Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μακαρι να γινει κατι τετοιο να παιξουμε κανα forza στην pcαρα μας :D

κι αν χρειαζεται να εχεις και xbox προκειμενου να μπορεις να παιξεις τα παιχνιδια του xbox στην pcαρα σου? (ή στην ταμπλετα/κινητο/?)  τι γινεται τοτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι θα υπαρξει συνεργασια σε τετοιο επιπεδο.. Θα χασει σε πωλησεις τρομερα η κονσολα μετα, δεν πυροβολεις ποτε τον ιδιο σου τον εαυτο στο ποδι.. Απλα θα υπαρξει μεγαλυτερη ενοποιηση σε επιπεδο πολυμεσων φανταζομαι, ισως να υπαρξουν και περισσοτερες ανακοινωσεις προτερων αποκλειστικων τιτλων του Xbox για το PC, και ισως και προσπαθεια να σηκωσουν ακομη περισσοτερο τις πωλησεις στο marketplace, δινοντας μεγαλυτερη ευελιξια και στις 2 πλατφορμες μεταξυ τους για κοινες εφαρμογες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποθεσεις κανουμε βεβαια, αλλα γιατι θα χασει?

η sony χανει πχ που λεει "παρτο στο ps4 και παιχτο και στο ps vita"?

η apple?

 

ενοποιηση στα πολυμεσα υπαρχει ηδη και με τα παλια windows.

πλεον εχει ενοποιηθει το microsoft wallet (το που πληρωνεις δηλαδη) μεταξυ ολων των πλατφορμων της ms, οποτε η λογικη ακολουθια λεει κοινο marketplace. και εκτος απο τη λογικη ακολουθια, υπαρχει και μια αρκετα μεγαλη ομαδα που φωναζουμε στη ms προς αυτη την κατευθυνση εδω και χρονια πολλα.

 

το απλα να βγαινουν τα παλιοτερα exclusive στο pc που λες, αυτο δεν βλεπω εγω προσωπικα να εχει καποιο οφελος για την ms... βλεπεις εσυ καποιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν διαφωνω για τα πολυμεσα και το ξερω καθοτι χρηστης και των δυο εδω και χρονια. Απλα να περαστει εννοω σε ενα πιο ουσιαστικο επιπεδο με περισσοτερες εφαρμογες , ισως και καποιες κοινες που να δημιουργηθουν με σκοπο την καλυτερη προωθηση και των δυο. Καλως ή κακως ειναι ο φτωχος συγγενης των marketplace αυτο της MS, θελει αρκετα ψωμια ακομη να πιασει τα μεγαλα..

Για τα παλιοτερα λεω να εχει οφελος επειδη κυριως θα εχουν την ελπιδα οι χρηστες των PC αποκλειστικα, οτι καποια στιγμη θα παιξουν τα αποκλειστικα του Xbox.. Οικονομικα δεν νομιζω οτι εχει και ιδιαιτερο νοημα, αλλα στο ακουσμα και μονο ειναι μια καλη προωθηση στα πλαισια του μαρκετινγκ. Καμια φορα με τετοιες ψιλομπουρδιτσες τσιμπαει ο κοσμος..

Τελος  κατα την αποψη μου θα εχανε σε πωλησεις μια κινηση ενοποιησης σε επιπεδο "διαπλατφορμικο" γιατι αλλο ps vita και ps4 και αλλο μια πλατφορμα του βεληνεκους του PC..

Εαν π.χ ηξερα εγω οτι εστω και σε 1 χρονο θα βγει το Halo 5 στο PC σαν time exclusive στο XBone μου δεν θα το επερνα στο τελευταιο,και ενας υποψηφιος χρηστης του PC που σκεφτοταν να παρει το Xbone ισως να εκανε και αυτος δευτερες σκεψεις για την αγορα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας βγει .exe και νασε σιγουρος οτι θα παιζει χωρις να εχεις (και) one ;)

δυστηχος δεν το βλεπω να γινεται κατι τετοιο παντος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτην την επιτυχια που εχει κανει αυτην την στιγμη το ps4(σπαζοντας το ενα ρεκορ μετα απο το αλλο σε θεμα πωλησεων)μου φαινεται λιγο δυσκολο να συμβει αυτο.Προσωπικα πιστευω οτι οσο οι κονσολες πουλανε τοσο καλα!!!τοσο δυσκολα εταιριες κολοσοι (οπως ειναι η microsoft και η sony)θα αποσυρθουν τοσο ευκολα απο την gaming σκηνη.(30+εκατομμυρια πωλησεις και απο τους 2 μεσα σε ενα χρονο+δεν ειναι και μικρο ρεκορ)   ;)

spartan29gr Φτιαξε λιγο την παραθεση γιατι δειχνει σαν να το εγραψα εγω! 

Εξηγω οτι φυσικα και κανουν τρελες πωλησεις αλλα σιγουρα θα ειναι ποιο κερδοφορο να εχουν απλα μια streaming υπηρεσια και να αποφυγουν το βαρος της κονσολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xbox call of duty world championship τον Μαρτιο. επαθλο: $1.000.000

 

 

http://news.xbox.com/2015/01/games-call-of-duty-championship-presented-by-xbox

 

 

 

επισης, ενα απο τα μικρα games που βγηκανε μεσα στις γιορτες και το περασα στο ντουκου, ειναι το ...καλιμπα(!!)

μου το σφυριξανε οτι ειναι πολυ καλο και το κατεβαζω τωρα.

προκειται για ενα platform-puzzle, οπου βασικα κοντρολαρεις περισσοτερα απο ενα μερη ενος ..τοτεμ. ταυτοχρονα.

τα παζλ λοιπον ειναι πολυ εξυπνα, και εχουν να κανουν και με μηχανικη και με αντιληψη καθως παιζουνε βαρυτητες, δυναμεις, αναστροφες κλπ.

 

ενα τρεηλερ ειναι εδω

οσοι ενδιαφερεστε ψαχτε και τα reviews.

α, τιμη = $9.99

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας βγει .exe και νασε σιγουρος οτι θα παιζει χωρις να εχεις (και) one ;)

δυστηχος δεν το βλεπω να γινεται κατι τετοιο παντος

ε, και ετσι θα κανεις τι? θα παιζεις forza χωρις Online ας πουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spartan29gr Φτιαξε λιγο την παραθεση γιατι δειχνει σαν να το εγραψα εγω! 

Εξηγω οτι φυσικα και κανουν τρελες πωλησεις αλλα σιγουρα θα ειναι ποιο κερδοφορο να εχουν απλα μια streaming υπηρεσια και να αποφυγουν το βαρος της κονσολας.

Δεν ξερω για πιο λογο βγηκε ετσι :mellow: (την διορθωσα οσο μπορουσα :) )Εγω προσωπικα δεν θα το ηθελα αυτο!!!και θα γουσταρα να συνεχιζανε να βγαζουνε και οι 3(μαζι και η νιντεντο μεσα) καθε 6 με 7 χρονια καινουργιες κονσολες.Τωρα αν θα γινει το σεναριο που μας παραθετεις!!το μελλον θα δειξει για που θα το πανε το πραγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφερον αρθρο στο eurogamer.

The evolution of Xbox One - as told by the SDK leak

βασιζονται στα leaked SDK docs και επιχειρουν ιστορικο γραφημα του xbox

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-evolution-of-xbox-one-as-told-by-sdk-leak

 

*αν το διαβασετε, μπορει και να καταλαβετε απο που και πως προεκυψαν φημες για ...δευτερη καρτα γραφικων εκεινη την εποχη ;)

επισης, καποιοι μπορει να καταλαβουν και γιατι τα πρωτα games ειχαν βγει ετσι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω για πιο λογο βγηκε ετσι :mellow: (την διορθωσα οσο μπορουσα :) )Εγω προσωπικα δεν θα το ηθελα αυτο!!!και θα γουσταρα να συνεχιζανε να βγαζουνε και οι 3(μαζι και η νιντεντο μεσα) καθε 6 με 7 χρονια καινουργιες κονσολες.Τωρα αν θα γινει το σεναριο που μας παραθετεις!!το μελλον θα δειξει για που θα το πανε το πραγμα.

Ειναι απο αποψη κοστους και μονο δες μονο οτι το ps3 παρολο που τα πηγε καλα παραλιγο να την χρεοκοπησει την sony οποτε μια κονσολα δεν ειναι απαραιτητα οτι θα παει καλα γιατι σκεψου ποσο χρημα πρεπει να δαπανηθει... Μην κοιτας που η ms εχει τονους απο χρημα και κανει οτι γουσταρει και οτι και να λεμε συνεχιζει με το xbox χωρις να την σταματαει τιποτα. Θυμισου τι ειχε γινει με την SEGA παλια με το dreamcast.... Οι κονσολες παντα ηταν ζημιογονες βλεπεις τωρα τι γινεται. Ειναι ποιο φθηνο να βγει αυριο μια πλατφορμα-app και να μπορεις να παιζεις τα παντα απο εκει και φυσικα απο οτι συσκευη συνδεεται στο internet... Μια μερα θα ενωθουν MS-Sony-Nintendo-Steam, (Η Sony ενταξει δεν πολυχρειαζεται περα απο τα αποκλειστικα της δεν εχει κανει και ποτε τιποτα να καινοτομησει στο gaming) και οτι dev υπαρχει κατω απο ενα app και θα κυκλοφορει εκει οτι υπαρχει. 

Εγω να σου πω θελω να γινει το gaming streamable γιατι θα γινει ποιο προσιτο και ποιο φτηνο θα παιξουν και νεες ιδεες, επισης δεν θα υπαρχει hardware limitation και γενικα θα ειναι αριστο. Σκεψου την smart tv σου με ενα gaming app και μια λιστα απο εκατομυρια παιχνιδια ετοιμα να τα παιξεις στο δευτερολεπτο χωρις να κουνηθεις απο τον καναπε σου....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ξεφυγω λιγο απο το θεμα...επειδη σκεφτομαι να το τσιμπησω, αξιζει εφοσον εχω ps4 και τουμπανο pc (σκεφτειτε μονο τις αποκλειστικοτητες που θα εχει...- με αυτο το σκεπτικο) , στα γνωστα sevenspot κλπ θα χει να νοικιαζω κανα game , εχει βρει κανεις?η μπα???? να ενημερωσω πως θα μου βγει στα 250€ επειδη εχω ενα πιστωτικο..επισης να πουμε οτι σιγουρα το πιστωτικο μπορω να το κρατησω και να το ξοδεψω αλλου....ελπιζω να με κατατοπισετε... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ξεφυγω λιγο απο το θεμα...επειδη σκεφτομαι να το τσιμπησω, αξιζει εφοσον εχω ps4 και τουμπανο pc (σκεφτειτε μονο τις αποκλειστικοτητες που θα εχει...- με αυτο το σκεπτικο) , στα γνωστα sevenspot κλπ θα χει να νοικιαζω κανα game , εχει βρει κανεις?η μπα???? να ενημερωσω πως θα μου βγει στα 250€ επειδη εχω ενα πιστωτικο..επισης να πουμε οτι σιγουρα το πιστωτικο μπορω να το κρατησω και να το ξοδεψω αλλου....ελπιζω να με κατατοπισετε... :D

Αν εχεις τουμπανο pc και ps4 παει πολυ.....Τωρα αν γουσταρεις τα exclusives της MS και μελλοντικα εχεις στα πλανα σου την αγορα της,τα 250 ειναι σουπερ τιμη......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ξεφυγω λιγο απο το θεμα...επειδη σκεφτομαι να το τσιμπησω, αξιζει εφοσον εχω ps4 και τουμπανο pc (σκεφτειτε μονο τις αποκλειστικοτητες που θα εχει...- με αυτο το σκεπτικο) , στα γνωστα sevenspot κλπ θα χει να νοικιαζω κανα game , εχει βρει κανεις?η μπα???? να ενημερωσω πως θα μου βγει στα 250€ επειδη εχω ενα πιστωτικο..επισης να πουμε οτι σιγουρα το πιστωτικο μπορω να το κρατησω και να το ξοδεψω αλλου....ελπιζω να με κατατοπισετε... :D

 

Άποψη μου είναι να πουλήσεις το ps4 αν σου φαίνονται και οι δύο κονσόλες too much. Ακόμα κι αν είσαι πολύ απαιτητικός στα multiplatforms και θελεις να παίξεις αυτά που έτρεχαν καλύτερα στο ps4 στην αρχή της γενιάς έχεις και το pc οπότε πιστεύω ότι σου είναι άχρηστο. Όπως έχει πει και άλλος χρήστης σε άλλο τόπικ, και αυτή φυσικά είναι και η αλήθεια, το ps4 έμεινε πίσω σε exclusives και δεν ξέρω κάτα πόσο θα μπορεί να μικραίνει αυτή την διαφορά όταν κυκλοφορήσει τα δυνατά του χαρτιά και έχοντας μια ms να ανακοινώνει το ένα παιχνίδι μετά το άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...