Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Leaked πληροφοριες για X720 περι hardware. Τα νεα δεν ειναι confirmed απο MS αλλα δεν τα αποριπτουν κιολας. Θεωρητικα αν ειναι αληθεια το διαγραμμα τοτε μιλαμε για περιπου την ιδια δυναμη με ενα WiiU.

 

http://www.youtube.com/watch?v=v1Z4_Ud7O9M&feature=g-user-u

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Leaked πληροφοριες για X720 περι hardware. Τα νεα δεν ειναι confirmed απο MS αλλα δεν τα αποριπτουν κιολας. Θεωρητικα αν ειναι αληθεια το διαγραμμα τοτε μιλαμε για περιπου την ιδια δυναμη με ενα WiiU.

 

http://www.youtube.com/watch?v=v1Z4_Ud7O9M&feature=g-user-u

 

 

Aν τα leaks είναι σωστά, τότε ΔΕΝ μιλάμε για την ίδια δύναμη με το Wii U. Mιλάμε για κάτι που πολύ δύσκολα θα μπορέσουν να αντιμετωπίσουν Sony/Nintendo.

Ειδικά η Nintendo.

 

Το leak document είναι από το 2010 και έχει το σηματάκι της ATi - που ακόμα υπήρχε ATi και όχι AMD - και φαίνεται αρκετά formal για draft presentation.

Και το γεγονός πως το document "κυνηγήθηκε" νομικά από ένα firm που ανήκει στα συμφέροντα της MS το κάνει να φαίνεται ακόμα πιο πιθανό.

 

Πάμε στα specs:

 

CPU: 3 διαφορετικές CPU ενσωματωμένες στο μηχάνημα.

1) 6-8x core ARM/x86 2Ghz , O κύριος επεξεργαστής, ο οποίος αν δεν είναι arm και είναι x86 θα μπορούσε κάλλιστα να είναι μία υλοποίηση της Fusion από AMD - κάτι αντίστοιχο αναπτύσσει και η Sony με το ps4.

2) 3x PowerPC επεξεργαστές ώστε να εξασφαλιστεί η προς τα πίσω συμβατότητα με το 360. Οι powerPC επεξεργαστές θα μπορούσαν να είναι νέας γενιάς, π.χ. Power7 που είναι πολύ πιο αποδοτικοί/μοντέρνοι από τον Xenos και τον Cell και δευτερευόντως θα μπορούσαν να συνισφέρουν στον κύριο επεξεργαστή του νέου xbox.

3) 2x core ARM/500Mhz - power efficient αποκλειστικά για να τρέχει το λειτουργικό και να είναι το νέο xbox always powered on.

 

VGA: 2 διαφορετικές VGA κάρτες γραφικών.

1) 1Ghz πυρήνα / Η κύρια VGA του νέου xbox αναμένεται να είναι ισχυρότερη από την gpu του Wii U - όχι τρομερά ισχυρότερη, αλλά σίγουρα καλύτερη.

Θα δούμε τι θα γίνει σε σχέση με το ps4, εδώ θα είναι αμφίρροπα τα πράγματα.

2) 500Mhz vga για την προς τα πίσω συμβατότητα με το 360. Μπορεί να είναι νέα σχεδίαση, εξάλλου η gpu που φοράει το 360 θεωρείται αρχαία τώρα.

Σε 2ο ρόλο θα αναλαμβάνει το γραφικό περιβάλλον του OS. Σε τρίτο ρόλο, ίσως επικουρεί λίγο στα γραφικά με την main gpu.

 

Μνήμη:

4Ghz, 128bit DDR4. Ενδεικτικά αναφέρω πως το Wii U λέγεται πως θα έχει 1.5Gb κύρια μνήμη (ίσως και 2gb).

 

+ Kinect + VR glasses το 2014 + Smartglass + displayport + usb 3.0

 

Και με launch τιμή 299 δολλάρια.

 

Αν επαληθευτούν τα specs, τότε μιλάμε για πολύ ισχυρό Hardware.

 

Τοο good to be true :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν τα leaks είναι σωστά, τότε ΔΕΝ μιλάμε για την ίδια δύναμη με το Wii U. Mιλάμε για κάτι που πολύ δύσκολα θα μπορέσουν να αντιμετωπίσουν Sony/Nintendo.

Ειδικά η Nintendo.

 

Το leak document είναι από το 2010 και έχει το σηματάκι της ATi - που ακόμα υπήρχε ATi και όχι AMD - και φαίνεται αρκετά formal για draft presentation.

Και το γεγονός πως το document "κυνηγήθηκε" νομικά από ένα firm που ανήκει στα συμφέροντα της MS το κάνει να φαίνεται ακόμα πιο πιθανό.

 

Πάμε στα specs:

 

CPU: 3 διαφορετικές CPU ενσωματωμένες στο μηχάνημα.

1) 6-8x core ARM/x86 2Ghz , O κύριος επεξεργαστής, ο οποίος αν δεν είναι arm και είναι x86 θα μπορούσε κάλλιστα να είναι μία υλοποίηση της Fusion από AMD - κάτι αντίστοιχο αναπτύσσει και η Sony με το ps4.

2) 3x PowerPC επεξεργαστές ώστε να εξασφαλιστεί η προς τα πίσω συμβατότητα με το 360. Οι powerPC επεξεργαστές θα μπορούσαν να είναι νέας γενιάς, π.χ. Power7 που είναι πολύ πιο αποδοτικοί/μοντέρνοι από τον Xenos και τον Cell και δευτερευόντως θα μπορούσαν να συνισφέρουν στον κύριο επεξεργαστή του νέου xbox.

3) 2x core ARM/500Mhz - power efficient αποκλειστικά για να τρέχει το λειτουργικό και να είναι το νέο xbox always powered on.

 

VGA: 2 διαφορετικές VGA κάρτες γραφικών.

1) 1Ghz πυρήνα / Η κύρια VGA του νέου xbox αναμένεται να είναι ισχυρότερη από την gpu του Wii U - όχι τρομερά ισχυρότερη, αλλά σίγουρα καλύτερη.

Θα δούμε τι θα γίνει σε σχέση με το ps4, εδώ θα είναι αμφίρροπα τα πράγματα.

2) 500Mhz vga για την προς τα πίσω συμβατότητα με το 360. Μπορεί να είναι νέα σχεδίαση, εξάλλου η gpu που φοράει το 360 θεωρείται αρχαία τώρα.

Σε 2ο ρόλο θα αναλαμβάνει το γραφικό περιβάλλον του OS. Σε τρίτο ρόλο, ίσως επικουρεί λίγο στα γραφικά με την main gpu.

 

Μνήμη:

4Ghz, 128bit DDR4. Ενδεικτικά αναφέρω πως το Wii U λέγεται πως θα έχει 1.5Gb κύρια μνήμη (ίσως και 2gb).

 

+ Kinect + VR glasses το 2014 + Smartglass + displayport + usb 3.0

 

Και με launch τιμή 299 δολλάρια.

 

Αν επαληθευτούν τα specs, τότε μιλάμε για πολύ ισχυρό Hardware.

 

Τοο good to be true :P

 

Ειδικά η τιμή είναι too good to be true. Όλα αυτά σε 299? Ποιο Wii U και playstation 4 μετά... Βέβαια όλα αυτά είναι φήμες. Θα δούμε με τις ανακοινώσεις των εταιριών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα documentsτης Microsoft για το νέο Xbox διέρρευσαν.

 

 

 

Σύμφωνα με άρθρο του TheVerge, η Microsoft σχεδιάζει να ανακοινώσει το νέο Xbox μέσα στο 2013. Στα χέρια των συντακτών του site έπεσε ένα document 56 σελίδων που "αποκαλύπτει" (όπως ισχυρίζονται οι ρεπόρτερ) τα σχέδια της εταιρείας. Η παρουσίαση του Xbox 720 προέρχεται απ' τον Αύγουστο του 2010, άρα πολλά μπορεί να έχουν αλλάξει μέχρι τώρα. Αποκαλύπτει μεταξύ άλλων το SmartGlass που είδαμεστη φετινή E3 στην press conference της Microsoft, ένα νέο dashboard και εφαρμογές για το Xbox TV.

 

Xbox 720

Σύμφωνα με το συγκεκριμένο έγγραφο, το Xbox 720 θα διαθέτει Blu-ray, 3D outputκαι 3D γυαλιά, θα σας δίνεται την δυνατότητα να τρέχετε ταυτόχρονες εφαρμογές,ενώ θα υποστηρίζει επιπλέον αισθητήρα και περιφερειακά. Η απόδοσή του θα είναι 6 φορές πιο ισχυρή, θα υπάρχει στάνταρ ανάλυση 1080p και μία "μονίμωςενεργή" κατάσταση της κονσόλας. Η Microsoft φέρεται να σκέφτεται για το ανθα χρησιμοποιήσει 6 ή 8 πυρήνες στον επεξεργαστή της (τύπου ARM ή x86) στα2Ghz, η RAM πιθανότατα θα είναι 4GB DD4, καθώς επίσης θα έχουμε 3 PPC πυρήνεςστα 3.2Ghz γιαbackwards compatibility με τους παρόντες τίτλους του Xbox 360.

 

Το Xbox 720 θα σας δίνει ακόμη την δυνατότητα να παρακολουθείτε ταυτόχρονα τηλεόραση στο background ενώ το έχετε ανοιχτό, ενώ η Microsoft σχεδιάζει μια πλατφόρμα πιο προσιτή στους developers, ώστε με την βοήθεια των Windows 8 να μπορούννα αναπτύξουν εφαρμογές ταυτόχρονα για PC, Xbox 720 και Windows Phones. Η κονσόλα θα διαθέτειεπίσης Kinect 2, ενώ η προτεινόμενητιμή της υπολογιζόταν (τότε) ότι θα είναι στα 299 δολάρια, κάτι που αν ισχύσει στην νέα ανακοίνωση θα είναι πολύ θετικό. Η πρόβλεψη της Microsoft είναι ότι η νέα της κονσόλα θα καταφέρει να έχει διάρκεια ζωής 10 χρόνια και ότι θαπουλήσει 100 εκατομμύρια κομμάτια.

 

Kinect 2

Με το νέο Kinect, η Microsoft σκοπεύει να παρουσιάσει ένα προηγμένο περιφερειακό, το οποίο θα έχει μεγαλύτερη ακρίβεια,stereo imaging, ανεπτυγμένη αναγνώριση φωνής, κάμερα καλύτερης ανάλυσης (γιαφωτογραφίες ή βίντεο), αποκλειστικό επεξεργαστή και υποστήριξη για 1-4 παίκτες! Αυτό άλλωστε φαίνεται κι από τις ανάλογες εικόνες που δείχνουν τέσσερα άτομαμπροστά από το Kinect 2. Φυσικά η συσκευή ανίχνευσης κίνησης δεν σκοπεύει να αντικαταστήσει το παραδοσιακό gamepad,αντίθετα θα συνεργάζεται με άλλες συσκευές. Ενδέχεται δηλαδή να μπορείτε να παίζετε ταυτόχρονα με το gamepad και το Kinect 2 μαζί.

 

Kinect Glasses (Project Fortaleza)

Τα 3D γυαλιά του Xbox 720 ονομάζονται Kinect Glasses και αν το όνομά τους δεν επιβεβαιωθεί εξ αρχής, τότε η Microsoft ίσως τα παρουσιάσει ως"Project Fortaleza" μέχρι να καταλήξει στην τελική ονομασία. Τα γυαλιά θα υποστηρίζουν σύνδεση Wi-Fi και 4G (!) και θα προβάλουν augmentedreality παρόμοιο με αυτό του Project Glass της Google. Δεν αναμένεται νακυκλοφορήσουν μαζί με το Xbox 720 αλλά εντός του 2014. Σύμφωνα με τα έγγραφα της Microsoft που διέρρευσαν, δεν υπάρχει κάποια αναφορά για το πως θα συνεργάζονται με το Xbox 720, αλλά το πιθανότερο είναι να τα δούμε να αξιοποιούνται για χρήση εκτός κονσόλας (δηλαδή έξω στο δρόμο).

 

Η αντίδραση της Microsoft

Το document 56 σελίδων κατέβηκε εντός ελαχίστων ωρών, κάτι που απαίτησε η Covington & Burling LLP, μία νομική εταιρεία η οποία εκπροσωπεί την Microsoft! Η επίσημη θέση της εταιρείας είναι η εξής:

"Αντιλαμβανόμαστε ότι υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον αλλά και προβλέψεις για τοπως θα είναι το επόμενο Xbox και χαιρόμαστε που έχουμε πελάτες που έχουν πάθοςμε την συγκεκριμένη πλατφόρμα. Σήμερα είναι ηκαλύτερη εποχή για να αποκτήσει κάποιος ένα Xbox 360. Έχουμε βρει μία σειρά από τρόπους να επεκτείνουμε την διάρκεια ζωής της κονσόλας παρουσιάζοντας εφαρμογές άνευχειριστηρίου με το Kinect, ενώ επανασχεδιάσαμε το dashboardτης κονσόλας και πραγματοποιήσαμε μία σειρά νέων συνεργασιών στον τομέα τηςψυχαγωγίας. Σκεφτόμαστε διαρκώς το μέλλον της πλατφόρμας μας και όταν θα έχουμεκάτι να σας πούμε θα το πράξουμε".

 

Μετά από αυτή την διπλωματική απάντηση αντιλαμβάνεστε ότι όντως τα παραπάνωέγγραφα συγκεντρώνουν πολλές πιθανότητες στο να είναι αληθή. Βέβαια επειδήβρισκόμαστε στο 2012 ίσως κάποια από τα σχέδια της Microsoft να μηνυλοποιηθούν, όπως επίσης ενδέχεται να υπάρχουν νέες εκπλήξεις που δεν είχανσχεδιαστεί τότε. Επί της ουσίας, το Xbox 720 θα ανακοινωθεί κατά πάσαπιθανότητα στην E3 του 2013. Αν φυσικά μέχρι τότε δεν διαρρεύσουν ακόμηπερισσότερες πληροφορίες κι αναγκάσουν την Microsoft να προετοιμάσει το έδαφοςνωρίτερα, όπως για παράδειγμα στο Consumer Electronic Show που διεξάγεται κάθεΙανουάριο στο Λας Βέγκας.

 

Πηγη http://www.gameworld...x-720-microsoft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειδικά η τιμή είναι too good to be true. Όλα αυτά σε 299? Ποιο Wii U και playstation 4 μετά... Βέβαια όλα αυτά είναι φήμες. Θα δούμε με τις ανακοινώσεις των εταιριών.

 

Ότι το leak είναι κατά 80 τοις εκατό τουλάχιστον από πλευράς MS είναι σίγουρο.

Π.χ. το όνομα Fortaleza είναι μία πόλη της Βραζιλίας, όπως ήταν και το Natal (από το project Natal πριν την επίσημη ονομασία σε Kinect)

 

Το θέμα είναι πόσα από αυτά τα features θα ενσωματώσουν στο νέο xbox και με ποια αρχική τιμή εκκίνησης.

 

Μετά την παρουσίαση του Wii U και μετά τα νέα exclusive παιχνίδια που ανακοίνωσαν (Gears, νέο Splinter Cell, Matter, lococycle, κτλ), ίσως πάει για το 2014 το launch της νέας κονσόλας. Θα δείξει πάντως.

Μάλλον όμως είναι σίγουρο πως το νέο xbox θα υποστηρίζει προς τα πίσω συμβατότητα, κάτι πολύ βασικό.

Η Sony απ' ό,τι φαίνεται έχει εγκαταλείψει την ιδέα της προς τα πίσω συμβατότητας.

 

Μένει να δούμε αν έχει anti-used games protection, αν το έχει θα είναι πολύ κρίμα.

Αλλά και σε αυτή την περίπτωση θα έχουμε το Wii U που σίγουρα δε θα το έχει :D

Επεξ/σία από cortaN@
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόση διάρκεια ζωής θα έχει με τόσους πυρήνες εκεί μέσα δε μας είπαν... :P

 

Χαχαχά, εύστοχο comment!

Αν και προσωπικά πιστεύω θέμα RROD ή YLOD δε θα ξαναδούμε στις επόμενες κονσόλες - τουλάχιστον όχι σε αυτή την έκταση.

Αν τώρα θέλεις κονσόλα που day one να παίζει απροβλημάτιστα και να μη σκαμπαριάζει από τίποτα ---> Nintendo.

Σε θέμα quality control ήταν πάντα κορυφαία, και ας μην έχει την οικονομική επιφάνεια της Sony πόσο δε της Microsoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω οι next-gen κονσόλες να μην έχουν το build quality των PS3/360 όταν πρωτοβγήκαν. Αν και είμαι σχεδόν σίγουρος οτι για να κρατήσουν χαμηλά το κόστος, στην αρχή θα βάλουν πάλι parts της πλάκας εσωτερικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω οι next-gen κονσόλες να μην έχουν το build quality των PS3/360 όταν πρωτοβγήκαν. Αν και είμαι σχεδόν σίγουρος οτι για να κρατήσουν χαμηλά το κόστος, στην αρχή θα βάλουν πάλι parts της πλάκας εσωτερικά.

 

Εγώ ελπίζω να μην έχει το used games protection, δηλαδή να μπορείς να παίζεις κανονικά used games όπως στα τωρινά 360 και ps3 (και Wii).

 

Αν ενσωματώσουν αυτό το μέτρο και περιορίσουν ακόμα περισσότερο τις ελευθερίες μας (όπως π.χ. λέγανε να μη μπορείς να κάνεις save game, αν δεν είσαι online και κάτι τέτοιες μακακίες), τότε ιδεολογικά δε θα υποστηρίξω τις επόμενες κονσόλες από MS/Sony και δεν θα τις αγοράσω, τουλάχιστον μέχρι να πέσουν σε πάρα πολύ χαμηλές τιμές. Αν δε μου αρέσει κάτι ιδεολογικά, όσο μπορώ δεν το στηρίζω. Δεν είμαι πρόβατο να δέχομαι όλα όσα μου πλασάρουν οι MS/Sony. Ήδη μου την έχει σπάσει πάρα πολύ η στάση της Sony γενικά με το Linux/Other OS, με ps2 compatibility και επίσης μου ΤΗ ΣΠΑΕΙ αφάνταστα που τα Live και PSN κρατάνε logs των παιχνιδιών που παίζεις, το πόση ώρα παίζεις κτλ, γενικά έχουν πλήρη στατιστική εικόνα, σαν να είσαι ένα στατιστικό.

 

Μου φαίνεται θα γυρίσω στην αγαπημένη μου Nintendo! Οι μεγάλες αγάπες δεν πεθαίνουν ποτέ! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχά, εύστοχο comment!

Αν και προσωπικά πιστεύω θέμα RROD ή YLOD δε θα ξαναδούμε στις επόμενες κονσόλες - τουλάχιστον όχι σε αυτή την έκταση.

Αν τώρα θέλεις κονσόλα που day one να παίζει απροβλημάτιστα και να μη σκαμπαριάζει από τίποτα ---> Nintendo.

Σε θέμα quality control ήταν πάντα κορυφαία, και ας μην έχει την οικονομική επιφάνεια της Sony πόσο δε της Microsoft.

 

 

 

Δεν έχω τέτοια θέματα. Απλά είπα να πω μια κακία. :-D

Αν έχω λεφτά θα το πάρω όπως έκανα και με τις τωρινές και ας χρειάστηκε να αγοράσω και δεύτερο 360.

Αν πάρουμε τα τμήματα ηλεκτρονικών ξεχωριστά πάντως η Nintendo έχει περισσότερα λεφτά από τις άλλες 2 και νομίζω έχει/είχε περάσει σε αξία ολόκληρη τη Sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ήταν το κύριο πρόβλημα του 360 παιδιά, το θέμα αξιοπιστίας από άποψη λειτουργίας!

Το red ring of death εμφανίστηκε σε παρα πολλούς χρήστες και πολλοί αναγκάστηκαν να αγοράσουν δεύτερη ακόμα και τρίτη κονσόλα! Εκεί πρέπει να δουλέψει και να προσέξει ιδιαίτερα η Microsoft για το νέο σύστημα, καθώς οι καταναλωτές δεν θα την συγχωρέσουν για δεύτερη φορά στο ίδιο λάθος, που είναι και το σημαντικότερο κατά την αποψή μου. Ο χρήστης αγοράζει μια κονσόλα που πρέπει να είναι λειτουργική, αν όχι τότε υπάρχει πρόβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι το τέλος του 2013, βάλε 2014 να το πάρουμε, γιατί μετά τη φόλα με τα rrod που είχε το 360, εγώ δεν ακουμπάω αλλη κονσολα της Μ$ day1, άσε να πέσει και η τιμή του.

 

Αρα έχουμε χαλαρά 2 χρόνια μπροστά μας γεμάτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τρέχεις να αγοράσεις μια κονσόλα (οποιασδήποτε μάρκας) με το που βγαίνει, είσαι καταδικασμένος και να πληρώσεις πολύ περισσότερο αλλά και να βρεθείς αντιμέτωπος με ότι "παιδικές ασθένειες" εμφανίσει το πρώτο μοντέλο της κονσόλας (υπερθερμάνεις, RROD κλπ).

 

Εγώ προσωπικά ΑΝ παρω (γιατί προτιμώ PC gaming) θα περιμένω κανα χρόνο τουλάχιστον αφού βγεί.

Συνήθως παίρνω κονσόλες αφού καταφέρουν να τις "σπάσουν" πρώτα. 360 απέκτησα πρίν κάτι μήνες και αμέσως έπεσε RGH.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ελπίζω να μην έχει το used games protection, δηλαδή να μπορείς να παίζεις κανονικά used games όπως στα τωρινά 360 και ps3 (και Wii).

 

Αν ενσωματώσουν αυτό το μέτρο και περιορίσουν ακόμα περισσότερο τις ελευθερίες μας (όπως π.χ. λέγανε να μη μπορείς να κάνεις save game, αν δεν είσαι online και κάτι τέτοιες μακακίες), τότε ιδεολογικά δε θα υποστηρίξω τις επόμενες κονσόλες από MS/Sony και δεν θα τις αγοράσω, τουλάχιστον μέχρι να πέσουν σε πάρα πολύ χαμηλές τιμές. Αν δε μου αρέσει κάτι ιδεολογικά, όσο μπορώ δεν το στηρίζω. Δεν είμαι πρόβατο να δέχομαι όλα όσα μου πλασάρουν οι MS/Sony. Ήδη μου την έχει σπάσει πάρα πολύ η στάση της Sony γενικά με το Linux/Other OS, με ps2 compatibility και επίσης μου ΤΗ ΣΠΑΕΙ αφάνταστα που τα Live και PSN κρατάνε logs των παιχνιδιών που παίζεις, το πόση ώρα παίζεις κτλ, γενικά έχουν πλήρη στατιστική εικόνα, σαν να είσαι ένα στατιστικό.

 

Μου φαίνεται θα γυρίσω στην αγαπημένη μου Nintendo! Οι μεγάλες αγάπες δεν πεθαίνουν ποτέ! :D

 

Πάντως, οι φήμες για αποκλεισμό των μεταχειρισμένων παιχνιδιών δεν είναι κάτι καινούργιο. Και για την προηγούμενη γενιά τα ίδια λέγονταν. Το save μόνο online επίσης το θεωρώ υπερβολικό. Και εδώ τα στατστικά που κρατούν φαντάζομαι πως θα το στηρίζουν αυτό (το ότι είναι υπερβολικό).

 

 

Προσωπικά, τα στατιστικά δε με ενοχλούν τόσο. Αρκεί να ξέρουν να τα ερμηνεύουν. Οχι επειδή έχω παίξει 5 φορές το Mass Effect, για παράδειγμα, και κάνω skip διαλόγους επειδή τους ξέρω απ' έξω, η ερμηνεία της Bioware/EA να είναι "ας μειώσω τους διαλόγους". Αυτά φοβάμαι περισσότερο.

 

Κατά τ' άλλα, επειδή την είχα πάθει μερικές φορές στο ps2 με νεκρές memory card και με κρασάρισμα σκληρού στο XBOX, μάλλον ανακουφιστικό είναι για μένα το ότι το προφίλ μου υπάρχει ανεξαρτήτως κονσόλας, όπως και τα saves μου. Και βολικό όταν γίνονται συγκεντρώσεις σε σπίτια φίλων για MK, ας πούμε.

 

Bottom line, όσο δεν περιορίζουν τις ελευθερίες μου όλα αυτά είναι ευπρόσδεκτα. Αν κάνουν ακρότητες θα τους γυρίσω κι εγώ την πλάτη μάλλον. Οπως, όσο και να ξέρω ότι θα γούσταρα να έπαιζα ξανά παλιά παιχνίδια σε HD, δεν αγοράζω τέτοιες συλλογές, ειδικά για το PS3, ακριβώς επειδή η Sony θέλει σώνει και καλά να σε κάνει να αγοράσεις ξανά παιχνίδια του PS2. (Εξαιρούνται υποτιμημένα διαμάντια όπως ICO/SotC ή BG&E, όπου θεωρώ πως είναι δήλωση ενδιαφέροντος η αγορά τους για να συνεχίσουν να στηρίζονται τέτοιες προσπάθειες.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...