Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την ιστορία, αν στον browser γράψεις τη διεύθυνση του youtube και στο τέλος βάλεις /tv είναι ακριβώς σαν το app του ps3, απλώς τα κλικ τα κάνεις με τον κέρσορα. Οχι και το πιο βολικό πράγμα, αλλά τη δουλειά του την κάνει.

Κατά τ' άλλα, έχεις δίκιο, ακόμα δεν έχουν αξιωθεί να βάλουν ένα notification όταν μπαίνει φίλος σου online, αλλά ε... Τα παιχνίδια τα παίζει μια χαρά, οπότε μικρό το κακό (για μένα).

σαν παράδειγμα το έδωσα για το YouTube. το συγκεκριμένο και εμένα δεν με ενδιαφέρει και τόσο εχω στο home cinema αυτην την εφαρμογή. Αλλά με ενοχλεί που δεν διαβάζει τον εξωτερικό σκληρό. θα μου ήθελα κάποια screen shot και κάποια video να τα βάζω σε εξωτερικό.

βγήκα πολύ off topic sorry κιόλας! και πάλι να την χαίρεσαι ζιο!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν παράδειγμα το έδωσα για το YouTube. το συγκεκριμένο και εμένα δεν με ενδιαφέρει και τόσο εχω στο home cinema αυτην την εφαρμογή. Αλλά με ενοχλεί που δεν διαβάζει τον εξωτερικό σκληρό. θα μου ήθελα κάποια screen shot και κάποια video να τα βάζω σε εξωτερικό.

βγήκα πολύ off topic sorry κιόλας! και πάλι να την χαίρεσαι ζιο!!!

Κι αυτό μπορείς να το κάνεις.

 

Οπως και να έχει, καλά λες, μη βγαίνουμε τελείως off topic εδώ. Ο,τι απορίες έχεις τις λύνουμε "δίπλα" ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moλις τερματισα το Ryse.Eνα 8αρακι θα του εδινα ανετα.Με αφησε τιγκα ικανοποιημενο το παιχνιδι.Τωρα αυτοι που του βαζαν 5αρια δε ξερω τι σκατα θελανε αλλα οκ.Τα γραφικα του απλα απιστευτα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε, εσύ έχεις θέμα με τη Ρώμη :)

 

Και για πολλούς τα γραφικά δεν είναι το παν. Οι βαθμολογίες στο metacritic είναι ενδεικτικές. Αν το έβρισκα σε εξαιρετικά χαμηλή τιμή ή αν υπήρχε έστω demo, ίσως του έριχνα μια ματιά. Αλλά όπως έχει η κατάσταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To lords of fallen σε 900p στο οne!αν δεν κανω λαθος τρεχει ue4 το παιχνιδι!1080 σε ps4!ουτε με τις νεες μηχανες δεν δειχνει το one να καλυπτει την διαφορα!κριμα...

 

Πως μπορεί να καλυφθεί η διαφορά με νέα μηχανή, θα φυτρώσουν περισσότερα CU στο Xbox ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τελειωσα σήμερα το metro redux και ξεκίνησα το last light....Απίστευτη εμπειρία!!!!!Ευτυχώς τοσα χρόνια δεν έτυχε να τα ακουμπησω και τα χαιρομαι τώρα...

Ποιο bf και cod ghosts......metro!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά για όσους έχουν διαβάσει τα βιβλία είναι όντως απόλαυση. Το 2034 (εχμ, Last Light) δεν το έχω ακουμπήσει ακόμα, αλλά στο 2033 θυμάμαι συχνά πυκνά που αντί να προχωράω την ιστορία, καθόμουν και χάζευα για να δω πόσο πιστά είναι τα σκηνικά στο βιβλίο. Πραγματική εμπειρία, όπως το είπες.

 

Να 'χε και quicksave όμως...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε, εσύ έχεις θέμα με τη Ρώμη :)

 

Και για πολλούς τα γραφικά δεν είναι το παν. Οι βαθμολογίες στο metacritic είναι ενδεικτικές. Αν το έβρισκα σε εξαιρετικά χαμηλή τιμή ή αν υπήρχε έστω demo, ίσως του έριχνα μια ματιά. Αλλά όπως έχει η κατάσταση...

Ουτε για μενα ειναι το παν.Δε το βαθμολογω βαση των γραφικων αν και εχουν ενα μεριδιο και αυτα αλλα βαση της συνολικης εμπειριας.Το παιχνιδι ηταν αξιοπρεπεστατο και με εκανε να λιωνω με τις ωρες.Τωρα ξαναπαιζω καποιες πιστες για να ξεκλειδωσω τα παντα κατι το οποιο δε κανω σχεδον σε κανενα παιχνιδι.Εγω το ευχαριστηθηκα παντως.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Experience to reveal Xbox One dungeon RPG tomorrow

 

 

Demon Gaze and Stranger of Sword City developer Experience will reveal a new dungeon RPG coming to Xbox One during a Niconico live stream tomorrow.

 

The broadcast will also host an important announcement about Stranger of Sword City: White Palace, which is currently available on Xbox 360 and PC in Japan.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μπόρεσα να παραλάβω κι εγώ από το ταχυδρομείο! Το σύνδεσα, το σέταρα και έβαλα να κατεβάζει κάτι demo για να έχω να ασχοληθώ με κάτι.

 

Πρώτες εντυπώσεις (θετικά):

-ωραία συσκευασία, ωραίο πακετάρισμα

-φαίνεται καλή κατασκευή, είναι πιο όμορφο από τις φωτογραφίες!

-το χειριστήριο κάθεται καλά στο χέρι, αντίσταση, επαναφορά κλπ από μοχλούς και κουμπιά μου φάνηκαν μια χαρά, το dpad καλύτερο από του 360

-Προς το παρόν είναι εντελώς αθόρυβο, δουλεύει και είναι σα να είναι κλειστό! Πρέπει να κολλήσεις το αυτί σου στην κονσόλα για να ακούσεις κάτι! (μη το ματιάσω... :P )

-Μενού απλά και όμορφα, "γνωστά", γρήγορη περιήγηση και εναλλαγή

-Το Kinect απλά το σέταρα αλλά μου δίνει ένα ωραίο αίσθημα ότι είναι κάτι προηγμένο, έστω με αυτές τις λεπτομέρειες (αναγνώριση κλπ που κάνει)

 

αρνητικά (ας πούμε :) )

- Μεγάλο! Μου θύμισε xbox original!

- Άσπρο νομίζω θα έδειχνε πιο όμορφο, ίσως του βάλω κανένα skin αργότερα

-Μικρό καλώδιο power, αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω του 360

-Το καπάκι που έπαιρνε μέσα τις μπαταρίες στο χειριστήριο του 360 ήταν πιο βολικό

-"Μόνο" 360gb ελεύθερα! Τι διάολο πιάνει τόσο χώρο?!

- πάλι "τούβλο" είναι το τροφοδοτικό, θα μου άρεσε πιο μικρό!

 

Αυτά για την ώρα, περισσότερα όταν παίξω και τίποτα! :)

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μπόρεσα να παραλάβω κι εγώ από το ταχυδρομείο! Το σύνδεσα, το σέταρα και έβαλα να κατεβάζει κάτι demo για να έχω να ασχοληθώ με κάτι.

 

Πρώτες εντυπώσεις (θετικά):

-ωραία συσκευασία, ωραίο πακετάρισμα

-φαίνεται καλή κατασκευή, είναι πιο όμορφο από τις φωτογραφίες!

-το χειριστήριο κάθεται καλά στο χέρι, αντίσταση, επαναφορά κλπ από μοχλούς και κουμπιά μου φάνηκαν μια χαρά, το dpad καλύτερο από του 360

-Προς το παρόν είναι εντελώς αθόρυβο, δουλεύει και είναι σα να είναι κλειστό! Πρέπει να κολλήσεις το αυτί σου στην κονσόλα για να ακούσεις κάτι! (μη το ματιάσω... :P )

-Μενού απλά και όμορφα, "γνωστά", γρήγορη περιήγηση και εναλλαγή

-Το Kinect απλά το σέταρα αλλά μου δίνει ένα ωραίο αίσθημα ότι είναι κάτι προηγμένο, έστω με αυτές τις λεπτομέρειες (αναγνώριση κλπ που κάνει)

 

αρνητικά (ας πούμε :) )

- Μεγάλο! Μου θύμισε xbox original!

- Άσπρο νομίζω θα έδειχνε πιο όμορφο, ίσως του βάλω κανένα skin αργότερα

-Μικρό καλώδιο power, αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω του 360

-Το καπάκι που έπαιρνε μέσα τις μπαταρίες στο χειριστήριο του 360 ήταν πιο βολικό

-"Μόνο" 360gb ελεύθερα! Τι διάολο πιάνει τόσο χώρο?!

 

Αυτά για την ώρα, περισσότερα όταν παίξω και τίποτα! :)

Ωραιος! Καλοπαιχνιδο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλά τα είπες. Καλοπαίχνιδο κι από μένα!

 

Εγώ δεν καταλαβαίνω πως γίνεται η Sony να καταφέρνει να βάζει το PSU μέσα στο κουτί της κονσόλας, όταν η Microsoft μας αναγκάζει να κουβαλάμε ολόκληρα τούβλα (κυριολεκτικά). Επίσης ποτέ δεν θα καταλάβω γιατί το Χ1 δεν μπορεί να σταθεί και όρθιο, τι ακριβώς σκέφτονταν οι τύποι; Γιατί μας πήγαν 10 χρόνια πίσω; Ας άλλαζαν έστω τις εισαγωγές αέρα.

 

Και να ήταν και μικρές οι διαστάσεις, πάει στο διάολο. Στην πραγματικότητα όμως έχουμε αυτό:

 

PS4vsXBOXONE_01.jpg

 

με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να βάζω το Χ1 στο... πάτωμα (έστω και προσωρινά), αφού το έπιπλο της τηλεόρασης δεν χωράει 55άρα TV, soundbar ενός μέτρου, Kinect και X1. Με αναγκάζουν να αγοράσω νέο έπιπλο, έλεος.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αναγκάζουν να αγοράσω νέο έπιπλο, έλεος.

 

Ε καιρός δεν ήταν για μια ανανέωση στο σαλόνι;Αντί να λες ευχαριστώ που σε παρακινούν να φρεσκάρεις λίγο το σαλόνι,βγάζεις και γλώσσα από πάνω :-D

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνατε ομως οτι το xbone για αυτο το λογο ειναι ψυγειο σε σχεση με το ps4, λογω του psu που εχει μεσα στα σπλαχνα του το ps4 και που δεν το εχει το xbone.

 

Αν εχετε δει και το xbone εσωτερικα, το fan  που εχει μεσα πρεπει να ειναι 4 φορες σε μεγεθος συγκριτικα με το fan του ps4. Αρα λογικο το μεγεθος του, το design της κονσολας μου αρεσει αλλα η ms επαιξε safe. Μπορει η slim του εκδοση οταν βγει να ειναι σαν το xbox 360 slim που πραγματικα ηταν κουκλι (γνωμη μου)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...