Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια πως κατεβαζω το halo 5;ειπατε οτι ειναι δωρεαν..μπαινω στο xbox live αλλα μου βγαζει 35 ευρω!εχω κ συνδεση gold

 

Γεια χαρά henry11, μόλις τώρα το τσέκαρα και βλέπω ότι υπάρχει κανονικά διαθέσιμο για install στο store του xbox one. Αν το δοκίμαζες πολύ πιο νωρίς μέσα στη μέρα και δεν στο εμφάνιζε ίσως είχε να κάνει με τη διαφορά της ώρας που έχουμε με την Αμερική. Καλό λιώσιμο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια χαρά henry11, μόλις τώρα το τσέκαρα και βλέπω ότι υπάρχει κανονικά διαθέσιμο για install στο store του xbox one. Αν το δοκίμαζες πολύ πιο νωρίς μέσα στη μέρα και δεν στο εμφάνιζε ίσως είχε να κάνει με τη διαφορά της ώρας που έχουμε με την Αμερική. Καλό λιώσιμο :D

 

Περίπου 80gb dl δεν είναι αν δεν κάνω λάθος;

4 μέρες κατέβασμα και μια μέρα παίξιμο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν εχω αυτη τη στιγμη προσβαση στο xbox one εδω που ειμαι και θα εχω απο μεσα του μηνα και μετα μπορω με καποιο τροπο να δηλωσω το halo5 να μπει στην download list για οταν εχω προσβαση στο xbox one?

 

Εδω που ειμαι εχω προσβαση σε 360 και σε ιντερνετ απο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν εχω αυτη τη στιγμη προσβαση στο xbox one εδω που ειμαι και θα εχω απο μεσα του μηνα και μετα μπορω με καποιο τροπο να δηλωσω το halo5 να μπει στην download list για οταν εχω προσβαση στο xbox one?

 

Εδω που ειμαι εχω προσβαση σε 360 και σε ιντερνετ απο pc.

 

Δωρεάν από 29/06 έως 05/07. Και να μπεις να το κατοχυρώσεις απο το xbox.com, μετά τις 05/07 δεν θα παίζει...

 

Καθαρίζεις με 21,29€ (με μεταφορικά) αν είσαι fan της σειράς...

http://www.ebay.com/itm/Halo-5-Guardians-XBOX-ONE-NEW-SEALED-FAST-DISPATCH-/162029179714?hash=item25b9b11342:g:lbMAAOSwAvJXB3mR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίπου 80gb dl δεν είναι αν δεν κάνω λάθος;

4 μέρες κατέβασμα και μια μέρα παίξιμο :P

86,9gb είναι. Μόλις το έβαλα να κατεβαίνει και ίσως παίξω μεθαύριο. Τώρα βρήκα να φύγω από το φοιτητικό σπίτι μου με το VDSL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωρεάν από 29/06 έως 05/07. Και να μπεις να το κατοχυρώσεις απο το xbox.com, μετά τις 05/07 δεν θα παίζει...

 

Καθαρίζεις με 21,29€ (με μεταφορικά) αν είσαι fan της σειράς...

http://www.ebay.com/itm/Halo-5-Guardians-XBOX-ONE-NEW-SEALED-FAST-DISPATCH-/162029179714?hash=item25b9b11342:g:lbMAAOSwAvJXB3mR

Το δίνουν δηλαδη για περιορισμενο χρονο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για περιορισμένου χρόνου παιχνίδι δεν έχω μπεί ποτέ στον κόπο να κατεβάσω.

 

Δηλαδή τι θα καταλάβει κάποιος εαν παίξει 5 ημέρες; (και αν ειναι 5 μέχρι να κατέβει..) 

Θα χαρεί το παιχνίδι; προφανώς και όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για περιορισμένου χρόνου παιχνίδι δεν έχω μπεί ποτέ στον κόπο να κατεβάσω.

 

Δηλαδή τι θα καταλάβει κάποιος εαν παίξει 5 ημέρες; (και αν ειναι 5 μέχρι να κατέβει..) 

Θα χαρεί το παιχνίδι; προφανώς και όχι.

Εξαρτάται το παιχνίδι. Πχ εμένα δε με ενδιαφέρει καθόλου το multiplayer. Το κατεβάζω από εχθές, σχεδόν τελείωσε και θα προλάβω φαντάζομαι να τερματίσω το campaign. Εν ολίγοις γλίτωσα 30 ευρώ. Αν είναι τόσο καλό το παιχνίδι, όταν πέσει κι άλλο η τιμή του θα το αγοράσω για να το έχω στη συλλογή μου. Αν το θες για το multiplayer, μπορείς να το κατεβάσεις να το δοκιμάσεις κι αν αξίζει το αγοράζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει αντίστοιχη δουλειά με τα demos που πλέον δεν βρίσκεις σχεδόν σε κανένα παιχνίδι.

Το θέμα δεν είναι να το τελειώσεις σε 5 μέρες αλλά να μην δώσεις 60ε για κάποιο game και σου βγεί πατάτα.

Μία μέρα μια χαρά φτάνει για να καταλάβεις αν σου αρέσει κάτι ή όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι έγινε εδώ; Δεν περιμένουν οι φανατικοί την αποκάλυψη του directx 12; Ανακάλυψαν ότι το hardware είναι σημαντικό; Πως αλλάζουν οι καιροί.

 

Από εκεί και πέρα, σύμφωνα πάντα με τις φήμες, εφόσον θα παρουσιαστει ένα χρόνο μετά, είναι λογικό να είναι πιο δυνατό.

 

Άρα αν η τιμή είναι λογική, όσοι σκοπεύουν να πάρουν κονσόλα τότε, αυτή θα είναι η επιλογή. Για τους υπόλοιπους που έχουν κονσόλα, θα πρέπει να υπολογισουν πως θα αξιοποιηθει η παραπάνω δύναμη.

 

Πχ, τί θα κάνω εγώ με την συλλογή ps4 παιχνιδιών που έχω; Θα παίζουν όλα καλύτερα; Τα νέα παιχνίδια θα έχουν διαφορά με τα υπάρχοντα;

 

Όχι θα παίζουν καλύτερα μόνο για όσα βγουν patches. Για τα μελλοντικά, θα βγαίνουν 2 binaries και αν το παίξεις στο Neo θα παίζει καλύτερα.

 

Χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να κάνω Vs το thread:

 

Για DX12 δεν είναι θέμα αποκάλυψης, είναι η πραγματικότητα. Είναι πιο αποδοτικό API και τα πρώτα παιχνίδια που το υποστηρίζουν στο One δείχνουν σαφή δείγματα αξιοποίησης του hardware. Δες το Star Wars (καλύτερα frames), δες το Quantum Break και δες και το Gears 4 που έρχεται. Και το Horizon 3 κτλ. 1080p με σταθερότατο frame rate.

 

 

 

 

Τίτλοι όπως το Ryse, το Sunset Overdrive, το Quantum Break, το GeOW4, τα Horizon 2/3 αποδεικνύουν το hardware του One. Όπως και πολλά multiplatform, στα οποία το One είτε έχει καλύτερο framerate είτε καλύτερη ποιότητα εικόνας από το ps4.

 

Αν το ps4 ήταν 40% πιο γρήγορο από το One όπως 'φώναζε΄ όλο το sony community, τότε όλα τα multi θα ήταν καλύτερα στο ps4 όπως ήταν επί εποχές Xbox vs ps2 που σε όλα τα multi το Xbox ήταν καλύτερο.

 

Υπάρχει και αντίστοιχο benchmark από το DG βασισμένο στο Hitman, από το οποίο εξάγονται ενδιαφέροντα αποτελέσματα. Συνιστώ να το δουν όλοι αυτό το video, καθώς αναδεικνύει τις περιπτώσεις CPU bound και αυτό έχει φανεί σε αρκετά multi όπου υπάρχουν πολλοί NPCs ή γενικά συνωστισμός σε κάποιες σκηνές (π.χ. Unity, Fallout 4, τραντακτά παραδείγματα) όπου το One αποδίδει πολύ καλύτερα από τη γενική εντύπωση που έχει μείνει στον average person.

 

Επεξ/σία από cortaN@
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...