Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κυριακο το παιχνιδι ΚΑΡΑ-ΠΛΗΡΕΣ ητανε την πρωτη μερα που βγηκε. κομπλαν ομως! και χωρις προβλημα.

 

ευκολα το πιο καλο-πληρες launch game της φουρνιας (non-forza :) ), και απο τα καλυτερα launch games που θυμαμαι γενικοτερα.

 

το patch ειναι οντως τερας. σκεψου οτι του forza ητανε 6 και του KI 3.

γραφουνε οτι εχει αρκετα optimizations και αρκετες βελτιωσεις.

 

αμα ποτε τελειωσει το κατεβασμα αυτου του ..πατσακιου εντος της ...εβδομαδας :D θα σας πω τι καλο εκανε.

α, βγαινει και το dlc σημερα-αυριο επισης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εχω χτες βραδυ το ειδα, το εβαλα να κατεβαινει, και αμεσως μετα το εκανα pause για να παιξω cod/bf. και φυσικα ξεχασα να το βαλω να συνεχισει...... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέρας παιδιά θα πάω και γω τώρα να το κατεβάσω, μακάρι να δούμε βελτιώσεις αν και το παιχνίδι τρέχει άψογα από την αρχή όπως είπε ο πετραν γενικά πάντως το παιχνίδι δεν με τρέλανε...dlc δεν με βλέπω να τσιμπάω.

 

Ps. πως κάνεις pause αν τα έχεις σε δισκάκια τα παιχνίδια ? θα πατήσω options την ώρα που το κάνει πατάω pause βγάζω δίσκο και όταν το ξαναβάλω το συνεχίζει δεν θα το χάσει ? η ισχύει μόνο για games γραμμένα στον σκληρό από live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

george εκει στο tile που ειναι το DR3, πατας το (πρωην start) και επιλεγεις pause download. (το ιδιο για καθε game/app)

αν δεν το κανεις pause, αυτο συνεχιζει και κατεβαζει οταν παιζεις online (και σου χαλαει το kill/death :) )

 

για το DLC, θα περιμενω να δω τι ειναι. ετσι κι αλλιως ακομα το story το εχω στην αρχη... καθε φορα λεω να προχωρησω, και ολο free roam massacre κανω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θενξ παιδιά άρα όπως είπα το κάνει και στα δισκάκια ωραία, άσε πετραν και εγώ όλο το έβαζα και μαλ@κιζομουνα αλλά γενικά το είχα αφήσει τελευταίο λόγο bf,ryse,forza και στην τελική το τερμάτισα είχα φτάσει lvl 30 και τώρα το ξανά άρχισα κομμένα στο nightmare για το achievement ετσι για το γαμώτο  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί.Η Lionhead ετοιμάζει και ένα non-fable game.

 

Yes, Lionhead is working on something that isn't "Fable-esque"

 

The Microsoft-owned developer has two announced projects in the works: Fable Anniversary, a HD remake of the first Fable game, and Fable Legends, a multiplayer-focused game for Xbox One. But it's also got more going on, as Eurogamer discovered as part of anarticle profiling the studio published this morning.

 

Last week OXM spotted a Linkedin profile of a former Lionhead developer who said he had worked on Fable Legends and an "unannounced project". That set tongues wagging on what the studio had up its sleeve.

In an interview with Eurogamer, Lionhead boss John Needham said that while Lionhead was "primarily" the Fable studio, "we're working on other games, too."

 

"We're working on other different sorts of games as well that we're not talking about right now and won't be Fable-esque," he said.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περασε και το dead rising το ενα εκατομμυριο πωλησεις, πραγμα που ειναι παρα πολυ καλο για ολους εμας, γιατι ειναι πολυ κοντα στο να πιασει τους στοχους πωλησεων που ειχε (1,2 εκατομμυρια including downloads μεχρι την ανοιξη), πραγμα που με τη σειρα του σημαινει καλα πραγματα για το xbone απο την capcom..

 

Δηλωσε λοιπον η capcom, οτι εχουν περασει το ενα εκατομμυριο shipped boxes τον πρωτο μηνα.

 

dead_rising_3-2.jpg

Shipments of "Dead Rising 3" for Microsoft's New-generation Xbox One®
Surpass One Million Units

- Popularity in Europe and North America of this launch title for Microsoft's new video game system quickly raises shipment volume to one million -

http://www.capcom.co.jp/ir/english/news/html/e140122.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το  dr3 εχω κολλησει ,αν και μετα το patch μου κανει που και που κολληματακια στιγμιαια το διαβασα και στο forum του xbox οτι συμβαινει .Τελος παντων δεν με ενοχλει αλλα εντυπωση μου εκανε ετσι που διαβασα οτι ειναι στα 30fps γιατι το 720p το ειχα καταλαβει με την μια οταν ειδα το παιχνιδι .Δηλαδη γραφικα δεν λεει τιποτα αλλα κολλας ασχημα .Το ryse απο την αλλη που εβαλα να δω ειναι πραγματι φοβερο και φαινεται η διαφορα με την cryengine .Kαταρχην και μονο οταν κοιτας πχ απο μακρυα το dr3 στα δεντρα και στα κτιρια βλεπεις μια μπουρδα απο γραμμες που μοιαζουν να αναβοσβηνουν ,ενω στο ryse απο οποια οπτικη και να το δεις και σε οποια αποσταση η λεπτομερεια ειναι παρα πολυ καλη και εχει γινει εξαιρετικη δουλεια .Για 900p δηλαδη δεν περιμενα τετοιο αποτελεσμα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουλάει και το XBOX ONE , πουλάνε και τα παιχνίδια του, αυτά είναι πολύ καλά νέα και σίγουρα δεν ξαναπάμε σε μονοπώλιο και PS2 era όπως πολλοί ονειρεύονταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...