Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε δεν φταιω εγω που σε λεω hater μετα :D:D

 

Ειναι δυνατον να σε απογοητευσει αυτο και να εντυπωσιαστεις απο τα τεννις του wii?Θελει πολυ προσπαθεια παλι.

Aντε να ειμαι καλοπροεραιτος και να πω οτι δεν το επαιξες ισως αρκετα.:P

 

Τεσπα για μενα στα shooters αξιζει πολυ το move και πουθενα αλλου.Αντε και κανα table tennis.

 

Χαχαχά, ε ναι έχεις πέσει στην περίπτωση. Όντως δεν έπαιξα αρκετά, αλλά γενικά δε νομίζω κάποιο tennis να μου άρεσε περισσότερο. Τα Red Steel 2, Grand Slam και Skyward Sword δεν τα έχω δει, αλλά έχω διαβάσει και έχω ακούσει πολύ κολακευτικά σχόλια. Όχι hater του ps3 δεν είμαι σε καμία περίπτωση.

Hater της Sony για ιδεολογικούς λόγους είμαι, τα χουμε ξαναπεί. :D

 

Επειδή όπως λες αξίζει περισσότερο στα shooters, μιλάμε δηλαδή για 4-5 παιχνίδια max και με βάση την προηγούμενη ανάλυση που έκανα σχετικά με Wii vs move, γι αυτό δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω move. Αν κάποια στιγμή μετά από χρόνια συνεχίσει να υπάρχει το move, π.χ. αν υποστηρίζεται ακόμα στο ps4, και ανάλογα πως θα έχουν διαμορφωθεί τα πράγματα, τότε παίζει να το δω κάποια στιγμή σε ένα άλλο πλαίσιο. Αυτή τη στιγμή δε με απασχολεί καθόλου.

 

Από τη δική σου σκοπιά που είσαι μόνο με ps3 αυτή τη γενιά, δε νομίζω να σου κακοέπεσε, ούτε νομίζω πως ήταν εντελώς περιττό στα δικά σου κριτήρια αγοράς.

 

So everyone's happy :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aν αυτα τα cutscenes του twin snakes(η κακη αντιγραφη απο το matrix) ειναι kojima,θα ξεχασω αυτα που ξερω περι gaming.

Τεσπα παιξε οτι θελεις Cortan.Εγω σου ειπα την αποψη μου.

 

 

Όλα τα βιντεάκια του Twin Snakes είναι Hideo Kojima approved.

Ο ίδιος διάλεξε το σκηνοθέτη και φυσικά τα είδε πριν μπουν στο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα βιντεάκια του Twin Snakes είναι Hideo Kojima approved.

Ο ίδιος διάλεξε το σκηνοθέτη και φυσικά τα είδε πριν μπουν στο παιχνίδι.

 

3 Τwin Snakes υπέρ, 2 κατά.

 

Γέρνει η πλάστιγγα προς το Twin Snakes!! Χαχαχαχαχαά!

 

Καλά με αυτό το MGS1 original vs Twin Snakes topic σε thread για το Xbox720, έχω λιώσειιιι!!!

Μιλάμε όχι off-topic, μιλάμε για Ο,ΤΙ ΝΑ ΝΑΙ!

 

:D

 

Γμ τον Kojima μου μέσα! Πάντως thanks που όλοι ασχολείστε με ποιο από τα 2 παιχνίδια πρέπει να παίξω.

Μιλάμε για...κάψιμοοοο...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Επειδή όπως λες αξίζει περισσότερο στα shooters, μιλάμε δηλαδή για 4-5 παιχνίδια max και με βάση την προηγούμενη ανάλυση που έκανα σχετικά με Wii vs move, γι αυτό δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω move

 

Ειναι σιγουρα πανω απο 5,ειδικα με αυτα που θα βγουν απο δω και περα,αλλα και παλι θεωρουσες το wiimote ως επαναστατικο χειρισμο.Εγω οχι.Οποτε φανταζομαι οτι τα πανω απο 100 move games θα τα λατρεψεις:P

 

Aντε παμε για υπνο:D

 

Όλα τα βιντεάκια του Twin Snakes είναι Hideo Kojima approved.

Ο ίδιος διάλεξε το σκηνοθέτη και φυσικά τα είδε πριν μπουν στο παιχνίδι.

 

Καλα kojima approved ειναι και το MGS rising revengeance.

Παιχνιδι του δεν το λες ομως.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 Τwin Snakes υπέρ, 2 κατά.

 

Γέρνει η πλάστιγγα προς το Twin Snakes!! Χαχαχαχαχαά!

 

 

Το είπα και πιο πριν.

Για μένα το Twin Snakes είναι χαλαρά καλύτερο του πρωτότυπου.

Και για να προλάβω ερωτήσεις τα έχω παίξει και τα 2 στην εποχή τους.

 

Καλα kojima approved ειναι και το MGS rising revengeance.

Παιχνιδι του δεν το λες ομως.:P

 

 

Όταν κάποιος διαλέγει να βάλει κάπου την υπογραφή του σημαίνει πως τον εκφράζει το αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σιγουρα πανω απο 5,ειδικα με αυτα που θα βγουν απο δω και περα,αλλα και παλι θεωρουσες το wiimote ως επαναστατικο χειρισμο.Εγω οχι.Οποτε φανταζομαι οτι τα πανω απο 100 move games θα τα λατρεψεις:P

 

Aντε παμε για υπνο:D

 

Καλα kojima approved ειναι και το MGS rising revengeance.

Παιχνιδι του δεν το λες ομως.:P

 

 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ KOJIMOKAΨΙΜΟ !!!

 

Ναι πάμε για ύπνο! Διάλειμμα από insomnia, τα ξαναλέμε σε καμιά ..βδομάδα!

 

Όταν κάποιος διαλέγει να βάλει κάπου την υπογραφή του σημαίνει πως τον εκφράζει το αποτέλεσμα.

 

Πως λέμε την ψήφο και τη...βούρτσα σου να επιλέγεις πού τη δίνεις!

Χαχαχά!

 

 

Μάλλον Nick είσαι αυτός που έγειρε την πλάστιγγα υπέρ Twin Snakes

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Όταν κάποιος διαλέγει να βάλει κάπου την υπογραφή του σημαίνει πως τον εκφράζει το αποτέλεσμα.

 

Ε και βεβαια θα τον εκφραζει σαν αποτελεσμα,αλλα δεν θα ειναι kojima game.Ειναι απλο.

Και το rising θα ειναι καλο παιχνιδι με την την υπογραφη kojima.Αλλα kojima game δεν θα ειναι.

 

Προσωπικα μολις ειδα τα πρωτα cutscenes στο twin snakes ξενερωσα τη ζωη μου.Σαν παιχνιδι μπορει να ειναι καλο,αλλα για μενα δεν ειναι καλο να ξεκινησει καποιος απο αυτο.Ας το παιξει και αυτο μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Twin Snakes συνοπτικά έχει:

 

-Καλυτερα γραφικα απ το original αλλά mechanics του MGS2 σε πιστες του MGS1 (You get the point..)

 

-Χειρότερο Voice Acting/άκυρο σε μερικά σημεια

 

-Cutscenes με μπόλικο bullet time/τρελα ακροβατικα του Snake που δε ταιριαζουν πουθενα (μόνο στο universe του Matrix) κ ειναι τα μονα υπερβολικα που υπαρχουν σε σχεση με ολα τα υπολοιπα παιχνιδια απ το MGS Universe.. κατι σημαινει αυτο! Δε μπορεις να βλεπεις να πηδαει ο Snake,να κανει κωλοτουμπες κ να πυροβολαει κ μες το παιχνιδι να μην μπορεις να κανεις τιποτα απ αυτα..αν μπορουσες θα δικαιολογουταν κ τα απαραδεκτα αυτα cutscenes!!

 

-Αλλαγμένο εντελώς Soundtrack-κατα πολυ υποδεεστερο του original

 

Γενικά χάνει συνολικά πάρα πολυ καποιος αν το παιξει μονο αυτο σαν 1 την εμπειρια που σου αφηνει το original

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας παρω το ποιο απλο, τον ελεγχο της μπαλας και του surfing πως θα την κανεις με ενα απλο controller?

 

Surfing doesn't make or break Galaxy. Και για τι ποσοστό του παιχνιδιού μιλάμε; Την μπάλα δεν τη θυμάμαι, ομολογώ.

Τέλος πάντων, εγώ θεωρώ πως το Galaxy δε θα ήταν "λιγότερο" αν δεν είχε motion controls. Είναι σχεδόν σαν να έρθει κάποιος να πει ότι το Uncharted δε θα ήταν καλό ή next gen αν δεν είχε sixaxis controlled grenades ή balance, ξέρω 'γώ. (Εντάξει, όχι η καλύτερη αναλογία του κόσμου, but you get the idea, I hope.)

 

 

 

Για το MGS ξεκινήσαμε από το "μα, είναι το ίδιο παιχνίδι" και φτάσαμε στο "είναι καλύτερο, επειδή ο Κοζίμα ενέκρινε τις αλλαγές και την έκδοσή του". Επειδή έπαιζε να τους πει "λυπάμαι, αλλά δε θέλω τα λεφτά σας, ακυρώνω και τα συμβόλαια, δεν έχει Twin Snakes". Εντάξει, να αντιμετωπίζουμε με κάποια αθωότητα τις παιδικές μας αγάπες, αλλά μην είμαστε και αφελείς.

Δεν έχω να πω κάτι άλλο. Για τη μετάφραση το τόνισα πολλές φορές. Σε ένα παιχνίδι με τόσο γράψιμο είναι σημαντικό αυτό το κομμάτι. Κατά τ' άλλα, με κάλυψε πλήρως ο darklordvader77.

 

 

Και να μην ξεχνάτε την πετσέτα σας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πολυ ομορφη η συζητηση που καναμε,παρα τις διαφωνιες αλλα το μαμησαμε το thread.Sorry Privateer:P

 

Θα ηταν ωραιο να μεταφερθουν στο offtopic thread τα παρπαανω ποστς ,ωστε να συνεχιζονται εκει αυτες οι συζητησεις που αφορουν γενικα το gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμή που έχεις GameCube Cortan, προτίμησε το Twin Snakes. Έχει -εννοείται- καλύτερα γραφικά, και mechanics του MGS2. Οπωσδήποτε πάντως παίξε το MGS4 στο PS3. Μακράν το καλύτερο MGS σε όλες τις κονσόλες/γενιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έκανε μπαμ πως ήταν real! Τώρα θα δούμε πόσα από αυτά που λένε θα ενσωματώσουν και σε τι launch τιμή θα βγει.

Ά και πότε θα βγει. Αν το Wii U δεν αρχίσει δυνατά, μπορεί να μεταφέρουν το launch για το 2014. Δε θα μου φανεί παράξενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι να πρωτοπιάσω.

 

Off Topic

 

1. Twin Snakes. Καλύτερο από το πρωτότυπο και ας μην είναι Kojima.

 

2. Okami. Μου άρεσε περισότερο στο Wii λόγο χειρισμού.

Πρέπει να δοκιμαστεί. Χειρισμός κουραστικός για πολλούς.

 

3. Resident Evil 1 Remake. Μαγεία.

 

4. Mario Galaxy χωρίς Wiimote. Μισή απόλαυση.

 

5. Τable Τennis στο Wii < Μove.Στο Wii+ = Μove. Έχω και τα δύο.

 

6. Grand Slam Tennis στο Wii > Μove. Το ίδιο.

 

7. Move παιχνίδια = Good. Move προσθήκη σε παιχνίδια = Μούφα.

 

8. Έλειψη Wii. Μεταχειρισμένο. Ακόμη φθηνότερο. Δεν βγάζει προβλήματα.

 

On Topic

 

9. Microsoft Xbox 720 Manifest Is Real. ΟΚ. Πότε; Πόσο; Πάλι μόνη θα παίζει για 1 χρόνο η Nintendo;

Πάλι θα ρίξει την τιμή στα 200 ευρώ την ώρα που τα δικά σας θα κάνουν 500;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Τα δικά μας"; Τι εννοείς ακριβώς;

 

Οχι ότι δεν καταλαβαίνω, απλώς κάνω το χαζό για να τονίσω τη χαζομάρα αυτού του διαχωρισμού/χαρακτηρισμού.

 

Επίσης, αυτή η ερώτηση μπορεί πολύ εύκολα να αντιστραφεί (αν και το "πάλι θα παίζει μόνη η Ν" δεν καταλαβαίνω πώς κολλάει εδώ. Η MS ήταν που έπαιζε μόνη πρόσφατα): Πάλι θα παίζει τον "φτωχό συγγενή" η Nintendo με downported παιχνίδια;

 

 

Κι ένα μικρό off-topic, για να μην ξεχνιόμαστε:

 

Το Grand Slam Tennis είναι παιχνιδάρα στο Wii. Κρίμα που δεν έχει βγει τίποτα αντίστοιχα καλό για το Move. Table tennis εννοείς του Sports Resort και το αντίστοιχο του PS3, έτσι; Γιατί της Rockstar ήταν για κλάμματα με motion controls.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...