Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προχωρα vag patrick να γινεις κομπλε με απ'ολα να μη σε νοιαζει τιποτα.

videoclub, δεν ξερω να σου πω. παντως σε προσφορες θα βρεις να αγορασεις αρκετα απο τα exclusive της πρωτης χρονιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω να πουλησω το ps4 αλλα οπως και να χει και οι 2 περιπτωσεις ειναι υπερβολη....το σκεφτομαι 2 μερες τωρα τι να κανω.....τεσπα..ευχαριστω πολυ θα ενημερωσω για την αποφαση,οχι οτι καιγεστε να μαθετε, απλα επειδη ανοιξα θεμα και δε θελω να καταντησει σε flame war..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δες τι σου αρέσει απο τα exclusives του one και κρίνε αν αξίζει.Εσυ μόνο ξέρεις την απάντηση. Για μένα η μόνη κονσόλα που δεν αξίζει τη δεδομένη στιγμή είναι το ps4 αν και οι περισσότεροι διαφωνούν μαζί μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψη μου είναι να πουλήσεις το ps4 αν σου φαίνονται και οι δύο κονσόλες too much. Ακόμα κι αν είσαι πολύ απαιτητικός στα multiplatforms και θελεις να παίξεις αυτά που έτρεχαν καλύτερα στο ps4 στην αρχή της γενιάς έχεις και το pc οπότε πιστεύω ότι σου είναι άχρηστο. Όπως έχει πει και άλλος χρήστης σε άλλο τόπικ, και αυτή φυσικά είναι και η αλήθεια, το ps4 έμεινε πίσω σε exclusives και δεν ξέρω κάτα πόσο θα μπορεί να μικραίνει αυτή την διαφορά όταν κυκλοφορήσει τα δυνατά του χαρτιά και έχοντας μια ms να ανακοινώνει το ένα παιχνίδι μετά το άλλο. 

Το στην αρχη μ' αρεσε.

 

Ακομα παιζουν καλυτερα και σε μεγαλυτερη αναλυση τα περισσοτερα αν οχι ολα τα multi-platform games.

 

Και μιας και μιλατε για exclusive οκ το δεχομαι οτι προς το παρον τουλαχιστον η sony εχει μεινει πισω στα exclusive αλλα πιστευεται οτι θα μεινει ετσι?

Δεν το νομιζω.

Οπως επισης πιστευεται οτι τα περισσοτερα παιχνιδια που θα παιξεις στην οποιαδηποτε κονσολα ειναι τα αποκλειστικα της ή τα multi-platform games?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ξεφυγω λιγο απο το θεμα...επειδη σκεφτομαι να το τσιμπησω, αξιζει εφοσον εχω ps4 και τουμπανο pc (σκεφτειτε μονο τις αποκλειστικοτητες που θα εχει...- με αυτο το σκεπτικο) , στα γνωστα sevenspot κλπ θα χει να νοικιαζω κανα game , εχει βρει κανεις?η μπα???? να ενημερωσω πως θα μου βγει στα 250€ επειδη εχω ενα πιστωτικο..επισης να πουμε οτι σιγουρα το πιστωτικο μπορω να το κρατησω και να το ξοδεψω αλλου....ελπιζω να με κατατοπισετε... :D

Προσωπικα θα σου ελεγα να την κανεις την αγορα(τιτλοι οπως το gears of war και το halo 5)ειναι πολυ δυνατα χαρτια ωστε να παρει καπιος xbox-one στην παρουσα φαση.

Υ.Γ Τωρα ειδα και την τιμη που θα το παρεις(μην το σκεφτεσαι καν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι θα μπουμε σε φαση vs ως συνηθως.

 

Αν εγω προτεινω δηλαδη να πουλησει το ps4 και το xbone, και να παει στο Wii U γιατι αυτο εχει τα περισσοτερα exclusives τωρα,  τι θα γινει δηλαδη? Kαι απο δυνατα χαρτια μια χαρα θα τα παει και η Nintendo το 2015. 

 

 

Αφηστε ο καθενας να εχει την αποψη του και μην ειστε τοσο απολυτοι(συμβουλη) για την κονσολα που εσεις προτιματε. Οι φιλοι απο πανω θεωρουν για αυτους οτι το xbone ηταν και ειναι η καλυτερη κονσολα βασει των exclusives που αρεσουν σε αυτους. Πρεπει καποια στιγμη να το αποδεχτουμε αυτο και να σταματησουμε αυτου του ειδους τις συζητησεις με το ποια ειναι η καλυτερη και γιατι.

 

Χανεται και η ουσια με ολα αυτα.

 

Το ιδιο ελεγα και σε αναλογο section αλλα παρεξηγηθηκε το σχολιο μου.

 

Παμε και παλι λοιπον..να λεμε δηλαδη το αυτονοητο..

 

Εγω γουσταρω ps4 λογω των excl που εχει βγαλει (ειναι λιγα, i know) και δεν εχω ακομα xbone γιατι δεν με ενδιαφερουν τα exclusives του xbox αυτη την στιγμη.

 

Halo, forza, gears of war, δεν με ενδιαφερουν. Με ενδιαφερει το Quantum Βreak και ΤR. Αν βγαλει και αλλα exclusives μεσα στο 2015 ειμαι θετικος στην αποκτηση του one. 

 

Απο εκει και περα στο ps4 περιμενω Uncharted 4, The Order, God of War, Last of us 2(oποτε βγει)απο exclusives και οτι multiplatform βγει. Που ακριβως χανω απο εναν  multiplatform τιτλο που ειναι και στο xbone? Εχω και καλο pc οποτε τον πινουν και τα δυο οταν εχω να διαλεξω αναμεσα σε pc-ps4-xbone.

 

Θες να παρεις xbone φιλε, με κριτηριο τι αλλο? Τα games του!!! Σου αρεσουν? Sold..

 

Θες ps4? Γιατι? Τα games του!!! Σου αρεσουν? Sold..

 

Δεν καθομαι να κανω αριθμητικη με τα exclusives τωρα και το ποιος εχει μεινει πισω γιατι ειναι πολυ νωρις ακομα. To αν εχει το xbone 10 exc παραπανω απο το ps4 και μου ειναι αδιαφορα τα 8 ε τι να το κανω. Το ιδιο μπορει καποιος να πει και για το ps4. Και παλι καταληγουμε στο αυτονοητο, οπου δηλαδη μετραει τι games επιθυμει να παιξει ο καθενας. 

 

Αυτη ειναι η αποψη μου.

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, στα 250 είναι πολύ πολύ καλή τιμή. Εγώ θα το έπαιρνα κι ας μην είχε κάποιο αποκλειστικό αυτή τη στιγμή που να με ενδιαφέρει, επειδή σε ένα χρόνο σίγουρα θα έχει 2-3. Και στα 250 ούτε σε 2 χρόνια δε θα τη δούμε την κονσόλα. Δηλαδή, αν είναι να πάρεις τελικά Χ1, εκτός κι αν σκοπεύεις να το πάρεις σε τιμή χώμα όταν θα βγει το επόμενο, εγώ θα σου έλεγα πάρ' το τώρα αν έχεις τα λεφτά χαλαρά. 

 

Ολα τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε, ο καθένας μιλάει με βάση τα γούστα του, όπως λέει κι ο Αλεξ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ξεφυγω λιγο απο το θεμα...επειδη σκεφτομαι να το τσιμπησω, αξιζει εφοσον εχω ps4 και τουμπανο pc (σκεφτειτε μονο τις αποκλειστικοτητες που θα εχει...- με αυτο το σκεπτικο) , στα γνωστα sevenspot κλπ θα χει να νοικιαζω κανα game , εχει βρει κανεις?η μπα???? να ενημερωσω πως θα μου βγει στα 250€ επειδη εχω ενα πιστωτικο..επισης να πουμε οτι σιγουρα το πιστωτικο μπορω να το κρατησω και να το ξοδεψω αλλου....ελπιζω να με κατατοπισετε... :D

Αφου εχεις καλο Pc αρα τα Multiplattform τα ξεχνας. Επισης το Seven κυριως Playstation παιχνιδια φερνει αλλα λογικα πρεπει να φερνει και λιγα για Xbox. Και για μενα η καλυτερη λυση δεν ειναι να πας να τα σταξεις απο τωρα στο Xbox.Μεινε με τις κονσολες που εχεις και αργοτερα μετα απο καιρο παρε το Xbox και ολα τα exclusives του και θα εχεις και τοτε γλυτωσει πολλα χρηματα απο τις Online συνδρομες. Αλλωστε για τα exclusives του το θες και εχεις ηδη Ps4,Wii U και Xbox τι να πρωτοπαιξεις ειδικα μιας και δουλευεις κιολας???Ναι αν θες ενα Dvd player να σου διακοσμει τον χωρο οκ παρτο αλλα ειναι τελειως αχρηστη αγορα και αναρωτιεμαι που μερικοι το προτεινουν ετσι ευκολα .Για να μην αναφερω για το κοστος των παιχνιδιων,γιατι οπως σε κοβω για να ρωτας και για Seven θες να παρεις την κονσολα για να την βγαζεις με ενοικιασεις.Ε τοτε στα σιγουρα δεν αξιζει.Κανε υπομονη εχεις ηδη Pc,Ps4 και Wii U που σε καλυπτουν σε ολα και ηδη πρεπει να δωσεις πολλα χρηματα για να αγοραζεις τα παιχνιδια σε Ps4 και U.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που έχω και τις δύο κονσόλες μπορώ να πω ότι απο άποψης γραφικών το Ps4 έχει ελαφρώς καλύτερα αλλά η μεγάλη διαφορά είναι το lag που έχω στο xbox σε σχέση με το ps4.Τουλάχιστον στο fifa και στο BF4 που παίζω πάρα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που έχω και τις δύο κονσόλες μπορώ να πω ότι απο άποψης γραφικών το Ps4 έχει ελαφρώς καλύτερα αλλά η μεγάλη διαφορά είναι το lag που έχω στο xbox σε σχέση με το ps4.Τουλάχιστον στο fifa και στο BF4 που παίζω πάρα πολύ.

 

Λογικα θα επαιζες με τιποτα αμερικανους...απο μονη της η κονσολα δεν νομιζω να φταιει για το lag...ευρωπαιοι με one μονο η αγγλια εχει αρκετους...στην υπολοιπη ευρωπη η διαφορα ειναι ακομα μεγαλυτερη απο οτι ηταν 360-ps3...αρα η πιθανοτητα να μπεις σε αμερικανικο lobby εχει αυξηθει δραματικα. εξ ου και το lag...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα θα επαιζες με τιποτα αμερικανους...απο μονη της η κονσολα δεν νομιζω να φταιει για το lag...ευρωπαιοι με one μονο η αγγλια εχει αρκετους...στην υπολοιπη ευρωπη η διαφορα ειναι ακομα μεγαλυτερη απο οτι ηταν 360-ps3...αρα η πιθανοτητα να μπεις σε αμερικανικο lobby εχει αυξηθει δραματικα. εξ ου και το lag.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω προφανώς δεν φταίει η κονσόλα.Για παράδειγμα στο fifa στα seasons (στο pS) παίζω συνέχεια με τούρκους έλληνες και Ιταλούς και πάει βολίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες εχθές στο Αγγλικό STORE μου εβγάλε το Fifa15 Deluxe Edition με 27 λιρόνια!

Ορμάτε!

και απο αμερικανικο marketplace εχει $30 (=25ε), και μαζι δινουνε και 2200 ποντους για ultimate team.

 

oι προσφορες αυτες στα marketplaces ισχυουν μεχρι 19/1 απο οτι ειδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στην αρχη μ' αρεσε.

 

Ακομα παιζουν καλυτερα και σε μεγαλυτερη αναλυση τα περισσοτερα αν οχι ολα τα multi-platform games.

 

Και μιας και μιλατε για exclusive οκ το δεχομαι οτι προς το παρον τουλαχιστον η sony εχει μεινει πισω στα exclusive αλλα πιστευεται οτι θα μεινει ετσι?

Δεν το νομιζω.

Οπως επισης πιστευεται οτι τα περισσοτερα παιχνιδια που θα παιξεις στην οποιαδηποτε κονσολα ειναι τα αποκλειστικα της ή τα multi-platform games?

 

H λιστα που παραθετεις δεν αναφερεται ομως σε θεματα οπως image quality (οπου σε καποιους τιτλους το One ειναι μπροστα) και δεν αναφερεται και σε framerate οπως επισης το One στα τελευταια multi's δειχνει τα δοντια του.

 

Π.χ. οπως μου ερχονται στο μυαλο, σημαντικοι τιτλοι οπως Call of Duty: AW, GTA V, Farcry 4, Unity τρεχουν καλυτερα σε One. Επισης Tomb Raider ειναι 30 fps capped και δεν τρεμοπαιζει αναμεσα στα 30 και στα 60, το Thief εχει καλυτερο image quality στο One, το Diablo 3 το ιδιο και το Metro:Redux το ιδιο.

 

Επισης η λιστα εχει λαθη οπως στην περιπτωση του Killzone 3 που δεν ετρεχε σε native 1080 το multiplayer, ενω σχεδον ολοι οι τιτλοι όπου αναγραφεται 1080p/60 fps στην ουσια ποτε δεν επιτυγχανεται. Ειναι θεωρητικο. Ο μονος τιτλος που τρεχει αψεγαδιαστα σε 1080p/60 fps ειναι το Forza 5 του Xbox One.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...