Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα δεν το λες και ξεβρακωμα...αν ειναι δυνατον...και ξαναλεω, πως γινεται να ειμαι sony fanboy χωρις να εχω αγορασει ποτε κονσολα της sony,ενω εχω παρει 2 xbox phat και ενα slim...και οι διαφορες δεν ειναι ανυπαρκτες...ειπαμε, δεν ειναι τεραστιες, αλλα ειναι εκει! Και μονο μια τιμη χαμηλοτερη θα με κανει να το παρακαμψω τελειως! Αυτο δεν εχει κανει ακομα η ms και αυτο ειναι που θα την σωσει...μιλαω λογικα και θα με βγαλουν και sony fanboy, τα χαπια μου...

 

Ναι τα crushed blacks ειναι το μεγαλυτερο προβλημα στο AW αυτην την στιγμη, δεν εχω προβλημα ουτε με την αναλυση ουτε με το frame rate...τι και αν πεφτει στο campaign αντε και 10fps στο ps4 σε καποια μετρημενα σημεια, σιγα...δεν σου φτανουν 50??Στο multiplayer ομως ειναι σταθερα 60 δεν πεφτει ποτε. Απο την αλλη τα crushed blacks του one επιμενουν και σου δυκολευουν την ζωη οταν ψαχνεις κρυμμενους αντιπαλλους...το gta ξαναλεω, που ειδες να τρεχει καλυτερα??? και τα 2 τρεχουν μια χαρα. αν πεσει δηλαδη κανα 2 καρε? Και το one το κανει αυτο...δεν πεφτει στα 27, πεφτει στα 28-29, πιο συχνα ομως...δεν λεει τιποτα αυτο...Εγω λεω αυτο που βλεπω ειμαι αντικειμενικοτατος, παιζω και με τις 2 κονσολες χωρις να εχω καμια...ποσο πιο αντικειμενικος να γινω... ο αγοραστης δεν θελει να νιωθει μαλακας...αυτην την στιγμη ναι το 100αρικο παιζει μεγαλο ρολο, ειδικα για τον Ελληνα και τον ευρωπαιο που ειναι sonyακιας, γιατι να αλλαξει και να παρει κατι αγνωστο στην ιδια τιμη παρολο που ξερει οτι ειναι πιο αδυναμο...???Επισης το ps4 σπαει κοντερ και εσυ με την ms λετε μονο οτι το one εχει περασει το 360...ε αν ειναι αυτο αρκετο τοτε παω πασο...

icon_scratch.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άγνωστο είναι το xbox στην Ευρώπη ρε συ john;Οκ δεν είσαι sony fanboy,το δέχομαι, όμως φίλε μου εχεις γράψει υπερβολαρες μέσα. Ειδικά με το πολύ πιο δυνατό ps4 με ξεπέρασες. Οκ, τα λεγανε στην αρχή, τώρα που έχουν βγει κάμποσα παιχνίδια και ξέρουμε τις δυνατότητες του κάθε μηχανήματος, επιμένεις ακόμα για ένα πολύ πιο δυνατό μηχάνημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άγνωστο είναι το xbox στην Ευρώπη ρε συ john;Οκ δεν είσαι sony fanboy,το δέχομαι, όμως φίλε μου εχεις γράψει υπερβολαρες μέσα. Ειδικά με το πολύ πιο δυνατό ps4 με ξεπέρασες. Οκ, τα λεγανε στην αρχή, τώρα που έχουν βγει κάμποσα παιχνίδια και ξέρουμε τις δυνατότητες του κάθε μηχανήματος, επιμένεις ακόμα για ένα πολύ πιο δυνατό μηχάνημα;

 

Πουλαει λιγοτερα απο μισα...και αυτα ειναι περισσοτερο συσπειρωμενα σε μ.βρετανια...ειδικα στην Ελλαδα υπολογιζω 1 στις 20 κονσολες, επιεικως...Αν αυτο ειναι υπερβολη...μπαινεις να παιξεις destiny που δεν εχει matchmaking και δεν μπορει να βρει 6 ατομα...Εχω φαει ολα τα call of duty στην μαπα και μολις βλεπω Ελληνα μεσα ειναι σαν να επιασα το τζοκερ...Εσυ τι λες? Κραζω επειδη ειμαι sony fanboy, ή θελω περισσοτερο κοσμο με xbox και ξενερωνω με τις μαλακιες της MS???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη έχω λιώσει τη ζωή μου στα call of duty καταλαβαίνω οτι τρολαρεις.Και μόνο απο αυτό καταλαβαίνει πολλά κάποιος.

 

Μαλιστα οκ...πρεπει να εισαι σπιρτο μεγαλο για να με καταλαβες για τρολ...ειμαι σιγουρος πως δεν υπαρχει τροπος να σε πεισω...γιατι απλα δεν θες να λεω την αληθεια, θες να ειμαι τρολ...γιατι αλλιως εχω δικιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες οτι στα call of duty δε βρίσκεις Έλληνα είσαι απλά ψεύτης. Εχω λιώσει ολα τα cod και πάντα υπήρχε τεράστια ελληνική κοινότητα.Ξεκινας με πολύ δυνατότερο μηχάνημα ενώ δεν είναι, συνεχίζεις λέγοντας οτι στην Ευρώπη το μηχάνημα είναι άγνωστο και καταλήγεις να λες οτι στα Cod δε βρίσκεις Έλληνες. Δε θέλω να διαβάσω και τίποτα άλλο για να καταλάβω που το πας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες οτι στα call of duty δε βρίσκεις Έλληνα είσαι απλά ψεύτης. Εχω λιώσει ολα τα cod και πάντα υπήρχε τεράστια ελληνική κοινότητα.Ξεκινας με πολύ δυνατότερο μηχάνημα ενώ δεν είναι, συνεχίζεις λέγοντας οτι στην Ευρώπη το μηχάνημα είναι άγνωστο και καταλήγεις να λες οτι στα Cod δε βρίσκεις Έλληνες. Δε θέλω να διαβάσω και τίποτα άλλο για να καταλάβω που το πας.

 

Ε τωρα τρολαρεις εσυ...δεν παιζει να λες αληθεια...αρχικα δεν ειπα οτι ειναι αγνωστο! Μην αλλαζεις τα λογια μου, ειπα οτι η Ευρωπη και περισσοτερο οι Ελληνες ειναι PSακηδες...Οι πωλησεις λενε την αληθεια...ποιο θες??? To AW??? 2,3εκ εναντι 1,12εκ...ghosts? 1.17 εναντι 0,56...και ξαναλεω οι περισσοτεροι απο αυτους βρισκονται στην μ.βρετανια γιατι εκει πουλαει καλυτερα το one. Ποια κοινοτητα cod ελληνικη μου λες?? Τιποτα pc..??? Ο,τι να ναι πραγματικα, πρεπει να με δουλευεις...gamertag: johngamer7 Αν δεν τρολαρεις κανε με add. Καληνυχτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλαει λιγοτερα απο μισα...και αυτα ειναι περισσοτερο συσπειρωμενα σε μ.βρετανια...ειδικα στην Ελλαδα υπολογιζω 1 στις 20 κονσολες, επιεικως...Αν αυτο ειναι υπερβολη...μπαινεις να παιξεις destiny που δεν εχει matchmaking και δεν μπορει να βρει 6 ατομα...Εχω φαει ολα τα call of duty στην μαπα και μολις βλεπω Ελληνα μεσα ειναι σαν να επιασα το τζοκερ...Εσυ τι λες? Κραζω επειδη ειμαι sony fanboy, ή θελω περισσοτερο κοσμο με xbox και ξενερωνω με τις μαλακιες της MS???

 

δεν βρίσκεις να παίξεις με Έλληνες στο ΧΒΟΧ και βρίσκεις στο PS4...κλαίω

 

θα έπρεπε να ξέρεις ότι οι PS fans βγάζουν καντήλες όταν ακούνε online gaming...δεν θα ξεχάσω τρελή ατάκα στο thread του Destiny μόλις ανακοινώθηκε που έλεγε "κρίμα που είναι online"  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To xbox είναι κονσολάρα.Είναι λίγο πιο αδύναμο σε gpu αλλά για μένα προσωπικά σε όλα τα άλλα ,services,exlusives,support είναι πολύ μπροστά.

 

Έχω και το PS4 πάντως και δεν έχω πρόβλημα να βρίσκω Online παίκτες μάλιστα στο fifa βρίσκω πολύ πιο εύκολα και έχει πολύ λιγότερο lag απο το one.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βρίσκεις να παίξεις με Έλληνες στο ΧΒΟΧ και βρίσκεις στο PS4...κλαίω

 

θα έπρεπε να ξέρεις ότι οι PS fans βγάζουν καντήλες όταν ακούνε online gaming...δεν θα ξεχάσω τρελή ατάκα στο thread του Destiny μόλις ανακοινώθηκε που έλεγε "κρίμα που είναι online"  :-D

 

Καλα αυτο ισχυει γενικα για τους Ελληνες...οχι μονο για τους κατοχους PS...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...