Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To app το κατεβάζει αν αλλάξεις region, αλλά το Netflix παίζει; Αυτό είναι το θέμα. Ελα και το κατέβασες. Μετά;

 

Μετα proxy server και συνδρομη Netflix απο ιδια χωρα αν ολα πανε καλα.. Δεν νομιζω οτι αξιζει προς το παρων με τις παροχες του Netflix ειδικα για Αγγλια, αλλα δεν το εχω ψαξει και ιδιαιτερα ακομη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώ το unblock-us.com (5$ το μήνα συνδρομή) και μπορώ να αλλάζω με τη μια τη περιοχή στην οποία βλέπει ότι είμαι το Netflix.Έτσι κάνοντας restart το Netflix app όταν το ξανανοίγεις σου βγάζει το περιεχόμενο που είναι διαθέσιμο σε εκείνη τη χώρα.

 

Ωστόσο εγώ το έχω μόνιμα στο Αμερικάνικο Netflix γιατί έχει τη μεγαλύτερη συλλογή αλλά μερικές φορές ίσως να έχει κάτι στα Netflix άλλων περιοχών που δε τα έχει στο Αμερικάνικο.Υπάρχουν site που σου δείχνουν τι έχει το Netflix κάθε χώρας.

 

Απλά προσέξτε γιατί λίστα με τις ταινίες/σειρές που θες να δεις μπορείς να φτιάξεις μόνο στη χώρα που έχεις σαν βασικό το Netflix(ουσιαστικά εκεί που πρωτοφτιάχνεις το account σου),δηλαδή για εμένα το Αμερικάνικο.

 

Κλείνω τον άλλο μήνα ένα χρόνο στο Netflix και δε το μετανιώνω με τίποτα.Βολεύει πάρα πολύ αν ξέρεις Αγγλικά και δε θες Ελληνικούς υπότιτλους.

 

Επίσης και το unblock-us και το Netflix έχουν trial.Αν θέλετε μπείτε στο unblock-us(ή σε κάποια παρόμοια υπηρεσία της επιλογής σας),κάντε trial,κάντε τις ρυθμίσεις που σας λέει στο Xbox One σας ή το router σας αν θέλετε να έχουν όλες οι συσκευές του σπιτιού πρόσβαση στο Netflix χωρίς να ρυθμίζεις τη κάθε μια ξεχωριστά,γυρίστε το σε Αμερική το location που δείχνει ότι είστε,πηγαίνετε στο Netflix και κάνε trial συνδρομή και βλέπετε αν σας αρέσει ή όχι.

 

Προτείνω να γυρίσετε σε Αμερική και να κάνετε εκεί λογαριασμό και λόγω δολαρίου και λόγω αυτού που είπα παραπάνω περί my list.

 

Τέλος να πω ότι στο Netflix μπορείς να έχεις πολλά profile ώστε αν μπαίνουν και άλλοι χρήστες να μη μπερδεύονται οι λίστες κτλ και επίσης μπορείς να δεις ταυτόχρονα από δυο διαφορετικές ip με διαφορετικά profile του ίδιου account.Σε παραπάνω ίσως πετάει error δε ξέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπεις με παραπάνω από το όριο απλώς σου λέει ότι είναι ήδη πιασμένες οι θέσεις από άλλους χρήστες. Μπορείς, πάντως, να το επεκτείνεις το όριο σε 5 χρήστες ταυτόχρονα για περισσότερα χρήματα ανά μήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks Merdock.

Θέλει αμερικανική πιστωτική για να ανοίξεις λογαριασμό στο αμερικανικό νετφλιξ ?

Πως πληρώνεις ?

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paypal. Αν είναι όπως το βρετανικό, δεν τους νοιάζει πού είναι registered το paypal σου, παρά μόνο η IP σου όταν συνδέεσαι. Εγώ στο UK με ελληνικό paypal πληρώνω 3 χρόνια τώρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσημα πλέον το συγκεκριμενο bundle στα καταστηματα τον Νοέμβρη.

 

 

 

 

Σε κάποιες χώρες έχει διαφορετικά http://www.xbox.com/it-IT/xbox-one/consoles/bundles/assassins-creed-unity

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά σουπερ προσφορά!!! Τρελό vfm!!! Να και ένα καλό που έσπασαν τα μούτρα τους στην ευρώπη...

 

 

edit:  Στη χώρα μας δυστυχως το πακέτο δεν περιλμβάνει και το rayman...

 

http://www.xbox.com/el-GR/xbox-one/consoles

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...