Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αχαααα και γιατί γίνετε αυτό ?

Άρα με αυτό που μου λες δεν γίνετε να αγοράσεις ένα μεταχειρισμένο game και να παίζει live,ούτε cod ούτε hallo..

cod παιζεις γιατι οι φιλοι μου το ανταλαζουν συχνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έπιασα αυτό φίλε μου, :-D Δισκάκι μου πουλάει το γνήσιο fifa 15αλλά για να παίξω στο live μου είπε ότι πρέπει να πληρώσω για έναν κωδικό

οπως σου ειπα, το δισκακι απο μονο του ειναι 100% αρκετο για να παιξεις το fifa 15.

 

εψαξα να δω τι κωδικο λες, και αυτος αναφερεται στο Ultimate team, το οποιο ειναι exclusive στο xbox, και δεν υπαρχει σε αλλες εκδοσεις. (Πολακης το ηξερες αυτο ρε συ?)

http://www.eurogamer.net/articles/2014-06-18-fifa-15-ultimate-team-legends-exclusive-to-xbox-one-and-xbox-360

 

 

http://www.easports.com/fifa/news/2014/fifa-15-what-is-new-in-fifa-ultimate-team

 

 

ξαναλεω λοιπον, για να παιξεις το fifa 15, oπως και οποιοδηποτε αλλο παιχνιδι στο xbox, το δισκακι ειναι αρκετο.

 

 

και γενικα, οταν θα ψωνιζεις μεταχειρισμενα δισκακια, καλα ειναι να μαθαινεις τι περιειχαν μεσα αρχικα ωστε να κανεις καλες αγορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 Ιανουαριου η microsoft εχει ενα event για τα windows 10.

 

τι ακουγεται?

 

στα πλαισια της ...συνεργασιας xbox-windows,

 

περα απο το οτι η ψηφιακη ...βοηθος στα windows λεγεται ..Cortana,

ενας νεος browser ετοιμαζεται να παρουσιαστει, στη θεση του internet explorer (ο οποιος θα παραμεινει για compatibility/legacy) με λειτουργιες που ακουγεται πως δεν εχει κανενας αλλος ανταγωνιστικος browser, εχει την ονομασια ...Spartan

ενω πολλες φημες μιλανε για ενα δυνατο APP των windows 10 που θα συσχετιζεται αμεσα με το xbox.

 

τελος, ενας program manager της microsoft σηκωσε προχτες και αυτη τη φωτογραφια:

 

GiedmqT.jpg

 

21/1 λοιπον η παρουσιαη, και μπορει και να εχουμε ευχαριστα νεα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η παραπάνω φωτογραφία αφορά τις φήμες για exclusive παιχνίδια του one σε pc μέσω ms store νομίζω θα ειναι η απόλυτη απαξίωση της κονσόλας. Ελπίζω πως όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ελπιζω πως ναι. αν και ακομα ειναι νωρις για την τελικη ενοποιηση, τα εχουμε ξαναπει αυτα.

 

ΚΑΠΟΙΑ στιγμη, εκει θα παμε: ΕΝΑ live marketplace, και οτι αγορασεις, το παιζεις οπου γουσταρεις: στην κονσολα, στο desktop, στο tablet ή στο κινητο.

 

δεν μπορω να καταλαβω πως καποιος μπορει να το βλεπει αυτο ως αρνητικο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλά μετά δεν θα έχει η MS exclusives αλλά consoles exclusives και θα έχεις τον κάθε PC gamer να σου λέει ότι το παίζει το παιχνιδάκι τσάμπα σε full settings σε 5ατίας μηχάνημα των 300 ευρώ  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλά μετά δεν θα έχει η MS exclusives αλλά consoles exclusives και θα έχεις τον κάθε PC gamer να σου λέει ότι το παίζει το παιχνιδάκι τσάμπα σε full settings σε 5ατίας μηχάνημα των 300 ευρώ  :-D

ε, και τι με νοιαζει εμενα αυτο?

bragging rights με τους κολλημενους pcακηδες (ή τους ..stealth playstationακηδες) VS η εξυπηρετηση μου και οικονομια στην τσεπη μου,

τι απο τα δυο κερδιζει αραγε? :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι μόνο οι Pcάκηδες...και οι SONάκηδες θα σου λένε πως έχουν Drake και εσύ δεν έχεις τπτ  :-D

Κοιτα αν εγω για παραδειγμα μπορω να παιζω AC Unity στο pc που το εχω αγορασει στο xbox τοτε οποιος γκρινιαζει ειναι αξιος της μοιρας του..

Τωρα αν καποιος χαιρεται που θα εχει αποκλειστικα τα οποια να ειναι 10 σε ολη την διαρκεια της κονσολας και ολα τα αλλα multiplatform τι να πω... Καποιοι εδω τα λεμε απο την πρωτη μερα οτι εκει παει το πραγμα με την ms και δυστυχώς δεν το καταλαβαινουν συνεχιζουν να πιστευουν οτι οι κονσολες ειναι οπως ηταν το 2000.

Η ms δεν ειναι sony που το μονο δικο της ειναι το brand ουτε το hardware ουτε το software ειναι δικο της και ετσι δεν μπορει να κανει τιποτα, απο την αλλη η ms εχει το 90% στο Pc και κυνηγαει μια ενοποιηση μεταξυ των συσκευων της τετοια που θα ειναι πολυ μεγαλη και θα γινει με τα win10 που θα μπορεσουν να μπουν ταυτοχρονα σε pc-xbox-windows phone... Ετσι και αλλιως βλεπω την sony σαν τελευταια κονσολα που βγαζει το 4 μετα να το γυρισει στο streaming και να παιζεις ολα τα games της μεσω xbox η pc η κινητο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα αν εγω για παραδειγμα μπορω να παιζω AC Unity στο pc που το εχω αγορασει στο xbox τοτε οποιος γκρινιαζει ειναι αξιος της μοιρας του..

Τωρα αν καποιος χαιρεται που θα εχει αποκλειστικα τα οποια να ειναι 10 σε ολη την διαρκεια της κονσολας και ολα τα αλλα multiplatform τι να πω... Καποιοι εδω τα λεμε απο την πρωτη μερα οτι εκει παει το πραγμα με την ms και δυστυχώς δεν το καταλαβαινουν συνεχιζουν να πιστευουν οτι οι κονσολες ειναι οπως ηταν το 2000.

Η ms δεν ειναι sony που το μονο δικο της ειναι το brand ουτε το hardware ουτε το software ειναι δικο της και ετσι δεν μπορει να κανει τιποτα, απο την αλλη η ms εχει το 90% στο Pc και κυνηγαει μια ενοποιηση μεταξυ των συσκευων της τετοια που θα ειναι πολυ μεγαλη και θα γινει με τα win10 που θα μπορεσουν να μπουν ταυτοχρονα σε pc-xbox-windows phone... Ετσι και αλλιως βλεπω την sony σαν τελευταια κονσολα που βγαζει το 4 μετα να το γυρισει στο streaming και να παιζεις ολα τα games της μεσω xbox η pc η κινητο...

Με αυτην την επιτυχια που εχει κανει αυτην την στιγμη το ps4(σπαζοντας το ενα ρεκορ μετα απο το αλλο σε θεμα πωλησεων)μου φαινεται λιγο δυσκολο να συμβει αυτο.Προσωπικα πιστευω οτι οσο οι κονσολες πουλανε τοσο καλα!!!τοσο δυσκολα εταιριες κολοσοι (οπως ειναι η microsoft και η sony)θα αποσυρθουν τοσο ευκολα απο την gaming σκηνη.(30+εκατομμυρια πωλησεις και απο τους 2 μεσα σε ενα χρονο+δεν ειναι και μικρο ρεκορ)  ;)

 

21 Ιανουαριου η microsoft εχει ενα event για τα windows 10.

 

τι ακουγεται?

 

στα πλαισια της ...συνεργασιας xbox-windows,

Ακουγεται οτι θα υπαρχουν ανακοινωσεις νεων παιχνιδιων και για το one.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...