Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε τι region έχεις το account σου;

Εμένα χθες το πήρε κανονικά χωρίς πολλά πολλά. (Σπανιο για το σάπιο store τους)

Δοκίμασε με αυτό το link

https://marketplace.xbox.com/en-US/Product/Lost-Odyssey/66acd000-77fe-1000-9115-d8024d5307fa

 

@comfuzio

Καλύτερα διευκρίνησε το με το support. Δε παίζει να χρειάζεται να στείλεις όλη την κονσόλα για να σου αντικαταστήσουν το χειριστήριο (αν και απο τη microsoft όλα τα περιμένω). Εφόσον σου ετοίμασε το ticket τότε απλά το πετάς σε μια ups και περιμένεις 3 βδομάδες, αλλα ρώτα για να είσαι σίγουρος. Απο περιέργεια, πόσο καιρό το έχεις το xbox και σου έβγαλε οτι το controller είναι εντός εγγύησης; Βασικά τι mfr έχει.

 

 

Δεν μπορώ να βρω πως μπορώ να τσεκάρω τι region είναι ο λογαριασμός μου! Προσπάθησα να το αλλάξω σε Ελλάδα (σε περίπτωση που δεν είναι) από Link.png Site: εδώ αλλά δεν με αφήνει να αλλάξω region.

 

40!!! λεπτά στο chat δεν μου έδωσαν καμιά λύση παρά μόνο με ρωτούσαν εάν σίγουρα το έχουν κατεβάσει άλλοι (πόσο δύσκολο να δει ότι είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα) και να μην μπαίνει στον κόπο να δει εάν κάτι πάει στραβά με το account...τι να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε χρειάζεται να αλλάξεις region στο account σου. Το live είναι region free. Τέρμα κάτω στο store έχει τη γλώσσα. Την αλλάζεις και σε πάει στο αντίστοιχο store. Αν το link που σου έδωσα ας πούμε σε κάνει redirect στο ελληνικό store, απλά άλλαξε τη γλώσσα σε English US ή Uk και δές αν έχεις καλύτερη τύχη.

 

Απο το chat μην περιμένεις τίποτα. Store/Live support είναι χωματερή. Το μόνο που την παλεύει κάπως είναι το xbox support για service/warranty κτλ.

 

edit: 

Δες εδώ

https://account.microsoft.com/billing/payments?lang=en-gb

 

Σε τι region έχεις valid payment. Λέει for payments in: Χώρα.

Ακόμα και για τα free θέλει να έχεις ενεργό τρόπο χρέωσης (μπορείς να βάλεις ένα αδειο paypal)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται να αλλάξεις region στο account σου. Το live είναι region free. Τέρμα κάτω στο store έχει τη γλώσσα. Την αλλάζεις και σε πάει στο αντίστοιχο store. Αν το link που σου έδωσα ας πούμε σε κάνει redirect στο ελληνικό store, απλά άλλαξε τη γλώσσα σε English US ή Uk και δές αν έχεις καλύτερη τύχη.

 

Απο το chat μην περιμένεις τίποτα. Store/Live support είναι χωματερή. Το μόνο που την παλεύει κάπως είναι το xbox support για service/warranty κτλ.

 

edit: 

Δες εδώ

https://account.microsoft.com/billing/payments?lang=en-gb

 

Σε τι region έχεις valid payment. Λέει for payments in: Χώρα.

Ακόμα και για τα free θέλει να έχεις ενεργό τρόπο χρέωσης (μπορείς να βάλεις ένα αδειο paypal)

 

 

 

Ελλάδα είναι όλα εννοείτε έχω βάλει και paypal αλλά δεν με πάει έτσι κι αλλιώς στην επιλογή για πληρωμή αφού μου πετάει πρώτα το μήνυμα ότι το παιχνίδι δεν διατίθεται στην περιοχή μου. Απαράδεκτο support πάντως..να περιμένω 5 λεπτά ανάμεσα στις ερωτήσεις για να μου λέει how are you mate και μετά να με ρωτά εάν είμαι σίγουρος ότι το παιχνίδι το έχουν κατεβάσει άλλοι  :mad: .

 

Τέσπα θα δω εάν μπορώ να το πάρω μέσα από την  κονσόλα το απόγευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Ναι μια χαρά παίζει και στα 1080. Ούτως η άλλως τo 4k είναι upscaled.

 

β)Ανάλογα την τιμή που θα βρείς. Ενδεικτικά με 20κάτι games installed έχω φάει 60% απο τον 500ρη αλλα αυτό δε λέει τίποτα. Υπάρχουν παιχνίδια με 1gb υπάρχουν και με 60.

 

γ)Αν δεν έχεις κάποια άλλη κονσόλα αυτής της γενιάς, περίμενε κάποια προσφορά και πάρε ένα playstation slim με games/έξτρα χειριστήριο. Θα σου βγάλει πολύ περισσότερο value και είναι πιο εύκολο να βρείς μεταχειρισμένα κτλ. Δυστυχώς το One σε αυτή τη γενιά είναι "niche" και δευτεροτρίτη επιλογή μιας και στα exclusive του έχει πολύ λίγα και αδιάφορα πράγματα να παρουσιάσει. Ιδιαίτερα αν λάβεις υπόψη οτι απο εδώ και πέρα τα περισσότερα παιχνίδια θα είναι play anywhere και θα μπορείς να τα παίζεις και στο pc.

 

Αν επιμένεις στο xbox και πάλι περίμενε για κάποια προσφορά. Τα πακέτα που παίζουν αυτές τις μέρες είναι θλιβερά. Το μόνο που ίσως άξιζε κάπως ήταν απο mmarkt με έξτρα χειριστήριο παιχνίδι και δωδεκάμηνη gold sta 299, αλλα τελείωσε. Πλέον διαλέγεις είτε χειριστήριο είτε δωδεκάμηνη(και προφανώς πάς για το χειριστήριο)

 

Σε κάτι άσχετο. Έχει κάποιος πλήρη εμπειρία με το backwards compatibility; Το cd το χρησιμοποιεί συνεχώς ή είναι απλά σαν validity check και κατεβάζει/τρέχει πλήρως το game απο το σκληρό; Έχω 2-3 παιχνίδια που είναι σε BC και που σκαλώνουν στο 360 επειδή έχουν γρατζουνιές. Άραγε θα λειτουργούν στο One αν κάνουν μόνο ένα απλό τσέκ;

Βασικά με περιορίζει, πως πρέπει να πάρω από τον γερμανό μια και έχω το κουπόνι των 200 ευρώ από το microsoft της προσφορας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@comfuzio

Καλύτερα διευκρίνησε το με το support. Δε παίζει να χρειάζεται να στείλεις όλη την κονσόλα για να σου αντικαταστήσουν το χειριστήριο (αν και απο τη microsoft όλα τα περιμένω). Εφόσον σου ετοίμασε το ticket τότε απλά το πετάς σε μια ups και περιμένεις 3 βδομάδες, αλλα ρώτα για να είσαι σίγουρος. Απο περιέργεια, πόσο καιρό το έχεις το xbox και σου έβγαλε οτι το controller είναι εντός εγγύησης; Βασικά τι mfr έχει.

Πήγα στην UPS στο αεροδρόμιο και ήταν πληρωμένο από την MS παρόλο που η κοπέλα στο support μου είπε ότι θα επιβαρυνθώ τα έξοδα μεταφοράς. Το XBOX one το είχα πάρει πέρυσι με την προσφορά του Γερμανού με το 930, νομίζω Φεβρουάριο αλλά το είχα στο κουτί του για καιρό και το άνοιξα τέλη Απρίλη, οπότε με τα 2 χρόνια εγγύηση ήμουν κομπλέ, η κοπέλα στο support ήταν πολύ εξυπηρετική. Το site της MS πάντως μου έλεγε ότι για τον controller τουλάχιστον ήμουν εκτός εγγύησης, στην κονσόλα έχει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα μαγκες θελω να κανω μια ερωτηση για αγορα xbox one αν ειναι new η reburfished γιατι το εχει σχετικα φτηνα και μου φενεται παραξενο https://www.germanos.gr/product/xbox-one-1tb-black/20304287/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να συνδέσω το xbox one με hdmi splitter σε 2 τηλεοράσεις σε διαφορετικά δωμάτια? Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι κατέβασα το Burnout Paradise, αλλά μόλις κατάλαβα ότι δεν έχει ξεχωριστό Crash Mode όπως οι προηγούμενοι τίτλοι της σειράς. Πάει να πει uninstall με συνοπτικές διαδικασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...