Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Neo βγαίνει Holiday 2016, τα specs είναι set. To NX 1st quarter 2017. To Scorpio Holiday 2017.

 

Συμφωνώ ότι το S απευθύνεται σε νέους υποψήφιους αγοραστές και σε αυτόν τον τομέα, η κίνηση της MS είναι ρουά-ματ. Γιατί προσφέρει ένα καλύτερο One σε πολύ reasonable τιμή το οποίο θα υποστηρίζει HDR, 4k upscaling, 4k video και 4k blu-ray, σε ένα νέο refreshed design. Και με τις δύο κονσόλες (One S και Neo) να πηγαίνουν για το Holiday 2016, ο καταναλωτής θα βλέπει τον ανταγωνιστή του Neo στο One S, το οποίο θα λανσαριστεί και νωρίτερα (2 Αυγούστου).

 

Αυτό τι σημαίνει? Δεν υπάρχει σημαντικός λόγος για κάποιον να επιλέξει να αγοράσει το Neo πληρώνοντας σημαντικά περισσότερο, όταν το 2017 βγαίνει το Scorpio με ανώτερα specs. Εκτός και αν θέλει να κινηθεί αποκλειστικά και μόνο στο universe της Sony και τα παιχνίδια της (κάτι πολύ σεβαστό) ή δεν έχει αγοράσει ακόμη PS4.

 

Για τον κάτοχο ενός PS4, είναι πολύ πιο δελεαστική αγορά τo One S ή το Scorpio στο μέλλον απ' ό,τι ένα Neo.

Με το One S περνάει στο game universe της MS με μία κονσόλα value per money, η οποία ταυτόχρονα του δίνει features που το τωρινό PS4 δεν έχει και αρκετά από τα features που θα ήθελε με το Neo. Ταυτόχρονα, διατηρεί το PS4 με την τεράστια βιβλιοθήκη τίτλων που θα αποκτήσει μέσα στη δεκαετία υποστήριξής του. Αντίστοιχα, αν επιλέξει να περιμένει, το Scorpio θα είναι μία πραγματική αναβάθμιση γι' αυτόν (πραγματικό 4k gaming).

 

Αντιθέτως, ο ίδιος κάτοχος PS4 δεν έχει κάποιο σημαντικό λόγο να κινηθεί από το PS4 στο Neo αγοράζοντάς το ως μία μικρή αναβάθμιση και ως ένα μηχάνημα με μόνες ουσιαστικές αλλαγές το 4k (το προσφέρει και το One S) και την καλύτερη κάρτα γραφικών (το καλύπτει σε μικρότερο βαθμό το One S). Αντίστοιχο παράδειγμα είναι να αγοράσει ένας ήδη κάτοχος ενός One ένα One S. Μικρή αναβάθμιση χωρίς πραγματική ουσία.

Εγω θα χαρω απιστευτα μα απιστευτα οταν βγει το ps4 neo να ειναι δυνατοτερο απο το xbox one scorpio(6Tflops) τοτε να σε δω τι θα λες.

Γιατι εσυ εχεις φαει σκαλωμα στο οτι το ps4 neo θα εχει τα specs & θα κυκλοφορησει τελος του χρονου κατι που απλα ειναι φημες και τιποτα αλλο αφου το μονο που ανακοινωσε επισημα η sony ειναι οτι θα βγαλει νεα κονσολα τιποτα αλλο.

 

Ειμαι πολυ περιεργος να σε δω τι θα λες τοτε.

 

Οκ φαινετε οτι εγω ειμαι Sony fanboy σε αυτη τη γενιά κονσολων και εσυ Microsoft fanboy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Εγω θα χαρω απιστευτα μα απιστευτα οταν βγει το ps4 neo να ειναι δυνατοτερο απο το xbox one scorpio(6Tflops) τοτε να σε δω τι θα λες.

Γιατι εσυ εχεις φαει σκαλωμα στο οτι το ps4 neo θα εχει τα specs & θα κυκλοφορησει τελος του χρονου κατι που απλα ειναι φημες

Δεν θα εβαζα στοιχημα στη θεση σου. Θα εδινα τεσπα τοσες(αρκετες) πιθανοτητες σε αυτο που λεει ο cortan ωστε να μην μπορω να ρισκαρω στοιχημα, να στο πω ετσι.

Δεν λεω οτι θα γινει, αλλα παιζει αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παλι στοιχημα βασισμενο σε φημες δεν βαζω,

 

Καθηστε να βγουν επισημα και βλεπουμε τι θα γινει.

Επεξ/σία από JUST-GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το scorpio θα είναι η δυνατότερη κονσόλα. Αν δεν ήταν σίγουρη η MS δεν θα το τόνιζε, ενω από την άλλη θα το αμφισβητούσε και η Sony... Η μόνη περίπτωση να μην συμβεί αυτό είναι να βγάλει,η Sony, δυνατότερο PS NEO απ' ότι έχει διαρρεύσει. Το οποίο αποκλείεται γιατί δεν τους παίρνει χρονικά αλλά και από θέμα μάρκετινγκ.

 

Από την άλλη η MS όπως έχει αποδείξει στο παρελθόν δεν έχει θέμα να "πνίξει" το one , αν χρειαστεί, για χαρη του scorpio.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια και μετα η Sony θα ανακοινωσει κονσολα πιο δυνατη απο το Scorpio για το 2018 και μετα η MS νεα κονσολα για το 2019 πιο δυνατη απο τη πιο δυνατη απο το Scorpio της Sony και παει λεγοντας...

 

Στο μεταξυ εσεις θα τσακωνεστε για το ποια εταιρεια την εχει πιο δυνατη στα specs και απο παιχνιδια δεν θα παιζετε τιποτα παρα μονο remastered και indie του κερατα αντε βαρια και ενα exlusive καθε χρονο....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι συνεχιστε να βασιζεστε σε φημες και τιποτα αλλο και οταν αλλαξουν ολα να δω τι θα λετε.

 

Το οτι η sony δεν ανακοινωσε ποτε μα ποτε επισημα ποτε θα κυκλοφορησει το ps4 neo ή το οτι δεν εχει ανακοινωσει επισημα τα specs του ps4 neo δεν σας λεει κατι ετσι.

Ειναι απλα και αυτη ηλιθια να αφηνει την βασικη της αντιπαλο(Microsoft) να παινεύεται οτι θα βγαλει την δυνατοτερη κονσολα ολων των εποχων.

Οκ αφου το πιστευετε πιστεψτε το.

Τοσο το καλυτερο για εμενα να σας τονιζω οτι ολα γυρισαν τουμπα κατι που δεν εχει γινει λιγες φορες ειδικα απο τις ανακοινωσεις της Microsoft στην e3 2013(Δεν πιστευω να θελετε να σας θυμησω πως αυτοκτονησε η Microsoft τοτε ετσι?) και μετα να δουμε ποιος θα μιλαει με γεγονοτα και οχι φημες.

 

Οκ βασιστείτε εσεις στις φημες με τα ps4 neo specs ή με το ποτε θα κυκλοφορησει και αφηστε εμενα να μην πιστευω τιποτα αν δεν κυκλοφορησει επισημα ειτε σαν ανακοινωση της ιδιας της sony, ειτε σαν κυκλοφορια του ps4 neo.


Ωραια και μετα η Sony θα ανακοινωσει κονσολα πιο δυνατη απο το Scorpio για το 2018 και μετα η MS νεα κονσολα για το 2019 πιο δυνατη απο τη πιο δυνατη απο το Scorpio της Sony και παει λεγοντας...

 

Στο μεταξυ εσεις θα τσακωνεστε για το ποια εταιρεια την εχει πιο δυνατη στα specs και απο παιχνιδια δεν θα παιζετε τιποτα παρα μονο remastered και indie του κερατα αντε βαρια και ενα exlusive καθε χρονο....

Εγω ποτε δεν ειπα κατι τετοιο.

Αυτο που πιστευω χωρις να ειναι απολυτο οτι θα γινει κιολας ειναι οτι και οι δυο εταιριες θα κυκλοφορησουν τις νεες τους δυνατες κονσολες τελος του 2017 και ισως, λεω ισως ανακοινωσουν και τη νεα γενεια κονσολων τοτε.

 

Οσο αφορα το δευτερο μερος του ποστ σου με βρισκει συμφωνω το οτι δηλαδη τσακωνομαστε απαντες για το ποια ειναι δυνατοτερη και στη τελικη δεν κοιταμε αυτο που εχει πραγματικα σημασια τα παιχνδια.

 

Και για να θυμησω λιγο ιστορια το οτι το xbox360 σαν συνολο κονσολας ηταν ποιο αδυναμη απο το ps3 δεν το εμποδισε να βγαλει παιχνιδια που ηταν καλυτερα στο 360 και οχι στο ps3(Τρανταχτο παραδειγμα το bayonetta 1), ουτε το εμποδισε να νικησε σε παγκοσμιες πωλησεις το ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι δυο εταιριες θα κυκλοφορησουν τις νεες τους δυνατες κονσολες τελος του 2017

 

Καλά, όταν με το καλό βγουν ξυπνήστε με.

 

500x700px-LL-6727c094_Fotolia_48575877_X

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ φαινετε οτι εγω ειμαι Sony fanboy σε αυτη τη γενιά κονσολων και εσυ Microsoft fanboy.

Είμαι fanboy χωρίς να έχω ακόμα την κονσόλα. Μάλιστα.

Αν είμαι κάποιας εταιρίας fanboy, τότε είμαι της Nintendo.

 

υγ : μήπως σου αρέσει τόσο πολύ το PS4NEO, επειδή είχες τον Neo avatar για ένα διάστημα..? :o Half-Life 4 confirmed!!!! :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη λοιπον που δεν εχεις μια κονσολα δεν μπορεις να ξερεις τι θετικα και τι αρνητικα εχει μια κονσολα.

 

Παρε με το καλο και τις δυο κοσνολες και μετα ελα να μιλησουμε για τα θετικα και τα αρνητικα της καθε μιας οταν εχεις προσωπικη αποψη και οχι οτι βλεπεις και διαβαζεις σε διαφορα αρθρα και βιντεος που εχει φτιαξει ο καθε ενας και απλα υιοθετείς την αποψη του.

 

Γιατι αν το παμε ετσι να σου πω κι εγω την αποψη μου(Θετικα, αρνητικα, που υστερει, τι θελει για να διορθωθει κ.τ.λ.) για μια ferrari, bugatti κ.τ.λ.ασχετως αν δεν εχω τετοια αμαξια θα σου πω την αποψη με βαση οτι εχω δει και διαβασει σε διαφορα sites/forums/videos.

Πως το βλεπεις ειναι σωστο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πως έχετε όρεξη καλοκαιριάτικα να γράφετε τέτοια κατεβατά για hardware που ακόμα δεν ξέρουμε σχεδόν τίποτα. Και στην τελική αυτό που μετράει, και αυτό που έλεγα πάντα, είναι το software. Που απ' ότι φαίνεται και η Sony, και η MS κάνουν deliver με το κιλό (μαζί και η Ninty που περιμένω πως και πως να δω τι έρχεται για το NX). Μην κολλάτε τόσο, και ποσο μάλλον, μην χαλιέστε τόσο για δυο κουτιά που ο βασικός τους σκοπός είναι να φέρνουν διασκέδαση.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοτωμός κανονικός. :-D

 

Μια χαρά είναι και οι δύο κονσόλες ,για μένα ένα μονο πρόβλημα έχει το xbox και αυτό ειναι το 1/3 του κόσμου στα online games απο το PS4.

Τα υπόλοιπα είναι καθαρά θέμα γούστου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα πριν λιγο να αγορασω απο το store το plants vs zombies 2 στα 30 δολαρια. Εχω βαλει την κονσολα σε Region Aμερικης και ενω διαλεγω μεθοδο πληρωμης την πιστωτικη μου πεταει μηνυμα οτι  το region του xbox δεν ειναι ιδιο με των windows αλλαξα λοιπον απο τα settings του pc την τοποθεσια σε Αμερικη και εκανα κανονικα την αγορα. να πω οτι εχω το τελευταιο update του preview. μαλλον πλεον κανει διασταυρωση μεσω hotmail το region. Γιατι στο microsoft biling με το e-ail εχω ελληνικο wallet αμερικανικο και καναδικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος τρόπος όταν κατεβάζω ενα game ή κάνω ενα install game να κλείνω το Xbox αλλα αυτο να μένει ανοιχτό μέχρι να τελειώσει το install ή το download μιλάμε για το Xbox one γιατι θυμάμαι στο 360 υπήρχε..!! Ευχαριστώ..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...