+ mb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Patch μεχρι τωρα εχει κατεβασει 1 των 500+ mb.

α, το συστεμικο καλημερα, για να μπορει να παιξει και χωρις internet κλπ. αρα, δεν εχεις κατεβασει ακομα ...τιποτα! :D

τα games τα εχεις σε δισκακια τουλαχιστον ωστε να κατεβαζεις μονο τα patch? :D (forza 6, dead rising 13)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα δεν εχω τιποτα..αυριο ομως κατι θα υπαρχει φανταζομαι, σε δισκακι παντα.:)

 

Επειδη εχω χασει επεισοδια, με τα μεταχειρισμενα παιχνιδια τι παιζει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω χασει επεισοδια, με τα μεταχειρισμενα παιχνιδια τι παιζει??

 

Για αρχη τρως την καταρα του Don Mattrick καθε φορα που βαζεις μεταχειρισμενο, απο κει και περα τιποτα αλλο, business as usual.. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To UI μη σε προβληματίζει. Θα το φτιάξουν αργά ή γρήγορα. Αυτό που θα έπρεπε να σε προβληματίζει είναι ότι πας για PS4 και η πρώτη σου εμπειρία με next-gen console είναι στο Χ1, όσον αφορά το UI :P

 

Και σ' το λέω αυτό έχοντας πάει σε PS4 για κύρια next gen κονσόλα (από 360, βέβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α, το συστεμικο καλημερα, για να μπορει να παιξει και χωρις internet κλπ. αρα, δεν εχεις κατεβασει ακομα ...τιποτα! :D

τα games τα εχεις σε δισκακια τουλαχιστον ωστε να κατεβαζεις μονο τα patch? :D (forza 6, dead rising 13)

Αυτο θα πει next gen ...χαχα

 

 

Lol! Αυτο το λες για καλο ή για κακο τωρα?? 

Βασικα εχεις δικιο οτι δεν βλεπεις με την μια το next gen αλλα κοιτα.Ειναι δεδομενο οτι τα καλα παιχνιδια θα αργησουν να ερθουν και στις 2 κονσολες .Αυτη την στιγμη εκει που θα δεις για κονσολα ενα αλλο επιπεδο ειναι το ryse .Το killzone ερχεται δευτερο για το ps4 και αυτο οχι επειδη δεν εχει καλα γραφικα αλλα επειδη δεν σε βαζει μεσα σε μια ατμοσφαιρα οπως το ryse .Παιξε ryse και θα καταλαβεις .Το forza ok ειναι πλεον σε 1080p αλλα εχεις ξαναδει racing και δεν σου κανει τοσο κλικ το ειδος ,οπως και το fifa που παλι ειναι 1080p .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως τι προτιμάς. Πλακίτσα κάνω κυρίως, αλλά το UI του PS4 είναι πολύ λιτό και περίπου σαν του PS3. Και προς το παρόν είναι πολύ χύμα τα πάντα χωρίς καμία επιλογή για κατηγοριοποιήσεις. Εγώ προτιμώ το "metro" UI (ή όπως υποτίθεται ότι λέγεται τώρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως τι προτιμάς. Πλακίτσα κάνω κυρίως, αλλά το UI του PS4 είναι πολύ λιτό και περίπου σαν του PS3. Και προς το παρόν είναι πολύ χύμα τα πάντα χωρίς καμία επιλογή για κατηγοριοποιήσεις. Εγώ προτιμώ το "metro" UI (ή όπως υποτίθεται ότι λέγεται τώρα).

Eγω παλι το UI του ps4 το θεωρω ανωτερο απο του ps3 και ισαξιο με του οne .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...