Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίγα όμως τα 1900mAh σε σχέση με τα 2500mAh που είναι οι άλλες πιο πάνω...

 

http://www.skroutz.gr/s/8873896/Panasonic-Smart-Quick-BQ-CC16-4x-AA-2500mAh.html

 

Εγώ προσωπικά δεν έχω θέμα για 25% περίπου διαφορά όταν η τιμή είναι σχεδόν μισή. Από εκεί και πέρα ο καθένας κρίνει τις ανάγκες του και αγοράζει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κόσμε.

 

Μετά απο αίτημα replacement του πρώτου xbox one S που ακουγόταν σαν φραπεδιέρα, χθές ήρθε επιτέλους η κονσόλα αλλαγής.

Πρέπει να ομολογήσω οτι είναι πολύ πιο ήσυχο απο το προηγούμενο αλλα και πάλι το bearing του fan γρατζουνάει. Είναι σα να ακουμπάει κάπου, απλά δεν ακούγεται σε όλο το σπίτι όπως το προηγούμενο. Δε θα είχα κανένα πρόβλημα να βαράει τελικές στα rpm σαν ηλεκτρική σκούπα, έχω συνηθίσει. Αλλα αυτό το γρατζούνισμα με αυτίζει όσο τίποτα άλλο.

 

Επειδή δε βρίσκω νόημα να στέλνω συνέχεια πίσω την κονσόλα αν απλά η ποιότητα κατασκευής του S είναι γενικά γτπ, σε εσάς ακούγεται αυτό το γρατζούνισμα όταν είστε σχετικά κοντά στην κονσόλα/σε ησυχία ή είμαι απλά απίστευτα γκαντέμης και έχω 2/2;

 

Φυσικά για μένα είναι 5 λεπτά να το αλλάξω με ένα dead silent fan αλλα τότε θα χαλάσω την εγγύηση.. :\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα κόσμε.

 

Μετά απο αίτημα replacement του πρώτου xbox one S που ακουγόταν σαν φραπεδιέρα, χθές ήρθε επιτέλους η κονσόλα αλλαγής.

Πρέπει να ομολογήσω οτι είναι πολύ πιο ήσυχο απο το προηγούμενο αλλα και πάλι το bearing του fan γρατζουνάει. Είναι σα να ακουμπάει κάπου, απλά δεν ακούγεται σε όλο το σπίτι όπως το προηγούμενο.

 

Επειδή δε βρίσκω νόημα να στέλνω συνέχεια πίσω την κονσόλα αν απλά η ποιότητα κατασκευής του S είναι γενικά γτπ, σε εσάς ακούγεται αυτό το γρατζούνισμα όταν είστε σχετικά κοντά στην κονσόλα/σε ησυχία ή είμαι απλά απίστευτα γκαντέμης και έχω 2/2;

 

Φυσικά για μένα είναι 5 λεπτά να το αλλάξω με ένα dead silent fan αλλα τότε θα χαλάσω την εγγύηση.. :\

με τα δεσμευμενα λεφτα τι εγινε?

 

και εμενα οπως εχω ξαναγραψει σε απολυτη ησυχια ακουγεται αλλα οχι κατι το φοβερο και μονο στα <2 μετρα αποσταση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανει εντυπωση γιατι οσα review εχω δει μιλανε για εντελως αθορυβο μηχανημα.

Θυμασαι αν το πρωτο σλιμ εχει ιδια ημερομηνια κατασκευης με το 2ο που πηρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν είχα δεί MFR date αλλα αυτό που μου στείλανε έχει MFR 06/16

Απο το προηγούμενο έχω κρατημένο μόνο:

Lot 1646x | Model 1681

 

Γενικά είναι πολύ πιο ανθρώπινο απο το πρώτο και δε νομίζω να ξαναμπώ στον κόπο αντικατάστασης (καθαρά και μόνο λόγω δέσμευσης χρημάτων). Το μόνο που σκέφτηκα είναι να το στείλω για επισκευή, όχι για πλήρη αντικατάσταση ώστε να ανοιξουν τα στραβά τους και να βάλουν ένα fan που δεν είναι απο geekbuying σε flash sale.

 

edit: Η δεσμευση θα φυγει οταν παραλαβουν αυτοι την κονσολα σε καμια βδομάδα. Το στειλανε με express αλλα σε αυτους παει με το απλο. Γιατι ποιος βιαζεται αλλωστε για 500ε :P

 

 

 

Έχω δύο potato videos, ένα απο το παλιό και ένα απο το new. Μη περιμένετε ποιότητα δεν είχα σκοπό να τα ανεβάσω.

 

Εδώ είναι το παλιό που ακουγόταν κυριολεκτικά σε όλο το σπίτι.

 

Εδώ είναι το καινούριο που και πάλι ακούγεται, αλλα δε θέλω να πιστεύω οτι ακούγεται γιατί τα νεύρα μου θα γίνουνε τσατάλια

 

Και στα δύο πήγα τόσο κοντά για να πιάσει το κινητό τον ήχο. Το πρώτο ακουγόταν κυριολεκτικά στα 5 μέτρα και ήταν απάλευτο. Το δεύτερο στα 2,5 με αναγκάζει να ανοίγω τον ήχο του home theater για να μη το ακούω. Αλλα είναι playable.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τα δίκια του. Δυστυχώς δεν ακουμπάει κάπου. Είναι το ίδιο το bearing του ανεμιστήρα που είναι έτσι. 

Γενικά έχω την αίσθηση οτι αυτό είναι κάτι μαζικό απλά μάλλον ο περισσότερος κόσμος δεν ξέρει/ασχολείται και το θεωρεί λογικό η κονσόλα/ανεμιστήρας να κάνει έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για ριξε κανα δυο ελαφριες φαπες στο πλαστικο που κρυβεται ο ανεμιστηρας.Μηπως με την σφαλιαρα φτιαξει.

 

 

 

^Old school technician?

 

Ναι, είναι η λεγόμενη επισκευή με τη μέθοδο της Κρουστικής Συντήρησης™.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε klainmaingr εγώ θα το εστελνα και το δεύτερο!κανονικά δεν πρέπει να ακούγεται καθόλου!και υπάρχει και μία περίπτωση όσο περνάει ο καιρός να γίνεται χειρότερο!επειδή κάποια στιγμή είχα υπάρξει στην θέση σου να ξέρεις ότι το μυαλό σου έχει σκαλωσει και δύσκολα θα φτάσεις σε φάση να πεις ότι δεν σε ενοχλεί!στειλτο να ησυχάσεις!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν περάσει από τα χέρια μου τρια xbox one από τα πρώτα και ένα slim το οποίο αγόρασα πριν από δύο μήνες. Η slim κονσόλα είναι εντελώς αθόρυβη σε stand by σε σύγκριση με τα παλιά xbox one όπου το τροφοδοτικό σε ησυχία ακουγόνταν. Επίσης όταν είναι ανοικτή ακούγεται ένας ανεπαίσθητος θόρυβος ο οποίος αυξάνει μόνο κατά τις στιγμές που διαβάζει κάποιο δισκάκι, ο ήχος κατά τη διάρκεια λειτουργίας παραμένει μικρότερος σε σύγκριση με τα παλαιά xbox one. Εγώ στη θέση σου θα την ξαναέστελνα αν είναι ο ήχος έτσι όπως τον περιγράφεις έχεις θέμα δεν είναι έτσι όλες οι κονσόλες. Κάνε το άλλο πήγαινε σε κάποιο μαγαζί(π.χ. πλαίσιο, κωτσόβολος κλπ) που σίγουρα θα την έχουν ανοιχτή και τσέκαρε τον ήχο της να δεις σε σύγκριση με αυτόν που κάνει η δικιά σου και αναλόγως πράξε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν κατι μερες ημουν Public και πηρε το ματι μου Toshiba φορτιστή και μέσα είχε και 4 επαναφορτιζόμενες μπαταρίες toshiba παλι, 20ε το πακέτο. Πολυ καλη τιμη πιστευω,στο σαιτ δεν υπαρχει. Δυστυχως δεν συγκράτησα ποσα mah ηταν οι μπαταριες.

1950 είναι.

αυτές έχω και είμαι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η slim κονσόλα είναι εντελώς αθόρυβη σε stand by σε σύγκριση με τα παλιά xbox one όπου το τροφοδοτικό σε ησυχία ακουγόνταν.

 

Ακριβώς ο λόγος που δεν χρησιμοποιώ ποτέ σε standby το Χ1, αφού το βράδυ ο ήχος του τροφοδοτικού δεν αντέχεται ακόμα κι αν είσαι ένα δωμάτιο μέσα (εννοείται με απόλυτη ησυχία, με ανοιχτή πόρτα και να έχεις και το "ταλέντο" να ακούς όλους αυτούς τους νυχτερινούς ήχους που σου τρυπάνε το μυαλό, πχ. μηχανικά ρολόγια στο σαλόνι, βρύσες που στάζουν κλπ).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...