Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα τεχνολογικα εινα ανωτερο το ps4 εναντι του xbox one.

Και αυτο με βαση τα νουμερα ετσι.

PfKGM4S.png

 

Ειδικα στην καρτα γραφικων.

 

Κατι που ηταν εντελως αντιθετο στη προηγουμενη γενεια κονσολων(Xbox360 vs ps3) παλι οσο αφορα την καρτα γραφικων κυριως γιατι στην πλειοψηφια του και τοτε το ps3 ηταν δυνατοτερο τεχνολογικα απο το xbox360.

 

 

Οσο για παιχνιδια σαν το quantum break αφου οπως λετε φτανει τη κονσολα xbox one σχεδον στα ορια της γιατι για ακομα μια φορα παρουσιαζετε το φαινομενο tearing(Ακουστε τι λεει το ατομο για τις στιγμες tearing)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

δες το Quantum Break.... Star Wars(καλυτερα frames)

digital foundry για star wars:

''Between the two console versions, both are of great quality, but the PS4 version comes out on top with a more stable frame-rate and a higher resolution.'' 

Στο τελικο παιχνιδι.

 

Αν τα first party της sony εκαναν τα παιχνιδια τους στα 720p(δες το Quantum Break.... Star Wars) αντι για τα 1080p, θα εβλεπες generation leap που λεει ο λογος αναμεσα στις 2 κονσολες. :P

 

Φαντασου το uncharted4 σε 720p lol. Απο το καλυτερο οπτικα game ever θα μιλαγαμε πλεον για...ps5 ξερω γω. Η φαντασου στα 720p το...detroit των 1080p60(το demo ετρεχε στα 60fps)  που δειχνει ηδη καλυτερο απο το Quantum Break  των 720p.

 

Μια χαρα ειναι τα 720p δεν εχω θεμα αν δειχνει ομορφο το παιχνιδι και ειναι καλο(ειμαι ο τελευταιος δλδ που τον χαλανε τα fps και τα pixels), αλλα επειδη μιλατε για δυναμη δεν αντεχεται η παραπληροφορηση. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε 4 χρονια μετα και ψαχνετε ακομα secret cause και dx12?Με ψεμματα για frames και δεν ξερω τι αλλο?Ελεος

 

 

Ηρεμηστε σε 1 χρονο και κατι θα εχουμε το scoprio.Εκει μπορειτε να βγαλετε ολα τα απωθημενα σας :P .Ξερω παει καιρος απο το 360 αλλα λιγο υπομονη βρε παιδια

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PS4 την έχει σε μήκος και το Xbox One σε φάρδος (τόσο μεγάλο που είναι). Νομίζω δεν έχει νόημα να συζητάτε ακόμα ποιο είναι δυνατότερο, καλύτερο. Οι 2 κονσόλες παίζουν το 80-85% των games εκεί έξω με μικρές διαφορές μεταξύ τους και έχουν κάποια exclusives που αφορούν άλλο κοινό και άλλα γούστα. Είναι αδύνατο σε μια  γενιά να έχουμε ακριβώς ίδιο hardware. Αυτό δεν συνέβη ποτές. Κάπου θα υπερισχύει η μία σε κάποια σημεία και κάπου η άλλη. Απολαύστε τις κονσόλες σας και μην χολοσκάτε τόσο πολύ. Άυριο που θα βγει το Scorpio και θα είναι σουπερ ντουπερ τι θα λέτε τότε, κυρίως οι Xbox fans που θα έχουν το πλεονέκτημα της ιπποδύναμης; Αχα έχω την καλύτερη επίδοση, τα τρέχω όλα καλύτερα. Λυπάμαι, που το λέω αλλά αν για τέτοιες διαφορές PS4/Xbox one το ψειρίζετε τόσο πολύ χάνετε το νόημα της κονσόλας και στο τέλος όσοι από την pc master race σας τρολλάρουν, δεν θα έχουν και άδικο.

 

Προσωπικά για παράδειγμα μια χαρά απόλαυσα το Uncharted 4 και μια χαρά χαίρομαι το Quantum  Break (το λίγο που έπαιξα μέχρι να το αγοράσω). Μα το ένα έχει tearing, 720p , το άλλο έχει πολύ walkie talkie...ε και Why should I give a shit? Τα παράπονα και τον ζήλο πρέπει να το βγάζουμε στις εταιρείες για να φτιάχνουν νέα games που έχουν χωθεί σε ένα ατέρμονο κύκλο εμμονής στα ίδια πράγματα και περιμένουμε ένα kickstarter και small indies να μας πλασάρουν κάτι φρέσκο. Αυτό είναι το πρόβλημα και όχι πόσο αδύνατο είναι το One/PS4 σε σχέση με τις απαιτήσεις τους σήμερα έτσι όπως μας λένε οι εταιρείες Nvidia/ATI αι δεν ξέρω γω τι. Ανάθεμα αν η λύση για το τέλμα της βιομηχανίας του σήμερα είναι ο φωτορεαλισμός.

 

 Ένα Zelda έδωσε η Ninty και τους πήρε όλους τα σώβρακα (στο ενδιαφέρον του κοινού τλχ.).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορουμε να βαλουμε ψευτικο αριθμο καρτας visa στο xbox live ωστε να μας αφηνει να αγορασουμε τα δωρεαν xbox live gold games καθε μηνα?

 

Εννοειτε οτι εχω xbox live gold συνδρομη αλλα δεν θελω να δωσω τα αληθινα στοιχεια της καρτας μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αφηνει μονο απο τη κονσολα, απο το www.xbox.com δεν σε αφηνει σου λεει να επιλεξεις αλλο τροπο πληρωμης και πρεπει να εισαγεις μια καρτα αλλιως ακομα και τα δωρεαν παιχνιδια καθε μηνα δεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...