Προς το περιεχόμενο

Game of Thrones : Season 2 [Spoiler Free up till Season 1]


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω προτεινω να γινει αλλο topic με οσους εχουν διαβασει το βιβλιο να μιλατε ελευθερα ! Το εχετε ξεσκισει το θεμα !!!!!

 

Έχει ήδη γίνει φίλος. Μερικοί εδω μέσα δε παίρνουν χαμπάρι όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

...και γι αυτο δε σου αρεσε. Ειναι φαυλος κυκλος. Σαν το αβγο και την κοτα. :devil:

Πήγαινα παλιά σινεμά με έναν φίλο που συνήθως στο μισάωρο τον έπαιρνε ο ύπνος και ξυπνούσε όταν άναβαν τα φώτα. Μετά ακολουθούσε ο εξής σύντομος διάλογος.

-Δε μου άρεσε η ταινία.

-Αφου δεν την είδες, ρε συ, όλη την ώρα κοιμόσουν.

-Γι' αυτό κοιμήθηκα, επειδή δε μου άρεσε... :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps. Kasrith δε ξέρω τι έκανες μαν αλλά έχεις αναστατώσει κόσμο εδώ μέσα...σου ξέφυγε κανένα σποιλερ?

 

Ε ρε συ, εγώ φταίω που πέρασε (σχεδόν) ολόκληρη μέρα και μπαίνουν χωρίς να το δουν?

 

Όσο γιαυτό που λες, έτσι πίστευα αρχικά, γιατί μετα τον πρώτο κύκλο αρχισα να τα διαβάζω και αντί να πιάσω το 2ο έπαισα καταλάθος το 3ο... Και είχε περάσει τόσος καιρός λεω νταξ, μεταξύ βιβλίων/σεζόν θα υπάρχει κενό οπότε μια χαρά. Τελικά όμως όχι.

 

Δεν πειράζει όμως, στο σύμπαν του Martin κανείς δεν αντέχει τόσο καιρό για να φαίνονται οι διαφορές.. Δες την Arya πχ (ε δεν κρατιέμαι ρε, μεπιασε η μλκια σήμερα τι να κάνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ήδη γίνει φίλος. Μερικοί εδω μέσα δε παίρνουν χαμπάρι όμως.

 

Και το γ@μησ@ν με το χωρις σποιλερ της Αρυας που δε ξερω τι εγινε τωρα το ποστ !! Το ειδα και επαθα κοκομπλοκο!!! Το ειδα το τελος ! Ολα !!! Με γ@μησε ο ενθουσιασμος μου για τη σειρα με αυτο που διαβασα με την Αρυα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

#1238 το πιο ακυρο ποστ με μια παραθεση ο,τι να ναι! ευγε!

 

Kasrith δε γουσταρω τα επομενα ή αν διαβασες τα βιβλια! Αυτο που γουσταρω ειναι να σεβαστεις αυτους που βλεπουν τη σειρα! Αν ισχυει αυτο που λες με επιχειρηματα απο τα οσα εχει δειξει μεχρι τωρα το GoT για το θέμα με την Αρυα να το χειροκροτησω, αλλα αν ειναι του μελλοντος επιχειρημα, εχεις γινει ο πιο ακυρος σχολιαστης πλεον στο topic! ΜΑΚΡΑΝ!!!!

Εγω προτεινω να γινει αλλο topic με οσους εχουν διαβασει το βιβλιο να μιλατε ελευθερα ! Το εχετε ξεσκισει το θεμα !!!!!

 

ηρέμησε man, τσίμπησες με το fake spoiler, δεν ξεσκίσε και τπτ o Kasrith ΠΑΝΤΑ χρησιμοποιεί spoiler όταν είναι να γράψει κάτι real...

 

το έχει γράψει από την αρχή του topic πόσες φορές επίτηδες έτσι για να γελάσουμε...

 

Kas, sorry για το party pooping τόσο νωρίς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν διαβάσει τα βιβλία? Υπάρχει χρονικό κενό ανάμεσα στα βιβλία που να συμπίπτει με τον ένα χρόνο που απέχει η μία σεζόν από την άλλη ώστε να δικαιιολογεί την πιθανή ανάπτυξη που θα έχουν τα παιδιά (Arya, Bran etc - αν υποθέσω ότι ζούνε στη συνέχεια) ή θα έχουμε κι εδώ το φαινόμενο Walt που από τη πρώτη σεζόν του Lost μέχρι τη δέυτερη είχε ψηλώσει δύο κεφάλια και τελικά αναγκαστήκανε να τον βγάλουν από τη σειρά?

 

 

Στα βιβλία τα παιδια ειναι μικρα 10 η Αρυα, 13 η Σανσα, 15-16 ο Ρομπ, οπως και ο Τζοφρι 13-14 κλπ Ακομα και ο Νεντ Σταρκ ειναι 35. Στη σειρα για να συμβαδίζει με τα δεδομένα της σημερινης εποχης τους μεγάλωσαν λιγα χρονάκια ωστε να μην φανει παρααξενο στους θεατες να βλέπουν 13χρονα να παντρευονται. Τωρα σχετικα με το χρονο που μεσολαβει αναμεσα στα 3 πρώτα βιβλια αυτό ειναι περιπου 1 χρόνος, αρα δεν θα εχουμε μεγάλο πρόβλημα με την αναπτυξη των παιδιων που υποδυονται τους αναλογους χαρακτηρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηρέμησε man, τσίμπησες με το fake spoiler, δεν ξεσκίσε και τπτ o Kasrith ΠΑΝΤΑ χρησιμοποιεί spoiler όταν είναι να γράψει κάτι real...

 

το έχει γράψει από την αρχή του topic πόσες φορές επίτηδες έτσι για να γελάσουμε...

 

Kas, sorry για το party pooping τόσο νωρίς :P

 

Δεν πειράζει ρε, τόσες σελίδες το κρατάω και γω :P

Ποτέ δεν το είχα συνεχίσει και γω τοσο πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα βιβλία τα παιδια ειναι μικρα 10 η Αρυα, 13 η Σανσα, 15-16 ο Ρομπ, οπως και ο Τζοφρι 13-14 κλπ Ακομα και ο Νεντ Σταρκ ειναι 35. Στη σειρα για να συμβαδίζει με τα δεδομένα της σημερινης εποχης τους μεγάλωσαν λιγα χρονάκια ωστε να μην φανει παρααξενο στους θεατες να βλέπουν 13χρονα να παντρευονται. Τωρα σχετικα με το χρονο που μεσολαβει αναμεσα στα 3 πρώτα βιβλια αυτό ειναι περιπου 1 χρόνος, αρα δεν θα εχουμε μεγάλο πρόβλημα με την αναπτυξη των παιδιων που υποδυονται τους αναλογους χαρακτηρες.

 

Ας ελπίσουμε, γιατί αν από το πρώτο μέχρι το έβδομο βιβλίο στη σειρά έχουν περάσει 1-2 χρόνια ενώ τη πραγματικότητα η Arya (με το προυπόθεση ότι ζει) από 13 που ήταν στη πρώτη σεζόν (η ηθοποιός) φτάσει να είναι 20 ενώ πρέπει να δείχνει για 15 θα υπάρχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...